Teade

Collapse
No announcement yet.

Ostuabi võhikule - MA, Audes, Klipsch

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust

    otsese päikesevalguse eest tuleb kaitsta. UV sööb kummi ära.

    minuomad on päikese eest varjatud vana voodilinaga ja ma ei märka välisel vaatlusel lõdvikute vigastusi. kõlarid on 6 aastat vanad ostetud: 16.09.2014 Teliast (siis kui nad lahkemad olid eritellimusi vahendama)
    Kuus aastat pole veel mingi vanus, ma mõtlesin 20+ vanust.

    Comment


      #32
      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      Mida hekki ? Mis nende kummist lõdvikutega siis juhtub ?
      Mai tea kuuse või elupuu äkki? Kus sa mees elanud oled? Kas tõesti pole ühtegi valjuka kummilõdvikut näinud 20+ aasta vanusena?

      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      Sa oled bluesi ja 037 võrrelnud kõrvuti ? Siiski nõustun seiskohaga et 1000.- on 037 eest ilmselge liialdus maksis omal ajal siiski mitte 5000 vaid mina mäletan siiski hinda 8000 krooni
      Kõrvuti ei ole võrreldnud, aga MÕLEMAD pakutud on täielik prügi nagu sulle meeldib öelda. Ma olen omanud 037, ostsin umbes 5-6k eeki ja noh, natuke paremad ikka kui RRR S90 ma ütleks, aga ikkagi prügi. Umbes 200-300€ hinda on need tänapäeval väärt, kindlasti mitte rohkem. Polk RTi a7 on selle raha (uuena ostsin kunagi 700€) eest kordades parem kõlar.

      Bluesi olen kuulanud Novembre juures, jättis suht külmaks, nagu vatitekk oleks ees võrreldes B&W (mudelit ei mäleta, äkki 804? vms) mis oli siis kordades parem minu jaoks.

      ​​​​
      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      Sorri teemaalgatajale aga ülejäänud pakutud kõlarid on lihtsalt prügi.
      Ahah, Su arvamus on lihtsalt prügi. Kui nüüd võrrelda MA Silver 10 vs 037 vs Blues vs Polk RTIa7/9 siis neid ei saa absoluutselt võrrelda, vahe on kosmos! MA Silver 10 on ikka tundvalt kõrgemast klassist. Kui ma MA S10 ostsin, siis võrdlesin neid kõrvuti samas hinnas B&W. No mõne minutiga oli selge kummad osta. Lisaks kuulasin ka Klipschi samas hinnas, krt, see "karjuv keset tuba" heli mulle ei meeldi. 90ndatel kuskil disco-läbul oleks ilmselt väga tegija olnud.

      Kui teemaalgataja tahab, siis võib tulla kuulama mis häält MA S10 teeb, selle raha eest paremat kõlarit on väga raske leida.

      Ja veel, ressiiveri taha sobivad ainult riiulikõlarid, kuna neil ei ole enamasti piisavalt jõudu suuremaid toita. Või siis ressiiver+stereovõim esikõllidele.
      viimati muutis kasutaja stosoorok; 01 m 2021, 22:52.

      Comment


        #33
        Tegelikult olekski hea teha kusagil kuulamine, mina võtaksin oma Marten Miles 3-d, stosoorok MA Silver10-d ja MK oma kõlarid ja näiteks moi kohtunikuks, siis oleks näha, mis on rämps...
        Võimendid pole samuti küsimus või transpordid.

        Comment


          #34
          Ässitaja ei ole aga verd tahaks näha.
          Ehk tuleks ikka üks kuulamisüritus korraldada.

          Comment


            #35
            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
            Kas tõesti pole ühtegi valjuka kummilõdvikut näinud 20+ aasta vanusena?
            ma olen näind vaid neid, mida on inimesed ise lõhkunud.

            Comment


              #36
              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Ässitaja ei ole aga verd tahaks näha.
              Ehk tuleks ikka üks kuulamisüritus korraldada.
              Hea teada, et nõus oled!

