Teade

Collapse
No announcement yet.

s90 woofri ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: s90 woofri ehitamine

    Esmalt postitatud Uustulnuk86 poolt
    Praegu avastasin, et kui veits valjemaks panna siis element hakkab natuke plärtsuma, kas see tähendab, et element on tuksis? või kui ta kastis korralikult kinni on siis kaob see ära?
    Kas katsetasid kodukino taga? Kui jah, siis ilmselt jääb kodukino lahjaks. (Aga samas ei pruugi see plärtsumine sellest olla.)
    Sellist tüüpi kodukinod tavaliselt mingi ~15-30w annavad välja (woofri väljundit mõtlen). See pole mingi näitaja, et paberites on 60w.

    Aga kas oled originaal supakat proovinud toas ringi tõsta? Kõige parema efekti andis mul, kui panna supakas toa nurgast mingi ~20 cm kaugusele, toru nurga suunas.

    Sellistel kodukinodel on tavaliselt supaka filter kodukinos sees. Järgi proovida lihtne: ühenda sinna supaka väljundisse näiteks keskkõlar ja kui see ei mängi kõrgeid, siis filter olemas.

    Võid seda arvutikõlari võimu/paneeli küll kasutada. Ilmselt jääb kodukino lahjaks s-90 jaoks. Aga kust sa hääle sinna võtad? Sul ei paista olevat kodukinol eraldi sub-out'i. Kui sa hääle võtad supaka kõlariväljundist... siis võim annab sul varsti otsad. Või siis panna vahele selline jublakas (http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...?artnr=960-025) aint ei tea kas ajab asja ära.

    Comment


      #17
      Vs: s90 woofri ehitamine

      orig supakat ei kasuta kuna selle sees olev element läks läbi ja pläriseb ainult..
      Aga hääle võtaksin ikka kodukinost, sealt kus on subwoofri jaoks mõeldud väljundi.. miks peaks kodukino võim otsad andma?
      Filtri panen ikkagi vahele, kuigi tõepoolest on seal kodukinos juba sees madalpääsu filter olemas, aga siis saab hijem woofrit ka mujal kasutada ehk.
      Aga kardan veits, et see element natuke läbi omadega, aga loodame parimat :P
      Igatahes asi peaks hiljemalt ülehomseks valmis saama, eks siis annan siin teada ka mis sai ja lisan ka pildid :P

      Comment


        #18
        Vs: s90 woofri ehitamine

        kaks filtrit on nüüd küll mõtetu taha toppida ja usun et ega see heli suhtes head ka ei tee.....kui kodukinol filter vahel siis pole ju probleemi selle teise filtri vahele toppimine paremaks enam midagi ei tee

        Comment


          #19
          Vs: s90 woofri ehitamine

          Esmalt postitatud Uustulnuk86 poolt
          .. miks peaks kodukino võim otsad andma?
          Ma pidasin seda arvutikõlari võimu silmas.

          Comment


            #20
            Vs: s90 woofri ehitamine

            Wuufer siis valmis ja toimib päris kenasti, aga ühe asjaga ma ei ole ikkagi rahul, et äkki keegi oskab sellega aidata.. Nimelt selle bassiga on see asi, et ta kipub nagu palju kumisema(oleneb loost ka) selline tunne nagu väljas müristaks vms. ja see kumin kostab nagu igasse tuppa ka..
            tahaks rohkem sellist mahedat ja sisisevamat bassi(kui aru saate mida mõtlen) vatiini on päris korralikult kastis..

            Comment


              #21
              Vs: s90 woofri ehitamine

              võimendi/kasti/paigutuse viga ja ausaltüeldes ega see element ka just miski asi ple
              lase parem oma vana woofri element korda teha kui annab ja pane tagasi ilusti sinna kus ta olema peab
              mida sa lohh vahid

              Comment


                #22
                Vs: s90 woofri ehitamine

                Eks see bass sõltub kasti kujust, suurusest ja muust sajast asjast. Et kui tahad teistsugust bassi, siis pead vast teise kasti tegema...või siis olemasolevat muutma kuidagi.
                Mis mõõtmetega kast on, mitu liitrit? Võid mõne pildi ka lisada.

                Comment


                  #23
                  Ma leidsin kuskilt vanast subbakastist s90 filtri ... nagu ülevalpool pildil, aga mul küsimus, kas seda filtrit seal on ümber ehitatud ? Mul on neid juhtmeid kuidagi vähem. Ning mis oleks täna selle filtri hind?

                  __________________

                  Väga vanas teemas on mõttekam üldisemalt küsida, sellega annad võimaluse ka teistel vastata. Postituse autor võib-olla ei külasta foorumit enam nii tihti ja siis jääb vastus hoopis saamata.

                  Mode
                  viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2011, 04:37. Põhjus: üldisemaks
                  yees

                  Comment


                    #24
                    Vs: s90 woofri ehitamine

                    Maitaha teemat küll risustada aga ma ei taha ka uut teemat teha selle pisikese küsimuse jaoks. Probleem on siuke kas s90 bassikas sobiks 57L kasti ? Toru oleks solgitoru läbimõõduga kuskil 5''. Pikkust ma ei oska õelda kuna hakkaksin proovima pikkuseid milline paremini sobib jne. KAs muidu sobib see bassikas sinna kasti ?

                    Comment

                    Working...
                    X