Teade

Collapse
No announcement yet.

S90-F bassikõlaritele uus kast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    S90-F bassikõlaritele uus kast

    Tere,

    Mul on olemas 2x S90-F kõlarit(90vatised), mõlemis on üks 8" supakas.
    PLAAN oleks teha mõlemile supakale kast(mõlemad supakad ühte kasti) Pole varem kõlaritele kaste teinud, paluks abi, kuidas teha, mida vaja läheb jms...
    Kast ei pea olema keeruline, lihsa ehitusega kast. PEAASI, et bassiheli oleks puhas ja ei tohi olla krõbinaid, plärisemist jms.
    Aitäh!


    PS, kui see aitab, siis ma võtsin nende kõlarite originaalkastid lahti, bassikõlarist väljusid vaid üks miinus juhe ja üks pluss juhe(- +).

    #2
    Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

    aga nende kõlarite originaalkastid ongi justnimelt sellised nagu on vaja, pole mõtet uusi kaste neile tegema hakata.

    Comment


      #3
      Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

      Esmalt postitatud mrmuusika poolt Vaata postitust
      aga nende kõlarite originaalkastid ongi justnimelt sellised nagu on vaja, pole mõtet uusi kaste neile tegema hakata.
      Ma tahaks mõlemaid bassikõlareid ühte kasti panna. Olen 100% kindel, et TAHAN kasti teha.

      Comment


        #4
        Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

        Mis on põhjus, et tahad S90F ümber ehitada? Kas bassiosa jääb sulle vajaka? Kas on ikka põhjus kõlaris? Millist võmendit kasutad ja palju on W? Ei ole S90 mingi superkõll aga normaalse võimuga teeb päris head heli. Igal oma maitse! Ei näe Sinu mõttes mingit muutust helipildis. Kui tõstad bassikad ühte kasti- kuidas lahendad filtri probleemi? Kui tahtmine täiustada,siis ehita supakas juurde. Foorumis teemasid palju- palju ja saadki 100% kasti teha! Edu!

        Comment


          #5
          Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

          Esiteks on s90 läbi aegade olnud 10´´ woofritega.
          Teiseks liida mõlema kasti mahud kokku ja selle järgi teegi uus.
          Kolmandaks on siin foorumis varemgi nende kohta juttu olnud.

          Comment


            #6
            Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

            Põhjus ümberehitamiseks on see, et nende kõlarite heli ma nagunii ei kasuta(need on ebakvaliteetsed ja teevad ainult müra ,mida ma ei taha), tahan vaid nende bassikõlareid. Kasutan Geniuse võimu, 250vatti.

            Comment


              #7
              Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

              Esmalt postitatud alcatraz poolt Vaata postitust
              Tere,

              Mul on olemas 2x S90-F kõlarit(90vatised), mõlemis on üks 8" supakas.
              PLAAN oleks teha mõlemile supakale kast(mõlemad supakad ühte kasti) Pole varem kõlaritele kaste teinud, paluks abi, kuidas teha, mida vaja läheb jms...
              Kast ei pea olema keeruline, lihsa ehitusega kast. PEAASI, et bassiheli oleks puhas ja ei tohi olla krõbinaid, plärisemist jms.
              Aitäh!


              PS, kui see aitab, siis ma võtsin nende kõlarite originaalkastid lahti, bassikõlarist väljusid vaid üks miinus juhe ja üks pluss juhe(- +).
              võtad 2 originaalkasti mõõtu ja saadki korraliku supipoti...väikene pro tip: kaks 8 tollist moodustab ühe 10 tollise. ja KINDLASTI aitab, et bassikõlarist väljusid peale VALJUHÄÄLDI ka üks miinus juhe ja üks pluss juhe...

              kuid tõsisemalt juttu ajades: peame alustama algusest ja andma http://www.elfafoorum.eu/threads/381...K-uuendatud%29 lingi, millega peavad tutvuma kõik uued foorumlased.
              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

              Comment


                #8
                Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

                mul üks 8" süvabass 24,68l ported kastis tuunitud ~30hz juurde inventereid üks see 3" ja 9" pikkust no 230w juures ei tahaks enam juurde keerata sest muidu 2km kaugemal elav naaber saab kurjaks.
                Otsi googlest kasvõi disaini värke ning kastua arvuti programme et endale just sobiv kast valmis nokitseda, soovitatavad materjalid: mdf , peenekiuline puitkiud plaat- sama mis mdf pm, või vineer-vineeri on veidi raskest töödeldav ning seda kokku kruvida keerukas sest kipub pragunema, värvimiseks kasuta metallide värve, mis kasutatakse nii välis kui sisetingimustes annab välimust ning on kordi tugevam ning vastupidavam kui mõni aerosool või lateks värv.
                võta originaal kasti mõõdud, samas ka materjali paksus loeb, soovitan sellist disaini:
                Enda tehtud, 6s kast mis ehitanud olen see siis üks kenamatest. muidugi olen ka kodukino süsteemide võimendeid ja muud säärast kodus ehitanud.

                jpeg image hosting
                1
                7a kohta ju väga halb pole? vana sa ise oled, kui minust vanem siis peaksid hakkama saama, proovi minust paremini
                viimati muutis kasutaja imelik poiss; 07 01 2012, 18:51.

