Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

    milles se point on?
    Üritasin täna kaaskannatajast makipedega selle olemust lahti mõtestada ja jõudsime sellisele järeldusele.
    Põhimõtteliselt on tegemist lapsepõlveunistuste realiseerimisega. Oli ju vene ajal enamike mängukannideks teise klassi vene riistad.(ise kasvasin üles koos Jupiter 202 ja Majak 205ga+lugematul hulgal vrakistatud vene 3. klassi kassetikatega. Kust ja mida paremat saigi toona kätte tavainimene. Ja sai siis vesiste suudega vahitud Olimpe, Orbitasid jms. Nüüd aga on võimalused , teadmised ja oskused neid unistusi realiseerida.


    Kusjuures vastu pükse olen ka saanud. Näiteks vesistasin mina taga RRR sahtli kassetikat. Kui ma selle lõpuks kätte sain, selgus, et saastama mehaanikaga makki polegi.

    Vaielge nüüd vastu.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #17
      Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

      Esmalt postitatud jeff01 poolt
      väga vabandan oma äärmist võhiklikkust aga mis muusikat te sinna ja mis kandjatelt salvestate? ja se kõige olulisem.....milles se point on? Kas lindil on kah miski oma heli nagu vinüülikrõbin mida saab fännata?
      isiklikke põhjuseid lintkandjatega majandamiseks on miljon. loogilisi ja vältimatuid pointe ilmselt poole vähem.

      lindile salvestamise point võib olla live-esituste ülesvõtt, vinüülplaadisalvestuse ümbervõtmine, lindisalvestuse üleviimine uuemale kandjale, - üldiselt kui soovitakse vältida digitaliseerimist.
      mis vigu digitaliseerimises leitakse, on omaette teema, ei viitsi seda linki välja otsida.

      taasesitusel olemasolevatelt kandjatelt on mõjuvateks põhjusteks: vanad originaalsalvestused (kassetid siis peamiselt), vinüülisalvestused (mida digitaalkujul võtta polegi). aga ka näiteks muusikakuulamine kohtades, kus stiili poolest ei sobi über-kaasaegse tehnikaga mässata (ajastu stiilis retroauto vms.)

      Comment


        #18
        Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

        Ei vaidle Sulle vastu! Selle ajajärgul oli maki omamine juba sellepärast vajalik, et sai teha oma maitse järgi fonoteek ja siis seda kuulata, sest sellist muusikat mida inimesed kuulasid polnud võimali igal hetkel kuulata ja oma lemmiklood oli võimalus aja jooksul linti tõmmata. Sellepärast olen seda minagi veel tänapäeval kasutamas. Grammi plaadiga, näiteks on tihti nii, et on ainult mõni lugu, mis peale läheb ja mõtekam on see linti teha ja see ülejäänud ei häiri sind enam. Võimalus teha fonoteek täpselt nii nagu meeldib on minu jaoks primaarne. Oli ju makk sellel ajal ainuke salvestuse vahend ja oli neid ka igasuguseid igas hinnaklassis saada. Muidugi, mis kvaliteeti puutub siis väga kaua aega oli väga kesine ja seda just mehaanika osas. Profesionaalses tegevuses oli makk põhiline tööriist ja kõik programmid tulid lindilt , aga enne seda oli see vaja linti teha kõik mis kasutusse läks.Need kontserdid mis otse eetrisse läksid tehti nii või teisiti linti, et oleks hiljem võimalik kasutada. Minule pole küll makis mingit erilist fiilingut, ega lapsepõve unistust. Lapsepõlve unistus oli ta enne kuuekümmnendaid kui ilmus välja DNEPR-10. maksis tolle aja järgi tohutu summa, aga kätte ma ta sain ja ohh seda rõõmu! Linti sai tehtud kesklainelt ja selliselt jaamalt nagu Luksenburg, ööd läbi üleval ja kvaliteet selline nagu oli. Koolis käised uduse näoga ja tukkusid tunnis ja pahandust oli palju! Hiljem sai põhiliseks tööriistaks ja seda paljudeks aastateks, pole ei unistusi ei nostalgiat. Kui ausalt, siis tõepoolest, ei osanud seda ette näha,et kodus saab olema STM, mis oli tollel ajal põhiline profi riist, või mõni AKAI tippmudel. Unistatud tollel ajal ikka sai, aga riista ei saanud, sest auto tolles vääringus oli palju odavam ja polnudki mingit võimalust selliseid asju saada. Kui hakkas tulema Elektroonika TAI seeria siis läks asi juba lõbusamaks ja Olimpi sai juba kodus katsuda oli kõik tipptasemel. Läbi on katsutud kõik vene kolme mootori ja kolme peaga riistad MAK-8 alates ja Olmpiga lõpetades ja viimane on jäänud ja jääb edasi. Samuti juba STM välja vahetatud ja Akai mitmes variandis olemas. Kuidas kellelegi, minule vana hea äraproovitud lahendus oma fonoteegi omamiseks ja viimasel ajal ka erastuudiod eelistavad maki teenuseid. Kus tõde on siis ,eriti ei huvitagi!

