Teade

Collapse
No announcement yet.

S90-F bassikõlaritele uus kast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

    Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
    mis mõte nendel filtritel seal kastis veel on???
    No mis mõte üldse filtritel on...
    No eks ikka see mõte et bassi valjukad oma ettenähtud sagedusi mängiks, mitte kõrgeid sagedusi.

    Comment


      #32
      Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

      Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
      Nüüd on selline asi et vale mõõduga kast ja inverter võivad hakata valjuhääldi membraani lõhkuma suurte võimsuste juures.
      Ilma inverterita on arvatavasti heli ka parem, sest inverter toru nõuab tavaliselt poole suuremat ja täpsete mõõtmetega kasti, mis on valjuhääldi andmete järgi arvutatud.. Kinnised kastid on tavaliselt väiksemad ja nende puhul ei pea ka mõõdud nii täpsed olema.
      Nii et pane see toru kiiremas korras kinni, enne kui tümpsutama hakkad sellega.
      Ja kui oled selle toru kinni pannud, siis pane kast vatiini täis kah (ära topi liiga tihedalt vaid parajalt ja ühtlaselt).
      Vatiini täis kast "tundub valjuhääldile suurem", kui tühi kast.
      Tänan väga, see aitas tõesti väga palju!! Aitäh!

      Comment


        #33
        Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

        ma mõtlesin "nendel" kastidel, mis mängivad täielikult mitte arvestatud kastides. sellisel juhul peaks ju ka filtrid ümber tegema, kuigi sellise kasti puhul oleks vist juba mõtekam aktiiv filter.
        päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

        Comment


          #34
          Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

          Kogu mu töö oli mõtekas! Midagi ei kragise, ei värise ega midagi, puhas bass ainult
          Bassi (sagedused kui ka helirõhk) ei ole kindlasti vähem kui enne, pigem rohkem, inventertoru ja kasti vatti täis toppimine aitas väga palju.
          Lähiajal ostan halli/musta riiet ka ja panen ümber kasti ning üritan kusagilt ka võred sebida et asi ka rohkem säiliks.

          AITÄH TEILE KÕIGILE!

          Comment


            #35
            Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

            kõigetähtsam ongi et inimene ise rahul on! Aga kui kunagi puudu midagi jääb ja huvi katsetamiseks jätkub siis tee 2 korda suurem kast ja katseta erinevaid invertereid ja siis näed kuidas bass muutub madalamaks...sügavamaks....mõnusamaks....mmmmm

            Comment


              #36
              Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

              Esmalt postitatud alcatraz poolt Vaata postitust
              Aitäh kõikidele, kes siiani vastanud. Olen palju abi saanud.

              Parandage mind, kui vaja: Panen kõlarid kasti(kastiks kasutan S-90F originaalkasti, kasti mõõtmed on kõrgus x laius x sügavus(millimeetrit): 697x357x268, ühe tahu vahetan ringi, sest seal on helikõlari, tweeteri jms augud sees), siis kinnitan subwooferid ära ilusti, mõlemale poole inventer, ühendan mõlema subwooferi miinuse ja plussi kokku(miinus miinusega, pluss plussiga) ja seejärel ühendan võimuga ja valmis?
              Kulla poiss! Tee omale ükskord kõlari ja valjuhääldi vahe selgeks! Uuri, mida mõistetakse EESTI keeles kõlari ja mida valjuhääldaja all! See asi kisub juba rohkem kui jamaks. Kui räägitakse pingest, siis on see pinge, mitte vool või takistus! Elementaarne tehniline keel, kokkulepitud mõistete osas!

              Comment


                #37
                Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                Vabandage Kui selle teema alles tegin, siis olin 100% võhik sellel alal, enam mitte

                Comment


                  #38
                  Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                  Üks mure veel
                  Nimelt, membraanid liiguvad vastassuunas.. Kui üks liigub välja poole, siis teine liigub sisse. Bassi on korralikult, selles ei ole probleemi, aga muretsen just sellepärast et võibolla ei saa nad õhku vms? Kas midagi võib juhtuda? Kast ja inventertoru on vatti täis topitud. Mingeid muid avasid kastis ei ole. Kinnine kast.