                Comment


                  #9
                  Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

                  kasutajale alcatras paluks alustuseks kõlarite ehitamise teooriat, terminoloogiat ja tehtud tööde hulgas tuhnimist. Saad teada, mis on mis kõlarite puhul. Minul kulus u 7 aastat uurimist, et mõista, mis asi see kõlar on

                  kasutaja imelik poiss: avalda oma ehitistest väike pildikogu, kõigil hea tutvuda
                  Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                  Comment


                    #10
                    Vs: S90-F bassikõlaritele uus kast

                    kui vana ML arvuti kõvakas uuele järgi panna saaksin sadu pilte igasugustest lollustest tazeritest võimenditeni...
                    ma ise kõlarite ning muu elektroonikaga ~2 kuud tegelenud- TÕSISELT TEGELENUD IGA PÄEV MIDAGI NOKITSENUD. suvel ei kannatanud voodistki tõusma, puukeentsefaliit rebis tervise ribadeks :/
                    2 kuuga igapäev 2-24h tegeleda ja oled selliste ehitus oskustega nagu mina...
                    Kast ehitatud 13mm vahtra vineerist, mille sain ühelt inimeselt kes tegeleb profesionaalsete audio süsteemide parandamise ja "tuunimisega"
                    praegu on mul pooleli tda2050 stereo 64w võimendi, kasutan siis kahte ic eraldi trükk plaatidel, kuid olen omadega jännis sest ei leia piisavalt jubinaid, kondensaatoreid,takisteid jne... äkki keegi oskaks mulle paari euro eest leida :
                    4x 22k takistit
                    2x 680Ω takistit
                    4x 2,2k
                    2x 1µf audio cap
                    2x 22µf
                    4x 100nF
                    4x 400nF
                    2x 0,47µF
                    Kui ma need 5€ eest suht kohe kätte saaks oleks see ekstreemselt tore...

                    kasuta pva liimi ja väikseid naelu mis hoiaksid liimitud pinda paigal ja mille pead oleksid minimaalselt väiksed need tuleb väga täpselt ja sirgelt sisse lüüa, pärast kui värvima hakkad ei jää need näha kui oled hästi teinud, muidugi pahtliga saab lihtsasti vead eemaldada ja hiljem pinad siledaks lihvida.

                    Comment


                      #11
                      Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                      Teed kasti kuhu mõlemad kõlarid S90-F sisse korraga mahuvad!

                      Comment


                        #12
                        Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                        Aitäh kõikidele, kes siiani vastanud. Olen palju abi saanud.

                        Parandage mind, kui vaja: Panen kõlarid kasti(kastiks kasutan S-90F originaalkasti, kasti mõõtmed on kõrgus x laius x sügavus(millimeetrit): 697x357x268, ühe tahu vahetan ringi, sest seal on helikõlari, tweeteri jms augud sees), siis kinnitan subwooferid ära ilusti, mõlemale poole inventer, ühendan mõlema subwooferi miinuse ja plussi kokku(miinus miinusega, pluss plussiga) ja seejärel ühendan võimuga ja valmis?

                        Comment


                          #13
                          Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                          kui 4 oomine valjukas siis jäta enda võimuga hüvasti.
                          Sa pead tegema ikka kasti kuhu kaks s90 kõlari kasti sisse mahub.

                          Comment


                            #14
                            Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                            Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
                            kui 4 oomine valjukas siis jäta enda võimuga hüvasti.
                            Sa pead tegema ikka kasti kuhu kaks s90 kõlari kasti sisse mahub.
                            Mõõte ikka lugesid? Nende mõõtudega kastis on 1x 8" supakas, tweeter ja helikõlar jms, mitte ainult bassikõll. Ega ma pooleteise meetrist kasti ei hakka tegema...

                            Comment


                              #15
                              Vs: S90-F Bassikõlarite Kast

                              Esmalt postitatud alcatraz poolt Vaata postitust
                              Mõõte ikka lugesid? Nende mõõtudega kastis on 1x 8" supakas, tweeter ja helikõlar jms, mitte ainult bassikõll. Ega ma pooleteise meetrist kasti ei hakka tegema...
                              Administraatorid, see hakkab tehnikafoorumi tavakasutaja tervisele juba - kes ikka vahet ei tee (isegi vaatamata viitamisele), mis on kõlar, mis valjuhääldi, hakake teemasid poole pealt kustutama, muidu see lollus levib nagu viirus ja kisub noorte tehnilise kirjaoskuse järjest madalamale.

                              Comment

                              Working...
                              X