Teade

Collapse
No announcement yet.

Kassettmakkide top 10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Kassettmakkide top 10

    Kuna meil on tehnikafoorum, siis võiks ka neid hea heli põhjuseid taga otsida.Duali taasesituskanal ei ole mitte midagi ülemõistuse erilist. Kas asja määrab helipea ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      Vs: Kassettmakkide top 10

      Kaks eeldust-klaasferiit helipea ja peale helipead ei tohiks olla opakat-ainult trans.Ja kui makil ei ole eelmagneetimis regulaatorit siis on see ka ohumärk,et midagi head sealt ei tule.Hea mehaanika on juba boonus.Üles haibitud dragoni mehaanika meenutas vägagi mänguasja.Ei tea ,et keegi oleks mõõtnud aga arvan,et transiga on kahekanali ülekostvus kordades väiksem kui opakaga-sellest ka ilmselt avaram-laiem heli.Aga veelkord-mina ei ole elektroonik-vaid toetun ainult kuulamis kogemusele.

      Comment


        Vs: Kassettmakkide top 10

        Kassetika juures on ülekostvus üks väiksemaid probleeme mille pärast tasuks muretseda.

        Comment


          Vs: Kassettmakkide top 10

          Lisan siis ka mida arvan teadvat. Tundub küll nii, et hea ferriitpeaga saab väga hea heli, kui asjad õigesti tehtud, Eumigis tundub et enam-vähem on. Aga ka klaasferridiga peab ettevaatlik olema, mõned klaasferriidid (HPF) on üsna viletsad, lagunevad ja on olematu heliga. Samas, ka amorfpead loetakse üheks parimaist. Sendast (eriti uuem Canon) kipub viletsam olema, kiidetakse vaid vana Sony. Transi või OV osas ma Wigo seisukohta nii kategooriliselt ei jagaks. OV-ga saab teha hea skeemi küll, kuid tuleb valida õige OV ja õige teostus. Üks paremaid entusiastide poolt aretatud mahamängimiskorrektoreid ongi OV-del (Ageejevi skeem, AD745). Jah, enamustel makkidel on see nn tehaseskeem üks paras jama, siit võib kergesti jääda mulje et ov kui selline ei kõlba.
          Martinj-le: Dual pole räpms, aga tõenäoliselt on Eumig parema heliga, ka hinnavahe ca kahekordne. Wigo hinnangul on Eumig FL-900 üldse parim mida mõistliku hinnaga hankida saab. Mehaanika poolest on DUAL isegi toekam, DD toonvõll, 3 mootorit, elektrooniline loendur, ... Palju sõltub ka muust kodusest tehnikast ja kuulaja maitsest.

          Comment


            Vs: Kassettmakkide top 10

            Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
            ...Aga veelkord-mina ei ole elektroonik-vaid toetun ainult kuulamis kogemusele.
            Mina seevast üritan mingi erinevust skeemitehnikas leida.


            No ei ole midagi . Transistorid on ju ka kivide sees. Ja opakad on isegi Nakamichidel.
            Ainuke eelvõimendi, mis mind ahhetama pani, oli Technics RS-AZ7 sees.
            Miks klaasferriit parem on ? Kui kulumiskindluse kõrvale jätame.
            Arvan, et põhjus peitub palju lihtsamas asjas, selles kuidas makk on hooldatud ja häälestatud.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              Vs: Kassettmakkide top 10

              Nakamichi ei midagi erilist.Kust on tulnud selline kuulsus ei tea.Olen omanud nakamichi dragonit ca 4 aastat ja ei saa aru miks teda heaks peetakse.Silmad tegi lahti mediator ja vana pioneeri kassetikas.

              Comment


                Vs: Kassettmakkide top 10

                Nakamichi , vähemalt Dragon on igatepidi üledisainitud. Hea ta on, aga samas saaks ka lihtsamalt ja mugavamalt teha, eriti lihtne on sellega halba salvestust teha, neid kasutajale mõeldud kruttimiskohti on niiii palju.
                Cr7 meeldib mulle tunduvalt rohkem. Nii vällimuse kui ka mugavuse poolest.
                Mehaanika on jah...aga kuidagi tuleb hind ju ära põhjendada. Helipead on eraldi , mitte peadeplokina, nagu paljudel.
                Edit: Aga mida me makkide puhul hindame põhiliselt ?
                1. Kas läbivkanalit. Salvestus- lint taasesitus oleks hea ? või
                2. Kuskilt x kohast pärit kasseti taasesitaks hästi?
                Punkt 2 jaoks ei ole ju kolme pead vaja.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  Vs: Kassettmakkide top 10

                  Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
                  Palun andke Technics M250 ka hääl :P
                  Olen näppinud. puhastanud, kiiruse paika ajanud. Igatahes heli avaldas muljet.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    Vs: Kassettmakkide top 10

                    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                    Mina seevast üritan mingi erinevust skeemitehnikas leida.
                    Vaatasin ka Eumig FL-900 skeemi peale, on praktiliselt transidel aga heli käib selle eest viiest elektrolüüdist läbi enne kui helipeast väljundisse jõuab, isegi palju odavamatel Tchnicsitel näiteks käib ainult kolmest elektrolüüdist läbi.

                    Comment


                      Vs: Kassettmakkide top 10

                      Vahest on ka toite lahendus oluline? Mis aga helisse puutub, siis ega ma ei oska ka mitte ühtegi makki nimetada, mis Eumigi "üle mängiks". Tegelikult kasvõi sama hästi maha mängiks. Skeemi peale vaadates ja ka füüsiliselt sisse vaadates midagi erilist pole, aga tulemus on küll eriline. Samas on seda makki teiste nimede all tehtud ka permalloi peaga ja tulemus on küll pisut kehvem, aga ikkagi väga hea. Seepärast tundub, et ikka kogu kooslus kokku on oluline. Kolmest peast- iseenesest ei oleks ainult taasesituseksl tõesti kolme pead vaja, aga väga head taasesituspead pole ka just lihtne leida.
                      Ainuke nn. kõva makk, mis äkki võiks veel paremat heli teha on ehk Tandberg 911, aga sellist looma mul ei ole, seega puhas spekulatsioon.

                      Comment


                        Vs: Kassettmakkide top 10

                        Kas keegi omab (on omanud) sellist makki? Nakamichi 680ZX
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          Vs: Kassettmakkide top 10

                          Täna siis TEAC AL-700 Elcasette kuulamisel.Kaasas ka 8 kasetti.

                          Comment


                            Vs: Kassettmakkide top 10

                            Kahju ,et selline asi ära lõpetati.Väga palju kaotati sellega.Arvan,et enamus lintmakke ei saa mitte lähedalegi sellisele kvaliteedile.Aga miskit on mis häirib.Kuna pole nn. originaal lindistusi siis lindistus allikas teadmata ja sellega ka mulje,et see kust lindistati oli viletsama kvaliteediga kui see makk suudab salvestada.Ja milline kasetikas kaalub 18 kilo-ainult selline vist.

                            Comment


                              Vs: Kassettmakkide top 10

                              Lisandus veel üks Eumig FL-900 omanik
                              Täna läksid uued rihmad ka sisse.

                              Comment


                                Vs: Kassettmakkide top 10

                                Kasseti mehed kõik kadunud.Praegu maakodus grillin ja taustaks mängib see sama mediator.On küll kõva asi.Jazzi mängib ilusasti.

                                Comment

                                Working...
                                X