Teade

Collapse
No announcement yet.

Inverteri paigutus?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by artur+Sep 20 2004, 12:24--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (artur @ Sep 20 2004, 12:24)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-dixo@May 28 2004, 16:58
    Üldjuhul helis tavainimene inverteri asukoha järgi vahet ei tee, vaevalt audiofiilidgi.
    Minu arvamus on selline,et audiofiilid kuulavad pigem kinnist kasti kui inverteri plärinaid ja norskamist,mis on ajastuselt esikõlaritest erinev ja rikub heli [/b][/quote]
    Sellest sinu jutust tuleb välja, et ühtegi head inverterkasti sa kuulnud ei ole. Vägagi asjatu postitus.
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #17
      Originally posted by dixo+Sep 20 2004, 13:47--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (dixo @ Sep 20 2004, 13:47)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
      Originally posted by artur@Sep 20 2004, 12:24
      <!--QuoteBegin-dixo
      @May 28 2004, 16:58
      Üldjuhul helis tavainimene inverteri asukoha järgi vahet ei tee, vaevalt audiofiilidgi.

      Minu arvamus on selline,et audiofiilid kuulavad pigem kinnist kasti kui inverteri plärinaid ja norskamist,mis on ajastuselt esikõlaritest erinev ja rikub heli
      Sellest sinu jutust tuleb välja, et ühtegi head inverterkasti sa kuulnud ei ole. Vägagi asjatu postitus. [/b][/quote]
      ega ei ole küll kuulnud, mul endal oli ka korralikult tehtud toru , mis ei plärtsunud ja ei vilisenud AGA ikkagi faasinihe on hoopis teine kui kinnises kastis või ilma kastita kõlaritel ja suppar ei mängi teiste kõlaritega kokku. Kui muidugi faasi liigutada enne võimendit signaali muutes siis saab küll asja aga see on juba teine jutt ja seadmed maksavad ka palju

      Comment


        #18
        Originally posted by artur@Sep 20 2004, 13:57
        ega ei ole küll kuulnud, mul endal oli ka korralikult tehtud toru , mis ei plärtsunud ja ei vilisenud AGA ikkagi faasinihe on hoopis teine kui kinnises kastis või ilma kastita kõlaritel ja suppar ei mängi teiste kõlaritega kokku. Kui muidugi faasi liigutada enne võimendit signaali muutes siis saab küll asja aga see on juba teine jutt ja seadmed maksavad ka palju
        Ehk leiad vea hoopis elemendis?
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #19
          Originally posted by dixo@Sep 20 2004, 14:40
          Ehk leiad vea hoopis elemendis?
          võta bassbox laht ja vaata faasinihet kinnise kasti puhul ja inverter kasti puhul. Ükskõik mis supparit kasutad ikka vahe on väga väike faasinihkes. Või näita sellist supparit, mille puhul on inverterkasti faas sama mis kinnisel

          Comment


            #20
            Kuid kas bassboxist lähtudes alati tegutsed ? Kui sa juba nii kindlalt väidad, siis võiksid omada ka erinevaid kogemusi väga erinevate elemntidega ?

            Vaidlus mõtetu, mina seda teemat rohkem ei risusta.
            kris@andmevoog.eu

            Comment


              #21
              selline kysimus et nagu oleks vaja panna inverter nüüd ja kuhu seina? neid tuleb 2 tykki 100mm aga kas ma panen ette või taha kylge... ma olen kuulnud väga head philpisi keskust millel oli inverter taga ja ikka väga mõnus hääl oli...
              Mäll-mäll

              Comment


                #22
                aga T-Line on ju maru piraka inverteriga
                -

                Comment


                  #23
                  Originally posted by Deus@Nov 1 2004, 20:19
                  aga T-Line on ju maru piraka inverteriga
                  t-line kast ongi mul vähemalt 1,6m pikk ja ühest otsast lahtine B)

                  Comment


                    #24
                    inverteri ots peab olema eemal kõigist seintest vähemalt poole oma läbimõõdust.
                    kui ei ole, siis on seda arvestatud toru läbimõõdus või pikkuses.

                    ja inverter peab olema äärmiselt täpselt ervutatud... tean enda kogemustest. 18" 500 W RMS valjuka kastil oli kolm 10cm diameetriga toru. aga tegin need kolm kogemata 0,5 cm pikemad kui oli ettenähtud ja oligi jama käes :S ...täisvõimsusel hakkas valjukas liialt pikalt liikuma ning pool hakkas magneti põhja taguma. alguses ei saanud arugi mis paugud need käivad, aga pärast sai vähe targemate onudega juttu puhutud ja torud 0,5cm lühemaks tehtud... nüüd töötab ideaalselt

