Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Selle S90ne tundlikkus on 86 dB, nii et pole see midagi nii ülikõrge...
    aga see polnd täpselt samasugune nagu s-90.. eest vaadates küll,aga tagant mitte.. ma olen s90 bassikat näind ja too ei olnd sääne..

    Comment


      #32
      No võib olla oli see mõni Vene kinovaljukatest või siis hoopis markeeringuga 4A-32. See näeb välja üpris samasugune S90-ga, kuid teeb siga kõva häält oma kõrge tundlikkuse pärast
      Mis puutub liimpuitu, siis ei soovita sellest tervet kõlarikasti teha. Asi selles et puit peab "surnud olema", ngu seda on vineer või MDF või saepuruplaat. Nendes viimatimainitutes ei ole sellist puidule iseloomulikku kõla. Puit on liialt pehme niisama - teeb lisakõla kõlarile.
      Küll aga võid teha mustale kastile näiteks heledast liimpuidust pealisküljed kõlarile, mis lihtsalt lakid ära. Väga kena jääb. Sarnaseid näiteid võid leida kasvõi Audese leheküljelt www.audes.ee, seal need Credo Line all olevad ntx.
      Mis veel? Ahjaa, tee see kast ikka kusagil 40 - 45 liitri kanti, sest S90 enda kast on just niisama suur. Ja inverter peaks olema kindlasti vähemalt 70mm läbimõõduga, kuid võib kaaluda ka 100 mm toru panemist. Ma mõõdan enda omadel täpselt pikkuse ära ja läbimõõdu kah, siis annan teada.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #33
        Oskab keegi öelda s-90 bassika andmeid. Piltidel näeb see 75ZT-1 täpselt samasugune välja. Saaks BB6´te toksida.

        Comment


          #34
          mul paar kyssat:

          1.kui palju see liimpuidu hind olex ruutmeetrile ?
          2.mis liim see parim siis mdf-i ja liimpuidu kokkuyhendamisex olex ?

          tänan tähelepanu eest
          kris@andmevoog.eu

          Comment


            #35
            vabandust a yx kysimus veel ...... kas sa m6tlesin liimpuidu all seda naturaalsed puud seal credo line kylje peal v6i see millega lihcalt mdf yle lasta ja niske sile yhtlaane asi jääb ...... teine kysimus ikkagi sama ja ilma lisata ....
            kris@andmevoog.eu

            Comment


              #36
              No võib olla oli see mõni Vene kinovaljukatest või siis hoopis markeeringuga 4A-32. See näeb välja üpris samasugune S90-ga, kuid teeb siga kõva häält oma kõrge tundlikkuse pärast
              räägi lähemalt sellest kõllist (palju välja andis nii db kui w ja kas seda asja ka myygil veel)
              kris@andmevoog.eu

              Comment


                #37
                Ruutmeerti hinda ei oska öelda, oleneb kust ostad. Liimpuidu jaoks kasutatakse PVA-d. Ei tea kas mingi spets, aga taoline on. Ise tahtsin ikka tervet kasti sellega teha, aga targemad soovitasid siiski mitte.

                Comment


                  #38
                  Esiteks seal Credo Line külje peal on päris liimpuit, kirss, kui ma ei eksi. See pole ikka kaugeltki see et on MDF ära lamineeritud.

                  Teiseks, liimpuitu liimitakse kokku PVA liimiga. Iseenesest jääb väga tugev, kuid eespool juba rääkisin miks ei sobi.

                  Kolmandaks, S90 kohta oskan õelda järgmisi andmeid:
                  Fs - 28 Hz
                  Frequency response - 31,5 - 1000 Hz
                  Tundlikkus - 86 dB
                  Vas - 80 liitrit
                  Qts - 0,45
                  Kuid kui nüüd kasti arvutama hakkad, ära löö mind kui valmistehtud kast ei mängi nii nagu ootasid...
                  Mina jään ikkagi sinna 40 - 45 liitri kanti. Ise vähemalt teeks sellise kasti. 8)

                  Neljandaks, see 4A-32 on juba ammu tootmisest maas. See nagu ikka Vene aja kaup ja nagu ikka vene aja kaubaga, kipub see ära kaduma...
                  Kuid kui nüüd päris aus olla siis RMS võimsus oli nendel valjukatel 12,5 W !!!, kusjuures olen kuulnud neid mängimas 300W kontsert-võimendi tagant(kummaski kastis 2 valjukat) ja tegid nii kõva häält et jube!
                  Aga nagu ikka sellistel valjukatel, neil on kõva helirõhk, kuid selline madalate mahlakus nagu seda on S90-l neil puudub. Niiet mingiks hi-end süsteemiks nad ei kõlba nagu hästi... 8)
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #39
                    yx kyssa veel ..... kuidas k2ib siis see mdf-i lamineerimine .... et liffid niikaua kuni liffpaber juba tuld pillub v ? ;D

                    ok mudu t2nud vastuste eest ;D 8) ;D
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      #40
                      Lamineerimine käib nii et ntx MDFi või tihedamini saepuruplaadi peale liimitakse puitimitatsioon, mis tegelikult kujutab endast õhukese plastiku peale graafiliselt kujundatud ja kantud värvikiht. See ongi laminaat. Väga paha on seda saagida, äär jääb selline kole ja ära täkitud. 8)
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #41
                        Kuid kui nüüd kasti arvutama hakkad, ära löö mind kui valmistehtud kast ei mängi nii nagu ootasid...
                        Mina jään ikkagi sinna 40 - 45 liitri kanti.
                        Mis siis teist moodi teha, et pärast kedagi taguma ei peaks.

                        Comment


                          #42
                          Ma juba ütlen vist ma-ei-tea-mitmendat-korda:
                          S90 kast on nii suur kui 40 - 45 liitrit.
                          Järelikult pole mõtet edasi kasti arvutama hakata, kui on teada originaal kasti suurus.
                          Olen ise nendele S90 bassikõlaritele kaste teinud ja siis tegin 43 liitrise kasti. 8) Väga paljud mu tuttavad on kah teinud neile kusagil 45 liitrise kasti.
                          Nii et tee nüüd oma järeldused.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #43
                            Kas bassikas tuleks teistes kõlaritest eraldada?
                            Vaatesin selle subwooferi õpetust ja toksisin sisse. Tulid sellised andmed välja Vb 45.44, Total 50.35, Fb 35, F3 35.4 inverter diameeter 100 ja pikkus 345.2
                            Mida nüüd peaks teist moodi üritama teha?

                            Comment


                              #44
                              Ok, sul tulid need värgid päris hästi välja.
                              See on alustuseks väga hea.
                              Bassikat ei tule eraldada, lihtsam ikka need teised eraldada.
                              Selle kesksageduse jaoks tee u. 2 liitrine kast ja topi see pakuslt vatti täis, saad sujuvama sagedusriba. Kõrgsagedus on sul vist juba nii tehtud, et pole vist tarvis eraldada, kuid võid ka selle tweeteri sinna kesksagedusega ühsesse ruumi monteerida. Lihtsam teha.
                              Ja loomulikult ka bassikasti vatti.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment


                                #45
                                Teen siis nii, et kõlli mingi 2 liitrit suutema ja eraldan selle vaheseinaga, bassika omast ja sinna panen teised kõllid.

                                Comment

                                Working...
                                X