Teade

Collapse
No announcement yet.

Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

    Hetkel uue kodukino planeerimine käsil ja ootaks arvamusi/kogemusi kõlarite paigutamises. Viimased ~20a kasutanud 5.1 süsteemi kuid mõtted liiguvad 5.1.2/5.1.4 vms Atmose/DTS-X suunas. Diivan läheb ilmselt suht tagaseina lähedale max 0,3-1m, seega 7.1.2/7.1.4 jääb ilmselt ära. Milline paigutus võiks olla kõige optimaalsem? Mitu kõlarit laes võiks olla? Või on hoopis parem põhikõlarite peal olevad lakke suunatud kõlarid? Kindlasti mida rohkem seda uhkem, aga nagu ma kuulnud olen, siis näiteks esimesed laekõlarid filmidele väga suurt efekti juurde ei anna. Kõige mõttekam pidavat Atmose puhul olema kuulamis/vaatamiskohal laes olevad kõlarid?

    Dolby lehel jube palju erinevaid paigutusi, ei oskagi sobivat välja valida aga tahaks võimalikult kiiresti kaablid ära vedada.
    Browse our wide-range of Dolby Atmos speaker step-by-step setup guides to find the best speaker placement and configuration for your home theater.

    #2
    Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

    Äkki saad toa plaani panna, koos mööbliga, siis on lihtsam kaasa mõelda.

    Comment


      #3
      Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

      Click image for larger version

Name:	köök_elutuba.png
Views:	2
Size:	26,4 KB
ID:	872042

      Comment


        #4
        Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

        Kahju, et Sul teleri kõrval nii vähe ruumi on, aga see selleks.Tagumiste sateliitidega on asi lihtne, üks läheb vasakusse nurka ja teine diivanist paremale, hea, kui kaugus istumisalast oleks sama, sest kõlari helitugevuse reguleerimine ei anna päris sama tulemust. Mul endal on samuti vahemaa erinev, aga midagi pole teha. Ja mina paneks lakke diivani kohale kaks Atmose kõlarit, umbes sama vahemaaga kui sateliidid on. Sul see kaminahi rikub asja ära, ei teki sümmeetriat. Ja häid filme on niikuinii väga vähe, ning nendeski pole väga palju heli laekõlarites.
        Näiteks Passangers filmis pole Atmos küll märgatav, lülitasin kesk- ja põhikõlarid välja, siis on hea aru saada, kui vähe seda infot seal tegelikult on. Samas King Kongis (2005), DTS-X heliga 4K blu-ray, on tänu tegevusele džunglis helisid piisavalt. Sama käib ka sõjafilmide kohta.
        Mina olen oma kahe Atmosega rahul, need esimesed kõrged on mõtetud filmi vaatamisel, ainult blu-ray kontsertite puhul saab sinna ressiiverist valida helisätte, siis Atmose omad ei tööta. Ja polegi vaja, sest kontsert pole film.
        Seega minu soovitus, pane kaks diivani kohale ja märgi ressiiverist ülemised keskmised.Nende omavaheline vahemaa võiks olla nagu tagumistel või natuke kitsam Aga pane nad korralikud, mul on nad kaheksatollised, seda küll olude sunnil, ostsin nad, et midagi oleks, nüüd aga vahetama ei kipu. Täpselt sama on tagumiste sateliitidega, on väga suur vahe, kas on mingi jama või korralikud kõlarid. Teatud tugevusega kuulates tuleb vahe kohe välja.

        Comment


          #5
          Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

          See planeering on täitsa jama kõlarite jaoks. Kuidas isegi normaalse stereo sealt kätte plaanid saada?
          Esimese asjana tõstaks toa ringi - diivani köögi poole seljaga ja tv akna alla nii, et sealt uksest veel välja saab. Ilmselt see muidugi WAFi tõttu läbi ei lähe (oletan, et maani aken+uks?). TV köögi poole oleks ka variant, aga see ei lähe ilmselt üleüldse.
          5.1.2 oleks ilmselt atmose mõttes optimaalne, kõlarid enam-vähem üleval kuulamiskohal või natuke eespool.

          Kas lihtsalt mõne kobedama soundbari peale pole mõelnud...? Ma mõtleks, kui tuba ringi tõsta ei saa või kaminat ära kaotada.

