Teade

Collapse
No announcement yet.

Edasiminek Audes-105 kõlaritelt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Edasiminek Audes-105 kõlaritelt

    Tere,
    Soovin upgradeda oma helisüsteemi.
    Audes 105 d on mul standide peal ja 80-ndate marantz võimu taga.
    Audes 105d tunduvad mu kõrvale vaiksel helitugevusel veidi elutud. Nagu miski jääks puudu.

    Mul on teine helikomplekt kus on 80ndate pioneeri võimu taga miskid väikesed 30-50w tehnicsi? kõlarid ja heli tundub kuidagi palju rohkem "elus".


    kindlasti sooviks 2 kõlariga süsteemi ka järgnevaks. Lugesin et mida suuremad kõlari membraanid seda rohkem ja paremini jaotab muusika toas ära.

    Kas audes blues kõlarid võiksid olla paremad u30m2 toas? Või mängivad ka tuhmi vaikselt kuulates?
    Kas audes blues kõlarid on siiani väärt seda 1500 eur mis nende eest küsitakse? Või on audiotehnika arenenud vahepeal ja tänapäeval saab paremaid kõlareid hinnaklassis 1500 eur.

    näiteks Fyne audio f501: https://www.whathifi.com/fyne-audio/f501/review
    wharfdale evo 4.4: https://www.whathifi.com/reviews/wharfedale-evo-44
    Dali Oberon 5

    Või tasuks u 30m2 ruumi vaadata siiski riiulikõlaried mis väikses ruumis hästi kõlama hakkaksid?



    Tänan kõikidele kaasmõtlejatele.



    #2
    vaheta nonde audeste woofrid samamõõtu ja sama takistusega aramid woofrite vastu.

    Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust
    Või on audiotehnika arenenud vahepeal ja tänapäeval saab paremaid kõlareid hinnaklassis 1500 eur.
    saab. kui sul on võimalik balanseeritud signaali toiduks anda ja see summa on vaid ühe kõlari eelarve.
    viimati muutis kasutaja olavsu1; 26 m 2023, 22:09.

    Comment


      #3

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      vaheta nonde audeste woofrid samamõõtu ja sama takistusega aramid woofrite vastu.


      saab. kui sul on võimalik balanseeritud signaali toiduks anda ja see summa on vaid ühe kõlari eelarve.
      Kas osaksid linki jagada, ei ole ise kursis, aramid wooferiga lõi google miskid 20 eur maksvad elemendid googlest.


      Okei, tähendab et 1500 euroga Audes Bluesid osta on kindlalt parem plaan kui 1500 euroga tuttuute kõlarite paar, warfedalelt, dalilt, polk audiolt vms?


      Comment


        #4
        Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust
        Tere,

        Audes 105d tunduvad mu kõrvale vaiksel helitugevusel veidi elutud. Nagu miski jääks puudu.

        Mul on teine helikomplekt kus on 80ndate pioneeri võimu taga miskid väikesed 30-50w tehnicsi? kõlarid ja heli tundub kuidagi palju rohkem "elus".

        Need 30-50w Technicsi kõlarid lihtsalt rõhutavad ja moonutavad kesksagedusi ja kõrgeid natuke rohkem. See "elus" ei ole suure tõenäosusega selline heli, mis salvestisele on talletatud.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

          Need 30-50w Technicsi kõlarid lihtsalt rõhutavad ja moonutavad kesksagedusi ja kõrgeid natuke rohkem. See "elus" ei ole suure tõenäosusega selline heli, mis salvestisele on talletatud.

          Praegu mõtlen, et mul olid kunagi kontoris 105d ja kuulasin neid 1.5 meetri kauguselt ja lõppes asi sellega et audesed jäid seisma ja logitech 60 eur arvuti 2+1 kõlarid jäid mängima, kuna need tõid muusikas detailid palju rohkem esile.( lähedalt kuulates) Hetkel on nad u 5-6 meetri kaugusel ja mängivad täitsa hästi, aga on tunne et miskit jääb puudu mõnusalt õhulisest helipildist.

