Teade

Collapse
No announcement yet.

teema lukku!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by ripspeed+Aug 31 2005, 12:44--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (ripspeed &#064; Aug 31 2005, 12:44)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-maryyo@Aug 31 2005, 08:22
    tõmbasin winISD ,käivitasin programmi ja see tundus päris lihtne ,andmebaasis oli isegi minu audese 70W81-8 element   ja kast on arvutatud ..


    kasti mahuks sain: 59,1 liitrit    häälestasin 31,47 hz

    toru: läbimõõt 10cm
            pikkus 33,65cm
    soovitaks jääda bls i soovitatud mõõtude juurde sest mul audes 75w104-4l on 60l kast ja sellele küll nii suurt teha ei tohiks [/b][/quote]
    no kui programm arvutas nii välja ,miks siis ei tohi ????

    Comment


      #17
      täiesti vabalt võid teha 60L, mina teeks aga vb suuremagi kasti&#33;
      seda JURA, et ei tohiks mitte üle 60L teha, ei ole mõtet tähelegi panna...inimene, kes midagi sellist ütleb ei saa lihtsalt eriti pädev olla. põhimõtteliselt on asi nii, et vaata winISD&#39;s, mis kasti suurusega sulle sobiv graafik tuleb ja nii suur kast teegi, jutt mingisugusest optimaalsest suurusest on BS&#33;&#33;&#33; ja see, et kellegi sõber kusagil tegi nii, ja et sina peaksid nüüd samamoodi tegema, on veel hullem jama.
      vaatan ise ka huvi pärast millalgi selle elemendi graafikut winISD&#39;s, näis siis, mis joone see 60L annab...

      Comment


        #18
        vaatasin winISD&#39;s selle elemendi graafikut ka...60L puhul paneks tuning frequency&#39;x 38-42hz.
        ja arvesta, et kui kasti ntx mingi vati või nende majavooderdus villedega osaliselt täidad, siis näeb element enda taga suuremat kasti, mingi kindlat valemit arvutamiseks mina pole leidnud, kuid pakutakse, et kuskil 5-20% suuremaks muutub kast. olenevalt siis kui palju täidet panna&#33;
        mitte, et see eriti midagi muudaks (halvemaks kindlasti mitte), kast võib paar protsenti suurem alati olla

        Comment


          #19
          Originally posted by wiltz@Sep 1 2005, 13:27
          täiesti vabalt võid teha 60L, mina teeks aga vb suuremagi kasti&#33;
          seda JURA, et ei tohiks mitte üle 60L teha, ei ole mõtet tähelegi panna...inimene, kes midagi sellist ütleb ei saa lihtsalt eriti pädev olla. põhimõtteliselt on asi nii, et vaata winISD&#39;s, mis kasti suurusega sulle sobiv graafik tuleb ja nii suur kast teegi, jutt mingisugusest optimaalsest suurusest on BS&#33;&#33;&#33; ja see, et kellegi sõber kusagil tegi nii, ja et sina peaksid nüüd samamoodi tegema, on veel hullem jama.
          vaatan ise ka huvi pärast millalgi selle elemendi graafikut winISD&#39;s, näis siis, mis joone see 60L annab...
          asi ei ole mitte selles et ta EI või 60L kasti teha, võib ju ka a`la 80L a mis mõte sellel on??
          Ma panen siia BBP faili ka, vaadake et saab ka 30L kastiga hakkama, ei pea tegema mingeid 60L kaste
          Fail
          to wiltz: miks sa suurema kasti teeksid? lihtsalt uudishimust küsin

          Comment


            #20
            jah, ka 10L kasti võib teha...vahe selles, et siis ei ole enam tegemist bassikõlariga&#33; :lol: 30L kasti puhul on gain juba 50hz juures 0, 40hz juures aga juba -3db&#33; kui see elektrooniline muusika, mida kuulama tahetakse hakata on ntx techno, trance või mingi progressive house siis tõepoolest, alla 50hz polegi eriti mõtet asja ajada&#33; dnb puhul ntx on 40 kuni ütleme 60hz olulisim vahemik, aga ka alla 40hz tuleb tihtipeale esitada
            fakt on aga see, et suuremat kasti tehes tegelikult prakt. midagi ei kaota, väiksemat tehes oled aga madalamatest sagedustest ilma ja kogu lugu&#33;

            palju üle 60L kasti tegelikult sellele elemendile ei teekski, vast 70 kanti, mitte rohkem...ja tuuniks 35-40 vahele. miks? sest siis mängib kõlar täpselt nii nagu mulle vaja&#33; kuulan väga erinevat muusikat, kuid oluline väike pisiasi on see, et ma naudin kõige enam sügavat bassi ja pikki bassikäike...see kõrge "põksumine" eriti kõvaks ei aja :lol: pealegi, subwoofer on ikkagi mõeldud esitama MADALAID sagedusi, miks teha neid siis selliselt, et nad oma ülesannet tegelikult hästi täita ei suudagi?&#33;?

            Comment


              #21
              jah... muide see element on sõbral 30 liitrises kastis. 7,5cm inverter

              ja bass ei ole piisavalt madal.


              Jah wiltz räägib juba õiget juttu B-) et mis kasti ma teen ???s oleks vaja sellist mis väristaks natuke tuba ka :P tegelt mitte oleks vaja sellist mis teeks madalat bassi...