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by BUFU@Apr 28 2005, 17:33
                      inverteri ots peab olema eemal kõigist seintest vähemalt poole oma läbimõõdust.
                      kui ei ole, siis on seda arvestatud toru läbimõõdus või pikkuses.

                      ja inverter peab olema äärmiselt täpselt ervutatud... tean enda kogemustest. 18" 500 W RMS valjuka kastil oli kolm 10cm diameetriga toru. aga tegin need kolm kogemata 0,5 cm pikemad kui oli ettenähtud ja oligi jama käes :S ...täisvõimsusel hakkas valjukas liialt pikalt liikuma ning pool hakkas magneti põhja taguma. alguses ei saanud arugi mis paugud need käivad, aga pärast sai vähe targemate onudega juttu puhutud ja torud 0,5cm lühemaks tehtud... nüüd töötab ideaalselt
                      Ma arvan, et 50mm pikemad torud nüüd niipalju paha ka ei tee
                      Mäll-mäll

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by feel_the_bass+Jul 26 2005, 17:49--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (feel_the_bass @ Jul 26 2005, 17:49)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-BUFU@Apr 28 2005, 17:33
                        inverteri ots peab olema eemal kõigist seintest vähemalt poole oma läbimõõdust.
                        kui ei ole, siis on seda arvestatud toru läbimõõdus või pikkuses.

                        ja inverter peab olema äärmiselt täpselt ervutatud... tean enda kogemustest. 18" 500 W RMS valjuka kastil oli kolm 10cm diameetriga toru. aga tegin need kolm kogemata 0,5 cm pikemad kui oli ettenähtud ja oligi jama käes :S ...täisvõimsusel hakkas valjukas liialt pikalt liikuma ning pool hakkas magneti põhja taguma. alguses ei saanud arugi mis paugud need käivad, aga pärast sai vähe targemate onudega juttu puhutud ja torud 0,5cm lühemaks tehtud... nüüd töötab ideaalselt
                        Ma arvan, et 50mm pikemad torud nüüd niipalju paha ka ei tee [/b][/quote]
                        ehk ikka 5mm ja miks mitte??

                        Comment


                          #27
                          No oleneb mis sagedusele sul kast häälestatud on... Kui ta tõesti sul juba 35Hz siis võib tõesti olla nii, aga mingi 40-45Hz ei juhtu küll nüüd midagi... omalgi olid 5mm pikemad torud sees...Kui mitte rohkem:P
                          Mäll-mäll

                          Comment


                            #28
                            Vs: Inverteri paigutus?

                            Tervist!

                            Väga meeldiv, et leidsin siit selle antud teema, mis kattub ilusti minu enda väikse mure/küsimusega. Nimelt olen alustanud oma Golf 2'te subwoofri projekti ehitamist. Tellitud sai element DLS W312B ning bassboxis sobilik kast valmis "meisterdatud". Kuna aga ruumi tahan võimalikult palju säästa, siis kast tuleb lai ja õhuke, mis teeb inverteri paigutamise suhteliselt keerukaks. Nimelt kasti sisemõõtmed tulevad 844x364x229(alt)/59(ülevalt)

                            Plaan oli mul siis selline:
                            Teha põhja peale elemendi alla nn. slot inverter. Väike pilt ka:


                            Kas selline oleks mõistlik variant, kui kasti maht tuleb 41,3L (umbes-täpselt) ja häälestussagedus 41,65hz. Graafik tuli küll väga ilus.
                            Aga põhituum tuleks siis siit, et hertz'i kodulehel - >
                            http://www.hertzaudiovideo.com/default_en.htm on Technicali all sektsioon subwoofer construction ning seal on mainitud sellist asja, et kui port asub külgseinte lähedal, siis tuleks tema pikkusest 30% maha arvutada. Kas ma peaksin bassboxi tulemustest selle 30% maha arvutama, et saada soovitud tulemus (häälestussageduse näol).

                            Samas kui kellelgi on etteheiteid või ettepanekuid selle minu plaani kohta, siis laske käia.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Inverteri paigutus?

                              Igatahes on praeguseks selline kast valmis tehtud ja sai inverter timmitud bassbox'i m&#245;&#245;tude j&#228;rgi ilma seda 30% arvestamata ning asi m&#228;ngib. Veidi tuleb vatiini kogust ilmselt muuta siis saab asja vast veel paremaks. Praegu veel element ka t&#228;iesti uus, seega vajab veel sisset&#246;&#246;tamist ning asaolud v&#245;ivad muutuda.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Inverteri paigutus?

                                mul oleks selline küsimus et kui on olemas inverteri mõõdud ümarguse aga ma tahaks teha niuke piklikku kandilist et panna üks sein jurde et inverter jääb siis äärde ..... et kas siis mõõdud jäävad samaks we.... ümmarguste mõõtude järgi tuli kandiline inverter pikkus 400 laiius 7

                                Comment

                                Working...
                                X