Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

E-kauplemise ohud.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    V: E-kauplemise ohud.

    Netipoes varastatud telefoni müünud mees läheb vangi


    Politsei hoiatab: ostes kaupu interneti kaudu tuleb olla eriti ettevaatlik ning uurida põhjalikult müüja tausta.

    Kuulutustesse tuleks suhtuda eriti ettevaatlikult, kui:
    * napib infot müüja kohta, näiteks esineb ta hüüdnime all;
    * müüja ja isiku nimi, kellele tuleb raha üle kanda, on erinevad;
    * kaupa müüakse liiga odavalt;
    * müüja keeldub kaupa enne ostmist näitamast või leiab vabandusi, miks seda teha ei saa.

    Kui tehing leiab aset Eestis, siis on alati turvalisem viis see, kui ostja ja müüja saavad kokku. Kui müüja otsib erinevaid põhjendusi, miks kohtumine ei ole võimalik, tasuks olla ettevaatlik.

    Samuti peab kontrollima teenust pakkuva firma tausta. Kõige lihtsam on teha seda äriregistri kaudu. Lisaks tuleb sõlmida kirjalikud korrektsed lepingud ning vältida ettemaksude põhjendamatut tasumist.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    #2
    Vs: E-kauplemise ohud.

    Netis šoppamine ei muutu eales turvaliseks.


    Uuringud näitavad, et kuni pooled nutitelefoniomanikud püüavad selle abil ka netis ostelda.

    Paraku on üldteadmised nutiseadmetega seonduvast küberturvalisusest madalad, mis teevad neist petturitele magusa sihtmärgi. Ja miks ka mitte, kui nutitelefonid sisaldavad palju tundlikku informatsiooni ja netišoppamiseks ei põlata ära ka avalikke pääsupunkte ja alasid.
    Siin on eriti tähtis kasutada turvatud netiühendust (mitte avalikke võrke) ja kontrollida allalaetavate rakenduste usaldusväärsust. Näiteks Google ise sellega paraku piisavalt vaeva ei näe.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: E-kauplemise ohud.

      Järjekordne petuskeem: teiselt isikult ostetud telefon võib varsti olla välja lülitatud.
      Teema HV foorumis, kopeerin info siia.
      aivar1988
      Kreisi kasutaja

      sõnum 08.12.2014 19:13
      Kas võib olla pettus? Järelmaksuga telefon müügis osta.ee lehel lisa ignoreeritav kasutaja vasta tsitaadiga
      Osta.ee lehelt soetasin uue telefoni S5. Täna sain kätte ja üllatus missugune - arve on järelmaksuga ja sissemaksu pole sentigi tehtud. Seda enan telefon on nädal aega vana. Raha on veel minu poolt üle kandmata ja enne kui asjas selgust ei tule, ei kanna ka. Läksin siis pakiautomaadi juurest otsejoones Tele2 esindusse, kust on telefon lepinguga võetud. Näitasin arve teenindajale ette ja küsisin, et mis saab telefonist kui ta ei suvatse järelmaksu maksma hakata. Vastus oli lihtne... tema saab kohtutäituri ning telefon läheb musta nimekirja.
      Arvel olev eesnimi langeb tema kasutajanimega kokku osta.ee-s. Saatsin just sinna ka kirja.
      Siit siis ka küsimus, kuidas oleks võimalik olukord lahendada nii, et kõik rahule jääksid? icon_biggrin.gif Tele2 muidugi tema andmeid ei avalda, isegi kas tegemist on pikaajalise kliendiga või kas tal on maksuraskusi olnud. Küsisin ka, et kas tal on üldse õigus seda telefoni edasi müüa, kuna telefon on ju veel Tele2 oma siis selle peale ei saanud ka vastust.
      Homme uurin veel korra ka tarbijakaitsest igaksjuhuks, et kui temaga teen kirjaliku ostumüügi lepingu, et kas see päästab midagi. Või kui on nõus, et maksan selle summa hoopis Tele2 kohe ära ja tema maksab enne ülejäänud summa ära. Utoopiline, millesse võib ennast ikka mässida.
      Selle nimega, mis lepingul, ei leia google-i kaudu ühtegi petturi vastet. Mis ei tähenda muidugi midagi.
      _________________

