Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

    Tere,

    On plaan teha sauna soojavee boiler roostevabast materjalist. Süsteem, kus on ahjul veesärk ja kõetakse trassi vett, loomulikult on soojavee mahuti kõrgemal, et ahjus soojenenud vesi läheks ise boileri. Aga se ehitus seleks tegelikult on seal üks probleem.
    Nimelt siis olen suhelnud tegelastega kes on valmistanud roostevabasi boilereid sauna ja on olnud mitmeid juhuseid, kus boiler on läbi roostetanud paari aastaga. Ja boiler roostetab läbi keskelt mitte õmbluste lähedalt.

    On räägitud, et uitvoolud aga kust peaks saama uitvool sinna kui tegemist täis euro nõuete järgi ehitatud süsteemile? Vesi tuleb sellel juhul sauna plast toru pidi.

    Kui on metallist veetrassi ja sellega paraleelselt veetud elekter siis võiks juhtuda nii aga samas siis peaks ju veetrass ka ära maandama kõik. Kuigi veetrassi ühenduskohad ei pruugi voolujuhitvad olla( rooste, takk, keermeteip...)

    #2
    Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

    Esmalt postitatud turbohoolik poolt Vaata postitust
    Tere,
    ... Kuigi veetrassi ühenduskohad ei pruugi voolujuhitvad olla (rooste, takk, keermeteip...)
    Kui kõik torud oleksid kasvõi plastist siis süsteem juhib ikkagi elektrit, sest vesi on ju ka elektrijuht.
    Nii et igal juhul korralik maandus on vajalik.
    Olen oma vannitoa roostevaba soojendustoru ka maandanud nagu eeskirjades ettenähtud, muidu garantii ei kehti.

    Comment


      #3
      Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

      Esmalt postitatud saformo poolt Vaata postitust
      vannitoa roostevaba soojendustoru ka maandanud nagu eeskirjades ettenähtud
      See tähendab siis sooja vee püstikul olevat siugtoru kortermajas? Huvi pärast küsin, milliseid eeskirju sa silmas pead ja kuidas täpselt maandasid s.t. millise juhiga ja mille külge ühendasid?

      Comment


        #4
        Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

        Lisaks: roostevaba materjali on mitut sorti. Tuleb eristada happekindlat roostevaba muudest "roostevabadest". Üldiselt vahelduvvooluga ei tohiks elektrolüüsi ilmingut tekkida, minu teada seinast/Narvast ei tule ka alalisvoolu. Keemilise paari moodustumine on muidugi eri teema. Vbl selle vastu avitaks süsteemi eri osade potentsiaalide ühtlustamine.
        Olen korra kokku puutunud eritellimusel valmistatud "roostevabast" materjalist veepaagiga, mis hakkas teisel aastal lekkima. Asja uurides selgus lehtmetalli kihiline olemus. Vesi ronis isepäi kihtide vahele ja lõpuks sellest läbürindist välja, paagi alumise ääre keevisõmbluste kohapealt. Lõpliku lahenduse andis uue paagi tegemine happekindlaks sertifitseeritud metallist.
        Nii et variante on mitmeid, nagu ütles kass kui vanamooriga lauda pühkis.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

          Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
          See tähendab siis sooja vee püstikul olevat siugtoru kortermajas? Huvi pärast küsin, milliseid eeskirju sa silmas pead ja kuidas täpselt maandasid s.t. millise juhiga ja mille külge ühendasid?
          Soojendustorule kehtib garantii ainult maanduse puhul, sellest tuleb ka pilt teha. Maandus on ühendatud veearvestiga, sealt edasi läheb maandus maja soojasõlme välja.
          Sellised eeskirjad anti kaasa siugtoru ostmisel.

          Comment


            #6
            Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

            Esmalt postitatud saformo poolt Vaata postitust
            Maandus on ühendatud veearvestiga, sealt edasi läheb maandus maja soojasõlme välja
            Maandus on üsna lai mõiste. Seda peaks nimetama lisapotentsiaaliühtlustuseks ja kuluks ära ka teemaalgataja veesoojendile. Tegelikult on standardi järgi isegi nõutud kõrvalised juhtivad osad ühendada peamaanduslatiga.

