Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-pirn jääb hõõguma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED-pirn jääb hõõguma

    Mul on koridoris 2 led pirni laes mis käivad läbi veksel lülitite.Välja lülitades jäävad hõõguma.Kui sätin lüliti sellisesse keskmisesse asendisse siis kustuvad täitsa ära.Teiste ledidega pole sellist asja.Pole miullegiga ka voolu tarvet mõõta.Need 2 pirni on 3,5W tükk.


    #2
    Vs: led pirn jääb hõõguma

    Kaablisoonte vahelise mahtuvuse tõttu jõuab veidi energiat pirni. Lahjema tarbimisega led-lambike võib helndada küll.
    Mul kodus täpselt sama nähtus trepivalgustiga olnud, mis samuti veksellülitite taga oli. Ajutiselt kasutasin miskit pooleteisevatist LED'idega pirni ja see helendas õrnalt ka väljalülitatuna.

    Comment


      #3
      Vs: led pirn jääb hõõguma

      Ümberlülititel vist indikaatoreid pole, see võiks sel juhul ka sellest olla, indikaatorpirni läbiv vool käiks ju siis ka valgustist läbi.
      http://hparchive.com/
      https://worldradiohistory.com/index.htm

      Comment


        #4
        Vs: LED-pirn jääb hõõguma

        Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
        Mul on koridoris 2 led pirni laes mis käivad läbi veksel lülitite.Välja lülitades jäävad hõõguma.Kui sätin lüliti sellisesse keskmisesse asendisse siis kustuvad täitsa ära.Teiste ledidega pole sellist asja.Pole miullegiga ka voolu tarvet mõõta.Need 2 pirni on 3,5W tükk.
        Võibolla läheb läbi lüliti hoopis neutraal, õige on faas panna. Mõõda indikaatoriga.

        Comment


          #5
          Vs: LED-pirn jääb hõõguma

          Mul sama teema.Tegemist tavalise lülitiga ja pirn helendab pimedas.
          Isegi nii tugevalt,et pole vaja sisse lülitada kui ainult pimedas vaja liikuda.
          Vaaatan täna järgi mis sealt lülitist läbi jookseb.

          Comment


            #6
            Vs: LED-pirn jääb hõõguma

            Mul jäävad kuuris LED-id flashima erinevalt nagu strobo ~1s intervalliga, vist lüliti lülitab välja nulli, mitte faasi.
            EE orjusest vaba!

            Comment


              #7
              Vs: LED-pirn jääb hõõguma

              Esmalt postitatud DVDRW poolt Vaata postitust
              Mul jäävad kuuris LED-id flashima erinevalt nagu strobo ~1s intervalliga, vist lüliti lülitab välja nulli, mitte faasi.
              Mis vahet sel on kumma sa välja lülitad? Vooluring on katkestatud ikka ju?

              Comment


                #8
                Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                Siin võib olla tegemist "solgitud energiaga", st mingid seadmed (näiteks säästulambid) kiirgavad elektrivõrku tagasi reaktiivenergiat. Seda, kas on katkestatud faas, on lihtne kindlaks teha. Lüliti OFF ja indikaatoriga kontrollida laepirni soklit. Kui näitab, siis on katkestatud faasi asemel neutraal.

                Comment


                  #9
                  Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                  Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
                  Mis vahet sel on kumma sa välja lülitad? Vooluring on katkestatud ikka ju?
                  Saastakate ja LED-ide puhul on küll vahet: kui null katkestada, hakkavad vilkuma.
                  Vilkumise sagedus sõltub lülituskoha ja lambi vahelisest kaugusest.

                  Sõltuvalt toiteallikast ei pruugi vilkuda, võivad hõõguma jääda.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #10
                    Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                    nn "pimeda toa" lülitid tekitavad vilkumis efekti
                    eriti kui indikaatoriks on huumlamp

                    Comment


                      #11
                      Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                      Olen ka mitmes kohas näinud sellist effekti ja mõnda neist süsteemidest ka mõõtnud ja analüüsinud. Ainukeseks loogiliseks põhjuseks on sõelale jäänud juhtmete vaheline mahtuvus. Seda esineb just seal, kus lambi ja lüliti süsteemis on pikad juhtmed (10+ m). Olen ka mõõtnud juhtme mahtuvust ja arvutanud sellele vastava näivtakistuse ja arvutused klappisid tegeliku olukorraga. Kui näiteks LED lambiga rööbiti ühendada ka väikese võimsusega hõõgpirn (näiteks lühtrisse, kus on palju lampe), siis effekt kaob.

                      Comment


                        #12
                        Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                        venekeelseid soovitusi
                        http://electric-samara.narod.ru/vopros_otvet/v2-1.html

                        Comment


                          #13
                          Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                          Ega nad siis hõõgudes voolu ei võta? Lülitist jookseb kindlalt läbi faas ja lülititel pole ka pirni..
                          viimati muutis kasutaja insippo; 18 m 2012, 10:15. Põhjus: uimane

                          Comment


                            #14
                            Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                            Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
                            Ega nad siis hõõgudes voolu ei võta? Lülitist jookseb kindlalt läbi faas ja lülititel pole ka pirni..
                            Hõõgumine ei teki pühast vaimust, nii et võtab voolu küll, aga muidugi väga vähe.

                            Comment


                              #15
                              Vs: LED-pirn jääb hõõguma

                              Küsimus on ,et aga kui palju ? Mul pole mõõta ka millegiga.

                              Comment

                              Working...
                              X