Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassilõksud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Bassilõksud

    Üks lähenemine on tegeleda ruumi asemel kõlariga, nagu on siin kirjeldatud Lühikokkuvõte: et otseheli ja põrandapeegeldus oleks samas faasis, on bassi membraan pm vastu põrandat. Saan pakkuda kuulamisvõimalust, kuidas see lahendus tegelikult, täiesti suvalises ruumis, kõlab.
    Toidan trolle!

    Comment


      #17
      Vs: Bassilõksud

      Mul on bassikas nii põranda lähedal, et kõige madalamad otse heli ja põranda peegelduse faasierinevusest tekkivad augud ASK-s on nii kõrgel sagedusel, et seal bassi valjukas enam ei mängi midagi.

      Comment


        #18
        Vs: Bassilõksud

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Seda mu kõhutunne ka ütles, et mingigi tulemuse saavutamiseks tuleb kogu tuba neid summuteid täis riputada.
        Sealt aga siis küsimus, et mida mu ruumi juures oleks mõtet teha, et heli paremaks saada aga, et see poleks mingi suur investeering. Ma ise oma kõrvaga olen märganud just bassi otsa resonantse, muud puudused eriti kõrva ei kriibi.
        Oleks vaja rohkem infot. Toa mõõdud, üldine summutuse tase (mööbel, kardinad, vaibad) RT60 graafik abiks. Kõlarite paigutus? On selline lihtne ja tasuta võimalus muuta heli.

        Comment


          #19
          Vs: Bassilõksud

          Mõõdud on 4.5x5x2,5 m, aga kahes küljes on avad teistesse tubadesse, 5 m taga küljes 2,75 m ja 4,5 m paremas küljes 2 m laiusega maast laeni. Kõlarid on pikema sina ääres, 0,9 m seinast ja ebasümeetriliselt vasak on külgmisest seinast 0,9 m, parem 1,6 m. Mööblit on vist alla keskmise, vaip on maas, aken 3x2 m on vasakus seinas, õhukese kardinaga.

          RT60 paremast kõlarist on selline.

          Comment


            #20
            Vs: Bassilõksud

            Kahju et keegi ei kirjuta, see teema peaks kõigile huvi pakkuma.
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              #21
              Vs: Bassilõksud

              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Kahju et keegi ei kirjuta, see teema peaks kõigile huvi pakkuma.
              Ilmselt ei ole kuigi palju kasutajaid, kes ise reaalselt oma kuulamisruumiga sel tasemel tegeleks.
              Ma ka mõtisklesin bassi ohjamise teemal, kui ma veel inverterkõlareid tarbisin. Praeguste kõlaritega ei tunne vajadust. Või pigem harv vajadus on, et bass eksisteeriks ka mujal ruumis kui kuulamiskohas. Aga kuulamiskohas on ebaühtlused nii väikesed, et kui teadlikult ei otsi, siis ei kuule ka. Ja no 20-35 hz vahemikus võiks miski kõlareid pisut toetada, aga see ei ole enam bassilõksude teema.
              Toidan trolle!

              Comment


                #22
                Vs: Bassilõksud

                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                Kahju et keegi ei kirjuta, see teema peaks kõigile huvi pakkuma.
                Kui sarnane teema oli, lasid ise selle põhja .
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #23
                  Vs: Bassilõksud

                  See oli nägu rohkem ehitusfoorumi teema, tahaks midagi ehitada, aga ei tea täpselt milleks.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Bassilõksud

                    Las siis las moi ehitab kapitaalselt oma kuulamistuba(, mis avaneb läbi maja). Mul tuli bassiresonantsi vaigistamiseks toalahendusse kahte kõrvunurka ümarseinaga kapindus (mida sa toalilledega soovitasid vaigistada/ühtlustada) - oli kasuks.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Bassilõksud

                      Pole hullu, kappe saab vähemalt kasutada, keegi kes siin foorumis uuristas kaks auku seina.


                      Minu tähelepanek on, kui bassivaljukatel on madal tundlikkus, jääb selline mulje nägu mängiks bass kogu süsteemist eraldi. Kui subwoofereid on võimalik lokaliseerida, see tähendab et valjuka moonutus on suur, kui bass on puhas ei ole võimalik tuvastada kust see tuleb.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Bassilõksud

                        Mul on küll endal tunne, et minu poolt jäävad need bassilõksud ehitamata. Ei tasu vaeva, kasu nendest on liiga väike.
                        Ma hoopis tegelesin oma kõlarite kesksagedusega ja sain seal asja natuke paremaks, või õigemini tämber on nüüd loomulikum aga lava täpsus läks väiksemaks.
                        Ega mul oma OB bassidega ruumi resonantsid väga välja kuuldu, vahepeal kuulasin samas ruumis arvuti kõlareid, mida hiljuti ehitasin ja nende DSP-l ei jätkunud ruumi suuremate muhkude silumiseks võhma ja siis tekkis mõte, et peaks ruumi bassi otsas kohendama.

