Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

    Olen tellinud ebay kaudu karburaatoreid ja muud väikemootorite juppe. Pakk võrdlemisi suur ja raske (1 kg). Kuna väärtus oli 50 euri siis küsis müüja kui palju meite riigi tollimaksuvaba maksimum on. 20 euri läks dekla kirja ja 2 nädalaga tuli indoneesiast Omniva kontorisse. Mitte mingit lisatasu. UK-st tellides tuleb ettevaatlik olla: sealsed sulid nõuavad nn rahvusvahelise transa lisatasu. Kuigi Ebay nõuete kohaselt tuleb anda hind koos kalkuleeritud transaga. Ja mitte ebay hindadele lisaks vaid eraldi paypal arvega. 15 eur on selline tavaline taks UK-st Eestisse saatmine. USA-st tellimine on nagu me kõik teame: min 40 eur lennukiga üleöö, isegi siis kui kauba väärtus on mingi 1 eur....
    viimati muutis kasutaja Scott; 17 11 2018, 01:49. Põhjus: eelnevat postitust ei pea tsiteerima
    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

    Comment


      Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

      Minu usa pakid küll üleöö ja 40usd transatasuga pole.
      Igal saatjal oma taks , mõnikord saab müüjaga transatasu läbirääkida. Kaubaväärtust kirjutab enamik (suurmüüjaid) õige hinnaga, kuna on seaduskuulekad.
      Kaup laekub min 4 ja max 12 päevaga. Usa pakke on pärast kontinendilt lahkumist suht võimatu jälgida, sest tracking kaob ja siis uue numbriga ilmub omnivas nähtavale.
      Siin üks näidisteekond:
      · Apr 10, 08:18 pm Arrived at USPS Facility,USPSALBUQUERQUE, NM, 87121
      Shipment from country of departure
      15.04, 16:24
      United States of America
      Handover to courier
      21.04, 08:09
      Mustamäe kandekeskus
      viimati muutis kasutaja martk; 16 11 2018, 11:02.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

        https://www.ebay.com/itm/kuman-1602-...ZcT:rk:27:pf:0
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

          Ma olen ikka igasugu asju tellinud... Ei tasu avalikult rääkida.
          Ei ole see otseselt seaduse rikkumine kui makstud hind on väiksem kui pakil märgitud?
          Mind on iga asjaga piinatud nii tollimaksu kui käibemaksuga. Sai sellest villand ja iga kord kui mingi suurem ost on, siis tellin nii, et maksan asja eesti "500€" mille postitasu on 450€...
          Ja nii on läinud õnneks. Pakil juures saateleht/arve ja keegi ei kaku pakki lahti.

          Comment


            Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

            Nojah mul on pakk tellitud nädala jagu tagasi ja teel juba, lihtsalt nüüd hiljem mõtlesin et krat vb keevitavad sellest 20%st rohkem tõprad.
            otsija

            Comment


              Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

              Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
              Ma olen ikka igasugu asju tellinud... Ei tasu avalikult rääkida.
              ..Sai sellest villand ja iga kord kui mingi suurem ost on, siis tellin nii, et maksan asja eesti "500€" mille postitasu on 450€...
              Ja nii on läinud õnneks. Pakil juures saateleht/arve ja keegi ei kaku pakki lahti.
              Rääkida/kirjutada ikka võiks, kuna eesti toll pole loll ja oskab läbi lillede foorumites kirjutatut leida ja lugeda.
              Jahutan optimismi ühe näitega - võitsin hongkongi oksjonil ülisoodsalt ühe rattavidina, mille neti-/poehind oli 400€. Paypali arvel oli ostu-/oksjonihind+transakulu 40€.

