Teade

Collapse
No announcement yet.

Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

    See obsessiiv-kompulsiivsele sündroomile viitamine seoses helipea paikaseadistamisega on ilmne liialdus. Hoffmann arc protractori abil sujub see tegevus (vähemalt viidatud peadele vajalikul tasemel) üsna sujuvalt.

    Enda karpides leiduvad AT-71 pead - mu parimate hulka nad ei kuulu, kuid tubli B-klassi teevad ära.
    viimati muutis kasutaja madis64; 09 12 2017, 13:44. Põhjus: täiendused

    Comment


      #17
      Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

      Eks ma ka katsetasin tollal kahe poola paneeliga G600 ja G602 erinevaid päid - olid Unitra 2 varianti, Korvet GZM-008, GZM-003 , Schure MV44MB. Mõõtmiseks kasutasin 2 erinevat testplaati. Mingit erinevust ma ehk märkasin

      Millegipärast lepiti hiljem kokku, et kõik pead on 6g, surve 1,25g, ühesuguse geomeetriaga ja pistikühendusega.

      G-602 skeemid:

      http://radio-spravochnik-byru.fddvoron.name/product/index.htm
      viimati muutis kasutaja Svago; 10 12 2017, 10:55. Põhjus: sõna

      Comment


        #18
        Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
        Millegipärast lepiti hiljem kokku, et kõik pead on 6g, surve 1,25g ...
        Ei ole nagu täheldanud, et kõik pead sama survejõuga oleksid - kes ja millal selles kokku leppis?

        Comment


          #19
          Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

          AT95E on ilmselt üks kõige nigelamaid AT MM päid üldse ja seejuures mitte isegi kõige odavam, kuid teda tuuakse maale oksendamiseni.

          AT95E on pea millel kanalieraldus on alla 20dB sagedusel 1kHz. Lisaks on tema väljundpinge @1kHz 3,5mV, kanalite balanss üle 2dB, sagedusriba kuni 20kHz.

          Sellest hullem on veel vaid AT91 - mida siin lugupeetud on maininud. Kanalite eraldus alla 18dB, 3,5mV, balanss 2,5dB, sagedusriba kuni 20kHz. Ja nüüd põhiline - AT91 on koonilise nõelaga, AT95 aga elliptilisega, seejuures on tootja lehel valeinfo, nõela kuju on 0,4x0,7, mitte 0,3x0,7 nagu lehel on.

          Mis oleks samas hinnatasemes aga parem? AT311EP: kanalieraldus 29dB/18dB (1kHz/10kHz), 5mV, balanss 1,25dB, elliptiline reaalselt 0,3x0,7, survejõud sobivalt 1,0-1,5g nagu Unitrale meeldib. Hind peaks olema 3 dollarit odavam kui AT95 hind, sest tootmismahud on suuremad, aga meile ei oska keegi neid tuua isegi ettemaksu pakkudes. Inglismaal oli letikaup.
          AT92 on AT311 vanem versioon, erinevus väljundpinges, mis AT92 puhul on 3,5mV.
          viimati muutis kasutaja OSX; 10 12 2017, 12:43.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

            Audio Technica ei ole ainus tootja, Ortofon OM 5e on paremate parameetritega ja samas hinnaklassis. Maaletoojal kaup laos olemas.

            Comment


              #21
              Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

              Võibolla küll et on paremate parameetritega, tootja järgi aga mitte väga:
              Kanalieraldus 22dB/15dB (1kHz/15kHz), 4mV, balanss 2dB, sagedusriba kuni 25kHz, survejõud 1,5-2g, soovituslik hind 70€...

              AT311EP võimaldab nõela vahetades minna üle kas Shibata või isegi Micro-Line tüüpi nõeltele, mida Orto puhul vist ei kujuta ette. https://www.vinylengine.com/turntabl...ic.php?t=37878
              Kas seal muutub see Unitra piiravaks teguriks kvaliteeditõusus või mitte, on omaette küsimus, mis tasub läbi kaaluda, kuid 311 võimaldab variante.

              Hind saksast tuleks 44€ - http://www.ebay.de/itm/Audio-Technic...sAAOSwLnBXVsSf
              viimati muutis kasutaja OSX; 10 12 2017, 13:52.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #22
                Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                Nii OM 5E kui AT95E on ju tänasel päeval helipeavaliku "kõige madalam tase". Kui oma vinüülimängijat uuendama hakata, siis kas sellest tasemest üldse rääkida tasub ...

                Eriti kui helipea hinda "kasutatud vinüülides" arvutama hakata...

                Comment


                  #23
                  Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                  Jah, loomulikullt on AT95 ja OM5e kasutuskõlblike helipeade alumine ots, aga ega G602 paneel ka mingi Hi-End pole. Koos nad moodustaksid sellise aksepteeritaval laiatarbe-tasemel koosluse, mis mängib ja ei riku plaate. Paremate nõelavalikute jaoks tasub vaadata näiteks Ortofon 2M helipeade poole ( http://audiopood.ee/tooted/helipead/ ). Nende hinnaklass on ka taskukohane, aga siis tasuks Unitra korralik renoveerimine ette võtta.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                    Oletame et keegi võtabki Orto 2M Black'i - milliseid nõelu talle veel saab kuskilt? Kas sellest paraneks niruvõitu kanalite ülekostvus...?

