Teade

Collapse
No announcement yet.

FM raadiojaama loomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by madis@May 19 2004, 22:01
    Ning põhjus, miks siinmail on just sellised jaamad, nagu on, on kuulajaskonnas, mitte selles, et keegi poleks tulnud mõtte peale teha mingit hoopis teistmoodi muusikat mängiv raadiojaam.
    Täitsa nõus sellega, sest enamik raadiokuulajaid on siiski kas diskupepudest rullarid või kepi najal ringi tudisevad pensionärid, siis vastavalt ka jaamad a la Sky+ või Elmar. Kahju, et Radio Maniat lõunapool kuulda pole muidu kui netis, sest see on ainus kuulatav kodumaine jaam tegelikult.
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    Comment


      #17
      Originally posted by madis@May 19 2004, 22:01


      Ja kust sa tead ?
      Mis sa siis üldse küsid, kui sa ei usu inimesi, kes räägivad asjast nii, nagu nad on?
      Saatja hinda võid küsida näiteks Rohde-Schwarz-ist. Väike see summa olema ei saa...
      No loomulik ju, et ma tahan teada millistel teadmistel sinu väited põhinevad.

      Selle teema ma tegingi selleks, et leida asjatundjaid kes teavad teemast miskit ja nendega suheldes asjast selgem ülevaade saada.

      Margus Lepa pani ju Nõmme raadio käima .. olin isegi omal ajal üks kuulajatest. ei tea küll kahjuks miks ta enam ei edasta selliseid programme nagu omal ajal vaid laseb mingit imelikku muusikat.

      Võib olla peakski selle asemel, et siin foorumis teie oletusi lugeda hoopis Margus Lepa üles otsima ja temalt küsima.. on ta ju selle tee läbi teinud ideest . teostuseni.

      Aga ennem ma tahan teada millist tehnikat on vaja selleks et panna käima üks raadiojaam. Raadiosaatja, antenn mikrofon jne.

      Nagu ma aru saand olen asuvad tavaliselt stuudio ja saatja erinevates kohtades ?
      http://www.rhm.ee/raadio/raadiosaatja.html selle järgi on nõmme raadiol masti kõrgus 100 meetrit aga mina küll seal stuudio lähedal mingit sellist masti ei näe. või näiteks uuno raadiol on 229 meetrit
      Andke andeks mulle minu lollid küsimused
      nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

      Comment


        #18
        Nõmme raadio antenn on tavalised 4 vertikaalpoollaindipooli ,asub ise Nõmme keskuse kõrvaloleva viiekorde maja katusel (lähen igal hommikul sealt mööda).

        100 meetrit merepinnast on võibolla koos Nõmme mäega

        Ja tegelikult võib sealt suht häid saateid leida (kui tead, millal need eetris on)
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #19
          Originally posted by martinj@May 20 2004, 19:00
          Nõmme raadio antenn on tavalised 4 vertikaalpoollaindipooli ,asub ise Nõmme keskuse kõrvaloleva viiekorde maja katusel (lähen igal hommikul sealt mööda).

          100 meetrit merepinnast on võibolla koos Nõmme mäega

          Ja tegelikult võib sealt suht häid saateid leida (kui tead, millal need eetris on)
          järgmine kord sinna kanti satun siis tsekkan sinna katusele ka kohe .


          Aga uuno raadio oma seal Narva maanteel .. seal küll minu meeleset merepinnast 229 m kõrgust masti ei ole ja meri on seal kah kohe kõrval
          Andke andeks mulle minu lollid küsimused
          nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

          Comment


            #20
            Originally posted by Ali_Qiller@May 19 2004, 23:04
            tee kõigepealt üks veebiraadio valmis siis näed kui raske on raha teha..
            Hmm see ple ka paha mõte

            Uurin asja tehnilist poolt

            a kui keegi teab midagi tarka öelda, andku tuld
            Andke andeks mulle minu lollid küsimused
            nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

            Comment


              #21
              Originally posted by weardow+May 20 2004, 23:26--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (weardow @ May 20 2004, 23:26)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-martinj@May 20 2004, 19:00
              Nõmme raadio antenn on tavalised 4 vertikaalpoollaindipooli ,asub ise Nõmme keskuse kõrvaloleva viiekorde maja katusel (lähen igal hommikul sealt mööda).

              100 meetrit merepinnast on võibolla koos Nõmme mäega

              Ja tegelikult võib sealt suht häid saateid leida (kui tead, millal need eetris on)
              järgmine kord sinna kanti satun siis tsekkan sinna katusele ka kohe .


              Aga uuno raadio oma seal Narva maanteel .. seal küll minu meeleset merepinnast 229 m kõrgust masti ei ole ja meri on seal kah kohe kõrval [/b][/quote]
              Kas Uuno mitte telemastist ei tule ???
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #22
                Enamike raadiojaamade saatjad asuvad teletornis. Stuudiost telemastini toimetab programmi Elion.

                millist tehnikat on vaja selleks et panna käima üks raadiojaam
                On raadiojaamu, mille kogu stuudio seisneb ühes arvutis teletorni saatjateruumi nurgas. Kui siiski tahta eetris ka juttu puhuda, on vaja mikreid, mängijaid, pulti, kompressorit, efektiplokki,....igasugu sodi ühesõnaga Tehnilisest poolest hulka keerulisemaks võib osutuda bürokraatlik pool.
                Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                Comment

                Working...
                X