Teade

Collapse
No announcement yet.

FM raadiojaama loomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    FM raadiojaama loomine

    Tere,

    siin foorumis liigub kindlasti raadioamatööre kes on kursis sellega mida on vaja selleks et luua raadiojaam FM sagedusalas 88 - 108 MHz ja peaks levima vähemalt üle tallinna

    Huvi pakub kõik info: tehnika, litsentsid ja nii edasi.
    Andke andeks mulle minu lollid küsimused
    nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

    #2
    raadioamatöörid tegelevad tiba teise asjaga...

    põhimõtteliselt esimene käik oleks sul Sideametisse, kust sa endale sageduse taotled... Siis vaja veel saatjat & masti, kust saatma hakata.

    Ega veidike stuudioaparatuuri ka halba ei teeks... :P

    Kõiksugustest autoriõiguste & muudest litsentsitasudest pole vist mõtet rääkima hakata...

    & pärast seda kui oled kõik need kulud kokku löönud, siis olen 95% kindel, et igasugune raadiotegemise isu on sul kadunud... See ikka rohkem siuke suurte rahadega veel suuremate firmade pärusmaa... Sedasi üksi põlveotsas eriti midagi ei nikerda...

    Comment


      #3
      Originally posted by weardow@Apr 26 2004, 17:35
      siin foorumis liigub kindlasti raadioamatööre kes on kursis sellega mida on vaja selleks et luua raadiojaam FM sagedusalas 88 - 108 MHz ja peaks levima vähemalt üle tallinna

      Huvi pakub kõik info: tehnika, litsentsid ja nii edasi.
      a räägi et milleks sul seda vaja teha on ? mis plaanid ?
      ronava@hot.ee

      Comment


        #4
        Originally posted by warwas@Apr 26 2004, 21:55
        raadioamatöörid tegelevad tiba teise asjaga...

        põhimõtteliselt esimene käik oleks sul Sideametisse, kust sa endale sageduse taotled... Siis vaja veel saatjat & masti, kust saatma hakata.

        Ega veidike stuudioaparatuuri ka halba ei teeks... :P

        Kõiksugustest autoriõiguste & muudest litsentsitasudest pole vist mõtet rääkima hakata...

        & pärast seda kui oled kõik need kulud kokku löönud, siis olen 95% kindel, et igasugune raadiotegemise isu on sul kadunud... See ikka rohkem siuke suurte rahadega veel suuremate firmade pärusmaa... Sedasi üksi põlveotsas eriti midagi ei nikerda...
        Nu põhiliselt esialgu mind huvitaks tehnika hind. ise mõtlesin et üks kolme kilowatine saatja peaks asja ära ajama. tehnoturust vaatasin aga sealt ma nagu eriti sotti ei saanud mis suurusjärku see summa jääks.

        Ja see rahaasi jäta minu mureks .. otsin sponsorid ja nii edasi .. sellest ei taha avalikult rääkida B) ärisaladus ikkagi

        ja litsentsitasusid ja asju ma ple jõudnud veel uurida .. Raadiosaateseadme paigaldamise loa väljastamise ja raadiosaateseadme kasutamise loa väljastamise ning pikendamise eest ringhäälingu raadiosaatjale üheks aastaks tuleb küll jah tuhandeid kroone välja laduda rohkem ma ple jõudnud veel välja uurida


        ja kui ma nüüd ei eksi siis minuarust tallinnas kassisaba kandis v kuskil üks vend pani mingi raadiojaama 108,0 MHz peal püsti ju
        Andke andeks mulle minu lollid küsimused
        nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

        Comment


          #5
          Originally posted by realor+Apr 27 2004, 12:33--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (realor @ Apr 27 2004, 12:33)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-weardow@Apr 26 2004, 17:35
          siin foorumis liigub kindlasti raadioamatööre kes on kursis sellega mida on vaja selleks et luua raadiojaam FM sagedusalas 88 - 108 MHz ja peaks levima vähemalt üle tallinna

          Huvi pakub kõik info: tehnika, litsentsid ja nii edasi.
          a räägi et milleks sul seda vaja teha on ? mis plaanid ? [/b][/quote]
          On plaanis luua selline raadiojaam mida eestis veel ei ole erinevalt igast uunodest ja sky plusidest ja elmaritest. Täpsemalt ei saa jällegi rääkida ärisaladus
          Andke andeks mulle minu lollid küsimused
          nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

          Comment


            #6
            krt, kas see 3 kilo veidi pajju pole? (aeg hiline, pea ei lõika äste änam) <_<
            homme katsun veidi täpsemat infot siia pritsida...

            Comment


              #7
              Originally posted by warwas@Apr 27 2004, 21:51
              krt, kas see 3 kilo veidi pajju pole? (aeg hiline, pea ei lõika äste änam) <_<
              homme katsun veidi täpsemat infot siia pritsida...
              kuidas võtta .. tallinna ja selle lähiümbruse jaoks on ta enam kui küll
              ma selle järgi selle numbri võtsin kuid jah paljud raadiojaamad mis tallinnas levivad ajavad läbi 300 W jms. saatjatega. ntx Elmaril on masti kõrgus 251m ????? ja võimsus 300W .. kuid elmarit ju ei taha vahest puhtalt mängida :S

              seepärast mõtlesingi parem kohe rohkem raha võimsuse alla panna et tagada igalpool tallinnas puhas heli

              või olen ma asjast valesti aru saanud
              Andke andeks mulle minu lollid küsimused
              nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