                  See on loogiline, kastis on õhk ja kui üks surutakse sisse, siis õhk surub ju teise välja poole..?
                  Ja mulle tundub, et see ei ole neile hea ja võib nende tööd takistada..

                  Kui ma teeksin kasti 4 auku(ei pea kindlalt olema 4), umbes 2-4cm diameetriga, siis saaksid nad õhku ja nad saaksid vabalt töödata nagu nad loodud on.
                  AGA, kui ma teeksin need augud, siis kas need võivad mingil määral bassi vähendada?
                  Loodan et saate minust aru Aitäh.
                  viimati muutis kasutaja alcatraz; 14 02 2012, 20:34.

                  Comment


                    #39
                    Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                    Eks sa faasid sassi ajasid mis seal muud ikka.Vaheta ühe polaarsus ära.

                    Comment


                      #40
                      Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                      Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
                      Eks sa faasid sassi ajasid mis seal muud ikka.Vaheta ühe polaarsus ära.
                      Olen kindel, et see lause ei ütle mitte midagi teema algatajale

                      Comment


                        #41
                        Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                        Esmalt postitatud puulabidas poolt Vaata postitust
                        Olen kindel, et see lause ei ütle mitte midagi teema algatajale
                        Vaata et mõlemal valjuhääldil läheks pluss juhe ikka võimus ka plussi ja miinus samamoodi siis liiguvad samas taktis.
                        Ehk võid ühel valjuhääldil plussi ja miinuse ümber tõsta siis korras.

                        Comment


                          #42
                          Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                          Ühel valjuhäädil on juhtmed tagurpidi jah, nagu juba õeldi.

                          Ja teine asi... Kui ma varem ütlesin et topi inverter toru kinni, siis ei pidanud silmas vatiiniga täis toppimist, vaid seda et võtad selle plastmassi tüki üldse ära ja paned liimi või kruvidega mingi vineeri tüki sinna ette.
                          Võid ju sisse ka poole panna, kui ei taha seda plastikut ära võtta ja arvad et kole on muidu.
                          Ja muidu ka... vaata et kast oleks hermeetiline igalt poolt. Käi kasvõi silikoniga läbi kõik nurgad ja vahed seest poolt. Ja muidugi lased ära ka kuivada et silikon kohe eest ära ei lenda uuesti kui tümpsu teed :P

                          Comment


                            #43
                            Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                            Esmalt postitatud alcatraz poolt Vaata postitust
                            Nimelt, membraanid liiguvad vastassuunas.. Kui üks liigub välja poole, siis teine liigub sisse. Bassi on korralikult
                            Bassi on korralikult...oota, kuni membraanid veel ühes koos liikuma hakkavad...

                            Kuid tundub, et tegu pole 100% võhikuga sellel ala. Tundub, et mõni vana olija teeb siin testi, kuidas nooremad aktivistid teemat käsitlevad... aga noh, ma olen ka paranoiline patukott
                            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                            Comment


                              #44
                              Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                              Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
                              Ühel valjuhäädil on juhtmed tagurpidi jah, nagu juba õeldi.

                              Ja teine asi... Kui ma varem ütlesin et topi inverter toru kinni, siis ei pidanud silmas vatiiniga täis toppimist, vaid seda et võtad selle plastmassi tüki üldse ära ja paned liimi või kruvidega mingi vineeri tüki sinna ette.
                              Võid ju sisse ka poole panna, kui ei taha seda plastikut ära võtta ja arvad et kole on muidu.
                              Ja muidu ka... vaata et kast oleks hermeetiline igalt poolt. Käi kasvõi silikoniga läbi kõik nurgad ja vahed seest poolt. Ja muidugi lased ära ka kuivada et silikon kohe eest ära ei lenda uuesti kui tümpsu teed :P
                              Tänud. Kkert, proovin lähipäevadel ära.

                              Comment


                                #45
                                Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                                tegelikult võib see just hea olla praegu bassile et ta sellise lahendusena töötab...tegu nagu 'isobaric', push-pull tüüpi lahendusega mis nõuabki pea poole väiksemat kasti! tehes samat helitugevust kui samad 2 elementi topeltsuures kastis...

                                Comment

                                Working...
                                X