Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite valik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Ortofoni red on täiesti arvestatav helipea.
    Ei puutu üldse kõlarite valikusse, kuid soovitan soojalt martk väitesse eluterve huumorimeelega suhtuda.

    Comment


      #32
      Ma ei mõista madis64 huumorit moi helipeade arvamuse varjus- kui jaapanlased panid oma seadmesse ortofoni punase helipea, siis oli neil rohkem argumente kui ülekostvus (22dB@1kHz) ja omahind:
      first off that the Ortofon 2M Red is stupidly good for the money and beyond and that this turntable plays way beyond its price point, especially on bottom. The bottom end of this turntable (with that $100 cartridge) is surprisingly well-extended, nimble and free of additive baggage. The midrange is clean, transparent and well-balanced and the top while limited by the cartridge is natural. Dynamics are punchy too. The sound jumps from the speakers in three-dimensions.
      https://www.analogplanet.com/content...-sound-quality
      viimati muutis kasutaja martk; 12 02 2021, 18:03.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #33
        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
        ...kui jaapanlased panid oma seadmesse ortofoni punase helipea, siis oli neil rohkem argumente kui ülekostvus (22dB@1kHz) ja omahind:
        first off that the Ortofon 2M Red is stupidly good for the money and beyond and that this turntable plays way beyond its price point, especially on bottom. The bottom end of this turntable (with that $100 cartridge) is surprisingly well-extended, nimble and free of additive baggage. The midrange is clean, transparent and well-balanced and the top while limited by the cartridge is natural. Dynamics are punchy too. The sound jumps from the speakers in three-dimensions.
        https://www.analogplanet.com/content...-sound-quality
        Jeerum, mingi turundusjutuga peab ju saasta müüma. Endal Blue karbis seismas - ainult selleks, et meelde tuletada, et seda tooteperekonda mitte kunagi enam mitte osta.

        Comment


          #34
          Mis siis selle sinisel siis häda on ja mis selle raha eest mõistlikum on.

          Comment


            #35
            Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
            Mis siis selle sinisel siis häda on ...
            Kile ja kriiskab, mõttetult raske on ka.

            Mis mõistlikum on - edenemisteid on mitmeid, kuid need on selles teemas offtopic. Mälu värskendades oli ottok-l siin kuskil kunagi teema järgmisest helipeast, seal võib teemat edasi lahata.

            Comment


              #36
              Sul on midagi valesti ortofon blue kindlasti pole kile ja kriiskav, ma olen päid kõrvuti võrrelnud ja sellsit tulemust ei saanud.
              muidugi selle kohapealt olen nõus et see punane nõel täiesti adekvaatseks tunnistada on liig.

              Comment


                #37
                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                Sul on midagi valesti ....
                Kõik võib olla, ei hakka vaidlust üles tõmbama (igaühel on oma kogemus). Samas selle pea "karbinaabrid" (neid seal tublisti üle tosina) arvavad, et ta on nende seas ainuke sellise "omapäraga"


                Comment


                  #38
                  Mul on ka olnud erinevaid Ortofoni MM helipäid. Üks on ka praegu. OM5E, OM10, 2M Bronze, VMS20 (seda kasutan praegu). Ainult meeldivuse põhjal katsetades jõudsin settinguni, mis mulle meeldib. Toimib kõigi eelpoonimetatud Ortofonide puhul. Mõõtnud ei ole, ega ei tahagi mõõta. Lihtsalt meeldib ja kõik. Korrektori sisendtakistus 38Koomi, summaarne mahtuvus 150pF. Kes soovib, see võib omal vastutusel proovida. Kui ei meeldi, või mõõtmised näitavad absurdi, siis mina ei vastuta.

                  Comment


                    #39
                    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                    Endal Blue karbis seismas - ainult selleks, et meelde tuletada, et seda tooteperekonda mitte kunagi enam mitte osta.
                    Kile ja kriiskab, mõttetult raske on ka.
                    Kuna vastuvaielda argumenteeritult ei oska, edastasin su arvamuse taanlastele, koos arvamusega, et eestlasele selline helipilt on vastuvõetamatu ka pärast ohtrat alko pruukimist (taanlased mõistavad seda argumenti):
                    Stavangervej 9
                    DK-4900 Nakskov
                    Denmark
                    CVR 17015028
                    Contact us:
                    support@ortofon.dk

                    Stående i en blå kasse - bare for at minde dig om aldrig at købe denne produktfamilie igen. Film og skrig, meningsløst hårdt også.