        Comment


          #19
          Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

          ei tea mul möödus ka lapsepõlv siukse masinaga mussi kuulates lindistades ja midakõikeveel



          aga nüüd seisab lakapeal ja üldse ei kisu sinnapoolegi et ta käima panna..

          Comment


            #20
            Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

            Esmalt postitatud morten poolt
            ei tea mul möödus ka lapsepõlv siukse masinaga mussi kuulates lindistades ja midakõikeveel

            http://www.rw6ase.narod.ru/ju/jupite...ter203_1s.html

            aga nüüd seisab lakapeal ja üldse ei kisu sinnapoolegi et ta käima panna..
            Häda ongi selles, et sa kuulasid ja tegutsesid sellise aparaadiga. Oleks juba mõni I klassi pill (sojuz või rostov) või siis 0 klassi pill kätte sattunud oleks sinu arvamus natike teine. Ning oluline ka see kui palju sa lindistamisel viitsisid vaeva näha. Kui ikka võtsid pakendist uue BASF või ORVO lindi ja otse läänes välja antud vinüüli pealt salvestasid, siis hiljem oli ikka hea kõrvale kuulata.

            Comment


              #21
              Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

              Nonii, tundub, et linte ikka veel tehakse .



              Ja õnneks suht lähedal.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #22
                Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                Jap, vana hea BASF, olen isegi ostnud. 762m kolmjalg plastkettal 350.-.
                Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg
                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                Comment


                  #23
                  Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                  Esmalt postitatud Daddario poolt
                  Jap, vana hea BASF, olen isegi ostnud. 762m kolmjalg plastkettal 350.-.
                  Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg
                  Kust ostsid ? Kas sealtsamast ?

                  Edit: sain arvatavasti juba vastuse.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                    Kui vastuse juba leidsid, siis annan teada, et plaanitakse järgmist ühistellimust tellimust Jaanuari algusesse. Et postikulusi vähendada.
                    Aegajalt liigub seal ka kasette, mina sain 5 Sony UX-S'i (kroom), kohe ka kadusid.
                    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                      Esmalt postitatud Daddario poolt
                      Kui vastuse juba leidsid, siis annan teada, et plaanitakse järgmist ühistellimust tellimust Jaanuari algusesse. Et postikulusi vähendada.
                      Aegajalt liigub seal ka kasette, mina sain 5 Sony UX-S'i (kroom), kohe ka kadusid.
                      Anna siis teada.
                      Palju see postikulu muidu on ?
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                        Esmalt postitatud martinj poolt
                        Nonii, tundub, et linte ikka veel tehakse .
                        http://www.rmgi.eu/overview.asp?Id=5
                        Ja õnneks suht lähedal.
                        Ja isegi veel lähemal. Mõningane hinnavahe on olemas, aga samu asju saaks osta/tellida ka Eestist. Vabandused, kui tegu üldteada asja ülekordamisega, aga enda jaoks ma selle just praegu avastasin. Äkki saaks 27 cm kettaidki sealt. [Edit: kiire vastus juba käes, 27 kettaid sealt ei saa.]

                        Daddario poolt viidatud toote analoog, hind karbiga 478 kr:
                        RMG (Emtec) SM911 - 1/4" magnetic tape, 26.5cm plastic reel, Trident spool, eco box. Length: 762m

                        Salvestuskandjate kataloog:
                        http://www.pillipood.ee/index.php?lang=est&pid=246

                        J.
                        viimati muutis kasutaja jyrr; 02 m 2009, 11:34.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                          Esmalt postitatud Daddario poolt
                          Jap, vana hea BASF, olen isegi ostnud. 762m kolmjalg plastkettal 350.-.
                          Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg
                          OT on see parempoolne ketas Sul ise tehtud ?
                          Samas kah hea idee neid ise teha aga kuidas ?
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

                            Ise mitte, aga käsitöö küll. Siinse kasutaja Ecco töö ja ka makk.
                            Minu Olimp on "fotoshuudi" ajal laual molekulaartasandil.
                            Lased treida duralumiiniumist südamiku ja fikseerimisauk sisse. Siis 1.5mm pleksist lõikad käsitsi välja kettad.
                            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                            Comment

                            Working...
                            X