Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas valida AV- või stereoressiiver?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas valida AV- või stereoressiiver?

    Olen tasapisi oma vanast katkisest kodukinosüsteemist lahti saamas ning ruumi vabanedes on plaan asemele hankida uus ressiiver ja paar korralikke riiulikõlareid.
    Algselt mõtlesin, et piisab kahest kõlarist ja stereoressiiverist, kuid siin foorumis osasid teemasid lugedes on jäänud mulje, et võib-olla oleks kasutusmugavuse seisukohast mõttekam hoopis AV ressiiver osta ja selle külge need kaks uut kõlarit ühendada? Et oskaksite nõu anda ressiiveri valiku osas, siis joonistasin skeemi oma praegustest seadmetest, mis uut ressiiverit ja kõlareid kasutada tahaksid.
    SKEEM:



    Oluline oleks, et kui ükskõik millisest allikast pilt telekasse jõuab, siis hakkaksid kohe mängima ka ressiiveri külge ühendatud kõlarid. Samuti võiks uuel ressiiveril olla interneti raadio kuulamise võimalus.

    Endale on silma jäänud
    ONKYO Stereo resiiver TX-8050
    ONKYO AV resiiver TX-NR509
    Samuti oleks hea, kui soovitaksite riiulikõlareid (max kõrgus kuni 70cm).
    Kõlarite ja ressiiveri hind võiks kokku jääda sinna 800€ kanti.

    #2
    Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

    Kui kodukino otseselt ehitama ei hakka siis ka AV resiiveril otseselt pointi pole tegelt, eriti arvestades seda et natukene mängivamat asja tahta siis need ise ületavad juba vaikselt eelarvet.
    Teisalt on ka see et väga moodsad stereoasjad ja sisaldavad juba päris palju võimalusi, st on olemas igasugu digisisendid ja asjad, ehk airplayd veel pole.
    Ühed välimuselt ja ka ehk helilt huvitavad asjad olid riiulikõlaritest wharfedale jadis seeria omad.

    Comment


      #3
      Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      Kui kodukino otseselt ehitama ei hakka siis ka AV resiiveril otseselt pointi pole tegelt, eriti arvestades seda et natukene mängivamat asja tahta siis need ise ületavad juba vaikselt eelarvet.
      Et siis need OP poolt välja toodud Onkyo'd kohe üldse ei mängi ? [/sarcasm off]
      Kui kõlarid 200-300 € kätte saab, saab tõsta ka ressi hinnapiiri.
      AV resside osas tasub eestis kindlasti vaadata ka Denon'it. Odavast otsast inglased kiidavad Sherwoodi:

      Pole ise kuulnud....

      Teisalt on ka see et väga moodsad stereoasjad ja sisaldavad juba päris palju võimalusi, st on olemas igasugu digisisendid ja asjad, ehk airplayd veel pole.
      Oleks huvitatud mõnedest näidetest.

      Anyway - AV sobiks siia setup'i küll, isegi kui kodukino ei soovita. Ta töötaks siis HDMI switchi, DAC'i ja DLNA kliendina (sa pole ära maininud, kas TV ja BD DLNA'd oskavad, kui oskavad saad valida milline neist kõige mugavamat interface'i pakub). Kui ress on korraliku programeeritava puldiga, saad sellega kõiki seadmeid juhtida. Või kaasad seadmete juhtimisse, DLNA võrku või netiraadio edastamisse oma Android'i telefoni... (ise olen netiraadio osas võhik ja nii tundub mulle kõige lihtsam seda esitada läbi PC. Sealt S/P-Dif ressiga siis).

      Comment


        #4
        Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

        See on see kui liiga kaua postitust kirjutada, aga ei hakka enam esialgset teksti muutma.


        Võib-olla tõesti pole AV ressiiveril mõtet, kui praegu nagunii olulisematest allikatest HDMI ühendused telekasse on. Minimaalselt kahe puldiga peab tõenäoliselt nii ehk naa majandama. Kas iseenesest see Onkyo TX-8050 on selles hinnaklassis mõistlik valik?

        Wharfedale kõlarite paar täidab juba ilusasti terve eelarve, nii et ressiiveri jaoks ruumi ei jäägi, kui seda hinnakirja uskuda.

        Samas kumba kõlarit eelistada näiteks järgmisest valikust:

        1. Riiulikõlar Monitor Audio Bronze BX2
        2. Polk Audio RTi A3

        ja mis osas on näiteks järgmine kõlar neist kahes parem?
        Riiulikõlar Boston Acoustics Reflection RS 260

        Edit1: TV ja BD on täitsa DLNA kõlbulikud viimane veidi uuem ja seega ka kasutajaliides kaasaegsem.

