Teade

Collapse
No announcement yet.

Vinüülimängija parendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vinüülimängija parendamine

    Tere foorumlased

    Hetkel kasutan vinüülimängijana aparaati nimega Wega P700, mis on analoog Sony X-45-le ( http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/31/2229.html?begin=21). On tekkinud soov millegi parema järele, seega ootan teie soovitusi/nõuandeid, kuidas edasi tegutseda.
    Esimese mõttena kargas pähe muretseda parem helipea. Aga mida võtta? Hetkel kasutusel originaal (Wega/Sony XL-15, kinnitus 1/2"), mainin veel, et signaal jookseb võimendi (Pioneer SA-7800) phono sisendisse. Helipea alla olen nõus panema 2000-3000 eek, samas tundub vähemalt minule selline mõte overkill kategooriasse minegut.
    Teise variandina olen kaalunud eraldi RIAA korrektori hankimist. Ei oska arvata, kui hea see võimendisisene korrektor on?

    Või viimase variandina ei tasu antud Wegaga jamada ning targem oleks mõni parem mängija osta?

    #2
    Vs: Vinüülimängija parendamine

    Sa võid alustada sealt kust soovid, vahet pole. Miks mitte RIAA-st. Korralikud isendid on ikka päris kallid. Edasi näiteks võim, viska oma vana võim välja. Mõtiskle, milline peaks see sinu võim olema, võimalusi on palju, olenevalt palju raatsid kulutada.
    Edasi viska kõlarid minema, vaata vähe ringi kuula ja siis lõpuks osta vastavalt võimule sobivad kõlarid.
    Siis võid juba asuda plaadimängija kallale. Ei soovitaks alustada helipeast või nõelast, jätaks need viimaseks. Kui oled jõudnud niikaugele, siis saad veel hulga aega mängida kõikvõimalike kaablitega.
    Kui raha pole just väga palju, siis mingi 10 aastaga jõuad järele mõelda ja üht koma teist soetadagi.
    Kui see sinu tulevane komplekt on kusagil lõpuks üle 100000 siis ega ta enam nii väga halb ei olegi.
    On ka teine variant:müü kõik oma saast maha ja üldse osta köögi kellraadio kui sedagi vaja on..Saadud raha ja veel audiole kulutamatta raha(100000+) kasuta selleks et kuulata elavat ehedat muusikat. Loodetavsti saad minust õieti aru. Kui ei saa, siis mine Estoniasse kuulama mõnd operetti või ooperit. Alusta kuulamist juba enne etendust siis kui orkester ennast häälestab viimast korda.
    Jah aga sellist heli sa muidugi juba mingi tühise 100000 eest ei saa. Mõtiskle.


    Loomulikult võid proovida vastupidi-kuluta see 100000+ ära, kuula kodus ja mina siis Estoniasse. Kuula. Mine koju ja mõtiskle.
    viimati muutis kasutaja walwal; 11 m 2009, 09:48.

    Comment


      #3
      Vs: Vinüülimängija parendamine

      Tänan Walwal-i arvamuse eest, kuid ei ole nõus 100000 helitehnika eest välja käima. Las seisab too raha "rootsi onu" käes edasi ja teenigu kopkat tulevikuks.
      Ma ei ole suuremasi sõnaseadja ja ehk jäi ennem postituse mõte segaseks. Küsimus selles, et kui investeerida/kulutada u.3000eek, kas on see mõtet panna helipeasse, RIAA-sse, jagada mõlemi vahel, üldse uus mängija vaadata vms. Praeguse mängija puhul häirib, et sageduskara ülemine ots tuleb kähku vastu. Olen vaadanud, et mis vahe on odavamatel ja kallimatel helipeadel ning ühe asjana on silma jäänud just laiem sagedusvahemik (muidugi trükimust kannatab kõike). Samuti on siin foorumist läbi käinud väide, et 80-90% helist sõltub helipeast.
      Saan ka aru, et konkreetset süsteemi/mängijat nägemata/kuulmata on väga raske nõu anda.