            Comment


              #7
              Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

              Minu esimene vannitoa boileri soojendustoru pidas vastu 10 a, (hakkas lekkima) ja lasin uue teha. See on vastu pidanud 4 a. Hiljaaegu hakkas aga tasapisi paisupaagist vett tilkuma ( st. soojendustoru hakkas vett läbi laskma ), kuid u. nädala pärast lakkas tilkumine täielikult. (Soe) vesi vist kittis augu kinni, nagu ma aru saan.
              Torustik on mul maandatud 6 mm2 vaskjuhiga kilbi peamaanduslatile või kui täpne olla, teostatud lisapotentsiaaliühtlustus. Täpsustuseks mul on tsingitud veetorud ja potentsiaaliühtlustus on tehtud ca 1,5 m kaugusel boilerist toru pealt. Või tuleks siis juhe viia vahetult boilerile, soojendustoru otsa? Soojendustoru vahetamine on töömahukas ja kulukas, seepärast mindki huvitab, kuidas roostetamist/oksüdeerimist vältida.
              viimati muutis kasutaja etsv56; 09 m 2013, 09:12.

              Comment


                #8
                Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                Esmalt postitatud saformo poolt Vaata postitust

                Olen oma vannitoa roostevaba soojendustoru ka maandanud nagu eeskirjades ettenähtud...
                Ja kui kaua on soojendustoru vastu pidanud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                  Esmalt postitatud etsv56 poolt Vaata postitust
                  Ja kui kaua on soojendustoru vastu pidanud.
                  Ei oska öelda kaua veel vastu peab, tänaseks peaks kaks aastat täis olema.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                    Kahjuks pole midagi rõõmustavat - paisupaak hakkas jälle üle ajama (peale umbes kuuajalist vahet) ja vesi tilgub alla pangi. Jälle auk, vist teine? Võtsin seisukoha, et toimin jälle nagu eelmine kord ja ootan ehk vesi kitib augu kinni. Boileri kütmist tuleb suht harva ette, nii et boileris kui soojendustorus on toatemperatuuriga vesi.
                    Kui tilkumine ei jää järgi, kütta boilerit?, sest soe vesi peaks kittima augud kinni paremini.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                      Esmalt postitatud etsv56 poolt Vaata postitust
                      paisupaak hakkas jälle üle ajama ... boileris kui soojendustorus on toatemperatuuriga vesi ... kütta boilerit?, sest soe vesi peaks kittima augud kinni paremini.
                      Ei saa sellest süsteemist hästi aru, mis asi tilgub, boiler või toru ja miks paisupaak üle ajab? Kõigepealt roostetab auk sisse ja siis KITIB seesama vesi jälle selle augu kinni?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                        Vesi kitib auke küll. Mul on üks radika kraan, mis sügisel alati kui küte sisse pannakse, paar päeva vaikselt tilgub ja siis jääb kinni. Aga siugtoru on mul täiesti tavalisest roostetavast raua sulamist, värvitud ja ilma ühegi maanduseta. On juba üle 20 aasta seal olnud ja pole viga midagi. Nõuka aegne värk.. teadagi tol ajal ei tuntud sellist mõistet nagu "planned obsolence".

                        Comment


                          #13
                          Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                          Esmalt postitatud tunnus poolt Vaata postitust
                          ... Mul on üks radika kraan, mis sügisel alati kui küte sisse pannakse, paar päeva vaikselt tilgub ... Aga siugtoru on mul täiesti tavalisest roostetavast raua sulamist, värvitud ja ilma ühegi maanduseta ...
                          Kes silmailu tahab, see valib ikkagi kenama. Aga maitse üle ei vaielda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                            jajah, peaasi et on karvane ja läigib

                            Comment


                              #15
                              Vs: Miks roostevaba saunaboiler läbi roostetab/oksüdeerub?

                              Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                              Ei saa sellest süsteemist hästi aru, mis asi tilgub, boiler või toru ja miks paisupaak üle ajab? Kõigepealt roostetab auk sisse ja siis KITIB seesama vesi jälle selle augu kinni?
                              Kuumaveesusteem on kahesüsteemne, st.
                              1. süsteem - survevaba süsteem ->Pioneer pliidi küttekeha, torustik, r.vaba boileri küttekeha (asub boileri sees allosas ja kütab boilerit). Sellest natuke kõrgemal asub pealt lahtine paisupaak.
                              2. susteem - boileris olev trassi surve all olev vesi, külm vesi tuleb alt sisse ja soe läheb ülalt segistisse.

                              On ju selge, et kui boileri küttekehasse tekib auk, siis pressib surve all vesi boilerist torustiku kaudu paisupaaki, mis hakkab üle ajama. Ehk sai selgemaks.

                              Comment

                              Working...
                              X