          Click image for larger version

Name:	stosoorok-köök_elutuba-1v.png
Views:	1
Size:	27,4 KB
ID:	872043
          viimati muutis kasutaja Cartman; 16 m 2019, 12:29.
          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

          Comment


            #6
            Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

            Ma isegi oleks seda paigaldust pakkunud, aga jama on istuda seljaga tuppa sisenejate ja toasolijate poole. Stereo pole kusjuures oluline, see on kodukino vaatamiseks, nagu ma aru sain, on stereo jaoks teine tuba. Võib-olla oleks jah hea soundbar ja bassikõlar isegi optimaalsem lahendus, ma ise pole kunagi ühtegi head soundbari kahjuks kuulanud.

            Comment


              #7
              Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

              Thnx Veix ja Cartman, kusjuures ma pole soundbarile isegi mõelnud kuna aastaid kasutanud ressiiver + kõlarid. Tõepoolest see võib isegi täitsa kõnealla tulla kuna muusika jaoks tuleb eraldi tuba ja teist "man cave-i" ei tahaks ka teha. Siis jääks ära ka igasugune kaablite vedamine. Seljaga köögi poole nagu istuda ei tahaks, nagu paljud ilmselt teavad siis põhiline istumine käib enamasti köögi-, söögilaua poolel kui külalised. WAF on väga soundbari poolt.

              Comment


                #8
                Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                Tõepoolest see võib isegi täitsa kõnealla tulla kuna muusika jaoks tuleb eraldi tuba ja teist "man cave-i" ei tahaks ka teha. Siis jääks ära ka igasugune kaablite vedamine.
                Kui 'man cave' on olemas ja elutoas pole enam meeletult vaja helile rõhku panna, siis mõni vähe kobedam soundbar oleks ol.oleva paigutuse juures täiesti optimaalne. Tundub liigne punnitus ebaõnnestunud kõlaripaigutusega elutuppa kino teha kui tegelik vajadus selleks puudub.
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #9
                  Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                  Man cave on ainult high-end stereo. Kodukino tuleks ikka elutuppa koos taustamuusikaga. Natuke uurisin neid soundbare. Neil on väga kesine audiokoodekite tugi võrreldes ressiiveriga. Meediamängija on mul vana pc millel jookseb OpenELEC mis pole ühegi formaadi peale veel pirtsutanud mis mängimiseks antud on, samas ei tahaks kogu helitöötlust arvutis ka teha. Heli võiks ikka otse ressiiverisse/soundbari minna digis. Hetkel ma peaks teoorias juurde ostma ainult 2 laekõlarit kui minna 5.1.2 peale vs soundbar + juhtmeta tagakõlarid 7.1.2 puhul (~1,5k€) kuigi tahaks õhukesi kõlareid tv kõrvale (mitte suuri põrandakõlareid) ja taha seinale. Osades ülevaadetes kurdeti ikka oluliselt viletsamat heli võrreldes eraldi kõlaritega. Mul pole sellesse soundbari ikka väga usku, eriti nüüd peale reviewde vaatamist.

                  Ehk siis selline 5.1.2 oleks kõige mõttekam?
                  Use this step-by-step guide to optimize your home theater with 5.1.2 overhead speakers enabled with Dolby Atmos. Experience your entertainment in premium Dolby sound.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                    Loomulikult on soundbar kehvem kui ressiiveri ja normaalsete kõlaritega süsteem. Ainult et mil viisil need normaalsed kõlarid sinna elutuppa ära mahutad?
                    Joonisel TV seina mõõtu ei ole, kuid tundub sinna 2m kanti. Normaalne teler on vähemalt ~1,5m lai. Seega jääb kummalegi poole telerit 25cm ruumi. Mingeid kõlareid sinna pressida...võibolla. Samas kui need on seinasisesed või pealsed, siis kamin on kohe kõrval ja teiselpool sein - millised koledad peegeldused seal tekivad ja kui hästi/halvasti see kõlama hakkab, ei kujuta ette. Sisuliselt on kõlarid täpselt vastu seinanurki pandud...või ei?
                    Arvestades, et hindad head heli kõrgelt, siis on kahtlane, et niisuguse lahendusega elutoas lepid.