      Comment


        #4
        Vs: Vinüülimängija parendamine

        Ma olen ise küll sellel alal (alles... , loodetavasti) võhik ja ei tea kui hea platvorm see nimetet Wega on, kuid kui oled nõus sellised paar tonni juba alla panema, siis tasuks äkki kaalumist Audio Technica PL120, mida Ebay's viimasel ajal sellise $200 eest pakutakse (lisaks muidugi transa ja maksud). Väidetavalt uued ja kasutamata.
        Netist saab küllaltki kiitvaid review'sid (mõni võrdleb isegi SL-1200'ga) ja kaasasolev nõel pidada olema väga hea. Ise kaalun tõsiselt tellimist .

        Comment


          #5
          Vs: Vinüülimängija parendamine

          Jah, see inimese mõttemaailm on huvitav. Näiteks kui teil on õues üks roostetav kast 4 ratta peal, millel sees veel üks ratas, siis teatavatel tingimustel olete te ainuüksi nõus maksma selle koha eest kus see kast seisab 500 kuus. See oleks 10 aastaga 60 tuhhi mittemillegi eest. + siis veel roostetava kasti enda maksumus, mida te ka veel selle aja jooksul mitu korda vahetate. Et see ei tundu nagu hull. Aga 800 eeku kuus 10 a jooksul audiole on juba väga hull perspektiiv?

          Comment


            #6
            Vs: Vinüülimängija parendamine

            Teemaalgatajale: kui ikka huvi ja finantsi on, võib parendamisega tegeleda küll. Mida mina teeksin?
            1. Helipea: katsetaksin AT95E-ga. Rohkem investeerida ei ole ilmselt mõtet.
            2. Helipea hoidik: see tundub pildi järgi plastist olema. Võiks vahetada mõne tõsisema vastu (alumiiniumist, netis ca.20-30 EUR)
            3. Juhtmestik/pistikud: vahetaks korralike mitte väga kalliste vastu. Nii käpa sisese kui välise.
            4. Riaa korrektor: vaataks skeemi üle, võimalusel kõrvaldaks signaali teel kõik lüüdid.
            5. Katsetaks erinevate mattidega.

            Kindlasti tuleb kontrollida käpa laagreid, et ei lõtkuks või et poleks liiga pingul.
            Ka korpust tuleb vajadusel summutada.

            Kui viitsid tegeleda, siis jõudu tööle!

            Comment


              #7
              Vs: Vinüülimängija parendamine

              Esmalt postitatud Swissflam poolt
              Praeguse mängija puhul häirib, et sageduskara ülemine ots tuleb kähku vastu. Olen vaadanud, et mis vahe on odavamatel ja kallimatel helipeadel ning ühe asjana on silma jäänud just laiem sagedusvahemik (muidugi trükimust kannatab kõike).
              Mis lubab arvata, et just ülemise sageduskara puudulikkuses on asi? Nimelt, sirgelt 20kHz-ni jooksev kara on muidugi tore, kahjuks keskmise inimese kõrva tundlikkus on juba 15kHz juures nii väike, et paljud muud tegurid võivad palju rohkem rolli mängida. Äkki on suurem viga kuskil mujal.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: Vinüülimängija parendamine

                Andreie, vilets sageduskara mis langeb peale 10-15k tähendab tihti ka viletsat faasikara ja see on palju hullem asi - kuminad ja susinad.

                Comment


                  #9
                  Vs: Vinüülimängija parendamine

                  Soovitaks kõigepealt võrrelda mõne parema või väidetavalt parema plaadimängijaga. Või võrrelda vähemalt vinüüli ja CD, sama muusikapalaga.
                  Sest mitte ainult inimese mõttemaailm ei ole kummaline, vaid ka kuulmistaju-maailm. Kõrv on kohati päris leplik, kui teda mitte mõtlemisega ärritada.
                  Sestap võib võrrelda ka mõne kehvema vinüülikaga, ja leida, et pole sel olemasoleval häda midagi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vinüülimängija parendamine

                    Esmalt postitatud TeeTL poolt
                    Sest mitte ainult inimese mõttemaailm ei ole kummaline, vaid ka kuulmistaju-maailm. Kõrv on kohati päris leplik, kui teda mitte mõtlemisega ärritada.
                    See oli nüüd küll puhas kuld.
                    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vinüülimängija parendamine

                      Nädalavahetuseks on kokku lepitud väike võrdlus/kuulamine, väidetavalt peaks võrdlusaparaat minu praegusest üle olema. Vast saab ka teine RIAA vahele pistetud, vaatab, mis sest välja tuleb. Seda AT95 kiidetaks palju, kuigi mul praegu kasutuses olevast Wega XL-15-st on ta isegi 5-10euri odavam (mis muidugi ei tähenda, et kehvem).

