Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sinine vilkur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sinine vilkur

    sinist vilkurit autol kasutada ei tohi,aga näiteks majaseinal?
    plaanis on turvasüsteemis kasutada erinevaid vilkureid,igale valveliinile oma.et oleks kaugelt juba näha,et kas kangutati kuuri-,maja- või garaažiust.
    hetkel on punane ja roheline vilkur juba olemas.
    küsimus ongi selles,et egas mõni seadus keela sinise vilkuri panemist?

    #2
    Vs: Sinine vilkur

    Ei tohiks majale kinnitamisel kellelgi selle vastu olla. Maja või kuur teel ei liikle ja seega ei allu KarS § 426-le: Alarmsõiduki tähistuse ebaseaduslik kasutamine: Mootorsõidukile alarmsõidukil olevaga sarnase värviskeemi ebaseadusliku pealekandmise või erisignaalseadme ebaseadusliku paigutamise eest või selliselt tähistatud mootorsõiduki kasutamise või juhtimise eest – karistatakse rahalise karistusega.

    Läheduses firmade laohoonetel samuti sinised alarmsüsteemi tuled plingivad (siiski ühtlaselt perioodiga 1/10 ajast sees, 9/10 väljas; alarmsõidukil on pöörlev või muu plinkimis"mustriga" valgus).
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #3
      Vs: Sinine vilkur

      ei mul pole pöörlevast vilkurist asjagi,mõtlesin sellist kasutada:http://www.oomipood.ee/product/haa11...vdc-1w-90-44mm

      Comment


        #4
        Vs: Sinine vilkur

        Olen mitut hoonele paigaldatud valveseadet näinud, mis alarmi minnes just sini-sinist valgust plingib. Ikka tööstuslikud ja turvafirma poolt paigaldatud, mitte isetehtud. Võimalik, et see ongi mingisugune "standard" - palju neid häiringus valveseadmeid ikka suvaline "kodanik tänavalt" näeb, aga need vähesed, mida mina karjumas olen kuulnud-näinud, on just sinist välku välja ajanud.

        Comment

        Working...
        X