              Kaup saabus eestisse ja sain mailile teate, et deklareerige ja saatke ostudokument. Edastastin paypali ostutšeki. Sain vastuse, et tegu kolmandatest riikidest tehtud diiliga ja nemad st toll määratles ise reaalhinna - 400+40 eurot. Vastasin, et maksin reaalsel nagu tšekil. Vastati, kui tahate vaielda, saadame kauba tagasi teie kulul ja kogu lugu, sest tehing kaheldava väärtusega. Küsisin kompromissi. Leiti, et pool netihinnast st 200€+transa on maksustatav, siis saate kätte. Nii tegin, sest tollitädidega (enam) võidelda ei viitsinud. Lõpptulem - sain kauba, mida euroopast poleks nagunii saanud ja maksin selle eest 60% täishinnast k.a transport. Mina suht rahul ja arvatavalt tollitädid ülirahul. Vaja neil ju eesti turgu kaitsta.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                palju see 200eur pluss transa eest siis maksud lisaks juurde tulid selle pealt?
                otsija

                Comment


                  Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                  Ei teagi, kellel peaks piinlikum olema: kas sellel, kes end kottida laseb, või sellel, kes oma tööd teeb.
                  Kui sa võidad oksjoni, otsast lõpuni ausalt, ja lased ennast rahast tühjaks tõsta kompromissiga, et mitte 400eur vaid 200eur, siis sorry, aga järelikult tuligi raha ära võtta.
                  21. sajand, ja ei suuda mitte ära tõestada, vaid isegi mitte ära tõendada tehingu legitiimsust... suht jabur. Info kogus , mis on jälgitav, tagantjärgi näidatav ja müüjapoolselt aadresside ja nimede alt kuvatav, on piisavalt suur, et kahtlused kummutada.
                  Ja seda juttu räägin ma olukorras, kus deklareerida on tulnud palju, ja üsna arvestatavate summade eest.
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                    Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                    Info kogus , mis on jälgitav, tagantjärgi näidatav ja müüjapoolselt aadresside ja nimede alt kuvatav, on piisavalt suur, et kahtlused kummutada.
                    Ja seda juttu räägin ma olukorras, kus deklareerida on tulnud palju, ja üsna arvestatavate summade eest.
                    Ka mul on piisavalt meeldivalt deklareeritud kogemusi. Kirjutatu on üks väheseid ebameeldivaid.
                    Sulle v@ldur lahtiseletamiseks küsimus:
                    Kui võidad eraisikuna oksjonilt kolmandatest riikidest mona lisa maali oksjonilt, kuidas seletad selle reaalhinda tollile? Et John Smith ebays pakkus ja mina ostsin ära. Ja tollile näitan eraisikuna mida - siin on oksjoni käik paberil ja siin minu võidu maksetšekk.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                      Poed nahast välja ja tõendad kuni selleni, et ronid oma läpakaga nende silme all võrku ja näitad ning teed kogu läbimängu koos võimatute küsimustega läbi.
                      Tegelikult on hea, et tõendamiskohistus eksisteerib, muidu oleks kuidagi üheülbaline ja igav.
                      Soovitan Lõõtsa tänaval kohapeal käia, võib üllatuda.
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                        deklareerimise vajadusest saan siis aru, kui ostad merekonteineri täie kaupa või tegeledki kaubandusega. Aga üksik-korras eraisiku tehing peaks olema minimaalse tolli sekkumisega. Minu meelest annab siin tõestada ametniku korruptsiooni aga see on juba OT.
                        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                        Comment


                          Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                          Nii palju on lihtsustatud, et netis saad deklareerida lihtsustatud korras, mis on tõesti lihtsam, kui tavakorras.
                          Koguseline määratlus on nii hägune, et võib küsida, miks 1 merekonteiner on õiglasem kui 1/2 konteinerit, või 1/4 jne. Siis ongi võrdsem panna ühe puuga, ning see õnnetu 22EUR on ju ka olemas, et iga ümbrikku ei peaks menetlema.
                          Lõpuks taandub ikka asi sellele, et raha on vähe. Kui juba ostad "odavalt", on iga järgnev sent mentaalselt liiga palju. Aga poest kaupa ostes ei kipu nurisema, et miks kuuendik riigile läheb. Netist tellides seda lihtsalt ei näidata välja, see ei tähenda aga seda, et nii poleks.
                          Erilahendused.
                          PS või mail.