          Mis on lahendus, et saada mahlasem ja detailsem ja terviklikum helipilt?

          Mis on vajalik selleks, et ka vaiksel helil suudaksid suuremad kõlarid head helipilti tekitada 30m2 ruumis?
          viimati muutis kasutaja simson; 27 m 2023, 01:19.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust


            Kas osaksid linki jagada, ei ole ise kursis, aramid wooferiga lõi google miskid 20 eur maksvad elemendid googlest.


            Okei, tähendab et 1500 euroga Audes Bluesid osta on kindlalt parem plaan kui 1500 euroga tuttuute kõlarite paar, warfedalelt, dalilt, polk audiolt vms?



            kuna sa tegelikult lähedalt kuulad siis nende hulgast: https://www.thomann.de/intl/active_n...se&filter=true

            eeldavad korralikke balanseeritud kaableid ja korraliku helikaarti, focusrite, rme jne.

            võimendi pärast pole vaja muretseda see on neil endal.

            Comment


              #7
              Tegelikult kõlarid asuvad 30m2 toa ühes otsas ja kuulamine teises ehk siis pigem u 5 meetri kaugusel.

              Mina kunagi kuulsin et osta nii suured kõlarid kui võimalik, kuna mida suurem membraani pindala, seda rohkem täidetud tunne ruumis muusikast kõrvale?

              Väike kõlar =muusika kindlast kohast
              ​​​​​​suur kõlar=ühtlasem muusika üle terve ruumi

              Ei vasta tõele?


              Comment


                #8
                Kodus kasutatavad kõlarid pole mõeldud kuulamiseks viie meetri kauguselt, sest selliselt kauguselt kuulates jõuab heli ruumis peegelduda piltlikult õeldes miljon korda, seega heli, mis su kõrvadesse jõuab, koosneb kõikvõimalikest peegeldustest. Normaalne kuulamiskaugus sõltumata ruumi suurusest on 1,5 kuni kolm meetrit ja juba selliseid kõlareid, mis on mängivad kolme meetri pealt hästi, on väga vähe. Saksa ajakirjas Steroplay on alati ära toodud kõlarite soovituslik kaugus seinast ja kuulamiskaugus. Kui sa kuulamiskohta muuta ei saa, siis pole kallitel kõlaritel erilist mõtet. Loomulikult riiulikõlarid on 30 ruuduses toas viie meetri kauguselt halvim valik. Riiulikõlari eelis on just täpsem lavapilt, aga selliselt kauguselt mingit lava ju pole, lihtsalt taustamuusika.

                Mis puutub Audes Bluesi, siis sulle ma meid ei soovitaks, need pole mingid taustaks mängima mõeldud kõlarid, pealegi nõuavad head võimendit, jällegi asjaolu, millest paljud aru ei saa. Minule isiklikult ei meeldinud õhulisuse puudumine kõrgsageduses ja lahja bass. Kusjuures nii heliallikas kui võimendus maksis kordades rohkem kui Bluesi hind uuena.

                Kui võimalik. olek kõige parem omas kodus kõlareid enne ostmist proovida, teiseks ma soovitaks osta just kasutatud kõlareid, üldjuhul saab neid poole ja vahel kolmandiku hinnaga, seega saab juba näiteks kahe tuhande eest hea kõlaripaari.

                Selliste hind on Soomes Turu linnas 1950, uuena olid 8000

                viimati muutis kasutaja Veix7; 27 m 2023, 13:54.