      LKits
      HV Guru

      sõnum 09.12.2014 13:51
      Kusjuures on varemgi arutelu olnud, et kas telefoni musta nimekirja lisamine on ikka legaalne tegevus või mitte.
      Leppetrahvid eksisteerivad just sellel eesmärgil, kui taganetakse lepingulistest kohustustest.
      Kujutame ette, et ostad endale külmkapi ning kui ei maksa, siis saadetakse võlg kasvõi inkassosse, aga külmkappi sult keegi ära võtma ju ei hakka.
      On kellelgi reaalset kokkupuudet taolise olukorra osas? Lepingus ongi leppetrahviks (või lepingu rikkumise tingimuseks) telefoni musta nimekirja lisamine?
      _________________

      aivar1988
      Kreisi kasutaja

      sõnum 09.12.2014 13:58
      Hoiatuseks siis teistele, vähemalt nii kauaks kuni see teema aktiivne veel on. Tegu võis olla vabalt pettuse skeemiga, kus isik võttis operaatorilt kalli nutitelefoni järelmaksuga ning müüb internetis kiirelt edasi. Ise aga järelmaksu maksma ei kavatse hakata. Mis mind lõpuks tehingust taganema pani oli isiku tausta uurimine netist. Nimelt leidsin veel ühe tema nimega sõiduauto müügikuulutuse ning alla oli lisatud müügi põhjuseks "elukoha vahetus teise riiki". Pealekauba tutvusin ka operaatori järelmaksu tingimustega ning nende järgi ei tohiks ta seda telefoni üldsegi edasi müüa, kuna praegu on see telefon veel operaatori oma. Operaator ei luba ka lepingut minu nimele ümber kirjutada. Õhesõnaga oli mul kergem loobuda.

      Olge siis selliste tehingutega ettevaatlikud!
      _________________

      LKits
      HV Guru

      sõnum 09.12.2014 14:00
      Ah sellisel juhul, kui telefon maksete lõppemiseni operaatori oma on, siis selge - võivad ilusasti musta nimekirja lisada.
      Vana hea petmise meetod.
      Mis seal ikka - hoia raha endale, telefoni võid tagasi saata, kui "müüja" transpordi kinni maksab.
      _________________

      aivar1988
      Kreisi kasutaja

      sõnum 09.12.2014 14:04
      LKits kirjutas:
      Kusjuures on varemgi arutelu olnud, et kas telefoni musta nimekirja lisamine on ikka legaalne tegevus või mitte.
      Leppetrahvid eksisteerivad just sellel eesmärgil, kui taganetakse lepingulistest kohustustest.
      Kujutame ette, et ostad endale külmkapi ning kui ei maksa, siis saadetakse võlg kasvõi inkassosse, aga külmkappi sult keegi ära võtma ju ei hakka.
      On kellelgi reaalset kokkupuudet taolise olukorra osas? Lepingus ongi leppetrahviks (või lepingu rikkumise tingimuseks) telefoni musta nimekirja lisamine?
      Külmkappi päris telefoniga võrrelda ei saa. Telefoni on operaatoril lihtsalt väga lihtne IMEI järgi oma kontorist välja lülitada. Külmkapi jaoks peab keegi kohale tulema ja ka siis ei garanteeri keegi, et sa seda pistikusse hiljem tagasi jälle ei pane. Operaator muidugi lubab telefoni pärast maksmist jälle tagasi sisse lülitada. Aga operaatori poolt sain täna kindla vastuse, et telefon läheb lukku kui maksmisega probleemid tekivad.
      _________________

