Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

Hobielektrooniku tööriistakohver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hobielektrooniku tööriistakohver

    Tere,
    enne kui kauplusse torman konsulteeriks natuke foorumirahvaga.
    Eesmärk on igasugused kahtlast päritolu ja ebamugavad tööriistad laua pealt sahtlisse lükata ja koostada üks asjalikumat sorti tööriistakohver.
    Kindlasti pole siin lõplik nimekiri ja elementaarsemaid asju nagu isoleerpael, markerid, mõõdulint jms ma ei hakanud hetkel välja kirjutama.

    Ma oleks väga tänulik kui te mu nimekirja täiendaksite - kindlasti on siit midagi tähtsat puudu, mida ma väga ruttu hakkan taga igatsema.

    Samuti ootan soovitusi tootjate osas - kui keegi on leidnud mõne muu kruvikeeraja mis on pea sama hea kui Wiha ja maksab märkimisväärselt vähem , siis
    on see minu jaoks väärt info kaalumiseks. Sama küsimus kõikide teiste tööriistade ja multimeetri kohta. Aga kindlasti peavad multimeetril olema pehmed juhtmed.

    Üldine moto on see, et rõhuda pigem kvaliteedile, kui kvantiteedile. Alati saab jõudu mööda asju juurde osta.



    1) Kruvikeerajad (2xsuurt, 2xväikest), rist ja sirge - Wiha/Wera
    2) Lõiketangid, (suured ja väiksed) - Wiha/Knipex
    3) Vaibanuga või analoogne toode - ?
    4) Multimeeter - Fluke 113/114
    5) Näpitsad (peened ja suuremad) - Knipex/Wiha

    Olemas
    1) jootejaam (Weller)
    2) kuumaõhuföön

    #2
    Minul kah kuskil vedeleb Welleri jootejaam - ei meeldi ja ei kasuta.
    Ostsin endale TS100 jootekolvi ja kasutan teda koos 24V toiteplokiga - super tööriist.
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
      Minul kah kuskil vedeleb Welleri jootejaam - ei meeldi ja ei kasuta.
      Ostsin endale TS100 jootekolvi ja kasutan teda koos 24V toiteplokiga - super tööriist.
      Ma olen oma Welleriga ülimalt rahul, kuigi jah, kohvris hakkab ta ruumi võtma. TS100 tundub põnev. Kuidas on varuotsade saadavus ja kui kvaliteetesed nad on? Kas kasutad ka mingisugust alust laua peale toetamiseks ja puhastuskäsna jaoks?

      Comment


        #4
        Fluke 113, 114; et siis väga tagasihoidlikku komplekti?
        Või ikkagi pigem nagu Fluke 117 ?

        Ma ka jootejaama ei kasuta, pigem Ersa kolv vms.
        Kruvikad võiks lisaks komplekti võtta, mõni Wiha mini 6 või 8 osaline on hea küll.
        Aga.. puhastustangid, hülsitangid, kingatangid, pistiku tangid, LAN-tangid, orgid, naasklid, viilid, minipadrunid, võtmed, eriotsikud, hülsid, tina, termorüüz, supler, vulkteip, klemmikud, torxid, kaablisidemed, käbipuur, puurikomplekt, haamrid, kummihaamrid, meisel, tornikomplekt, kaliibrikomplekt, .. - kuis nendega on?


        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          hmm...jääb mulje et kui sul kohvris fluke asemel china unit tester ja welleri asemel ntx ksger kolb vms siis ,kohver pole kohver...omal on kasutusel igapäevaselt ja juba 15+aastat nx testrina miskine mastertech my64 nime kandev isend kuigi kuskil sahtlis seismas ka fluke nimeline isend ja ei leia et see mastertech oleks sitem ja ebatäpsem(juhtmed olen ise teinud korralikud juurde)..samuti olemas welleri kolb..aga kasutan igapäevaselt hiina t12 otsikutega ksger jaama ja samuti ei saa ühtegi halba sõna öelda....

          Comment


            #6
            Viimasel ajal on sageli juhtunud ette veidraid kruvipäid (so. polte)
            On olemas komplektid kus palju erinevaid otsi läheb ühte käepidemesse.
            See on siis hädast välja aidanud.