        Edit2: Airplayd ilmselt vaja ei ole kuna see rohkem apple teema? Ilmselt on sarnaselt Onkyole ka Denonil Androidi rakendus telefoni kaudu juhtimiseks olemas? Denoni AV ressiiveritest on vast selle eelarve piires arvestatav mudel AVR-2312?

        viimati muutis kasutaja Nganasan; 16 m 2012, 08:06.

        Comment


          #5
          Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

          Näen ainuvõimaliku mugava lahendusena HDMI ühendustega AV-ressiiverit, vastasel korral tekib täiesti mõttetu hulk juhtmeid - tõeline pundar. Lisaks kaotad mugavuses- ress üle hdmi lülitab ise end ümber kui saab allikast signaali, samuti saad uuemate ja kallimatega telefonilt juhtimise, DLNA jms lisamugavused.
          Kui võtad tavalise ressiiveri, siis pead igast oma seadmest vedama helijuhtmed eraldi ressiiverisse, samuti jäävad alles kõik praegu skeemis olevad juhtmed. Üle hdmi on aga vaja vaid kõik seadmed ühe HDMI juhtmega ressi viia ja sealt üks juhe tv-sse. Kui tv ei toeta ARC-i, siis vajalik ka eraldi audio juhe tv-st ressi, et saaks ka tv heli kuulata läbi kõlarite. Väike laenatud pilt ka tänapäevase mugava lahenduse kohta.
          Click image for larger version

Name:	HD-yhendused.gif
Views:	1
Size:	34,8 KB
ID:	866897

          Tõenäoliselt tekib ka sisendite nappus tavalisel ressiiveril - neil pole eriti palju digitaalseid sisendeid, kõik tänapäeva seadmed aga tahaks anda otse HDMI, OPT või COAX kaudu heli välja. Ehk siis vead kõik HDMI-d telerisse pildi jaoks ja eraldi OPT või COAX ressiiverisse lisaks, kehvemal juhul ainult RCA.
          Mina seda lahendust ei valiks.

          Denon 2312 jääb hinnaklassilt juba kalliks - kõlarite jaoks raha siis napib, kui just pole võimalik eelarvet paisutada.
          viimati muutis kasutaja Cartman; 16 m 2012, 19:59.
          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

          Comment


            #6
            Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

            Ressiiveri valiku osas on siis asi selge - jääb AV ressiiver. Sain päeval ka ühe asjaliku PS-i, mis sama valikut kinnitab.
            Sain ka infot, et Onkyo TX-NR509 on tootmisest maas ja järglaseks on TX-NR414. Kas see oleks mõistlik valik 400 - 500 € vahele jäävate AV ressiiverite seast?

            Kui jääda TX-NR414 ressiiveri juurde, siis sobivad ilmselt 6 või 8 oomised kõlarid. Kumma takistusega kõlareid eelistada?

            Eks eelarvet võib veidi paisutada ka, kui see midagi oluliselt paremaks muudab. Hetkel ma arvan, et minu jaoks on ka näiteks TX-NR414 + Monitor Audio BX2 komplekt täiesti piisav või oleks kõlarite osas midagi paremat asemele pakkuda, eriti arvestades asjaolu, et eraldi subwooferit ma hankida ei kavatse tulevikus?



            (Kahjuks on mööbli suurus ja paigutus selline, et põrandakõlareid pole kuhugi panna)

            Comment


              #7
              Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

              HDMI on ju digi kujul lihtsalt pilt+heli.
              Piisab ju resiivrist millel digi sisedid ehk siis dac sees. Suures osas telekatel on coxial või optical väljund ju olemas heli jaoks. Antud onkyo TX8050 tegelt omab neid. Ja tunudb üldse huvitav loom võimaluste poolest olen ka ise kunagi piilundu. Muidugi pole ma kindel et neid piisavalt on.

              AV ressi võib osta küll, ülihea valik oleks NAD see küll konkureeris stereo asjadega. Kallist denonit sai ka proovitud aga seda soovitada ei julgeks.
              Hea kogemus on olnud NAD AV ressiga, ühtegi teist ei julgeks küll esialgu soovitada vähemalt niipaljudest kui ma neid proovida saanud olen. A noh eks tuleb ka arvestada et ma võibolla olen siis liialt subjektiivne inimene.

              Teemalgatajal on vaja välja vaadata aparaadid mis hinnapoolest sobivad ja millel sobivad võimalused olemas ning siis reaalselt proovima minna.

              Comment


                #8
                Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                HDMI on ju digi kujul lihtsalt pilt+heli.
                Piisab ju resiivrist millel digi sisedid ehk siis dac sees. Suures osas telekatel on coxial või optical väljund ju olemas heli jaoks. Antud onkyo TX8050 tegelt omab neid. Ja tunudb üldse huvitav loom võimaluste poolest olen ka ise kunagi piilundu. Muidugi pole ma kindel et neid piisavalt on.