              Comment


                #8
                No ma arvan et sul läheb see asi päris palju maksma... kõik see tehnika maksab peris palju ja ega seda igalt poolt saada ka ei ole..
                audiotehnika
                siin on skeemid, andmeid ja palju muud

                Comment


                  #9
                  No aga tee parem piraraadio, palju põnevam ja huvitavam ju... Otsid kusagil mõne kõrgema koha, kuhu ise ligi pääsed ning kust kibekiiresti vajadusel jalga saad lasta, paned sinna saatja ja lükkad aga MP3 mängima :P
                  Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                  Comment


                    #10
                    Sellisel sagedusalal töötavad saatjad on hoopis teises hinnaklassis, stabiilsusnõuded jne.
                    Tehnika läheb sul maksma ~500k ja üles.
                    Litsensid jms. maksab kah paarsada kilo aastas.

                    Get real.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by rnx@May 5 2004, 12:59
                      No aga tee parem piraraadio, palju põnevam ja huvitavam ju... Otsid kusagil mõne kõrgema koha, kuhu ise ligi pääsed ning kust kibekiiresti vajadusel jalga saad lasta, paned sinna saatja ja lükkad aga MP3 mängima :P

                      Sellist pulli võib oma lõbuks teha aga mina tahan siiski et asi raha sisse ka tooks .. Tahaks näha suurt soliidset firmat kes oleks nõus maksma head raha reklaami eest sellises pira raadiojaamas
                      Andke andeks mulle minu lollid küsimused
                      nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by KaruTEC@May 5 2004, 13:03
                        Sellisel sagedusalal töötavad saatjad on hoopis teises hinnaklassis, stabiilsusnõuded jne.
                        Tehnika läheb sul maksma ~500k ja üles.
                        Litsensid jms. maksab kah paarsada kilo aastas.

                        Get real.
                        Ja kust sa tead ?


                        Hmm ma kordan raha las jääb minu mureks. eks näis mis meelt ma olen pärast kulude ja loodetavate tulude kokkulöömist.
                        Andke andeks mulle minu lollid küsimused
                        nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

                        Comment


                          #13
                          Kui raha väga probleemiks pole siis teen ettepaneku weardowle luua digitaalse DAB (Digital Audio Broadcasting) raadiojaama. Praegu töötavad DAB süsteemis ainult riigiraadiod tallinnas kanalil 10D 215,072Mhz. Era DAB saatja oleks Eestis igati teretulnud.

                          Teadmiseks neile kes veel ei tea mis DAB endast kujutab

                          Digitaalraadio (inglise keeles tuntud kui DAB - Digital Audio Broadcasting) on kaasaegsel uusimal digitaalsel signaalitöötluse tehnoloogial põhinev raadiosignaalide ülekande meetod.

                          Erinevalt analoograadiost, kus kantakse üle pidevat helisignaali, edastatakse DAB-s kõik signaalid alates stuudiost kuni raadiokuulajani digitaalselt kodeeritud kujul. Lisaks võimaldab DABi tehnoloogia kasutada ühte digitaalraadio saatjat 4...6 raadioprogrammi edastamiseks (võrdluseks: analoograadio puhul edastab üks saatja ühte programmi). Samaaegselt edastatavate programmide koguarv sõltub programmide helikvaliteedist - mida kõrgema helikvaliteediga programmi edastatakse, seda vähem programme mahub ühte DABi saatjasse.

                          DABi kuulamiseks (vastuvõtuks) kasutatakse spetsiaalset digitaalraadio vastuvõtjat või vastavat arvutisse paigaldatavat kaarti.

                          Peamised DABi eelised analoograadio ees on järgmised:

                          * parem ja ühtlasem helikvaliteet
                          *suuremad võimalused lisateenuste juurutamisel (nt. programmiinfo, uudised, laulusõnad jt)
                          *efektiivsem sagedusressursi kasutamine
                          *täiendavad võimalused andmeside teostamiseks (sh IP ühendused)
                          Igal plussil on omad miinused

                          Comment


                            #14
                            Era DAB saatja oleks Eestis igati teretulnud.
                            Ja palju DAB jaamal kuulajaid oleks? Raha sellega ilmselt veel ei teeniks...

                            Weardow: oleksid sa tõsine tegija, käiksid sa juba paberitega Sideameti vahet ja tehnika oleks konteineritega Eesti poole teel. Raadiojaama looja ei uhkelda foorumites oma ärisaladustega. Ning põhjus, miks siinmail on just sellised jaamad, nagu on, on kuulajaskonnas, mitte selles, et keegi poleks tulnud mõtte peale teha mingit hoopis teistmoodi muusikat mängiv raadiojaam. Meenutagem hetkeks MegaFM-i, CityFM-i...ahjaa, cityfm vist eraldi jaamana ei jõudnudki kunagi eetrisse, oli projekt ja mõned saated nõmme raadios, asi jäi nagu ikka raha taha.

                            Ja kust sa tead ?
                            Mis sa siis üldse küsid, kui sa ei usu inimesi, kes räägivad asjast nii, nagu nad on?
                            Saatja hinda võid küsida näiteks Rohde-Schwarz-ist. Väike see summa olema ei saa...
                            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                            Comment


                              #15
                              tee kõigepealt üks veebiraadio valmis siis näed kui raske on raha teha..

                              Comment

                              Working...
                              X