            Aga probleem et testril on jäigad juhtmed on elektroonikule kolvi ja teflontraadiga (Nairi 2 arvutist) lahendatav.
            Piisab isegi sellest 12V minikolvist.

            Comment


              #7
              Testreid võiks olla mitu, et korraga primaar ja sekundaarsignaale lugeda. Üks võiks olla 10A+ otseläbi lugemiseks et täpset näitu saada ja üks ac/dc lekke ampertang hinnangute andmiseks, võtsin sellise, ajab asja ära: https://www.oomipood.ee/product/ut21...rice&order=ASC
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vanasti oli mul diplomaatkohver ja nahast rihmaga tööriistakott. Diplomaadis oli mul C1-94 oss ja tikutoosides väiksemad komponendid, Suuremad detailid olid muidugi eraldi vastavalt vajadusele. Tööriistakotis olid tööriistad alates testrist kuni jootevahenditeni. Siis olid tööriistakohvrid metallist. Sellist kasutasin väiksemate autoremondi tööriistade ja materjalide jaoks garaažis.
                See variant oli mõeldud põhiliselt TV remondiks, soome hääle, värvi jne. paigaldamiseks kliendi juures. Kodus olid töövahendid ja detailid ikka kas kirjutuslaual, riiulil või sahtlites.

                Kohvris võiksid olla veel pintsetid suuremad ja väiksemad. Ja ega see C1-94 ei maksa tänapäeval eriti palju (30..50eur). Oss on igati vajalik ka algajale.
                viimati muutis kasutaja Svago; 12 01 2023, 10:26.

                Comment


                  #9
                  Vot korralikke pintsette otsin juba mitu aastat.
                  On veel paar nõukaaja oma väikest ja mõned suured.

                  Lisaks mingid kirurgi omad, aga need vaja ümber käiata.


                  Aga mitte üheski epoes pole näinud müügil kalleid ja korralikke uuemaid.

                  On müügis mingid peened plekist liistakad, mis painduvad tagurpidi suuremal surumise ja üldse ei ole töökõlbulikud.


                  Teab keegi pintsettide kohta rääkida?

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
                    Vot korralikke pintsette otsin juba mitu aastat.
                    Teab keegi pintsettide kohta rääkida?
                    Siis on jama. Millised need head ja õiged on?
                    Kas siit leiab midagigi?
                    https://www.oomipood.ee/product/sear...ice&order=DESC
                    https://ee.farnell.com/c/tools-produ...rs&rd=tweezers
                    https://www.tme.eu/ee/katalog/pintse...field=accuracy
                    Peaks meedikute juurest vaatama, nemad ka sikutavad soolikaid välja.


                    Comment


                      #11
                      miks oodatakse et pintsetid oleks näpitsate omadustega?

                      kui pintsettidest väheks jääb tuleb neid pruukida: https://salmo.ee/en/knives-tools-fil...nyj-zebco.html

                      Comment


                        #12
                        Ma arvan et Elektrik pidas silmas pintsette mis oleks oma nime väärt mitte ei lagune kohe peale esimest kasutuskorda ära, just seepärast ei julgegi ise enam muud osta kui nõukaaegse päritolu instrumente..neid veel ikka liigub ostas ja iibeys kui otsida..aga hind jahh on suhtkoht kalliks neil muutunud...

                        Comment


                          #13
                          nojah, mu enda omad on kõik sõjaväe meditsiinipauna omad. mõnikord tohterdan ennast nende orkidega.

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud Kaits poolt Vaata postitust
                            Ma arvan et Elektrik pidas silmas pintsette mis oleks oma nime väärt mitte ei lagune kohe peale esimest kasutuskorda ära
                            Justnimelt. Tabasid naelapea pihta.
                            Mul on karbitäis kirurgipintsette, tutikad, õlipaberis, aga neil on otsas nagu hambad.

                            Nad ei kõlba otseselt elektroonikule.
                            Neid peab ümaraks käiama.

                            Seega otsin veel ja vaatan ringi. Mida veel kuskil pakutakse.

                            Comment


                              #15
                              ilma nonde pisikeste kikudeta ei hoiaks nad midagi kinni. mul on selliseid ka mille haardepinnad on siledad, need pea täiesti kasutamiskõlbmatud.

                              Comment

                              Working...
                              X