Teade

Collapse
No announcement yet.

4000kr kõlarite ehitamiseks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    4000kr kõlarite ehitamiseks

    nii...
    mul oleks kuskil 4000-5000(max)kr et kõlareid ehitada.
    ise sooviks mingeid selliseid torne. kõlarid ise peaks olema/tegema aga nii head ja bassi et eraldi subwooferit ehitama ei peaks.
    ootakski nüüd teie soovitusi mis elemendid ma peaks valima ja millised kastid tegema.
    A ja veel...võimu jaoks on mul 3000kr...kas osta uus või teha ise?

    tänan kõiki kes võtavad vaevaks mind natuke abistada

    PS! eesmärk oleks võimalikult kvaliteetne heli suht suurtel võimsustel.
    (järsku keegi oskab õelda ka arvuti toiteblokist(320W) saaks autovõimu ära toita? )

    #2
    Ma ise mõtleks vast sellist asja, et 1-ele tornile siis 2 audes 75W104-4 bassvaljukat + kaks kesksagedusvaljukat audeselt ja veel 1 kõrgsagedusvaljukas audeselt. Sry aga tähiseid neil ei mäleta.
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      paneks suhteliselt suure võimsuse suuruse ka paika
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        no kõlarite võimsus võiks siis olla näiteks mingi 260W(kaks audese bassikat)....elemendid ostan nagunii audese omad aga kas keegi ei viitsiks mulle kasti mõõtmeid välja arvutada või siis mingi lingi anda kust vastavat programmi saaks?

        kas kodustes tingimustes saaks kõlarid spooniga katta?
        või mis materjaliga kattes kõige parema ja ilusama tulemuse saab?

        Comment


          #5
          tee üldse selline suurem variant http://www.cornu.de/en/tml.html

          http://www.t-linespeakers.org/index.html
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            ma mõtlesin et midagi sellist võiks küll teha aga mitte ühe ribalist nagu seal on...
            http://www.t-linespeakers.org/projects/mar...TQWT/index.html


            ei tea ainult kui ma sinna tweetri veel vahele topin siis oleks seda kasti vaja ümber ka ehitada?

            Comment


              #7
              tegelikult ikka ei taha ka sellist kõlarit...lugesin veits lähemalt ja ei meeldinud.
              tahaks midagi sellist teha nagu Audes 037.

              Comment


                #8
                paistab, et asi sii ainult disainis, seega osta vajalikud elemendid ja kast arvuta bassbox pro'ga
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  #9
                  Ise soovitaks panna ühte kasti 2 Audese 70W81, siis mingi kesksagedus(kas siis Audese oma või siis miski muu)ja kõrgsagedus. Tulemus peaks jääma igati korralik - olen ühed taolised kõlarid teinud ja bassi oli väga kenakesti. Sama ei lähe selline projekt väga palju maksma ka - 4000..5000 krooniga peaks ilusti hakkama saama.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    novot ja ongi baas kõlariehituseks valmis ;D
                    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                    t-linespeakers.org

                    Comment


                      #11
                      muide kuidas ma filtrid siis peaks sättima?

                      kas kvaliteet oleks siis normaalne kui ma iga elemendi võimendaks eraldi estonia võimuga ära?

                      mul on 2 estonia lõppvõimu

                      kuidagi natuke kahtlane tundub nagu nii neid elemente ära võimendada aga noh......

                      Comment


                        #12
                        a ja ega keegi ei tea kedagi kes tahaks kenwoodi seda kõge uuemat subwooferit koos kasti ja autovõimuga ära osta..olen nõus suht soodsalt müüma. kui kellegil huvi tekib siis annaks nagu täpsemad andmed.

                        Comment


                          #13
                          ma teeks audesest 2 torni, kui võimalik siis paneks mõlemasse torni, kesksageduse, kõrgsageduse ja 2 4 oomist 10" basskõlarit. See võib hea tulla

                          Comment


                            #14
                            Oleneb muidugi mis estonia võimuid sul on.Kvaliteet tuleb ikka jah aktiivfiltritega parem.
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #15
                              See variant 2 10" Audese woofriga on äge kindlasti, kuid see läheb ikka väga kenalesti maksma - Audese enda kesksagedused ei pea sellisele valulu vastu, seega tuleb teha korralik investeering kesksagedustele ja soovitavalt ka kõrgsagedustele. Ei arva et koduses Hi-Fi süsteemis oleks mõtet üle pingutada nende woofritega - mõtekam ja ka odavam oleks ntx 2*8" woofriga variant ja siis sellised tornid.
                              Kui sul on kaks Estonia lõppu, siis saad teha bi-wiringut - üks võim kütab madalamat otsa ntx ja teine kõrgemat. Heli kvaliteedi seisukohast on see väga bro, aga sa pead siis tellima Audese bi-wiring filtrid või miskit taolist. Ja jama on veel ka see et Estonia lõpuga ära toita korralikult seda 2*8" woofrit on juba väga nutune, mida siis rääkida veel 2*10". Nii et mõtle mees mis suunas lähed. Alternatiivne variant oleks ju teha need tornid tiba "lahjemad" just bassilt, ja lisada subbakas. See variant aga läheb kenakesti kallimaks.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X