Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektriline mehhaanilise klapi avaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektriline mehhaanilise klapi avaja

    Tere.

    Oleks vajadus liigutada ühe kergmetallist klappi kinni-lahti. Umbes midagi taolist nagu saunasiiber (aga mitte toda ).
    Pmst piisaks ainult ka avamisliigutusest, kinni panna saaks ka gravitatsiooni või vedru jõul.

    Esialgne idee oli kasutada selleks auto keskluku mootorit.
    Kena ja toimiv, aga ühe murega - sooviks et asi töötaks <1A vooluga aga nood sindrid tahavad mingi 4-5A kahjuks.

    Keegi mingit sarnast sama lihtsalt juhitavat ning samas hinnaklassis (~6€) seadet või jubinat oskab soovitada?
    Mingi elektromagneetiline klapp?
    Esimese asjana tuli omale silme ette kohe veneaegne uksekell "Pim-Pom", aga pole kindel, et palju sellisel vidinal tõmbe-tõukejõudu on.

    Ideid kellelgi?

    #2
    Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

    Mingi (auto või lennuki) mudeli servomootor?
    Vana CD-ROM -i sahtli ajam?
    viimati muutis kasutaja urmo; 23 m 2012, 12:29.
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

      Servo koos oma positsioonide jälgimise jms. läheks veidi keeruliseks.
      CD-ROM vajab kaalumist, lihtsalt veidi peletab eemale komponentide arv selles.
      Keskluku mootor iseenesest on just selline mida vaja, lihtne juhtida, kompaktne ja töökindel.

      Comment


        #4
        Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

        Just proovisin üht väikest alalisvoolu mootorit koos käigukastiga. Diam ca 1 cm pikkus 5 cm.
        Pinge 5V, vool 20 mA. 1 pööre sekundis. Sõrmede vahel kinni ei jõua hoida.

        Juhtimiseks sobiks kolmepositsiooniline kahe kontaktpaariga lüliti.
        Veel oleks vaja kaks lõpplülitit. Siis saab mootorit lülitite vahel edasi-tagasi jooksutada.
        Elfas olid sellised lülitid letis olemas.

        Tartus otsiksin mootorit ja neid juppe kas Tiigi elektroonikast või Akadeemia tänava mudelipoest.
        Seal võiks olla ka sobilik trapetsvint ja mutter.

        Comment


          #5
          Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

          Vana katkise mikrolaineahju seest saab taldriku mootori. 230V, aeglane (~3 rpm).

          Comment


            #6
            Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

            Ei-ei-ei, kui mul juba 230V kasutada oleks, siis kasutaks ma keskluku mootorit mõtlemata.
            Seal enamikel sees juba sammmootor koos kõige mulle vajalikuga.
            Mul ikka kõigest 12V 1A max kasutada.

            Kas mõte sinna lihtsalt suur kondekas vahele panna on väga tobe?

            Comment


              #7
              Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

              Sammukaga kesklukkude kohta ei tea, aga autolammutustest saab kõikvõimalikke tavalist mootorit ja reduktorit sisaldavaid jupstükke, tulede regulaatorid, peeglite liigutajad, mingite klappide juhtijad jne. Annad lihtsalt vähem pinget peale, nii et vool üle 1 A ei läheks. Jõupuudust reduktori puhul ju pole. Takisti või stablikas ette näiteks. Peale selle tulevad mulle silme ette ka need teoga mootorid mis VHS makkides kassetti sisse-välja liigutavad. Tavaliselt on see sõlm ilusti eraldatav.

              Comment


                #8
                Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

                Ei ole väga tobe mõte. Tõenäoliselt see käivitusimpulss just tekitabki selle suure voolu. Lisaks kondele pane veel mootorini pikemad ja peenemad juhtmed - võimsus ja vool kukuvad mõlemad alla, aga kui max võimsust ei vaja, siis ongi asi korras.

                Servolt lõikad elektroonika välja ja paned mõlemasse otsa lõpplülitid. Pisike servo tuleb ca 3USD eest koju, suuremate eest tahetakse rohkem raha
                Esmalt postitatud bladerunner poolt Vaata postitust
                Ei-ei-ei, kui mul juba 230V kasutada oleks, siis kasutaks ma keskluku mootorit mõtlemata.
                Seal enamikel sees juba sammmootor koos kõige mulle vajalikuga.
                Mul ikka kõigest 12V 1A max kasutada.

                Kas mõte sinna lihtsalt suur kondekas vahele panna on väga tobe?
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

                  Ise oleks pakkunud kas auto elektriakna mootorit, mille saab panna klappi tõmbama-tõukama ka trosside vahendusel või siis kojamehe mootorit.
                  Allkiri.

                  Comment


                    #10
                    Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

                    Elektri aken tarbib töötamisel ~3A ja stardib 5..7A -ga ilma koormuseta.
                    Head susserdamist !

                    Comment


                      #11
                      Vs: elektriline mehhaanilise klapi avaja

                      Küllap ka see akna ajam vähem tarbib, kui koormust vähem ja kas sellel saab pikemate juhtmete või eeltakistiga voolu pisemaks seada
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment

                      Working...
                      X