Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

Millioommeeter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millioommeeter

    Kas on kellelgi teada mõni hea millioommeeter, mis oleks seieriga ning kõrgema täpsusklassiga?

    #2
    Vs: Millioommeeter

    Kas on just mingi spetsiifiline põhjus, et tingimata peab olema analoogskaalaga?
    Selge see, et neid on (oli) aga ilmselt pead taga ajama kasutatud instrumenti. Mis see mõõtevahemik peaks olema? Pm saad igast suvalisest multimeetrist mõningase aretamisega millioomiresolutsiooni. Analoogi puhul eeldab see erinevaid piirkondi ja täpsus on ikka niisugune asi, et sõltub paljudest asjadest.
    Suvalise 10 eurise testriga saad lisaaretuse järel mõõta 0 kuni 2 oomi 1 milli-oomise resolutsiooniga ja täpsust saad igal hetkel kontrollida - teadaolevast materjalist kindla takistusega ja pikkusega traati mõõtes näiteks.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: Millioommeeter

      Ma olen kunagi ise ehitanud: opivõimendiga voolugeneraator+mõõteriist. Ei kalibreerinud, kuna oli vaja võrrelda erinevaid takistusi, absväärtus võis olla umbes. Vajadfusel saab ära kalibreerida. 40 aastat tagasi RET.il vist oli midagi ja osutiga.

      Comment


        #4
        Vs: Millioommeeter

        Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
        40 aastat tagasi RET.il vist oli midagi ja osutiga.
        E6-18/1 näiteks, 0,0001 kuni 100 oomi, mitme mõõtepiirkonnaga.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Millioommeeter

          Mul vist isegi on kusagil.Aga ei tea kus.Käest on läbikäinud K7-9,K7-19,K7-29.Aga need ju multiriistad.Spets. otsima ei hakka aga kui jalgu jääb panen ülesse
          .

          Seieriga ei ole aga on V7-34A (vene riist ja hea tundlikusega) numbriline 0-200Moomi.Kui huvitud helista Tel.53019044.
          viimati muutis kasutaja Scott; 19 11 2020, 07:30. Põhjus: 2 kokku

          Comment


            #6
            Vs: Millioommeeter

            Millioomide jaoks ikka ainult 4-juhtme meetod.
            Stabiilne vooluallikas, näiteks täpne 1mA ja siis mõõdad pinget (4 juhtme meetod)
            Võrdlemise jaoks jah polegi vaja täpset, siis ainult stabiilsus oluline et oleks mõõte korratavus.

            Kui näiteks vaja zuntide jaoks siis isegi mõistlik valida vooluks 1A, siis V näit ongi takistus (V=RI).
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #7
              Vs: Millioommeeter

              Kõige lihtsam meetod.


              Ainus kriitilisem detail on:
              https://www.tme.eu/en/details/pan.lc...-n/voltmeters/
              või siit:
              https://www.oomipood.ee/kataloog/tme...pan.lcd200mv-n

              LM317 töötab püsivooluallikana, toide võib olla näiteks 9V 1A adapter, ka vana mingi näiteks Ericsoni moblalaadija trafo+alaldi+filter(kondekas) sobib. Kindlasti peaks voltmeetril endal kasutama ISESEISVAT toidet (9V patarei sobib ja LCD puhul kestab üsna kaua) kui tahad lihtsalt läbi saada.
              Kui vooluks seatud 100mA siis saad 200mV (0-199.9mV) skaalaga voltmeetriga 1 millioomise resolutsiooni, võid kasutada ka 10mA voolu aga seljuhul resolutsioon 10milli-oomi (või kui on võimendi siis saad kasutada 10mA voolu ja sobiva võimendiga resolutsiooni ka väiksemaks kui 1 milli-oomi, no näiteks 100mikro-oomi või ka paremaks.
              Lihtne ja lollikindel lahendus, töötab, proovitud. On võimalus kasutada paremat voltmeetrit millega saad suurema mõõteulatuse väiksemas resolutsioonis aga praktikas alla 100 mikrooomi nagunii vist igapäevaselt vaja ei ole. See skeem muidu iseenesest võimaldab 100mikro-oomist resolutsiooni üsna hästi igapäevavajadusi arvestades.
              Üks murekoht on selle 100mA võimalikult täpne reguleerimine. Selleks on küll hea mingi analoogskaalaga laborimõõteriist. Või ka katsetada saigi teadaoleva läbimõõduga vasktraadi abil juba skaalale "keeratud" jupi eeldatav takistuse väärtus ja pärast kontrollides võis voolu erinevus analoogskaalaga laboriampermeetriga võrreldes olla ehk 1:1000 täisskaala 100st.
              Muidugi peab mõtlema mõõtes, et kui mõõtmine toimub mingil ekstreemtemperatuuril vms, siis seda peab arvestama.
              2 juhtmega saab tegelikult ka aga ikkagi on seljuhul tarvis teada täpselt ka nende mõõtejuhtmete takistust ja täpsuse huvides on 4 juhet siiski parem ükskõik millise madala takistuse mõõtmisel. Need 2 lisajuhet ei pea olema mingid erilised, udupeened. Täiesti vabalt võib kasutada suvalisi kiulisi, korralikke vaskjuhtmeid.


