Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 35AC-021 vs. Radiotehnika S-400M , SM 300M

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    mul on millegipärast tunne, et kui neile Estoniatele teha uus korralik filter, siis mängiksid nad originaaliga võrreldes kordades paremini.
    iseasi on muidugi see, et see tuleks märksa kulukam kui kõlarite omahind ja kas see mäng on seda väärt...
    kui aga keegi on lihtsalt sportlikus huvist valmis sellesse materjaalselt panustama, siis oleksin võibolla nõus selle asja ette võtma...

    Comment


      #17
      Esmalt postitatud mtts poolt Vaata postitust
      lihtsam on mingid toimivad kõlarid osta,
      otseloomulikult. KRK Rokit RP10-3 G4 ja probleem unustatud pikaks ajaks. eelvõimuks miski räkimikser või pult nii kuis eelarve kannatab.

      Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust
      mul on millegipärast tunne, et kui neile Estoniatele teha uus korralik filter, siis mängiksid nad originaaliga võrreldes kordades paremini.
      üks härg arrvas veel nii, lahendus oleks olnud filtrid välja. igale valjukale oma võim ja driverack filtriks kõige ette. Driverack ajab oma mikkriga valjkad paika (niipalju kui saab).

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust

        otseloomulikult. KRK Rokit RP10-3 G4 ja probleem unustatud pikaks ajaks. eelvõimuks miski räkimikser või pult nii kuis eelarve kannatab.



        üks härg arrvas veel nii, lahendus oleks olnud filtrid välja. igale valjukale oma võim ja driverack filtriks kõige ette. Driverack ajab oma mikkriga valjkad paika (niipalju kui saab).
        Mõtlesin ise korraks beagi vastava diameetriga lairibasid keskribaks katsetada kui kusagilt mingid üleliigsed kopsikud leiaks valjukate taha, aga kapist ei paistnud enam ühtegi 8 oomist beagi lairiba, sest htp kaste pole mul enam hea mitu aastat ja ülejäänud tagavara on ainult 4 oomised... mida on kah alles jäänud ainult kaks, sest sain mingil hetkel aru, et neid ei lähe tegelikult pigem mitte kunagi vaja... Proovin seekord need puidust kettad vist keskmistele külge liimida mida nooremana ei viitsinud.

        Comment


          #19
          Kui sul pole korralikku source'd, siis sa nendest puiduketastest (kui, siis võta MDF materjaliks) küll sotti ei saa .
          Et Estonia valjukaid nautima saada, on tegelikult vaja uus kasti dimensioneerida (ca 80L kanti vabamahuga), kast teha neljaribaline, lisada midbass mis keskriba alt toetaks. Ideaalis, kuna keskriba on tegelikult päris hea ja kiire, siis ka ribbon tweeter lisada ja ma oleks nõus juba mitut asja kuulama...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Esmalt postitatud mtts poolt Vaata postitust

            Ok, Uuematest ei tea mitte midagi ja ei tahagi selles elus mitte kunagi midagi teada aga pärast oma nelja estonia müüki nautisin tubli 5 või rohkem aastat Orbita 35as-018 kõlareid, mis on idanaabri s-90 analoogid ja vägagi normaalne valik kui nende kahe vahel valima peaks.
            Mul on täpselt vastupidine arvamus,Estonia oli suht ok,kõrged,kesk ja madalad olid justkui paigas.aga Radiotehnika S400(mis on ilmselt suht sarnane oma olemuselt S90-le) oli minu meelest ainult bass.Vist nädal pärast kuulamist panin müüki ja sain päris hea raha kuna oli just jaanipäev tulemas.
            Parem varblane katusel kui nuga neerus

            Comment


              #21
              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Kui sul pole korralikku source'd, siis sa nendest puiduketastest (kui, siis võta MDF materjaliks) küll sotti ei saa .
              Et Estonia valjukaid nautima saada, on tegelikult vaja uus kasti dimensioneerida (ca 80L kanti vabamahuga), kast teha neljaribaline, lisada midbass mis keskriba alt toetaks. Ideaalis, kuna keskriba on tegelikult päris hea ja kiire, siis ka ribbon tweeter lisada ja ma oleks nõus juba mitut asja kuulama...
              Kõlab rohkem kui loogiliselt ja tänan õigele teele tagasi juhtimise eest selle puiduketaste voodoo osas. Veelgi suurem tänu oma kogemuste jagamise eest läbi aegade, sest väga tõenäoliselt nii mõnegi sinu soovituse järgi möödunud aegadel neid kõlareid kunagi järele aidatud sai. Nendel nüüd laiali võetud kastidel on ühel juhul kellegi kuldsed käed inverterid minu eest juba lühemaks saaginud aga kahjuks on mindud hoogu ja 4 cm asemel maha saetud koguni 10 cm, teine kast on originaalne. Küll aga hakkab entusiasm kahjuks raugema, korralikke elemente on siiski kahjuks ainult kolm. üks kõrgsagedus ja kesksagedus on tummad ja takistuseta, teisel kesksagedusel on hääle järgi mähise keerud lahti, kuigi veel mängib. Võtan viimase igaksjuhuks laiali, sest omast kogemusest oli nende tüüpviga metallipuru sattumine magnetpilusse mis väljendus küllaltki sarnaselt.

