Teade

Collapse
No announcement yet.

Tere oleks vaja abi!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Tere oleks vaja abi!?

    Misvahet on üldse toavõimul ja autovõimul siis need peksid ju sarnased olema.
    Hmmm...Selle lause peale ütleksin ma küll,et subbaka ja võimu asemel tee midagi lihtsamat.....
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #17
      Vs: Tere oleks vaja abi!?

      Mitte keegi ei ole kohe sündides kõike teadnud ! Toa ja auto võimud on väga erinevad. Sellist pinget nagu auto võimul vaja on toas peaaegu võimatu saada (välja arvatud kui sa just akut tuppa ei vea)

      Comment


        #18
        Vs: Tere oleks vaja abi!?

        Mitte keegi ei ole kohe sündides kõike teadnud !
        Täiesti nõus.Samas võiks teema autoril siiski niipalju kriitika meelt olla,et teha sellist asja,millest jõud ja mõistus üle käib.Mitte keegi ei ole selle vastu,et töö käigus tekkivatele probleemidele nõuga kaasa aidata.Küll aga ei ole võimalik igale huvilisele hakata päris nullist kõiki asju lahti rääkima.Selleks peab iga huviline ikka ise vaeva nägema ja kirjandust (internetti) uurima.

        Sellist pinget nagu auto võimul vaja on toas peaaegu võimatu saada (välja arvatud kui sa just akut tuppa ei vea)
        See väide ei ole päris õige.12V PINGET on toas väga lihtne saada.Sa ilmselt mõtlesid selle lausega suurt voolutugevust 12V pinge puhul.Ka seda on võimalik saada,aga see maksab...ja mitte vähe.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #19
          Vs: Tere oleks vaja abi!?

          12 v on jah lihtne saada aga just et se pinge peab suur olema. Isegi selle "mitte vähe" kalli trafoga ei pidanud heli ikka se olema mis peaks.

          Comment


            #20
            Vs: Tere oleks vaja abi!?

            12 v on jah lihtne saada aga just et se pinge peab suur olema.
            Olgem täpsed.Mitte pinge,vaid VOOLUTUGEVUS.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #21
              Vs: Tere oleks vaja abi!?

              Esmalt postitatud rihard poolt
              Ühe koidula eest teeks sulle kasti möödud basssoundman http://www.bsm.ee/arvutamine.htm ilma rahata ei tee sulle keegi neid mööte. Ära hakka mujalt otsimagi.

              See sul mõni jutt või asi.


              Pinget. Muig.
              S A C
              Siberian Audio Concept

              Comment


                #22
                Vs: Tere oleks vaja abi!?

                mina ütleks niipalju, et 2x SWR-1222d läheb sul tõsiselt raskeks toita, kuna korralik hääl tuleb nendest välja 1000w rms @ 2 oomi korral, (supikate mähised jadas ehk 4 oomi ja need omavahel rööbiti, kokku 2 oomi) mida sa tuas ei saavuta. Auto võim maxab ca 7k neile, niiet ma tõesti vaataks midagi lahjemat, kui plaanid hinde saamiseks midagi kokku keerata.

                Comment


                  #23
                  Vs: Tere oleks vaja abi!?

                  Esmalt postitatud Fos poolt
                  mina ütleks niipalju, et 2x SWR-1222d läheb sul tõsiselt raskeks toita, kuna korralik hääl tuleb nendest välja 1000w rms @ 2 oomi korral
                  Veel üks näide autobassikate mõttetusest (eriti toas). Sellel võimsusel, mille puhul need "hakkavad häält tegema" korralikud suure tundlikkusega vanakooli (kontsert)papid juba lõhuvad trummikilesid... Ja hind on sama, mis autojulladel.

                  Autovõimendi ja toavõimendi on suhteliselt sarnased elektroonikaosa poolest, aga neil on üks väga oluline erinevus - toiteplokk. Autovõimul tehakse kahepolaarne toide +/-xx V +12 voldist muunduri abil, toavõimul tehakse see 220 V vahelduvast piraka trafo, alaldi ja kondede abil. Ja toavõimendi hinnast suure osa moodustab just trafo, alaldi ja suured toitelüüdid. Kui hakata neid asju autovõimendile juurde pookima, läheb tulemus kallimaks, kui sama võimas toavõimendi. Miski 5000.- eest saab juba uue ja garantiiga 2x500 W @ 4 oomi kontsertvõimu, mida keegi ei keela ka elutoas bassikate tüürimiseks kasutada, sama võimast autovõim + toiteplokk kompotti selle raha eest jäädki otsima.
                  Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                  Comment


                    #24
                    Vs: Tere oleks vaja abi!?

                    Aga kas oleks mõtet ühe kasti sisse panna 2 subwoofrit või 1?mul on välja valitud subwoofrid ja toavõim. http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=328 ja võim http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=1521 ma otsustasin et ei tee väga võimast asja sellest piisaks tuppa arvutitaha.Ja mida ma pean sellele võimule veel ostma mingi trafo ka ve?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Tere oleks vaja abi!?

                      sellele võimule pistad juhtme seina ja töötab.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Tere oleks vaja abi!?

                        Okei tänx vastuse eest aga on suur vahe siis kui ma panen 1 kasti sisse 2 subwoofrit on siis tunduvalt parem või pole vahet kas kastisees on 1 subwoofer või 2

                        Comment


                          #27
                          Vs: Tere oleks vaja abi!?

                          Kahe valjuka vahe võrreldes ühega on 3 dB suurem tundlikkus, 2x suurem õhku liigutamise võime ja 6dB suurem maksimaalne helirõhk. Aga tõeliselt magusaks läheb asi siis, kui üks valjukas paigutada nö tagurpidi - korv kastist välja - ja ühendada teisega võrreldes vastasfaasis. See lahendus vähendab oluliselt harmoonilisi moonutusi (tõsi, mõnele see moonutusevaba saund ei meeldi - näiliselt ei mängi nii valjult).
                          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                          Comment


                            #28
                            Vs: Tere oleks vaja abi!?

                            Tere taas hakkan ostma materjali mulle öeldi et peaks olema vähemalt 21mm vineeri paksus miks nii paks?järjekornde loll küsimus...

                            Comment


                              #29
                              Vs: Tere oleks vaja abi!?

                              sest niipaks on stabiilne ja ei vibreeri niipalju kui õhem
                              Bzzzt!!

                              Comment


                                #30
                                Vs: Tere oleks vaja abi!?

                                Sain oma lõputöö valmis umbes kuuaega tagasi mõtlesin,et paneks siia kõlarikastist pildid üles,mängib suht hästi heli kvaliteet mulle meeldib väga,mõõdud on bassboxiga tehtud,materjaliks on 21mm vineer,katteks panin karusnaha.See oli minu esimene projekt,mulle hakkas kastide jne tegemine väga huvi pakkuma vb teen mõned veel kui raha saan.Avaldage siis oma arvamust minu esimese kasti kohta.Hindeks sain muidu 5. http://img167.imageshack.us/my.php?image=kllrq4.jpg http://img530.imageshack.us/img530/6263/maisab3.jpg
                                viimati muutis kasutaja raimote16; 09 m 2007, 15:28.

                                Comment

                                Working...
                                X