Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Müstilised elekriarved e. tasuta laen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Müstilised elekriarved e. tasuta laen

    Indrek Luberg: kas Eesti Energia ja Elektrilevi kasutavad tarbijaid tasuta laenuallikana?

    Inimesed, olge valvsad ja süvenege oma elektriarvesse, manitseb ettevõtja Indrek Luberg.
    Koduse elektritarbimise analüüs tõi välja huvitava anomaalia – 2017. aasta oktoobrist kasvas summa elektriarvetel märgatavalt. Mitu kuud hiljem sain teada põhjuse, milleks on väidetav probleem kaugloetava arvesti andmete edastamisel ning sellega kaasnenud märge arve teise lehekülje ülaservas: näidud sisaldavad prognoositud koguseid.

    Kas tõesti on Eesti Energia ja Elektrilevi asunud klientidelt tasuta laenu võtma? Kõlab ju ahvatlevalt – lihtsalt prognoositarbimist nii palju, kui vaja on, ja kuue kuu pärast, või siis kui klient märkab, maksa tagasi. Ei mingit lepingutasu, tagatist ega intressi ...



    Mul on täpselt sama lugu. Vähe sellest, et nende süül on 2 veepumpa pikaajalise talvise elektrikatkestuse tõttu külmumise ja mikrolaineahi 65V/165V/230V faasipingete tõttu vajanud remonti, olen nüüd lisaks ka protsendita laenuallikas.

    #2
    Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

    See on ju senine riiklik praktika, kus riigipoolses viivituses ei arvestata viivist, intresse ega mitte midagi, hea kui oma kohustuse täidavad. Mind ei üllata see sugugi et EE niiviisi võib teha, seda on ka enne märgatud et EE üritab n.ö. laenu võtta, või ka tekitada lisaarveid olematutel põhjustel. Nii on minul olnud, et mingi tarbimiskoha ammune ajalugu on läbi lapatud ja kui on olnud midagi nende arvates segast, on genereeritud prognoosipõhine arve. Ma kaklesin kunagi EE esindusega üle kuu, aga kuna need josplid ei tulnud selle peale et mõned inimesed säilitavad oma maksete ajalugu ning suudavad seeläbi tõestada nii tarbimise kui makstud summad, siis juhtus nii et EE kontori juhataja tuli ise minu töökohta, vabandas ja kiitis analüütilise lähenemise eest ning kutsus tööle. Tagantjärgi muidugi olen mõelnud et loll olin et ei läinud pakutavaga kaasa - oleks ju priskele riigi leivale saanud, aga ju siis pidi nii minema. Arvete prognoosimist olen kohanud, vähemalt teisel kuul olen ise ühendust võtnud ja ülemakstud summad on ettemaksuks määratud. Sel sajandil ehk 6-7 korda, neist ühel juhul ka kaugloetava süsteemi puhul, kuid kui seletasin neile ära et leviprobleem pole võimalik, kuna süsteemi teenindav masti asub alla 1 km kaugusel. Peale seda pole "leviprobleeme" olnud .
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

      Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
      Indrek Luberg: kas Eesti Energia ja Elektrilevi kasutavad tarbijaid tasuta laenuallikana?

      Inimesed, olge valvsad ja süvenege oma elektriarvesse, manitseb ettevõtja Indrek Luberg.
      Koduse elektritarbimise analüüs tõi välja huvitava anomaalia – 2017. aasta oktoobrist kasvas summa elektriarvetel märgatavalt. Mitu kuud hiljem sain teada põhjuse, milleks on väidetav probleem kaugloetava arvesti andmete edastamisel ning sellega kaasnenud märge arve teise lehekülje ülaservas: näidud sisaldavad prognoositud koguseid.

      Kas tõesti on Eesti Energia ja Elektrilevi asunud klientidelt tasuta laenu võtma? Kõlab ju ahvatlevalt – lihtsalt prognoositarbimist nii palju, kui vaja on, ja kuue kuu pärast, või siis kui klient märkab, maksa tagasi. Ei mingit lepingutasu, tagatist ega intressi ...



      Mul on täpselt sama lugu. Vähe sellest, et nende süül on 2 veepumpa pikaajalise talvise elektrikatkestuse tõttu külmumise ja mikrolaineahi 65V/165V/230V faasipingete tõttu vajanud remonti, olen nüüd lisaks ka protsendita laenuallikas.
      Indrek Luberg väga naljakas
      viimati muutis kasutaja Scott; 24 m 2019, 01:24. Põhjus: spammilink

      Comment


        #4
        Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

        Esmalt postitatud Extazy poolt Vaata postitust
        Indrek Luberg väga naljakas
        ; Selliseid kannatada saanuid on väga palju ja kehtib tugevama õigus! Selge, kes tugevam on, raha muidugi!

        Comment


          #5
          Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

          Minul kah külmadega jäi see kauglugemise asi seisma. Ega väga aru ei saagi et näit ei ole ja energia ise ei kipu samuti asja lahedust algatama. Õnneks märkasin siiski piisavalt kiiresti ja arvetega probleeme ei olnud. Aga järgmine kord kui ei pane tähele eks näis mis see prognoos teeb, teoorias peaks ikka arve jääma sarnaseks mitte suurenema.

          Comment


            #6
            Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

            Ei pea olema tugevam vaid nutikam.
            Ka võimendid ja servoajamid on tugevad ja võimsad asjad, aga kaks väikest takistit panevad väljundi paika. Võimendusteguri suurendamine (kõvemini karjumine) ainult suurendab tagasiside mõju.

            (mitu last peab tegema, et saada lastetoetust 500 euri kuus).
            viimati muutis kasutaja martinj; 23 m 2019, 12:21.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

              Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
              Indrek Luberg: kas Eesti Energia ja Elektrilevi kasutavad tarbijaid tasuta laenuallikana?