      Mnator
      HV veteran

      sõnum 09.12.2014 14:07
      LKits kirjutas: Ah sellisel juhul, kui telefon maksete lõppemiseni operaatori oma on, siis selge - võivad ilusasti musta nimekirja lisada.
      Vana hea petmise meetod.
      Mis seal ikka - hoia raha endale, telefoni võid tagasi saata, kui "müüja" transpordi kinni maksab.
      Ja kui ei maksa, miks siis mitte õigele omanikule anda? (s.t. operaatorfirmale, las petis läheb sealt seda uuesti tahtma icon_lol.gif icon_cool.gif icon_cool.gif
      -------------------------------------------
      brokenarm
      HV kasutaja

      sõnum 09.12.2014 14:49 lisa ignoreeritav kasutaja vasta tsitaadiga
      See on suht populaarne teguviis. Võetakse järelmaksule kõige kallim asi, mis saab. Müüakse see kiirelt edasi ning järelmaksu ei kavatseta tasuda. Telefonidega on see just populaarne, kuna neid saadakse kergelt ja kiirelt järelmaksule igalt poolt.
      *******************************
      heikis
      HV Guru

      sõnum 09.12.2014 15:13 lisa ignoreeritav kasutaja vasta tsitaadiga
      aivar1988 kirjutas:
      ... lisatud müügi põhjuseks "elukoha vahetus teise riiki"...
      iva on olemas. kuskile palmi alla ei tule keegi neid järelmakse tagasi nõudma.
      aga siis võiks juba korraliku sületäie järelmaksulisi aifõune müüki lükata $$$. ühe s5-ga pensionipõlve ei kindlusta.
      -----------------------------
      Tanel
      HV Guru

      sõnum 09.12.2014 15:23
      Seetõttu ongi HV ärifoorumis järelmaksuga esemete müük keelatud.
      _________________

      aivar1988
      Kreisi kasutaja

      sõnum 09.12.2014 15:27
      Mnator kirjutas:
      LKits kirjutas:
      Ah sellisel juhul, kui telefon maksete lõppemiseni operaatori oma on, siis selge - võivad ilusasti musta nimekirja lisada.
      Vana hea petmise meetod.
      Mis seal ikka - hoia raha endale, telefoni võid tagasi saata, kui "müüja" transpordi kinni maksab.
      Ja kui ei maksa, miks siis mitte õigele omanikule anda? (s.t. operaatorfirmale, las petis läheb sealt seda uuesti tahtma
      Ma ei ütle, et tegemit on kindlalt pettusega! Aga ma arvan, et see oleks võinud nii lõppeda. Ma olen täna vähemalt 5-6 operaatori klienditeenindajaga sellest rääkinud ning üritanud lahendust leida. Kedagi ei huvitanud see, et ta oma telefoni edasi müüb!
      Ta saab oma telefoni tagasi ning müüb ilmselt järgmisele selle maha. Nüüd ma siin üritangi võimalikku järgmist ostjat hoiatada ja hoitasin ka osta.ee-d selle kasutaja eest.
      Kahjuks ei tohi ma siin ilmselt tema nime mainida aga seade oli valge Samsung Galaxy S5 ja üldse selliste järelmaksuga asjadega ei soovita tehingut teha.
      Et deposiitkannet mitte üle kanda, on ainuke võimalus esitada osta.ee-s pretensioon ja seda ka põhjendada. Seda ma ka tegin ning selle peale saatis kasutaja mulle sellise teate:
      "Sain selles aru jah. Ma kül ei oleks pretensiooni teed läinud aga nuh teie tegite selle otsuse, nüüd ei ole enam midad teha. Ma olen usaldus väärne inimene ja oleks võinud teha nii et oleksite deposiidi vabastanud ja andnud mulle oma isikliku konto nr ja oleks raha tagastanud kohe .et vältida seda et ostas satuks musta nimekirja . Nüüd vast ei ole ena midad teha . Täna ja veel kord vabandan"

      Paranoiline nagu ma selleks hetkeks juba olen, loen ma siit veel ainult välja, kanna raha ikkagi mu kontole ja jää lootma, et ma selle sulle tagasi kannan.

      Veelkord, ma ei süüdista teda milleski ja ta võib tõesti täiesti aus kodanik olla!
      _________________

      See teema on määratud kustutamisele pärast 16.12.2014 15:27
      Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment

      Working...
      X