                    2M Black on Orto enda arvates nende MM klassi flagship. Hind 500€, nõel tehasest Shibata. On huvitav võrrelda 44€ kere sooritusega...
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #25
                      Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                      Vat ei oska vastata. Aga viidatud lehte vaadates tundub, et nad rõhuvad pigem MC helipeadele.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                        Esmalt postitatud EnnS poolt Vaata postitust
                        Jah, loomulikullt on AT95 ja OM5e kasutuskõlblike helipeade alumine ots, aga ega G602 paneel ka mingi Hi-End pole. Koos nad moodustaksid sellise aksepteeritaval laiatarbe-tasemel koosluse, mis mängib ja ei riku plaate. Paremate nõelavalikute jaoks tasub vaadata näiteks Ortofon 2M helipeade poole ( http://audiopood.ee/tooted/helipead/ ). Nende hinnaklass on ka taskukohane, aga siis tasuks Unitra korralik renoveerimine ette võtta.
                        Ma seda at 311 väga ei haibiks paberil on kõik ilus aga praktikas mina nii sillas ei olnud, siiski on tegu enam-vähem peaga olgugi et see nn sibilance on väga tugev.
                        At 95 on selline helipea jälle et seda väga mutta ei trambiks see oma hinna juures pole kõige hullema nn sibilance tunnustega ja sellel on väga meeldiv ümar ja suhteliselt tugev bassimatakas ning at 95 le on oluliselt lihtsam teisi nõelateritusi saada.
                        Shibata ja micro line teritus muidugi selle ebameeldiva sibilance kõrvaldavad.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                          MK, kaua sa AT311 kuulasid tundide mõttes? Mul on see praegu olemas, olen kuulanud ühe plaadipoole, häälestuse käigus. Ütlevad et 50-100 tundi tuleks enne käiata kui õige heli lahti tuleb.

                          Mulle aga just meeldis AT311 seetõttu et talle on pea kõik teritused saada - st vähemalt olid, nagu täna märganud olen siis ML on praeguseks valikutest maas (aga Linear Contact vist leiaks, Shibata oli kindlalt olemas). 311 jaoks saab kasutada nõelu mis mõeldud AT90CD, AT92ECD, AT300P, AT316EP, AT3482P, AT3482H/U jne ja nende tarvis ikka leiab ühte koma teist, kui vaadata ka mujale kui AT valikusse (Jico näiteks).
                          Kui vaatada kere andmeid, siis on 311 ainuke AT MM pea mis on väga ligilähedane VM(740ML) klassi peadele, kui seda vaadata koos kohaliku hinnavõrdlusega, siis AT311 44€ vs AT95E 39€ - vahe on vaid viiekas et tõusta entry-levelist ülespoole.
                          Ja tuleb ka arvestada et enamiku MM peade VTA on 23 kraadi, aga AT311 tahab saada 20 kraadi, nii et väga lõdvalt teda ümber pista AT95'ga ei saa. Näiteks YTs on video, mille kommentaarides küsitakse "kas kere ei puutu vastu plaati mängimisel" just seepärast et VTA õige häälestus jätab sellise tunde et puutub.
                          https://www.youtube.com/watch?v=xuVR73Ax6ow

                          P
                          S - on lisandunud Carbon Fidelity T4P Spectra Elliptical stylus CFNT4PSE, mida saab panna 1:1 AT311EP peale.
                          viimati muutis kasutaja OSX; 10 12 2017, 23:55.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #28
                            Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                            Nii OM 5E kui AT95E on ju tänasel päeval helipeavaliku "kõige madalam tase".
                            AT OM 5 elliptilist nõela saab upgradeda 10, 20, 30, 40 nõela suunas. Sellest OSX galantselt vaikib.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                              Nõelast ülekostvus paremaks ei lähe, selle määrab body ehk kere. Nii et OM5 22dB säilub, kuigi tracking ja sagedusriba võivad paraneda. OM20 on mul olnud, OM40 Van Der Hul võiks olla... Mõelge, raiskate Van Der Hul'i nõela mingi CS 22dB kere peale? OM40 originaalis suudab 26dB ulatuses kanalid eraldada.
                              AT suudab parimate peadega saada 30dB kanalid lahku (Ortofon 27dB Xpression'iga). Järelikult 29dB on väga hea tulemus, kui seda saab vaid 5 juudirubla kallimalt kui entry-levelit, oleks justkui hästi?
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #30
                                Vs: Audio Tehnic helipea AT -95 E sobivus Vega 108,käpp Unitra G-602Hi -Fi

                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                MK, kaua sa AT311 kuulasid tundide mõttes? Mul on see praegu olemas, olen kuulanud ühe plaadipoole, häälestuse käigus. Ütlevad et 50-100 tundi tuleks enne käiata kui õige heli lahti tuleb.
                                Väga pikalt ei kuulanud kuna kihk tuli ja upgrade oli at12sa millega sai küll kõrvutatud ja väga palju sai parem, võib-olla polnud kõige õigemini reguleeritud, ma tegelikult algul otsisin sellele 311 upgrade nõelu aga see tundus nii mõtetu rahaliselt et lihtsam oleks kohe at 440 micro line teritusega võtta.
                                Tehnilise poole pealt ongi audio technica pead üldiselt head, kuulamise poole pealt on olukord pigem keerulisem, ma tsipa sellega tegelenud olen, ja õnneks olen ka oma tarbeks üht teist põgusalt võrrelda ka saanud aga nagu mainitud siis häälestus nii ülipeen ka pole.
                                viimati muutis kasutaja Scott; 16 12 2017, 08:11. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima

                                Comment

                                Working...
                                X