Teade

Collapse
No announcement yet.

CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

    Teoreetiliselt ei tohiks, ei saaks olla alla formaadi noise floori mingitki signaali.
    Praktikas proovisin, ei olnudki. Kohe mitte midagi, lihtsalt playeris oli faili nimi ja kell jooksis, analüsaatorisse ei saabunud midagi.
    Genereeritud ja võimeldud Audition softiga.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #47
      Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

      Proovi seda 16 bit faili: https://sites.google.com/site/moijmo...edirects=0&d=1
      Mis on seal sees? Võimenda enne ülesse.

      Comment


        #48
        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

        - 98 dB pole 16bitise signaali puhul mõtet signaalist rääkida, -98 dB on signaali amplituudi vähendamine ca 50 000 korda, 16 bitist 1. on signaali polaarsusbitt, 15 bitti on signaali amplituudimaksimum: 2 astmel 15 ehk siis meil on ca 32 000 nivood amplituudikäitumise kirjeldamiseks. 24 bitilise signaali kvantimise korral on meil üle 8 miljoni erineva nivooastme pruukida ja 50 000 signaalivähendamise korral pea 160 astet signaali amplituudi kirjeldama. Lihtne matemaatika.
        pppriit, asjaarmastaja

        Comment


          #49
          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

          Kas sa seda faili uurisid minu eelmisest postitusest?
          Lae endale tasuta Audacity soft, võimenda failis signaali näiteks 50 dB ülesse ja tee signaali analüüs.

          Comment


            #50
            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

            Mina sain pärast moi faili 50dB võimendamist noise floor -90dB ja signaal -49dB. Et siis ikka on signaal

            Sarnaselt genereerisin (16bit) 440Hz/-1dB, võimendasin alla -98dB ja siis uuesti üles 50dB. Nüüd sain noise floor -73dB ja signaal -49dB
            Alles siis, kui võimendasin alla -130dB (analüüs näitas -123dB müra keskel vaevumärgatavat 440Hz signaali) ja uuesti üles, kadus lõpuks kõik ja jäi ainult müra -73dB.
            Mitte et ma väga aru saaksin, mis üldse toimus ja kas ikka tegin kõik õigesti...

            Comment


              #51
              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

              Kas signaal oli 440 Hz siinus minu failis?

              Comment


                #52
                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Kas signaal oli 440 Hz siinus minu failis?
                On ja ei ole ka...

                originaal:




                võimendus 50dB:




                (paremklikk ja "view image" Firefoxis, tuleb õige resoga pilt..)

                Comment


                  #53
                  Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                  Ok, sama mis mul, muu hulgas on ka 440 Hz.

                  Comment


                    #54
                    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                    Ma arvan et sellise signaali saab tekitada vaid see sama Audacity. Adobe Auditioniga ei saa sellist signaali nivoo vähendamisega mitte kuidagi kui ikka 16bitisena püsime. Audacity bittidega pole kõik asjad päris korras, nii mulle tundub.
                    Click image for larger version

Name:	moi signal 24bit vs 16bit playing.png
Views:	1
Size:	50,5 KB
ID:	866876
                    Seletus graafikute kohta:
                    sinine = moi signaal esitatud läbi 24bituse trakti,VLC
                    kollane = --------------------- läbi 16 bitise trakti,VLC
                    helesinine = moi signaal läbi Audirvana bitperfect playeri
                    lilla = moi signaal võimendatuna tasemele -1dB, esitatud läbi 24bitise trakti, VLC
                    punane = moi signaal võimendatuna tasemele -1db, esitatuna Audirvana poolt...

                    Tirisin ka endale Audacity ver 2.0 for Mac, see esitas moi signaali vastavalt sinisele graafikule, tema enda genereeritud signaal minu keskkonnas samuti nagu sinine - kuigi ma seadetes määrasin 16bitti...

                    Moonutusi välja kirjutada pole mõtet - kusagil on miski mis viib moonutused üle 100%.
                    Lisaks kõigele leiab Audirvana, et failiga on kaasa pandud pilt!!
                    Click image for larger version

Name:	moi faili pilt.png
Views:	1
Size:	219,6 KB
ID:	866877
                    viimati muutis kasutaja OSX; 04 m 2012, 14:47.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #55
                      Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                      Mis mõttes pole Audacity bittidega kõik korras, fail ju on 16 bit wav?
                      Räägi kuidas sa failid läbi eri pleierite S*Lab analüsaatorisse ajasid?

                      Comment


                        #56
                        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                        Läbi digiväljundi, SPDIF Coax, Juli@ digisisend... (kaks arvutit, Juli@ kell väline).

                        Audacity seadistanua 16 bitile peaks väljastama ka signaali nagu VLC 16bitisena, minu graafikutes kollane.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #57
                          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                          Moonutuste all ma mõtlesin THD-d ehk puhast harmoonilist moonutust. Sisuliselt võiks failist üle 4 kHz maha lõigata ja siis mõõta kuna ülemise otsa mürad ei ole harmoonilised.

                          Kas sa analoogis ka proovisid?

                          Comment


                            #58
                            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                            Igasugune lõikamine ja muidu väänamine muudab ka digis moonutusi märgatavalt, isegi 24bitselt. Mõõtmise point ju muutub siis nulliks.
                            Analoogis ei proovinud, sest isegi digis pole asi selge.

                            Aga kas keegi saab proovida CoolEdit/Auditioniga samade parameetritega? 16Bit 44,1khz 440Hz -1db ja -98dB.
                            Lisatud failid
                            viimati muutis kasutaja OSX; 04 m 2012, 17:22.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #59
                              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              ...koondasin plaadifirma 2L tasuta HiRez helinäidised dvd-a kujule ja kuulasin neid. Mõnedki neist ei meeldinud tegelikult. Kui panin FFT analüsaatori lisaks näitama mis toimub n.ö. ultraheli sagedustel siis osutus et mittemeeldivad demod on resamplitud 44,1kHz klassi failist ümber 48kHz klassi...
                              Tuleb välja et ma pole ainuke kes pole rahul 2L salvestistega.
                              http://www.opensound.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=4423

                              Eraldi toon välja samplerate converterite võrdlussaidi - http://src.infinitewave.ca/
                              viimati muutis kasutaja OSX; 05 m 2012, 09:20. Põhjus: typo
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #60
                                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                                Tegin siis selle sama -99db440hzB.wav faili mahamängimise ja analüüsi analoogis ära.
                                Maha mängis Windows Media player, helikaardiks EMU 0204, kaabel otse väljundist sisendisse ja sisendi volume peaaegu maksimumis.

                                Click image for larger version

Name:	-99db440HzAnalog.PNG
Views:	1
Size:	49,8 KB
ID:	866880

                                Näppude peal THD-d arvutades tuleb see kuhugi 10% kanti.
                                viimati muutis kasutaja moi; 05 m 2012, 14:49.

                                Comment

                                Working...
                                X