Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

DVD kirjutaja laserdiood

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DVD kirjutaja laserdiood

    Kiskusin DVD kirjutajalt laseri välja ja paigaldasin ta "5mW laserpointeri" kesta.
    Kõik tip-top tore, aga tundub veidike kehvavõitu.
    Originaal laserdiood sai kuskil 5mA kandis voolu, DVD laser saab ca 100mA. Vahe ei tundu küll 20 kordne.

    Kui palju kannatab keskmisel DVD laserile voolu sisse kütta?
    Lääts ka jäi liiga kaugele, aga mis teha.

    #2
    Vs: DVD kirjutaja laserdiood

    Sul peab ikka VÄGA IGAV olema, et selliste asjadega tegeleda. Alguseks uuri välja mis sagedusel miski laser töötab.

    Comment


      #3
      Vs: DVD kirjutaja laserdiood

      Mitte just igav, lihtsalt vaja ikka kõik ära katsetada
      Täitsa nähtav punane valgus, nüüdseks otse patareide pealt ja vool max 160mA. Suht ok-lt näitab.

      Aga mis mõte sellel vidinal oleks? Ega eriti vist polegi, teadmised tulevad ikka läbi katsetuste

      Comment


        #4
        Vs: DVD kirjutaja laserdiood

        Sellise asjaga tegelemine igavusest pole soovitatav, kui aga asja pärast vaja ja lollusi ette ei võta, võib katsetada. DVD laserist teeb oskamatu ümberkäimise korral väga ohtliku riistapuu.

        Alustuseks sellest, et otse patareidest ei tohi laserile toidet peale lasta, ampsab hetkega suure "tüki" voolu, rikub kristalli ja jääb siis ainult natuke helendama. Toide ikka läbi takisti või soovitavalt voolupiiraja. (Hiina laserpointeril on ka takisti laseri korpuses.) Kardab staatilist elektrit. Kannatab algses postituses mainitud numbrist suuremaidki voole, aga ainult koos korraliku jahutusradiaatoriga. Arvestada tuleb ka sellega, et voolutugevuse tõusuga on oht kiire teele jäävatele esemetele auk sisse kõrvetada ja silma sattudes tõsine oht nägemist kahjustada! Soovitan jääda mõnekümne mA piiresse, millega saab ka heledama kiire kui hiinakal.

        Kas Sa laserdioodilt kõik klaasid võtsid ära? Seal on polarisaator, mis ka helendust vähendab.

        CD-laserit soovitan üldse mitte sisse lülitada, sest selle kiirgust ei näe ja avast paistev lillakas valgus tundub esmapilgul ohutu. Seda ainult esmapilgul, sest teisel pilgul ei näe sa enam ei lillakat ega päikesevalgust!!! Laserkiirgusele mõeldud kaitseprillid oleks mõlemal juhul väga asjakohased.
        viimati muutis kasutaja Scott; 25 m 2013, 05:06.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #5
          Vs: DVD kirjutaja laserdiood

          Tekkis mõte, et kas seda laserit pipra- või pisargaasi asemel annab kasutada? Kui ruttu pimestamine tekib?
          Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
          Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

          Comment


            #6
            Vs: DVD kirjutaja laserdiood

            Esmalt postitatud mogo poolt Vaata postitust
            Tekkis mõte, et kas seda laserit pipra- või pisargaasi asemel annab kasutada? Kui ruttu pimestamine tekib?
            Lühidalt - ei anna kasutada!
            Erinevalt gaasist, laserikahjustus ei tarvitse enam paraneda.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: DVD kirjutaja laserdiood

              Esmalt postitatud mogo poolt Vaata postitust
              Tekkis mõte, et kas seda laserit pipra- või pisargaasi asemel annab kasutada? Kui ruttu pimestamine tekib?
              Päris julm ja loll mõte.

              Minupärast võiks teema lukku panna.

              Comment

              Working...
              X