                          Comment


                            Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                            To W@ldur:
                            "tõendamiskohitsus" - ilus sõnaleid .
                            Olen eesti tollist sedamoodi aru saanud, et nad kaitsevad eesti kaubandust ja kaudselt arvestavad, et kolmandatest maadest ostetud kaup kohe siin eestis müüki lükatakse, mitte ei kasutata omatarbeks. Nt kui eraisikule tuleb suurem/raskem pakk kirjaga gift või sample, on kohe tolli poolt kaasas/mailis teade - deklareerige. Sama jutt siis, kui tollile tundub, et pakendil olev value on kahtlaselt väike. Minu konkreetse oksjonil võidetud rattavidinaga olid neil kahtlused, et vidina mudelit sissetoksides netiandmetel, seda müüakse vaid USA siseselt aga et minu ost oli hongkongist + tegu poolelektroonse vidinaga - elektroonne käiguvahetus, siis uuriti luubiga CE tähist ja pakuti, et vidin on hiina fake ja euroopas kasutamine lubamatu. Halvimal juhul selline toode rekvireeritakse/hävitatakse, isegi saatjale tagasi ei saadeta. Pidin sihikut suunama st saatsin manual-i, et see nn USA vidin ongi tegelt made in china ja vastab nõuetele st ei ohusta kasutaja elu ega eesti õhuruumi.
                            Ja veel on saatja kodukal sageli ikirjas, et arvestage oma maa tollireeglitega ja kui miskit tollile ei sobi, see pole enam müüja/saatja asi.
                            viimati muutis kasutaja martk; 18 11 2018, 17:43.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                              Heh, näpuviga väikesel ekraanil toimetades, aga vist ei peakski parandama, kehtib :-)

                              99% kaup lükataksegi müüki. Minul kõhutunne, küllap vastavail ameteil kinnitused vettpidavamad. 99% just summalt, mitte pakkide arvult. Ja siseturgu tulebki kaitsta, hiina rämpsu uputus on niigi igast asendist tuntav.

                              See gift/sample/10USD on juba nii devalveerunud, sest seda on aastaid väärkoheldud, et põhimõtteliselt seda ei usuta ja enamasti ongi vale.

                              CE-märk, ka RoHS tegelikult, õigustavad ennast, sest nii vähese pingutusega, kui CE külge saab, võiks seda vähemalt kontrollidagi.
                              Usu, neid optimiste, kes 2USD moodulitega 2kW radikaid äpiga juhivad, on rohkem, kui PPA kustutada jõuab.
                              Kui tellijal on mingi CE-vaba või küsitava olemusega jupstükk tellida, tasub müüjaga korraks pead kokku panna ja vähemasti esmane kaubanduslik välimus ära kaotada, et ei näeks uus ja läikiv välja. Ohutut ja sealjuures ilusat ning funktsionaalset asja on Süva-Hiinast üsna raske leida. Üks featuuridest võiks olla juba pakki pannes ära ... kaotatud.
                              Ma olen mõnikord tabanud end mõttelt, et kui keegi ennast sandiks teeb teadlikult rämpsu kasutades, kas ta ikka on piisavalt sots. maksu maksnud edasiste asjade käigu jaoks... Kui selline asi on juhtunud, pole süüdistamisest mingit tolku, aga ennetamiseks mingisugused meetodid ikka on.

                              Ja ongi normaalne, et pead neile tõestama, et CE pole China Export vaid Conformité Européenne. Sest kuni selle hetkeni ongi China Export.
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment


                                Vs: Netipoed ( Ebay ) ja nendest tellimine

                                2020-02-20 16:25

                                The delivery address is incomplete and we cannot deliver your package to you. We are looking for additional information to ensure the correct delivery of your parcel. You can contact our customer service to provide the necessary supplements.
                                2020-02-20 04:38

                                Your parcel is in transit in our network to be delivered to you as quickly as possible.
                                2020-02-19 01:46

                                Your parcel is in transit in our network to be delivered to you as quickly as possible.
                                2020-02-19 01:41

                                Your parcel has arrived in the recipient's country.
                                2020-02-15 21:52

                                Your parcel is in transit on our logistics platforms to be delivered to you as quickly as possible.
                                2020-02-14 16:08

                                Your package was dropped off at a post point.
                                Kuidas käituda ?
                                Omniva kaotas ära ??? Tellitud Prantsusmaalt ja makstud postikulu 35 euri.

                                Homme võtan neile kõne.
                                Edit :Algfirma Pransuse colissimo .
                                Selle koduleht näitabki, et on Eestisse jõudnud.
                                viimati muutis kasutaja martinj; 20 02 2020, 19:18.
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X