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  Kodus kasutatavad kõlarid pole mõeldud kuulamiseks viie meetri kauguselt, sest selliselt kauguselt kuulates jõuab heli ruumis peegelduda piltlikult õeldes miljon korda, seega heli, mis su kõrvadesse jõuab, koosneb kõikvõimalikest peegeldustest. Normaalne kuulamiskaugus sõltumata ruumi suurusest on 1,5 kuni kolm meetrit ja juba selliseid kõlareid, mis on mängivad kolme meetri pealt hästi, on väga vähe. Saksa ajakirjas Steroplay on alati ära toodud kõlarite soovituslik kaugus seinast ja kuulamiskaugus. Kui sa kuulamiskohta muuta ei saa, siis pole kallitel kõlaritel erilist mõtet. Loomulikult riiulikõlarid on 30 ruuduses toas viie meetri kauguselt halvim valik. Riiulikõlari eelis on just täpsem lavapilt, aga selliselt kauguselt mingit lava ju pole, lihtsalt taustamuusika.

                  Mis puutub Audes Bluesi, siis sulle ma meid ei soovitaks, need pole mingid taustaks mängima mõeldud kõlarid, pealegi nõuavad head võimendit, jällegi asjaolu, millest paljud aru ei saa. Minule isiklikult ei meeldinud õhulisuse puudumine kõrgsageduses ja lahja bass. Kusjuures nii heliallikas kui võimendus maksis kordades rohkem kui Bluesi hind uuena.

                  Kui võimalik. olek kõige parem omas kodus kõlareid enne ostmist proovida, teiseks ma soovitaks osta just kasutatud kõlareid, üldjuhul saab neid poole ja vahel kolmandiku hinnaga, seega saab juba näiteks kahe tuhande eest hea kõlaripaari.
                  https://www.whathifi.com/reviews/aud...sr3-avantgarde
                  Selliste hind on Soomes Turu linnas 1950, uuena olid 8000
                  Tänan info eest, jälle targem. Ma olen arvanud, et suured kõlarid vajavad ektra suurt ruumi (see tabu jäi, kuna samas toas olen nii audes 003-sid kuulanud kui s90 neid ja kumbgi erilist naudingut ei pakkunud, mõlemad pigem väsitasid pikal kuulamisel. 105 d mängivad neist minujaoks paremini.

                  Kõlarid oleksid mul ikkagi kahjuks jah seinast max poole meetri kaugusel ruumi nurkadest, jah võibolla õhulisus oleks üks peamisi asju mis sooviksin kõlaritelt ja kasutatud tehnika ostu vastu pole mul midagi. Aitäh soovituse eest, vaatan neid kõlareid, tunduvad väga head kui nad just oranzi värvi poleks.

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust

                    Tänan info eest, jälle targem. Ma olen arvanud, et suured kõlarid vajavad ektra suurt ruumi (see tabu jäi, kuna samas toas olen nii audes 003-sid kuulanud kui s90 neid ja kumbgi erilist naudingut ei pakkunud, mõlemad pigem väsitasid pikal kuulamisel. 105 d mängivad neist minujaoks paremini.

                    Kõlarid oleksid mul ikkagi kahjuks jah seinast max poole meetri kaugusel ruumi nurkadest, jah võibolla õhulisus oleks üks peamisi asju mis sooviksin kõlaritelt ja kasutatud tehnika ostu vastu pole mul midagi. Aitäh soovituse eest, vaatan neid kõlareid, tunduvad väga head kui nad just oranzi värvi poleks.
                    Need 0 seeria Audesed ja Radiotehnika 90-d ei ole tõsiseltvõetavad kõlarid. Aga nüüd on juba infot rohkem, kui kirjutasid, et kõlarid jäävad nurkadest umbes poole meetri kaugusele.
                    Siis tuleks sul otsida selliseid, mis on mõeldud mängima seina ligidal, näiteks System Audio kõlarid. Neil on ka õhuline helipilt, ainult väga madalat bassi neist ei tule. Soomes neid ikka on müügis, ka momendil. Bass toas sõltub muidugi palju ka toa st endast, ega seda muidu teada ei saa, kui kõlareid ei proovi.



                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust
                      Tegelikult kõlarid asuvad 30m2 toa ühes otsas ja kuulamine teises ehk siis pigem u 5 meetri kaugusel.