                    viimati muutis kasutaja martk; 13 02 2021, 15:31.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #40
                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      Kuna vastuvaielda argumenteeritult ei oska, edastasin su arvamuse taanlastele,
                      Vanem inimene, ise tead, mida teed. Kui mind Ortofoni arvam,us oma toodetest oleks toona tõsiselt huvitanud, oleksin ma nendega tegelenud, paraku selgus netiotsingutest üsna kiiresti, et maailmas on vähemalt kahte sorti inimesi - ühtedele Ortofoni toodang meeldib, teistele mitte. Ma ise ilmselt maandusin sinna teise leeri ning kogu mu viimase poole tosina aasta tegevus sellel põllul pole kordagi andnud põhjus erilist kahjutunnet tunda.

                      Comment


                        #41
                        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                        paraku selgus netiotsingutest üsna kiiresti, et maailmas on vähemalt kahte sorti inimesi - ühtedele Ortofoni toodang meeldib, teistele mitte.
                        Alates postitusest 30 võiks teema kolida helipea valiku teemase :
                        https://www.elfafoorum.eu/forum/audi.../66822-/page10

                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          #42
                          Tänan taas kõiki kõnelenuid! Pole viga, elu kulgeb liigsete kirgedeta ja arvamused ongi erinevad, kui saadaval on rohkem, kui sovjetiajal.

                          Tõsi on, et oleme vinüüli-teemasse kukkunud. Kõlaritest võiks tasapisi edasi arutleda, aga mul kaasarääkimiseks praegu midagi pole. Küll olen tellinud needsinased Klipsch-i asjad, koroona tõttu aga 'asjad' ei liikuvat ... kuu või mitu on vaja kannatada. Kui on kohal, annan muljetest teada.

                          Mul läks vinüülilt tulev heli heaks, selleks tuli mängija ja 'fono' vaheline kaablijupp vahetada. Varem oli selleks Pro-Ject-iga kaasatulnud ja mh. liiga pikk kaabel, nüüd on QED Reference 0,6 m.-ne. Kuna ka mõõduriista juhtmed on kuskil teadmata asukohas, siis täpselt mahtuvusi mõõtnud pole, aga 'seebikarbiga' on mahtuvuste erinevus vähemalt 3x. Nii satub summaarne mahtuvus nüüd just parajasti 150 pF olema, nagu Kalju on heaks leidnud. Esialgu ei kurda kriiskamise ega bassi puudumise üle, see käib ühel plaadil nii, teisel on teisiti. Niisiis olen hetkel rahul, aga arenen.

                          'Fono' kaabel näikse 'süsteemis' kõige kriitilisem olevat ja odav selline rikub hea alguse täitsa ära. Minu CA Duo-l pole sisendi sobitamise võimalusi, ju siis peab juhtme ja 'pea' valikuga seda tagant aitama. Tagurpidiloogika, muidugi. Ülejäänud kaablid olen samuti paremad hankinud, mitte nii head.
                          viimati muutis kasutaja tehnoloog; 01 03 2021, 21:23.

                          Comment


                            #43
                            Esmalt postitatud tehnoloog poolt Vaata postitust
                            'Fono' kaabel näikse 'süsteemis' kõige kriitilisem olevat ja odav selline rikub hea alguse täitsa ära. Minu CA Duo-l pole sisendi sobitamise võimalusi, ju siis peab juhtme ja 'pea' valikuga seda tagant aitama. Tagurpidiloogika, muidugi. Ülejäänud kaablid olen samuti paremad hankinud, mitte nii head.
                            Hind pole selle kaabli juures kõige olulisem, sobivad tehnilised näitajad on olulised. Ka odavalt saab all 50 pF mahtuvusega 0,6 meetriseid kaableid.

                            Comment


                              #44
                              Seda küll, aga paljude kaablite juurest (ka tootja lehelt, vähemasti seal need võiks olla!) ei leidnud nende andmeid - ka 'kallimate' hulgas märkasin selliseid. Selle kohta andmed leidsin ja näis olevat mõistlik valik. Niisiis ei olnud mu ettevaatamatu vihje selleks, et halvustada muid häid valikuid, aga tundus olevat mõistlik teha üks valik ja mitte koguda proovimiseks mitmeid. Mh. võib juba postikuludeks kogemata hulga 'ühikuid' ära maksta.

                              Comment

                              Working...
                              X