Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi sobivus kõlariga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi sobivus kõlariga

    Tere. Sattus minu kätte seesugune võimendi nagu paso P8501. Kuna olen selles vallas suht võhik siis ei saa temast normaalset häält kätte. Võimendi ise on suht tummine tükk kaalub 20kilo ringi. Plaan oli sinna taha ühendada üks 18 tolline passiiswoofer. Kõlar on 4 ohm ja võimendi taga oleks nagu 5ohm koht. Ära ühendades vaikselt mängib normaalselt aga kõvemaks pannes hakkab kõlar plõksuma ja väga imelike hääli tegema. Päris täpset juhendid sellele võimule ei leidnud ka. Üks tuttav kes natuke asja jagab pakkus välja et see on mingi translatsiooni võimendi, et sinna ei sobigi üks kõlar taha. Aga sarnase võimendi juhises oli nagu et võib panna küll üksiku kõlari järg. Oskab keegi pakkuda mis võib viga olla . Või sooviks keegi targem asjale pilgu peale visata lõuna eesti pool. Tänud ette

    #2
    See on tsoonivõimendi, sells taha tavalisi kõlareid ei panda vaid trafoga kõlareid.



    https://www.edwardsnz.co.nz/product/...70mm-4375.htmx


    helindatakse nendega ühiskondlikke hooneid.

    Comment


      #3
      Mida hakkad peale 500 W võimsusega ühte kanalisse ?

      https://www.manualslib.com/manual/21...product-AW8501
      Kõlarite ühendamise ja nõuete kohta vaata lk 7 "3. Connections " - saab ka trafota kõlareid kasutada, aga takistus peab kokku tulema suurem, kui seal näidatud.

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud M.L poolt Vaata postitust
        Mida hakkad peale 500 W võimsusega ühte kanalisse ? ..
        Tuba kütta või halogeene põletada?
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Tänud kaasa mõtlemast. Nagu kirjutasin siis plaan oli panna ta 18 tollisele elemendile järele. See oli originaalis võimendiga sub mille võimendi andis saba ,aga mille enda võimsus oli üle kw minu mäletamist mööda. Arvasin et see peaks nagu selle elemendi laulma panema. See kooslus on mul koos teiste kõlarite ja resiiveriga saunas kus aegalt lihtsalt natuke tümistaks.. ressiiverist tuleb siis signaal
          sinna võimendisse ja sealt siis elementi. Teised kõlarid on mul resiiveri enda järel.Või on mul midagi kusagil valesti ühendatud. Või kas tõesti on nii et kui võimendi taga on 5 ohm ja see kõlar on 4 ohm et siis nagu normaalset häält ei tulegi või viga on ikka kusagil mujal. Imelik ja segane jutt tuli muidugi aga äkki saate aru

          Comment


            #6
            5ohm ja 16ohm väljundid ongi tava kõlarite jaoks mõeldud (et võimendi oleks universaalsem - saab kasutada nii trafoga kõlareid, kui ka ilma!) ja peaks toimima küll!


            Kõlar küll 4ohm aga vaevalt selles asi on, tõenäoliselt on võimendil miski viga. Veendumaks, võid ju kaks 8ohmist järjestikku 16ohm väljundisse ühendada või siis 8ohm kõlar 5ohm väljundisse, siis peaks eriti varuga olema.
            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

            Comment


              #7
              No siis vist vägisi tundub ,et võimendil on ikka midagi viga. Vea tuvastamine ja remont läheb arvatavasti kallimaks kui samaväärse teise võimendi ostmine? Või on sel võimendli mingi väärtus ka ikka?

              Comment


                #8
                Kindlasti ei ole asi kõlari takistuses, kuigi 5 on väga veider väärtus küll...aga testimiseks jah angu öeldi võid lihtsalt 8'st (või 6'st või ükskõik millist 5st suurema takistusega) kasutada. Või kasvõi takisti 4se kõlariga järjest panna proovimiseks

                Need imelikud hääled vihjavad jah pigem mingile veale võimendiga. Muidugi eeldades, et sul ikkagi kõlar on päriselt ka õigesti ühendatud õigesse kohta, ehk siis mitte sinna liiniväljundisse vaid tavalisse kõlariväljundisse. Imelikud hääled võivad olla põhjustatud ka sellest, et keerad midagi üle...liiga suur/tugev signaal sisendisse?

                Kui sa ise oskad ära tuvastada ja vea leida (või asja lihtsalt õigesti seadistada) siis ilmselt tasub jamamist ära küll. Kui aga kuskile remonti viid siis tõenäoliselt võib see küll minna kallimaks kui asi väärt on. Kui sul sarnast võimendit vaja on (töötavat) siis mul kuskil peaks olema vist 1 või 2 tükki.
                Nendel võimenditel on alati mingi jääkväärtus sest eeldatavati on seal sees mingisugune päris suur trafo ja ehk muud pudipadi veel. Nendel minu omadel igatahes on väga jõhker, raske ja võimas toroidtrafo näiteks sees. Lisaks veel mingi väiksem liiniväljundi trafo, suured alumiiniumradikad ja muudki põnevat

                Comment


                  #9
                  Kuna teema algatajal oli plaan seda võimendit kasutada subwoofri jaoks, siis sinna ta tegelikult eriti ei sobi - väljundis olev sobitustrafo lõikab reeglina madalamad sagedused ära. Tehnilistes parameetrites peaks ribalaius kirjas olema, aga alla 50Hz pole suurt miskit loota.

                  Comment


                    #10
                    Viimane postitus küll nüüd head meelt ei tee, kui sealt tõesti madalat ei tule .

                    Comment


                      #11
                      Manuali järgi on see võim ainult "constant voltage" väljunditega. seega minumeelest võib kokkuvõtlikult öelda, et kui just midagi ümber ehitama ei hakka siis selle taga otse tavalise kõlari kasutamine ei ole võimalik

                      Comment


                        #12
                        Millisest juhendist sellise lause võib leida. See juhend millele eelnevalt on viidatud väidab ju ,et saab kasutada erinevaid kõlareid..nii trafoga kui ka ilma. Punkt 3.4

                        Comment


                          #13

                          Comment


                            #14
                            Mis takistab sinna otse 5+ oomise kõlari ühendamist?

                            Kõlaril muidu madalpääsfilter kuskil vahel on?
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #15
                              Low-impedance kõlarite kasutamise kohta on tõesti manualis veel eraldi punkt ja see punkt juhendab, et sellisel juhul tuleb ühendada oma kõlarid 0 ja 16ohm terminali vahele...ning, et kõlarite kogutakistus ei tohi sel juhul olla väiksem kui...üllaülla 16 oomi
                              Ühesõnaga, see ei ole ilmselgelt lihtsalt päris tavaline PA võimendi / "disko" võimendi kuhu võib ja saab ühendada ära üsna suvalised madala takistusega kõlarid ja hakata tümmi tegema. Tegu on üsna spetsiifilise otstarbega asjaga ja kahtlustan, et kui seda just sisemiselt ise ümber ei ehita (edukalt) siis ega temast ühe 18" 4 oomise subwoofri toitmiseks ikkagi mingit kasu ei ole küll

                              Comment

                              Working...
                              X