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Kui subwoofereid on võimalik lokaliseerida, see tähendab, et valjuka moonutus on suur, kui bass on puhas ei ole võimalik tuvastada kust see tuleb.
                        Sellele vaidleks osaliselt vastu, kui algne heli on tõesti suht puhas bassi toon, siis on raske lokaliseerida aga tihti või lausa enamasti on bassil kohe algselt kõrgemad harmoonilised sees ja see lubab ka asukohta määrata.
                        viimati muutis kasutaja moi; 29 m 2019, 22:46.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Bassilõksud

                          Minul subwoofer no lõigatud 90Hz pealt, ja pane kuhu tahad alati on tunne et kogu heli tuleb riiuli kõlaritest. Lihtsalt ruum on suur ja tahaks neid subwoofer -ed juurde osta, aga võtta pole neid kusagilt. Kui ise sellist asja ehitada, millele tähelepanu pöörata.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Bassilõksud

                            Mis haruldane subwoofer see on, et saada pole?

                            Kui ise ehitada peab valjukas hea olema ja kokku sobima tarastuse tüübiga, inverterkõlar, kinnine ja open baffel (OB) tahavad kõik natuke erinevaid valjukate parameetreid. Oluline on, et valjuka võimsustaluvus ja Xmax oleks piisavad kogu mängitavas sagedusribas ja kooskõlas vajaliku helirõhuga.
                            Ei tohiks ka ära unustada, et vajalik amplituud sama helirõhu saamiseks kasvab võrdeliselt sageduse langemise ruuduga, ehk 20 Hz jures peab saada olev moonutusteta amplituud (sisuliselt Xmax) olema 4 korda suurem kui 40 Hz juures ja 16 suurem kui 80 Hz juures. Inverter kasti puhul on väike erand inverteri sagedusel, kus nii suurt amplituudi ei ole vaja tänu inverteri kiigusele aga enne ja pärast seda ikka on.
                            Ehk kui tahad tõesti 20 Hz kätte saada on vaja suure tundlikusega ja suure võimsustaluvusega (enamasti kooskõlas Xmax suurusega) valjukat. Teevad selliseid PA valjukate tootjad.

                            Isiklike eelistuste poolest võib lisada, et minu lemmik on OB, siis kinnine ja siis inverter. OB-l ei ole helil sellist "kasti maitset" nagu teistel, seda kasti maitset tekitavad ilmselt faasi nihked, kompresseerimine, resonantsid ja salvestatav/vabanev reaktiiv energia inverteri ja kehvema kinnise kasti puhul.
                            viimati muutis kasutaja moi; 30 m 2019, 15:04.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Bassilõksud

                              Subwoofer on Dynaudio air base 2, neid ei toodeta enam, selleks et sedagi saada pidin Moskvasse ise järgi minema. Nendest mida olen ise kuulanud, ja mis mind rahuldaks on kõik olnud inverteerid, kuigi teoreetiliselt peaks teistmoodi olema. Dynaudio on samuti kaks hiigelsuurt auku otsaees, see on kummaline, et teooria ei lange praktikaga kokku. Arutada on tore, aga kust häid valjukaid võtta, nendest mis vabas müügis on, heade näitajatega on ainult Beyma, aga kõlab väga tagasihoidlikult, on palju praaki, ja kippuvad läbiminema. Ma ilmselt jään inverter kastide juurde, lihtsam sobiv valjukas leida, ja on rohkem mängimisruumi. Bassi puhul valjuka suurus pole vist probleem, saab alati proportsionaalselt neid rohkem panna, nii et sobiksid igas mõõdus valjukad. Korralik bass annab ikka heli pildile väga palju juurde.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Bassilõksud

                                Inverteril on see hea omadus, et ta aitab natuke valjukat järele madalamale sagedusele mängima aga sellel on seesama miinus, et inverteri sagedusel ta salvestatab energiat resonatsi käima lükkamiseks ja pärast vabastab selle energia siis kui põhi heli enam ei peaks olema, ehk moonutab atakke (impulsshelisid). Kas sa aktiivse korrektsioooniga OB bassi oled kuulnud?

                                Comment

                                Working...
                                X