              Comment


                #37
                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                Mai tea kuuse või elupuu äkki? Kus sa mees elanud oled? Kas tõesti pole ühtegi valjuka kummilõdvikut näinud 20+ aasta vanusena?


                Kõrvuti ei ole võrreldnud, aga MÕLEMAD pakutud on täielik prügi nagu sulle meeldib öelda. Ma olen omanud 037, ostsin umbes 5-6k eeki ja noh, natuke paremad ikka kui RRR S90 ma ütleks, aga ikkagi prügi. Umbes 200-300€ hinda on need tänapäeval väärt, kindlasti mitte rohkem. Polk RTi a7 on selle raha (uuena ostsin kunagi 700€) eest kordades parem kõlar.

                Bluesi olen kuulanud Novembre juures, jättis suht külmaks, nagu vatitekk oleks ees võrreldes B&W (mudelit ei mäleta, äkki 804? vms) mis oli siis kordades parem minu jaoks.

                ​​​​
                Ahah, Su arvamus on lihtsalt prügi. Kui nüüd võrrelda MA Silver 10 vs 037 vs Blues vs Polk RTIa7/9 siis neid ei saa absoluutselt võrrelda, vahe on kosmos! MA Silver 10 on ikka tundvalt kõrgemast klassist. Kui ma MA S10 ostsin, siis võrdlesin neid kõrvuti samas hinnas B&W. No mõne minutiga oli selge kummad osta. Lisaks kuulasin ka Klipschi samas hinnas, krt, see "karjuv keset tuba" heli mulle ei meeldi. 90ndatel kuskil disco-läbul oleks ilmselt väga tegija olnud.

                Kui teemaalgataja tahab, siis võib tulla kuulama mis häält MA S10 teeb, selle raha eest paremat kõlarit on väga raske leida.

                Ja veel, ressiiveri taha sobivad ainult riiulikõlarid, kuna neil ei ole enamasti piisavalt jõudu suuremaid toita. Või siis ressiiver+stereovõim esikõllidele.
                Tõmba vähe hoogu maha siin on kohatud kõlaried 1970 -1980 aastatest ja sinu kirjeldatud probleemid pole pigem teemaks. Sa ajad midagi segi nende pehmete vahtkumminlõdvikutega. ​​​ ​​​​​

                Comment


                  #38
                  Mida sina, MK , loed parimaks kõlariks, mida kuulanud oled?

                  Comment


                    #39
                    Esmalt postitatud zaitz poolt Vaata postitust
                    Samas ei saa ikka aru kuidas ressiiver, mis on 110W kanalisse ei suuda siis võimendada kõlared, mis on soovitavalt 50W-150W võimu taha mõeldud.
                    Lihtsalt võimendi sageduskara ei klapi kõlari sageduskaraga. See on see põhjus, miks ma aktiive eelistan. Aktiivil on sisemine võimendi aetud valjuhääldite sageduskaraga klappima. Laiatarbe aktiivid on pähh, nende tegemisel ei näe keegi mingitki vaeva sellenimel, et kuulamine oleks nauditav.

                    Comment


                      #40
                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust

                      Lihtsalt võimendi sageduskara ei klapi kõlari sageduskaraga. See on see põhjus, miks ma aktiive eelistan. Aktiivil on sisemine võimendi aetud valjuhääldite sageduskaraga klappima. Laiatarbe aktiivid on pähh, nende tegemisel ei näe keegi mingitki vaeva sellenimel, et kuulamine oleks nauditav.
                      Sinu Pioneeri aktiivid on naljanumber, ma otseloomulikult vabandan su ees, aga nii see on.

                      Nüüd teema algajale:

                      Mis puutub sellesse, et su ress annab stereos 110W kanalisse, siis ta ju võimendab seda heli, mis tuleb ressis olevast DACist, mis teeb heli ruutlainest analoogiks, siis eelvõimust, mis on väga tähtis ja siis jõuab lõppvõimu. Kõik need etapid on sinu ressis ja kaks esimest on neist prügi, seega see lõppvõimendi osa võimendab prügi .

