Teade

Collapse
No announcement yet.

Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

    Mitu korda on valge mees nõus sama reha otsa astuma ja raha välja andma, ilma, et see midagi parandab?
    Kuidas on võimaik viga parandada kui isegi ei ole püüdnud aru saada või mõõta, mille taga see bassi puudumine on.

    Comment


      #32
      Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

      Tore, postitus läks kaduma.
      Ühesõnaga, moi annab sulle õige suuna - kas siis on katki või mitte?
      Kui ei ole katki, siis pole vahet, mis seeria uue ostad, kõlavad suhteliselt sarnaselt, mingit eriti suurt bassi vahet pole.
      Ma pakun, et kui katki pole, siis on seaded lihtsalt valed.
      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

      Comment


        #33
        Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

        Selge, võtan südamesse ja esialgu ei osta midagi vaid proovin lasta mõõta ja kontrollida.

        Comment


          #34
          Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

          Kas siis tõesti mõnel tuttaval pole korralikku stereovõimu, millega testida?
          Ise sain oma kolmeribaliste bassisuutlikusest alles siis teada kui kuskil "külapeal", neile viisakama stereovõimu järgi ühendasin.
          Kodus oli toona ress, mis kohalikus kaubanduses maksis umbes ~10 500 krooni aga mida polnud oli bass.
          "Pure Direct" peal oli eriti lahja; nupust bassi juurde kruvides nagu tuli aga polnud seda kiirust ja konkreetsust.
          Hiljem sai vanakooli HK PM 665 ostetud, küll teise projekti tarbeks aga see andis ka korraliku elu ja energia sisse ja vajadusel oleks ka vist elu sealt bassikatest välja suitsetanud.

          Võibolla pole sul tõesti vaja puristiks minna ja piisab mõnest kasutatud, lihtsamast eelväljundiga ressist, pluss viisakamast võimust.
          (Kunagi oli väga positiivne kogemus NAD C320BEE - suht odav poest ostes, samas jaksu oli korralikult.)
          -

          Comment


            #35
            Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

            Esmalt postitatud martk poolt

            Madalad sagedused väljundis/kõlariklemmidel 20-1000 Hz on võimalik äramõõta ka tavavoltmeetriga.

            Kahjuks ma ei oska seda mõõta kuigi voltmeeter on olemas.
            Siin lihtne õpetus, kuidas tavavoltmeetriga saad kõlari otstelt siinussignaali lugedes miskid järeldused teha:
            https://www.rfcafe.com/references/po...lectronics.htm
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #36
              Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

              Sellel mõõtmisel pole suurt mõtet, kui kunagi neid erinevaid kodukino resiivereid proovitud ja kuulatud sai siis ega see häda mida siin kurdetakse on neil kõigil, ainuke mis erines oli NAD, ülejäänud juhtudel on see lihtsalt reha tallamine. Eriti kui nende vanakooli stereoasjadega võrreldakse.

              Comment


                #37
                Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                Ise mõõdan igakord, kui miski selline "bass lahja" isend ette satub. Ja alati olen mõõtmistulemusest ka abi/suuna saanud. Ja jutt "primitiivsest" voltmeetrist ja siinusgeneraatorist. Selleks ka selle 65 aastat vana artikli/tabeli taaskord esile tõin.
                Isegi NAD-id näitasid samuti kooskõla tabeliga.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #38
                  Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                  Tere päevast, kõigepealt vabandan enda asja tundmatuse pärast. Eile õhtul näpisin ressiiverit ja leidsin ka ekvalaiseri üles ja sealt andis madalaid juurde küll keerata. Kahjuks ma ei jõudnud väga testida pojaga kuid plaanis on mõnel õhtul teha ja võrrelda Tandberg TR 2060. Üks küsimus on. Kas siis 10a. on Denonil jäänud helivõimendi kvaliteet ressiiveritel samaks, lisatakse ainult digi tarkust? Kui olen kuulamis testi ja ka Denoni enda mikrofoniga kalibrieerinud annan teada.

                  Comment


                    #39
                    Õhtust, oli vaba õhtu ja lasin esmalt Denoni endal mikrofoniga häälestada, hiljem tuli poeg oma noorde kõrvadega appi ja saime mingi rahuldava tulemuse kätte. Kuid kui panna Tandberg TR 2060 kõrvale siis on ikka heli Tandbergil parem. Minugi pärast võib teema lõpetatuks lugeda, sest ma praegu ei suuda otsustada. Tänades

                    Comment


                      #40
                      neil vist heli sõltus sellest, kui soojaks võimendil minna lastakse

                      Comment

                      Working...
                      X