                AV ressi võib osta küll, ülihea valik oleks NAD see küll konkureeris stereo asjadega. Kallist denonit sai ka proovitud aga seda soovitada ei julgeks.
                Hea kogemus on olnud NAD AV ressiga, ühtegi teist ei julgeks küll esialgu soovitada vähemalt niipaljudest kui ma neid proovida saanud olen. A noh eks tuleb ka arvestada et ma võibolla olen siis liialt subjektiivne inimene.

                Teemalgatajal on vaja välja vaadata aparaadid mis hinnapoolest sobivad ja millel sobivad võimalused olemas ning siis reaalselt proovima minna.
                Tundub, et NAD AV ressiiverite hinnad päris kõrged, mõnel odavama otsa (ca 500€) mudelil jälle HDMI sisendeid ainult 2.

                Edit1: Hetkel on välja kujunemas järgmine komplekt: ONKYO TX-NR414 + B&W 685 (ilma jalata). Oskab keegi midagi halba selle komplekti kohta öelda?
                viimati muutis kasutaja Nganasan; 17 m 2012, 09:37.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                  Ei soovita sellist kooslust.B&W on küll kvaliteetne asi aga väikese tundlikusega ja suht suure takistuse ebaühtlusega.Arvan et see odavotsa Onkio ei suuda nendega kõige paremini hakkama saada. Selliste kõlarite juurde ostetakse tavaliselt 2 kuni 3 korda kallim ress.Monitor Audiod sobiksid palju paremini.Soovitaks nende kallimate kõlarite asemel hoopis kallimat ressiivrit. Tulemus kindlasi parem.Isegi see onkio 509 oleks parem ,ikkagi 5. seeria mitte 4.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                    Kusjuures soovitaks tegelt DLS'i riiulikõlareid kuulata. Ma ühtesid kuulasin ja odava raha eest jätsid hea esmamulje pikemat katset ei teinud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                      Onkyot võiks vast vaadata alates 6-st seeriast, võibolla ka 5. Pole viimasel ajal selle margiga pistmist olnud. Varasemalt tundusid alla 6 seeria natuke õnnetud
                      Rahaliselt kui võimalik, vaadata üle 500€ maksvaid ressiivereid... kuid NAD vast jääb kalliks. See ei tähenda, et 450 eest ei saa head asja On lihtsalt tekkinud mulje, et kuskilt sealt alates hakkab tekkima ressidesse veidi rohkem seda lisajõudu, heli ja funktsionaalsust, mis eristavad päris odavatest, kirjade järgi küll üsna sarnastest mudelitest.
                      Netist maksab otsida ülevaateid nende mudelite kohta, mis huvi pakuvad. Võib leida päris olulist infot, mis ühe või teise mudeli kasuks otsustama võib panna. Eeldus muidugi, et inglise keelest enam-vähem sotti saad.

                      EDIT: Leidsin täitsa kobeda võrdluse 2011 a. ressiiveritest, mis võiksid teemaalgataja hinnapiiridesse ehk mahtuda. Tasub lugeda-võrrelda. http://www.audioholics.com/buying-gu...mparison-guide
                      viimati muutis kasutaja Cartman; 17 m 2012, 17:58.
                      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                        Kölaritest KEF Q300 IMO teeb B&W 685-le tuule alla, hind enam-vähem sama (599€ paar). Wharfedale EVO-10 pakuvad KEF-idele konkurentsi (A-B vördlust pole veel saanud teha), odavatest kölaritest veel Diamond 10.2 (alla 300€) tundusid kuulates päris asised.
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                          Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                          Kölaritest KEF Q300 IMO teeb B&W 685-le tuule alla, hind enam-vähem sama (599€ paar). Wharfedale EVO-10 pakuvad KEF-idele konkurentsi (A-B vördlust pole veel saanud teha), odavatest kölaritest veel Diamond 10.2 (alla 300€) tundusid kuulates päris asised.
                          Wharfedale Diamond 10.2 -d tasuks teemaalgatajal kindlasti üle kuulata - sound selle raha eest on päris hea.
                          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                            Unustasin enne mainida, et (järgneb häbematu varjatud reklaam) Tartus Löunakeskuse Audiodisainis on peaaegu köik Wharfedale mudelid kohapeal kuulamiseks olemas. Teemaalgataja küll Tallinna inimene, aga kui kunagi löuna poole satub, siis soovitan läbi astuda.
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kas valida AV- või stereoressiiver?

                              Ressiiverite osas tundub, et uuemad on kõik 7.2 peale läinud. Mulle piisaks stereo AV ressiiverist, aga sellist ei tehta ilmselt.

                              KEF Q300 kõlarid tunduvad täitsa ok, samas kas need oleksid samuti liiast NR414 ressiiverile?
                              NR515 on ehk sobiv valik 4 ja 6 seeria vahel. Onkyo lehel neid võrreldes tundub just NR515 sobivaim olevat.

                              Comment

                              Working...
                              X