              Inimesed, olge valvsad ja süvenege oma elektriarvesse, manitseb ettevõtja Indrek Luberg.
              Koduse elektritarbimise analüüs tõi välja huvitava anomaalia – 2017. aasta oktoobrist kasvas summa elektriarvetel märgatavalt. Mitu kuud hiljem sain teada põhjuse, milleks on väidetav probleem kaugloetava arvesti andmete edastamisel ning sellega kaasnenud märge arve teise lehekülje ülaservas: näidud sisaldavad prognoositud koguseid.

              Kas tõesti on Eesti Energia ja Elektrilevi asunud klientidelt tasuta kiirlaenu võtma? Kõlab ju ahvatlevalt – lihtsalt prognoositarbimist nii palju, kui vaja on, ja kuue kuu pärast, või siis kui klient märkab, maksa tagasi. Ei mingit lepingutasu, tagatist ega intressi ...



              Mul on täpselt sama lugu. Vähe sellest, et nende süül on 2 veepumpa pikaajalise talvise elektrikatkestuse tõttu külmumise ja mikrolaineahi 65V/165V/230V faasipingete tõttu vajanud remonti, olen nüüd lisaks ka protsendita laenuallikas.
              ma ei usu!
              viimati muutis kasutaja vasaraonu; 23 m 2019, 09:27.

              Comment


                #8
                Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

                Meil vähendati (see oli küll üllatus) võrgutasu, see oli kusagil selle aasta veebruaris. Võrgutasu vähendamisest saab lugeda:
                https://www.elektrilevi.ee/vorgutasu-vahendamine

                Click image for larger version

Name:	Vorgutasu-vahendamine.jpg
Views:	1
Size:	196,7 KB
ID:	872146

                Comment


                  #9
                  Vs: Müstilised elekriarved e. tasuta laen

                  Esmalt postitatud Vlad89 poolt Vaata postitust
                  ma ei usu!
                  Elektrilevi vastus Indrek Lubergile: elektriarve prognoosimine on pigem harva esinev juhtum

                  Ettevõtja Indrek Luberg kirjutas eilses Postimehes, kuidas Elektrilevi oli rikkis kaugloetava arvesti tõttu iga kuu tema teadmata elektritarbimist hulga suuremaks prognoosinud. Elektrilevi sõnul on tegemist pigem harva esineva juhtumiga.


                  Vanad, rikkis telerid ja veepumbad töötavad siis ööpäevas 24 tundi, kuna tunninäite ei edastata kordagi ja mul siis 9 kuud.

                  Probleeme on keskmiselt 200-300 arvestiga kuus.

                  https://tarbija24.postimees.ee/3615045/korduma-kippuvad-kusimused-kaugloetavate-arvestite-kohta

                  Kummaline on see, et teade prognoosarvetest on arve 2. lk. ja väikeses kirjas.
                  Prognoosarve tehakse 12 eelneva kuu keskmisena. Avastasin siis, kui nägin, et ilmade soojenedes suurenevad ka elektriarved ca 25%. 6 kuu möödudes tuli teade, et nad teavad, et arvesti on OK, kuid probleeme on edastusega ja asjaga tegeletakse. Selleks pidi ju keegi kohal käima ja näite välja lugema? Ühtlasi paluti mul saata ise näidud E-teenindusse. 6 kuu möödudes tehti tasaarveldus minu näidu järgi järgmise kuu ettemaksena ja edasisi minu saadetud näite ei arvestatud – endiselt tulid prognoosarved. Ma ei tea, kui kaua oleks selline olukord veel kestnud, kui poleks kirjutanud. Seadusandja on nüüd selle aja piiranud 1 aastaga – e. vea otsimise ja kõrvaldamise aeg on 1 aasta. Kui voolumõõtja ära vahetati, siis oli neil vaid lõppnäit, mis läks protokolli, kuid 3 kuu erinevaid näite keegi välja ei lugenudki. Ei arvestatud ka minu saadetutega. Nad panid näidud laest ja kuna kuude lõikes oli hind erinev, siis nagu ikka minu kahjuks.

                  Loomulikum oleks olnud see, et kui arvestist andmeid ei tule, siis oleks mulle tulnud teade. Ma oleks edastanud andmeid E-teenindusse kohe ja prognoosarveid polekski tekkinudki. Neil on ju olemas klientide E-aadressid, postiaadress, telefoni nr. jne.

                  Mul olid prognoosarved 9 kuud, kuni kirjutasin EL kurja kirja. Järgmise päeva lõunaks oli arvesti vahetatud ja rohkem selliseid probleeme pole olnud.

                  Kirjutamise ajendiks oli samal päeval olnud elektrikatkestus, kus mulle tulid terve tööpäeva pinged 230V, 130V ja 100V, kuna juba teist korda oli keskpingeliini 1 faasi katkestus. 2 tundi oli täielik katkestus, mille jooksul keskpingeliini remonditi.



                  Aga ega monopoli vastu ei saa …

                  Eesti suurim uudisteportaal, mis koondab endas Eesti ja välisuudised, krimiuudised, arvamuslood, ilmainfo ning palju muud


                  Mul tekkis uus küsimus, mis vajab uurimist (päeva/öö näitude jälgimist).
                  Mitu kuud on mul olnud praktiliselt sama elektrienergia kulu. Päevast on olnud kuus kogu aeg 10kWh rohkem kui öist. Eelmise kuu oli selline ilming, et üldkulu oli sama, kuid päevast oli 60kWh rohkem.
                  viimati muutis kasutaja Svago; 25 m 2019, 09:36. Põhjus: lisa

                  Comment

                  Working...
                  X