Teade

Collapse
No announcement yet.

Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

    Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
    Tuleks teemaalgataja esimese postituse juurde tagasi ning küsiks, mis sellel helil siis viga on?
    Siin postitustes varem väljatoodud asjad - seadmete settingud ja kõlarite asukoht jms - kas need on üle kontrollitud ja proovitud erinevaid variante?
    Kuna kasutatavad kõlarid on üpris tundlikud, siis isegi X2000 peaks neid üsna kergelt jooksutama... mis asi jääb helis puudu?
    Võibolla on probleem hoopis ruumis/paigutuses või muus, mida ei lahenda ära uus võimendi..?
    Olen võrrelnud näiteks Tandberg TR 2060 ja sama heliallikaga ja kõlaritega puuduvad madalad helid, lisaks on kogu heli kuidagi lahja. Mu 13 a. poeg ütles sama ja mainis, et siin ei ole midagi võrrelda. Lisasin ressiiveri ekvalaiseriga madalaid kuid ei midagi.

    Comment


      #17
      Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

      Kas X200 erinevaid seadeid oled proovinud? Seal neid üsna palju ja ilmselt mitte kõik ei suuna kogu heli vasakusse/paremasse kõlarisse.

      Comment


        #18
        Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

        Esmalt postitatud mihkel7 poolt Vaata postitust
        ...puuduvad madalad helid, lisaks on kogu heli kuidagi lahja. Mu 13 a. poeg ütles sama ja mainis, et siin ei ole midagi võrrelda. Lisasin ressiiveri ekvalaiseriga madalaid kuid ei midagi.
        Kui ei ole puudust heli nüansirikkusest, kõrgete ja keskmiste helide selgusest, stereo piisavast eraldatusest jms ilusatest asjadest, siis esimese asjana oleks ressiiveri puhul tavalise bassihelide vähesuse korral mõistlik osta kasutatud 100€ bassikõlar ja kuulata, kas nüüd on piisavalt hea heli.
        Ma valiks esimesena selle variandi, mitte ei hakkaks kohe tuhandeid kulutama probleemi lahendamiseks mida üldse lahendada ei tahetudki.
        Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
        Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

        Comment


          #19
          Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

          Kasutusjuhendi järgi võib bassipuuduse põhjustada ka 2000 "omapära", et ekvalaiseri ribad on seadistatavad +6/-20dB vahemikus.
          S.t. et kätte saada stereovõimendi tämbriregulaatorile tüüpiline +10dB tõste, peaks kõigi ribade 0-nivoo seadma -4dB peale. Siis aga hakkab ekvalaiserit sisse-välja lülitades helitugevus ebameeldivalt hüppama.
          Lisaks on see 63Hz riba siiski "muhk" võrreldes ASK ühtlase tõusuga, mida tavaline tämbriregulaator teeb.

          Comment


            #20
            Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

            Ma hea meelega ei kulutaks raha uuele ressiiverile. Olen proovinud ka aktiivsubwooferiga ja ei olnud hea (subwoofer oli küll odav). Lisaks mu ressiiveril ei tööta DLNA, internetiraadio, midagi on seal sees katki, kas see helit ka mõjutab ei oska öelda.
            Ilmselt olete ka nõus sellega, et see on ikkagi odavama otsa asi.

            Comment


              #21
              Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

              Sel juhul võib seal olla ka muud viga küll, mis heli mõjutab. Samas kui uuega heli ei muutu... Kelleltki laenata ressiiverit, et veenduda kas heli üldse läheb paremaks?
              Kui see ressiiver nüüd heli poole pealt siiski katki ei ole, siis ma arvan, et uus on suhteliselt tühja kulutus (eeldusel et tuhandeid ei kuluta).
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                #22
                Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                Sel juhul võib seal olla ka muud viga küll, mis heli mõjutab
                "Ära koba pimeduses, osta Eesti Ekspress"
                Ehk antud teema kontekstis - tuleks võtta kõlariterminalidelt RMAA-ga üles nii ressiiveri kui Tandbergi poolt sinna saadetud signaal ning vaadata, kas neist mingit mõistlikku erinevust tuvastada on.

                Comment


                  #23
                  Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                  Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                  "Ära koba pimeduses, osta Eesti Ekspress"
                  Ehk antud teema kontekstis - tuleks võtta kõlariterminalidelt RMAA-ga üles nii ressiiveri kui Tandbergi poolt sinna saadetud signaal ning vaadata, kas neist mingit mõistlikku erinevust tuvastada on.
                  Eks siis tuleb ära teha.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                    Madalad sagedused väljundis/kõlariklemmidel 20-1000 Hz on võimalik äramõõta ka tavavoltmeetriga.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      Madalad sagedused väljundis/kõlariklemmidel 20-1000 Hz on võimalik äramõõta ka tavavoltmeetriga.
                      Kahjuks ma ei oska seda mõõta kuigi voltmeeter on olemas.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        ...20-1000 Hz on võimalik äramõõta ka tavavoltmeetriga.
                        Et sellest ettevõtmisest mingit kasu oleks, tuleks see voltmeeter selles sagedusvahemikus ära kalibreerida.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                          Veel kord tänud kaasa mõtlejatele. Mõtlesin mis ma mõtlesin aga ikkagi tundub ressiiveri variant kõige parem. Erinevaid sisendeid saab puldist juhtida ja keskkõlar on hea. Kuid probleem on helikvaliteediga kui osta odavam ressiiver. Eks ma jälgin kasutatud ressiivereid ja kui kellelgi jääb midagi head silma võib ju märku anda.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                            Sai natuke uuritud ja jäi silma selline ressiiver: Denon AVR-X2700. Tal on Phono sisend ja tundub täitsa hea, isegi heliga ollakse rahul. Kas keegi märkab midagi negatiivset mida peaks arvestama. Tänades

                            Comment


                              #29
                              Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                              X2700 on täpselt sama klassi mudel mis X2000, lihtsalt uuem: X2000 -> X2100 ->x2200 jne kuni X2700
                              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                              Comment


                                #30
                                Vs: Üks mõte ja lahendus koduse helisüsteemi kohta

                                Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                                X2700 on täpselt sama klassi mudel mis X2000, lihtsalt uuem: X2000 -> X2100 ->x2200 jne kuni X2700
                                . Jah nii on, kuid kui minna 3700 peale siis ma ei saanud aru kas helikvaliteedi tõus on või mitte?

                                Comment

                                Working...
                                X