              Keerulisemaid ja põnevamaid lahendusi leidub näiteks siin: https://sound-au.com/project168.htm
              Lisatud failid
              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 18 11 2020, 13:53.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: Millioommeeter

                Justjust, sellesamaga tegn, ivooluallikas kah 100mA. aga mingi opivõimuga. Kui väga täpset tahta, tuleb riistu valida.

                Comment


                  #9
                  Vs: Millioommeeter

                  https://www.ebay.com/itm/DC-0-4-3000...8AAOSwlk1dRWPc

                  muudab ka seda skeemi kohe paremaks. mõõtepiirkond seljuhul palju avaram. Ka on see jupimaad täpsem kui need "1999" ICL7106/7107 voltmeetrid. Sellel 5 kohalisel on STM prose ja 18bitine muundi. Selle 7-8 euri eest on ta piisavalt täpne. Pääsesin ühe HP34401 juurde korraks ja kõrvutasin 3 niisugust voltmeetrit mis olemas olid, 1 ainult erines viimane koht 2 ühikut mõõtes 2,5000V väärtust.
                  PS: ei saa mainimata jätta ka ICL7135 või 7129 draiveril voltmeetrit, kommertsis neid vist pole eriti saada aga saab ise ehitada, see siis 19999 (4 1/2) aga integratsioonikondekas on kriitiline detail, on saanud katsetada aga pole õiget kondet leidnud mis hea.

                  Tegelikult saab üsna lihtsalt veel 1 koha juurde...aga peab veel aretama. MCP3551 22bit on üsna hea näide ja natuke kallim on LTC2400, juhtida saab neid mõlemaid va arduinoga.

                  Praktikas olen sama skeemi katsetanud 10mikro-oomise resolutsiooniga. Ilmselt saab paremaks kui võimendi saab paremaks..või uus muundi korralikult toimima.
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: Millioommeeter

                    Ehitasin kunagi sellise, 1A (ei sobi väikese võimsusega takistite kontrolliks)
                    LM336 on 2,5V pingereferents, piisava temp. stabiilsusega et pakkuda head referentspinget.
                    Click image for larger version

Name:	DSCN8360.JPG
Views:	1
Size:	419,8 KB
ID:	873146
                    100k mosfeti G ahelas kaitseb op.võomu kui mosfet peaks lühistuma.
                    0,1 Oomine takisti on traat-takisti = induktiivsus !
                    Võib hakata resoneerima.


                    Op.võimuga on 1mA väga lihtne:
                    Click image for larger version

Name:	I01.jpg
Views:	1
Size:	13,2 KB
ID:	873147


                    LM317/LM350 saab jah piisavalt hea stabiilne vooluallikas, kasutasin seda 10mA / 100mA voolu jaoks mahtuvusmõõtjas.
                    viimati muutis kasutaja Starfish; 18 11 2020, 15:14.
                    http://hparchive.com/
                    https://worldradiohistory.com/index.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Millioommeeter

                      E6-18/1 on juba väga hea asi, iseasi kas keegi ka teab kellel on see nn jalus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Millioommeeter

                        Ostas on ned erinevaid ajajooksul läbi käinud. Lihtsalt jälgida sealset olukorda?
                        Või Tartus ma ei tea kas see Tiigi kelder veel eksisteerib aga seal ka äkki on.
                        -superradical-

                        Comment


                          #13
                          Vs: Millioommeeter

                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                          Või Tartus ma ei tea kas see Tiigi kelder veel eksisteerib aga seal ka äkki on.
                          Eksisteerib: https://tiigi.rubyx.eu/

                          Comment


                            #14
                            Vs: Millioommeeter

                            Vahi värki. Pole sealt vast jah üks aasta-poolteist möödagi käinud.
                            Igaljuhul tasub seal väga tähelepanelikult vaadata nagu seal see "made in tartu" tester millel silt, et "ei tööta". Ostsin ka sealt mõned aastad tagasi ühe mõõteriista mitmekümne raha eest ja kodus selgus, et silt "töötab" ei vasta tõele ja tuli hakata "töötavat" asja remontima. A noh, vahest kõik nad ikka rikkis seal ka ei ole.
                            -superradical-

                            Comment

                            Working...
                            X