                      Comment


                        #41
                        Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                        Sinu Pioneeri aktiivid on naljanumber, ma otseloomulikult vabandan su ees, aga nii see on.
                        Noh, said jälle "ära panna" Enamaks sa võimeline ei ole, sest sa ei tea neist mitte sittagi!

                        Comment


                          #42
                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          Lihtsalt võimendi sageduskara ei klapi kõlari sageduskaraga. See on see põhjus, miks ma aktiive eelistan. Aktiivil on sisemine võimendi aetud valjuhääldite sageduskaraga klappima. Laiatarbe aktiivid on pähh, nende tegemisel ei näe keegi mingitki vaeva sellenimel, et kuulamine oleks nauditav.
                          Kas sa tõesti arvad, et keegi näeb erilist vaeva Pioneeri 300€ aktiivide tegemisel? Võta sealt nüüd branding, omahind, tootmine jne maha...

                          Ma saan su jutust aru, et ükski võimendi ei suuda siis passiivseid kõlareid õigesti mängitada?

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          ma olen näind vaid neid, mida on inimesed ise lõhkunud.
                          Miks sa oma kõlle siis voodilinaga katad? Ilupärast vä? 20a päris ära ei pudene, aga tekstuur muutub ja pole enam päris see mis peaks.


                          Kisub teemast välja, sorry. Teemast ka natuke, suvaline review lugemiseks teema algatajale: https://www.theabsolutesound.com/art...udio-silver-10

                          Comment


                            #43
                            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                            Ma saan su jutust aru, et ükski võimendi ei suuda siis passiivseid kõlareid õigesti mängitada?
                            Nagu seda kunagi kõlarite proff Alfred Vassilkov seletas siis tõepoolest. Põhiküsimus on kuidas konkreetset valjuhääldit õigesti juhtida.
                            Prosta lahendustes pannakse see umbropsu paika ja läheb müügiks (vaata teemat firmakõlarite lahkamisest siinsamas foorumis). Ainult kõige kallimatel passiividel näen, et eri ribade valjuhääldite amplituudi üritatakse korrigeerida (Jamo Oriel vist ikka ei ole kõige odavam tükk). Kui muidu on filter võimendi ja valjuhääldite vahel siis tegelikult käib filter konkreetse valjuhääldi võimendi ette.

                            Jada peaks nii olema: sisend->pote->(harund, kui on mitmeribaline kõlar)->filter->võimendi->valjuhääldi.

                            Ma korra uurisin oma aktiivide hingelu. võimendite ees olev filter on kaunis keeruline tükk, tihedasti smd op-võimendeid täis. Kui sealt peaks riket otsima siis lihtsam on vast uus kõlar hankida.


                            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                            Miks sa oma kõlle siis voodilinaga katad? Ilupärast vä?
                            Ei kata ja ilupärast ka ei ole, rohkem nagu sirm, sarnane mida keevitustöödel kasutatakse.

                            Comment


                              #44
                              Tead, olavsu, mina olen tähele pannud, et kui tahad hea heliga kõlareid, on tähtis, et valjuhääldid oleks kvaliteetsed, st. kallid.
                              Sinu kõlarite paari hinna eest saaks osta ühe korraliku valjuhääldi. Filtrite komponentidest ma ei räägigi.
                              https://www.madisoundspeakerstore.co...-dome-tweeter/
                              See tweeter oli mu Kudos Super 20-s. Ma ütleksin, et fantastiline, aga pole ka odav. Sinu komplekti hind on sama ja sa kasutad ülivõrdeid?

                              Comment


                                #45
                                [QUOTE=olavsu1;n1115
                                Prosta lahendustes pannakse see umbropsu paika ja läheb müügiks (vaata teemat firmakõlarite lahkamisest siinsamas foorumis).



                                [/QUOTE]
                                Olen selle rubriigiga tutvunud, seal lahati rämpsu, mitte firmakõlareid, sest ma ei saa Indoneesias valmistatud Yamahat pidada firmakõlariks, sinu aktiive saamuti, need lörtsivad Pioneeri nime.
                                viimati muutis kasutaja Veix7; 03 m 2021, 06:06.

                                Comment

                                Working...
                                X