              Comment


                #22
                Tuba saad taga niimoodi väristada küll, kui teed sellise kasti, kus element on "näoga" põrandapoole.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by bls+Sep 3 2005, 01:18--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (bls @ Sep 3 2005, 01:18)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-wiltz@Sep 1 2005, 13:27
                  täiesti vabalt võid teha 60L, mina teeks aga vb suuremagi kasti&#33;
                  seda JURA, et ei tohiks mitte üle 60L teha, ei ole mõtet tähelegi panna...inimene, kes midagi sellist ütleb ei saa lihtsalt eriti pädev olla. põhimõtteliselt on asi nii, et vaata winISD&#39;s, mis kasti suurusega sulle sobiv graafik tuleb ja nii suur kast teegi, jutt mingisugusest optimaalsest suurusest on BS&#33;&#33;&#33; ja see, et kellegi sõber kusagil tegi nii, ja et sina peaksid nüüd samamoodi tegema, on veel hullem jama.
                  vaatan ise ka huvi pärast millalgi selle elemendi graafikut winISD&#39;s, näis siis, mis joone see 60L annab...
                  asi ei ole mitte selles et ta EI või 60L kasti teha, võib ju ka a`la 80L a mis mõte sellel on??
                  Ma panen siia BBP faili ka, vaadake et saab ka 30L kastiga hakkama, ei pea tegema mingeid 60L kaste
                  Fail
                  to wiltz: miks sa suurema kasti teeksid? lihtsalt uudishimust küsin [/b][/quote]
                  saad aru&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; element mängib palju madalamalt ja mahedamalt (liiga suur ka ei tohi olla see 59,1 on lagi..... )

                  Comment


                    #24
                    jah ma saan aru, mis sa mõtled
                    lihtsalt pakub mulle huvi miks Sina sai winISD-ga 59,1L ja 31,47Hz
                    ja mina sain BassBox-iga 59,1L juures 28Hz? See on juba 4Hz langus :P
                    Ja kui võtta sinu väljapakutud sagedus-31 Hz siis tuleks kasti suuruseks 40L.
                    Ma ei saa sellest aru miks 2 programmi nii erinevaid suuruseid pakuvad, kuigi kõlari parameetrid on samad(ma loodan) <_<

                    Comment


                      #25
                      see erinevus langeb lödvalt mingi lubatud vea piiridesse, ma sain siin ennem aru, et erinevus on HOOPIS suurem
                      aga inimesed, mis sagedustest te räägite??? märkige ikka ara, kas jutt käib -3db, tuningsagedusest...voi hoopis millestki muust&#33;

                      sry, et täpitähed osad puudu on, olen eestist väljas&#33;

                      Comment


                        #26
                        tuningsagedusest ikka.
                        miks ta lõdvalt langeb mingi vea piiridesse??

                        Comment


                          #27
                          äkki keegi arvutaks välja hea kasti kus inverter on 10cm läbimõõduga ja flared end otsadega.... pikkus 26cm sest toru ei olnud eriti odav ja ei tahaks seda raisku lasta

                          Comment


                            #28
                            [SIZE=1][SIZE=1][SIZE=1]Tegelikult kui laskuda veel sügavamale tuleb arvestada ka kõlarielemendi individuaalsete omadustega - ükski kõlar pole identne(pean silmas resonantse ja aktiivtakistust).Minu meelest saab parima tulema reguleeritava f.inv.toru kasutamisega(Seda küll inverterkastidega)-mida on ka eespool palju kajastatud.Ise olen kasutanud seda moodust - kas siis vastava muusikastiilile kuulmise järgi otsustades või läinud nn.universaalset teed pidi st.kõike stiile enamvähem parasjagu.Kuigi peab mainima ,et universaalne kõlar nagu ta on annab ka sagedusspektrit ja dünaamikat ainult teatud portsu ja ei midagi enamat.Muidugi olles eelnevalt teinud ikkagi mudelile vastava arvutuse.
                            Ülalpoolmainitud Audese element on minu arvates"universaalvariandi" üks tippudest.Tavakorteris jätkub sellest nii naabrite piinamiseks kui ka enda tarbeks küllaltki hea bassiotsa saamiseks.
                            Inverteri arvutuseks on ikkagi variante palju ning saadaval(internetis igas keeles ja kujul) ja arvata võib ,et keegi ei viitsi seda niisama avutama hakata kui just vamis mudeli andmetega ei kattu.
                            Teooriaks kiskus aga omast kogemusest võetud asi.
                            Kui kodustes tigimustes siis Audes 70W81-8 hea valik.
                            See 60l ei ole antud mudelil mingi piir - muutuvad ainult teatud kvaasiresonantsid erinevates sagedusvahemikes.Reeglina alumine resonants tuleb madalamalt kätte.


                            Jõudu&#33; B-)
                            Kõik meeldiv tuleb lambist...

                            Comment


                              #29
                              tahaks konkreetsemaid vastuseid.... et kui suur kast siis hea oleks ???

                              inverteri läbimõõt peab olema 10cm kuna ostsin endale (flared-end) otsadega 40cm pikkuse toru ,mida saab lühemaks teha.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by maryyo@Sep 6 2005, 20:38
                                tahaks konkreetsemaid vastuseid.... et kui suur kast siis hea oleks ???

                                inverteri läbimõõt peab olema 10cm kuna ostsin endale (flared-end) otsadega 40cm pikkuse toru ,mida saab lühemaks teha.
                                tee oma 60l kast siis kui ei meeldi soovitatud 30 l
                                TeamRMS

                                Comment

                                Working...
                                X