Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Akutrelli mootorile topelt pinge

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akutrelli mootorile topelt pinge

    Mul ühe odava säästutrelli mootor, originaalis 18V liitiumakul töötama mõeldud ehk siis maksimumpinge täislaetuna oleks 21V. Kas mootorile teeks liiga, kui ma sinna pea topeltpinge ca 35V peale laseksin? St pöördeid tahaks vähe rohkem saada. Koormus oleks impulssidena, mitte stabiilselt, pool ajast töötaks, pool ajast seisaks. Maksimumvoolu piiraks ära näiteks 15A, suurel koormusel nagunii kukuks pinge sinna 25V tuuri. Küsimus pigem just, et kui koormust pole ja pöörded laes(koormus ka vahelduvalt muutuv, kord on kord pole), et kas see klemmipinge seal 35V ja topelt pööretel mähised ei või laiali lennata vms? Tavaline DC mootor seal sees siis.
    otsija

    #2
    Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

    Mähised ei lenda tavaliselt laiali, kuna nad on mähitud suht jämedast traadist. Pigem hakkab segama temp. kuna magnetväli läheb küllastusse. Hea jahutus on vajalik.
    Lihtsam on leida mootor, millise toitepinge on 36-40 V. Selliseid riistu on piisavalt ( nt. WORX ). Võimalik on ka ümbermähkimine. 5-6 uurdega rootorile uued mähised.
    Balansseerimisega võivad tekkida probleemid, kuna pööretel 10 000 ja enam on milligramm juba vibratsiooni tekitaja.
    päike, õhk ja ...

    Comment


      #3
      Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

      12V mootoriga keegi kusagil justkui katsetas, mitte teiste hirmutamiseks, lihtsalt uudishimust.
      https://www.youtube.com/watch?v=SmCm0B01T6M

      Comment


        #4
        Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

        Video järgi tundub, et vist ei ole kuigi hea mõte. Lihtsalt kusagilt justkui lugenud, et kuniks lubatud voolutugevust ei ületa, siis nagu ei oleks probleemi. Nagu aimata võibki, siis harjadele tekib põhiliselt see ülekoormus ja märgatavalt kiirem kulumine. Mähise endaga kui laiali ei lenda ja voolutugevust ei ületa, siis ilmselt ei juhtugi midagi.
        otsija

        Comment


          #5
          Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

          Mis asünkroonmootor teeb? Ma olen vahel 120Hz peale lasnud kas peaks muretsema?
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

            Mismõttes jääb pööretest puudu?
            Oled sa üldse mõõtnud neid pöördeid?

            RC 775 mootor näiteks, ma ühte mõõtsin ja tühikäigul 17V pingel on 45 000 pööret - kas seda on vähe, palju või piisavalt?

            Pinget võib sinna anda ka 180V aga vool on vaja hoida kontrolliall, selleks saab teha PWM juhtimise.
            Järgmine mure on, et enamus neist mootoritest on puksidega aga parem oleks laagritega mootor, neid on olemas. Ise saab ka need sinna aretada aga sellega on palju tööd, vaja oleks ligipääsu ümarlihvpingile ja töö tuleb teha täpselt.
            Keraamilised kuullaagrid taluvad paarsada tuhat pööret aga eluiga sõltub ikkagi kus seda mootorit kasutada tahetakse.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

              Mul see kogu kupatus jääks akutrelliga komplektselt, padrun jms kõik jäävad alles. Trellil on küll kaks käiku, kiirema käiguga oleks pöördeid rohkem kui küll, aga mul seal päris suur koormus taga ja siis mootor tulikuum ka peale mõnda aega kasutust. Aeglase käigu peale trell lülitada, siis on kenasti jõudu asjal ja ei koorma mootorit, trell peale pikka uhamist soe ainult kergelt, ent kiirusest jääb natuke puudu, võiks pöördeid pea topelt olla. Saan ka aeglasemaga asja aetud, aga kui lihtsalt pinge tõstmisega ja voolu mitte ülemäära suureks laskmisega mootori eluiga ei kahane, siis teeksin selle pulli ära küll.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

                Näiteks: https://www.eleccircuit.com/wp-conte...nd-IRF1405.jpg
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Akutrelli mootorile topelt pinge.

                  Pinge reguleerimise asjanduse saab tehtud küll, lihtsalt küsimus õhus, kas mootor kulub kiiremini läbi kõrgemal pingel.
                  otsija

                  Comment

                  Working...
                  X