Teade

Collapse
No announcement yet.

teema lukku!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    teema lukku!

    tere. uurisin ja puurisin siin foorumis teemasid ,kuid ei leidnud selle elemendi
    kohta midagi ,kas keegi teab kuidas ja milline kast sellele teha tuleb???

    ise arvan et inverterkast

    element on see ja parameetrid olemas. http://www.audes.ee/index.php?id=1284&tpl=1003


    mul endal on 2 x Audio pro tornkõlarit ja nende kõrval võiks olla üks kvaliteetne subwoofer B-) nagu audes

    1.kuulan elektroonilist muusikat

    2.bass võiks olla väga madal ja täpne

    tõmbasin bassbox pro 6-e arvutasin kasti ,kuid asi jäi ikkagi segaseks heligraafik oli suht hüppava joonega

    #2
    Originally posted by maryyo@Aug 17 2005, 19:57
    2.bass võiks olla väga madal ja täpne

    inverter annab küll madalamat bassi aga kinnine kast jällegi täpsust.
    kui madal on madal sinu meelest??

    Comment


      #3
      Originally posted by bls+Aug 17 2005, 20:14--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (bls &#064; Aug 17 2005, 20:14)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-maryyo@Aug 17 2005, 19:57
      2.bass võiks olla väga madal ja täpne

      inverter annab küll madalamat bassi aga kinnine kast jällegi täpsust.
      kui madal on madal sinu meelest?? [/b][/quote]
      võiks olla mingi 40-50hz ,aga soovitage ise mis on piisav?

      ja mis peaks olemas selle kasti maht ma ise ei oska neid heligraafikuid lugeda

      Comment


        #4
        ma teeks 30L kasti koos 70mm x 266mm ja siis peaks ta mängima 34HZ
        ja see peaks juba suht madal olema.

        Comment


          #5
          Originally posted by bls@Aug 17 2005, 23:28
          ma teeks 30L kasti koos 70mm x 266mm ja siis peaks ta mängima 34HZ
          ja see peaks juba suht madal olema.
          mul bassbox näitab 50 liitrit kasti mahuks ;mismoodi sina 30 liitrit said???

          Comment


            #6
            kui 10" on optimaalne 45L kast siis vaevalt 8" 50L on
            kuidas ta sul seda NÄITAB??
            ma ise panin 30L siis panin Suggest FB ja voila 34Hz.

            Comment


              #7
              Originally posted by bls@Aug 18 2005, 19:42
              kui 10" on optimaalne 45L kast siis vaevalt 8" 50L on
              kuidas ta sul seda NÄITAB??
              ma ise panin 30L siis panin Suggest FB ja voila 34Hz.
              panid valed valjuka parameetrid? tegelt ka mina sain 32hz 50l kastis ja toru 7,5 x28cm vist...

              Comment


                #8
                Originally posted by maryyo+Aug 19 2005, 08:45--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (maryyo @ Aug 19 2005, 08:45)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-bls@Aug 18 2005, 19:42
                kui 10" on optimaalne 45L kast siis vaevalt 8" 50L on
                kuidas ta sul seda NÄITAB??
                ma ise panin 30L siis panin Suggest FB ja voila 34Hz.
                panid valed valjuka parameetrid? tegelt ka mina sain 32hz 50l kastis ja toru 7,5 x28cm vist... [/b][/quote]
                ei ole valed, kontrollisin.
                50L tuli sagedus 29Hz&#33;
                aga mina jääks ikkagi 30L juurde, 50L on ikka vähekene palju
                ehk siis 30L koos 75mm x 233,2 toruga ja asi ants

                Comment


                  #9
                  aga mis arvate kui teeks sellele elemendile T-line kasti ???? kui ,siis millega seda arvutada saab?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by maryyo@Aug 21 2005, 17:53
                    aga mis arvate kui teeks sellele elemendile T-line kasti ???? kui ,siis millega seda arvutada saab?
                    Käigu pikkus peaks olema 1/4 elemendi resonantsageduse lainepikkusest, ning käigu pindala umbkaudu sama või suurem elemendi membraani pindalast.
                    Vähemalt mina sain nii aru kunagi sellest õpetusest.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by erx+Aug 21 2005, 18:25--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (erx @ Aug 21 2005, 18:25)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-maryyo@Aug 21 2005, 17:53
                      aga mis arvate kui teeks sellele elemendile T-line kasti ???? kui ,siis millega seda arvutada saab?
                      Käigu pikkus peaks olema 1/4 elemendi resonantsageduse lainepikkusest, ning käigu pindala umbkaudu sama või suurem elemendi membraani pindalast.
                      Vähemalt mina sain nii aru kunagi sellest õpetusest. [/b][/quote]
                      ei saa kohe mitte midagi aru

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by maryyo+Aug 21 2005, 18:37--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (maryyo @ Aug 21 2005, 18:37)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                        Originally posted by erx@Aug 21 2005, 18:25
                        <!--QuoteBegin-maryyo
                        @Aug 21 2005, 17:53
                        aga mis arvate kui teeks sellele elemendile T-line kasti ???? kui ,siis millega seda arvutada saab?

                        Käigu pikkus peaks olema 1/4 elemendi resonantsageduse lainepikkusest, ning käigu pindala umbkaudu sama või suurem elemendi membraani pindalast.
                        Vähemalt mina sain nii aru kunagi sellest õpetusest.
                        [/b][/quote]
                        ei saa aru eriti.... :blink:

                        äkki keegi ütleks mis oleks parim kast sellele audesele ??? ise olen igalt poolt otsinud

                        Comment


                          #13
                          kui mitte midagi aru ei saa, siis on üks asi ju selge, T-line kasti ära tegema hakka&#33;&#33;&#33;
                          kui kuulad elektroonilist ja tahad madalat bassi, siis võiks kast iseenesest olla midagi sellist, mis -3db juures ikka veel kusagil 40hz peal on. see eeldab muidugi üsna suurt kasti ja samas kaotad natuke kõrgemate basside osas...võib ka vist nii öelda, et kõll kannatab siis natuke vähem piinamist (muidugi oleneb jälle, millega piinata )...vähemalt träänsu ta siis nii hästi ei kannata
                          teine asi on see, et elektrooniline muusika on ka väga erinev&#33; dnb on elekter, samamoodi on techno elekter, kuid neile konkreetsetele stiilidele kasti tehes peaks ikka PÄRIS erinevalt tuunima&#33;
                          bassboxi asemel soovitaks kasutada winISD&#39;d, siis saad vb ise ka aru, mida sa seal arvutad ja mis lõpuks välja peab tulema

                          Comment


                            #14
                            tõmbasin winISD ,käivitasin programmi ja see tundus päris lihtne ,andmebaasis oli isegi minu audese 70W81-8 element ja kast on arvutatud ..


                            kasti mahuks sain: 59,1 liitrit häälestasin 31,47 hz

                            toru: läbimõõt 10cm
                            pikkus 33,65cm

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by maryyo@Aug 31 2005, 08:22
                              tõmbasin winISD ,käivitasin programmi ja see tundus päris lihtne ,andmebaasis oli isegi minu audese 70W81-8 element ja kast on arvutatud ..


                              kasti mahuks sain: 59,1 liitrit häälestasin 31,47 hz

                              toru: läbimõõt 10cm
                              pikkus 33,65cm
                              soovitaks jääda bls i soovitatud mõõtude juurde sest mul audes 75w104-4l on 60l kast ja sellele küll nii suurt teha ei tohiks
                              TeamRMS

                              Comment

                              Working...
                              X