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vinüülimängija parendamine

                        Esmalt postitatud Swissflam poolt
                        Tere foorumlased

                        Hetkel kasutan vinüülimängijana aparaati nimega Wega P700, mis on analoog Sony X-45-le ( http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/31/2229.html?begin=21). On tekkinud soov millegi parema järele, seega ootan teie soovitusi/nõuandeid, kuidas edasi tegutseda.
                        Esimese mõttena kargas pähe muretseda parem helipea. Aga mida võtta? Hetkel kasutusel originaal (Wega/Sony XL-15, kinnitus 1/2"), mainin veel, et signaal jookseb võimendi (Pioneer SA-7800) phono sisendisse. Helipea alla olen nõus panema 2000-3000 eek, samas tundub vähemalt minule selline mõte overkill kategooriasse minegut.
                        Teise variandina olen kaalunud eraldi RIAA korrektori hankimist. Ei oska arvata, kui hea see võimendisisene korrektor on?

                        Või viimase variandina ei tasu antud Wegaga jamada ning targem oleks mõni parem mängija osta?
                        Kõik need kõhklused ja kahtlused lahendad sellega, et algatuseks on sul vaja endale selgeks teha,mis on vinüülimängijale olulised nüansid, et sealt võimalikult moonutusvabalt helisi kätte saada. Kas maksab jamada oma plaadimängijaga. Minu arvates pole mõtet Zaporoozetsit tuunida. Lihtsam oleks hakata internetist(foorumitest), näpunäidete järgi õppima, mis on milleks hea vinüülika juures. Hiljem teha järeldused, kas osta korralik mängija või veelgi parem ;ostad vastavad jupid ja paned ise kokku. Nii saad mitu head asja: kogemused ,oma mängija teadlikult valitud eripära ja rahulolu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vinüülimängija parendamine

                          Teema on minu jaoks oma esialgse "lahenduse" saanud, vana mängija seisab juba nädalapäevi nurgas jõude. Eks see võrdluskuulamine tõi nõrgad kohad välja, ehk "logisevad" peaaegu kõik osad süsteemis, alates mängijast, lõpetades kõlaritega. Praegu rahuldun siiski ainult uue mängijaga ja RIAA-ga.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vinüülimängija parendamine

                            siis on ehk informatiivne avaldada kogu oma helitrakt ja võrdlusena sisse
                            toodud muutused, muidu on taas infovaene esoteerika. endal on just vinüül
                            hetkel taastekkiv prioriteet, nii et palun mitte solvamisena võtta.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vinüülimängija parendamine

                              Jah ega see teema rohkem selline kollanoka lalin tuli aga panen siis süsteemi kirja. Alustan sellest, et kõigepealt sai vahetatud vinüülika alus. Ennem oli ta paigutatud teleri kohal "rippuvale" klaasile, ega ma aru ka saanud, miks seda stabiilset alust vaja on (väike katse tõi selle kohapealt mõistus jälle juurde). Nüüd siis 40mm mdf-ist valmistatud alus, millel omakorda 20kg klaastahvel ja kõige peal istub mängija.
                              Edasi sai siis vinüülikas (Wega P700) välja vahetatud siin foorumis palju kirutud Pro-Ject Debut II vastu (targemad mehed saavad kõhutäie naerda). Võrreldes vana mängijaga vähenesid tublisti igasugustest mürad ja staatiline "särts" ka enam muret ei valmista. Helipeaks AT95E.
                              Järgmise jupina tahaks saada korralikku RIAA-t, hetkel otsimine käib. Proovikuulamisel sai vahele pandud Pro-Ject Phono Box SE, vahe võrreldes võimendi sisese korrektoriga oli selgelt kuulda.
                              Ja ega rohkemat suurt polegi, võimendiks Pioneer SA-7800, selline enam-vähem ponks riistapuu (kuniks pole midagi paremat kuulnud). Kõlariteks Hipi poolt valmistatud 2-ribalised tornid Vifa xt-25 tweetri ja Seas L18 midbassiga (need riistapuud võivad küll lähitulevikus haamrialla minna).

                              Comment

                              Working...
                              X