                      Mina kunagi kuulsin et osta nii suured kõlarid kui võimalik, kuna mida suurem membraani pindala, seda rohkem täidetud tunne ruumis muusikast kõrvale?

                      Väike kõlar =muusika kindlast kohast
                      ​​​​​​suur kõlar=ühtlasem muusika üle terve ruumi

                      Ei vasta tõele?

                      selliste tingimuste jaoks on juba teised asjad, kesk- ja kaugvälja kõlarid. maksavad ükskikuna paartuhat ja rohkem.

                      näiteid saab siit https://www.youtube.com/watch?v=GOuCVC0gqO4

                      Comment


                        #12
                        Teemaalgatajal juhe koos - suur tuba, aga tahab pisikesi 2-elemendiga kõlareid, mis ka vaikselt mängides 5 meetri kaugusel tekitaks suurepärase helipildi
                        Kas selle diagrammiga oled tuttav?
                        https://upload.wikimedia.org/wikiped...indos4.svg.png
                        Kui jah, siis kuipalju pead toas madalaid nt 30Hz ja kõrgeid nt 10kHz tõstma, et tekiks suurepärane helipilt 5 meetri kaugusel kõlarist?

                        Eriti, kui nt eeldada, et 1 meetri kaugusel on SPL 87 dB, kõlarist 2 meetri kaugusel 81 dB, kõlarist 5 m kaugusel 73 dB.

                        Või tiba teise nurga alt: kui nt on 89 dB/2,83 V tundlikkusega kõlar ja vaatame Fletcher-Munson 60 fooni kõverat siis, 50 Hz ja 3 kHz (kus kõrv kõige tundlikum) võrdse helitugevuse tekitamiseks on meil vaja 1 meetri kaugusel kõlarist 2,83 V 50 Hz puhul ja 22 mV 3 kHz puhul.
                        viimati muutis kasutaja martk; 02 m 2024, 17:51.
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          #13
                          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                          Teemaalgatajal juhe koos - suur tuba, aga tahab pisikesi 2-elemendiga kõlareid, mis ka vaikselt mängides 5 meetri kaugusel tekitaks suurepärase helipildi
                          Kas selle diagrammiga oled tuttav?
                          https://upload.wikimedia.org/wikiped...indos4.svg.png
                          Kui jah, siis kuipalju pead toas madalaid nt 30Hz ja kõrgeid nt 10kHz tõstma, et tekiks suurepärane helipilt 5 meetri kaugusel kõlarist?

                          Eriti, kui nt eeldada, et 1 meetri kaugusel on SPL 87 dB, kõlarist 2 meetri kaugusel 81 dB, kõlarist 5 m kaugusel 73 dB.
                          Tänan, viin end kurssi su antud lingiga.
                          Tehniliselt tahaks ikka võimalikult suuri kõlareid, mis suudaks aga ka vaiksel helil õhuliselt mängida (kuidas seda kutsutaksegi-clinical soundi taga ei otsi ja ei soovi ka)

                          Comment


                            #14
                            【 ヘッドフォンか本格オーディオ機器での再生を推奨。細部まで高音質な再現ができます 】KENRICK SOUND ケンリックサウンド Website http://JBL43.comWebcam http://webcam.kenricksound.comCustomer review from abroad h...


                            Kenrick'u ühed kõige pisemad vist......

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust

                              Kenrick'u ühed kõige pisemad vist......
                              Need viidatud kõlarid on selle kogenud jaapanlase eksperiment teha mitte millestki midagi. Töötab heliallikana üks element, teine pasiivruupor, et kõlariauku mittepuurida.
                              Ootan huviga lisaks sinule ka veixi, moi ja osxi arvamusi, kuis teematekitaja tõstatatud 105t üla-ala otsas kompenseerida. Ekvalaiser nt mis eelnimetatutele on saatanast?
                              viimati muutis kasutaja martk; 28 m 2023, 17:43.
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment

                              Working...
                              X