              Comment


                #22
                Esmalt postitatud pistyk poolt Vaata postitust

                Mul on täpselt vastupidine arvamus,Estonia oli suht ok,kõrged,kesk ja madalad olid justkui paigas.aga Radiotehnika S400(mis on ilmselt suht sarnane oma olemuselt S90-le) oli minu meelest ainult bass.Vist nädal pärast kuulamist panin müüki ja sain päris hea raha kuna oli just jaanipäev tulemas.
                Pean vist üles tunnistama, et nendel orbitadel olin ma eemaldanud tolmukuplid nii bassi kui kesksagedusvaljukatelt, vahetanud kastisisese kaabelduse(ja vooderduse) igasuguseid originaalseid klemmliiste vältides signaali ahela pikkuse minimaliseerimiseks, et ikka võtta viimast sealt kus seda vähevõitu on ja tagatipuks olen kaabelduse vahetuse korral igal võimalikul juhul terminale koduse tehnika puhul vältinud nii kõlari kui ka võimendi puhul ja kõik on tinutatud niiöelda otse väljundisse. Eks see kõik võis oma väikese panuse mu arvamusse anda.

                Comment


                  #23
                  Lõpuks on ikkagi Estonia originaalis parem ,kui ainult jämedat bassi taga ei aja
                  viimati muutis kasutaja pistyk; 29 m 2022, 23:22.
                  Parem varblane katusel kui nuga neerus

                  Comment


                    #24
                    Esmalt postitatud mtts poolt Vaata postitust

                    Võtan viimase igaksjuhuks laiali, sest omast kogemusest oli nende tüüpviga metallipuru sattumine magnetpilusse mis väljendus küllaltki sarnaselt.
                    Läks muidugi sedavõrd hästi, et peale selle puru on ka mähis pooli südamiku küljest veidi lahti. Aga loodetavasti pilt abiks mõne teise valjuka eluküünla pikendamisel kellegile.
                    Lisatud failid

                    Comment


                      #25
                      Esmalt postitatud pistyk poolt Vaata postitust

                      Mul on täpselt vastupidine arvamus,Estonia oli suht ok,kõrged,kesk ja madalad olid justkui paigas.aga Radiotehnika S400(mis on ilmselt suht sarnane oma olemuselt S90-le) oli minu meelest ainult bass.Vist nädal pärast kuulamist panin müüki ja sain päris hea raha kuna oli just jaanipäev tulemas.
                      ma julgen arvata, et nende kõlarite sihtrühm oli ka erinev.

                      Comment


                        #26
                        Millised need erinevad sihtrühmad siis olla võisid...? Et S90 oli mõeldud üleliiduliselt raudteetöölistele ja Estonia EKP liikmetele...?
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #27
                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Millised need erinevad sihtrühmad siis olla võisid...? Et S90 oli mõeldud üleliiduliselt raudteetöölistele ja Estonia EKP liikmetele...?
                          Jah muidugi kui raudteetööline on samalajal rullnokk ja jumaldab BMW/Audi toodangut. S90 fänni saabumine on kaugelt ennem kuulda kui paistma hakkab ja tänava pealt saab aru kus elab. Kõigil sellistel on mingil eluetapil olnud S90 kastid.

                          Estoniaid on hakanud silma ühe teise muusikastiili fännide seas.

                          Comment


                            #28
                            ???????

                            Comment


                              #29
                              Ei saa mina aru mis selles S90 kõlaris nii head on... juhtusin korra sellise paari (S90F) omanik olema ja juba tund hiljem tahtsin nendest vabaneda.
                              http://hparchive.com/
                              https://worldradiohistory.com/index.htm

                              Comment


                                #30
                                ...Ei tea, mul on küll üleliidulist raudteetöölist ja BMW/Audi jumaldajat kuidagi ühes konstruktsioonis raske ette kujutada. Mul on sellest võrrandist muidugi üks komponent puudu ka olnud, nimelt ma sain juba enne ostmist aru et mul S-90'neid ei saa vaja olla , BWM ja Audi omamisega mul aga probleemseid nähte ei tekkinud...
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X