                    Atmose joonis on jah pmst õige. Isiklikult liigutaks laekõlarid rohkem keskele poole kokku - mitte samale joonele põhikõlaritega vaid veidi sissepoole. Sõltub muidugi põhikõlarite vahekaugusest - kui see on 2m, siis ei liigutaks rohkem keskele atmose omi.

                    Miks ma ei pea võimalikuks normaalselt sinna seina ja kamina vahele kõlarite paigutamist? Sest need ei mahu sinna mitte mingi väega minu arust. Olen ise sarnase dilemma ees ning mõtte teha teleri seinaks 2,4m pikk sein olen prügikasti visanud - ei mahu normaalselt, kuigi tundub ahvatlev ja vähe ruumi nõudev.

                    Panen siia selgitavad pildid oma plaanitavast elutoast, kus üks noolega märgitud sein on 2,4m pikk. Ja see sein on liiga lühike - seejuures pole mul kaminat teiselpool vastas. Keeldun kulutamast raha nii kehva elutoa heli peale, mis sellises nurgas peab olema. Ma ei usu, et sa endale ka sellist jama tahad - pigem tundub, et oled suurem hea heli fänn kui mina...
                    Teen kindlasti piki tuba oma kodukino, mitte ei ürita seda sinna nurka pressida...ainult et pole otsustanud, kummale poole seina panen pildinäitaja...
                    Click image for larger version

Name:	elutuba3-nool.png
Views:	1
Size:	19,4 KB
ID:	872045 Click image for larger version

Name:	elutuba1.jpg
Views:	1
Size:	54,3 KB
ID:	872046
                    viimati muutis kasutaja Cartman; 17 m 2019, 00:53. Põhjus: Täiendus
                    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                    Comment


                      #11
                      Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                      Põrkusin oma uues sarnase (peeglis) planeeringuga elamises täpselt sama probleemi otsa. Lisaks õnnistati veel teleka ja välisseina vahele sauna uksega. Üle 58" telekat seinale ei pane.

                      Jõudsin ka järeldusele, et kui nullist ehitada ei saa, siis ei ole suurt mõtet kangutada ning läks bar seinale, satelliidid ka seljataha ja subwoofer lisaks. Selliseid bar'e, mis mängiksid ise 3.0 ja kuhu saaks surroundid eraldi juurde panna väga palju ma ei leidnud. Aga HEOS bari sai nii mängima panna, seega sai see valitud. Tulemus enamvähem adekvaatne ja ilma piikvasarat seina löömata ilmselt parim, mis saavutada võimalik.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                        Huvitav kas mõnel soundbaril on normaalne SW väljund ka või toimivad kõik ainult oma väikse plastkäkiga? Hullemal juhul tuleb sinna kallale minna ja tekitada SW out.

                        Tundub, et ma ei saa sinna akna ette ikkagi panna, kuna seal pole ühtegi toitepesa ega võrgupesa. Need tuleks sinna kõik organiseerida ehk freesida. Samuti ei meeldi mulle suur TV (hetkel 65 aga tahaks 75 panna) kuskil kapi peal vaid ikka seinal.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                          On olemas passiivsed soundbarid, mis käivad ressiiveri külge. Eesti minuteada ei müüda, otsi internetist. Need on üsna kallid muidugi. Sinna käib siis tavaline aktiivne subwoofer nagu ikka.
                          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                          Comment


                            #14
                            Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                            Mul üks Soomes elav tuttav , kel on hea stereosüsteem, plaanis kodukino jaoks osta samuti soundbari. Ta oli mõne aasta eest Helsingi Hifimessil kuulanud Yamaha YSP-5600 ning oli vaimustunud, kui hästi see töötas. Sellel on korralik sub out olemas.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Milline kõlarite paigutus kodukinole kõige optimaalsem?

                              See Yamaha tundub põnev asi, uurin.

                              Hetkel tundub kõige "kõvem" või siis kõige parem "soundbar" Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4 hinnaga 1100$.
                              https://www.audioholics.com/soundbar-and-satellite-speaker-reviews/nakamichi-shockwafe-ultra-soundbar

                              E
                              uroopas ei müüda ja usas on läbimüüdud.

                              Comment

                              Working...
                              X