Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kasutaja Hipi...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kasutaja Hipi...

    Oskab keegi öelda, kas temaga on midagi juhtunud, reisil vms? Nimelt asi selles, et kandnud talle suure summa raha, kuid on juhtunud vabandused vabanduse otsa ning viimased kuu aega pole üldse kontakti saanud.(Telefon väljas, foorumis ei käi jne)
    Soovikski teada, ehk on kellelgi infot tema kohta.
    Niisama politseisse avaldust kirjutama minna ei soovi.



    Tänades...

    EDIT: Täpsustaks siis, et sai tellitud kõlarid.
    viimati muutis kasutaja Smoking; 07 m 2011, 15:57.

    #2
    Vs: Kasutaja Hipi...

    Kinnitamata andmetel on ta reisil. Aasta alguses kui rääkisin temaga, siis ta mainis, et ta kunagi läheb kuuks ajaks kuskile reisile. Kui mälu ei peta, siis ta pidigi märtsis minema, aga kindel ei ole.

    Comment


      #3
      Vs: Kasutaja Hipi...

      Kapsas, tänud info eest...
      Vähemalt on nüüd midagi teada, kuigi see ei välista seda, et ta ei oleks pidanud mulle ütlema, et ei ole rohkem, kui kuu aega kätte saadav.(Eriti arvestades fakti, kuidas ta tähtpäevadest kinni ei pea ja neid lõpmatuseni edasi lükkab)

      Comment


        #4
        Vs: Kasutaja Hipi...

        Üks teema: http://www.elfafoorum.eu/threads/534...v%C3%B5te-Lugu

        Jama kui kõik on kõigile võlgu .
        Sellepeale tuleb meelde...
        Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga


        Eriti seda teemat lugedes kipub jääma parem mulje kuid eks asjalood ole nii, et kui kommerts siis lastakse üle.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: Kasutaja Hipi...

          Noh kõlari ehituse teema. Ega ta ainus pole tegelt. Nii juhtub, võiks isegi öelda et see siin eestis normaalne.

          Comment


            #6
            Vs: Kasutaja Hipi...

            Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
            võiks isegi öelda et see siin eestis normaalne.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Kasutaja Hipi...

              Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
              [ATTACH]3709[/ATTACH]
              Kas sina väidad et oled alati oma asjadega ajas ? julged seda öelda.
              Ja see tundub minule et kõlariehitusega on nii et tihtipeale läheb kauem kui võiks.
              Isegi 1,5 kuud hiljem ühed kõlarid unagi sain. Võibolla jah paljudele on nii et 6 plaati kokku ja augud sisse, ühendada juhtmed ja ongi kõlar. Vahva.
              A noh võibolla tõesti Hipi tahab "naha vahele" teha.

              Comment


                #8
                Vs: Kasutaja Hipi...

                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                Kas sina väidad et oled alati oma asjadega ajas ? julged seda öelda.
                Ei väida, ei ole väitnud ka.
                Siin aga on 2 olulist asja:
                1. ja kõige olulisem - kui mina kellelegi midagi teen/olen teinud siis EI OLE KUNAGI RAHA ETTE KÜSINUD - need etteküsijad ongi kõige ...
                Jah, on sellest probleeme olnud, hiljutigi oli ühe võimuga probleem - eelarve läks huvilisele u. 20€ kallimaks kui algselt loodeti ja tehingust asja ei saanud -mul kola ostetud ja moodulid valmis tehtud (märgin siinjuures ära, et eelarve mis mul kulus materjalidele oli u. 85€). Ma ei jookse siin avalikult nimesid nimetama, jätan meelde ja edaspidi suhtun nendesse huvilistesse umbusuga.
                2. kui on olulisi puudujääke siinsete inimeste hulgas kes tunnevad, et on minu tehingutega "üle saanud" siis arutelu on teretulnud, muidugi ennekõike läheneme asjale nii, et siin näit. on mõnede plaatidega olnud väikest hilinemist - mõneti ka saatmise tingimustest tulenevalt kuid siiani on minuteada kõik, kes mulle maksnud ka oma soovitu kätte saanud, kui ei ole siis ma ei tea miks sellest ei ole teatatud?

                Siin pidada silmas seda, et saatmise puhul on maksmine alati enne paki teelepanemist.
                On kogemusi kus max. 20€ plaatide eest ei makstud midagi, peale seda muutsin tingimusi - saates on maksmine enne paki teelepanekut, enne pakki teele ei pane kui näen oma kontol laekumist.
                Käest-kätte on masmine olnud alati üleandmisel.
                Ning kui on pretsensioone siis läheneks selle nurga alt, et plaate on ju võimalik tellida a la minu käest 100*160mm u. mõnisada raha (kroonivääringus) vs. siin mõne väljahõiganu käest samasuuri 100+€ (ühepoolseid!).
                Seega... kui on probleeme siis arutelu on teretulnud.

                Aga vaata, kas ise oled oma asjadega graafikus?
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Kasutaja Hipi...

                  Ma saan aru, et võib vabalt minna kauem, selle üle ei virisegi, kuid viriseks just suhtumise üle...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kasutaja Hipi...

                    Ausa äri printsiip ei ole miski, mille õigustamiseks peaks siin üldse ülearu aega raiskama. Usutavasti on siin peale minu teisigi, kes on kauba valmimistähtaja suhtes nõus küllaltki pandlikud olema, seni kuni nendega suheldakse avatud moel ja põhjendused on näiteks muuhulgas "inimlikult arusaadavad" (miks mitte reiski). Aga kui vahepeal lihtsalt ära kaotakse (ja täiesti planeeritult?), siis tuleb sellele probleemile ka tähelepanu juhtida.

                    Minu silmis ei ole ei Smokingi ega minu seisukoht "virin". Et viivitusi kui selliseid ikka aeg-ajalt ette tuleb, on sageli mõistetav, aga juhul kui siin foorumis on tõepoolest lausa niisuguseid, kelle arvates taoline ilma igasuguse teatamiseta kuuks ajaks (või kauemakski?) ära kadumine aus ja aktsepteeritav käitumine on, siis palun andke endast lahkesti teistelegi märku - siis saavad teisedki minusugused kõlariostuhuvilised juba aegsasti aimu, kas te tegelikult ikka olete töö jaoks see kõige õigem inimene.
                    Seejuures pole ju praegusel juhtumil isegi põhiküsimus ei selles, millisel kuupäeval klient lõpuks oma kõlarid saab, ega isegi (!) selles, kuivõrd täiuslik või ebatäiuslik on teenusepakkuja ja kliendi vaheline kommunikatsioon, vaid esmajoones koguni selles, kas me äkki oma rahast üldse ilma oleme. Et niisugune küsimus kliendil mingil hetkel tekkida võib (kas kuu aega välja lülitatud telefon ei ole ajendiks piisav? Kui kaua siis oodata tuleks, pool aastat, aasta?), peaks olema siililegi selge. Loodetavasti on siin foorumis valdav enamik kasutajaist selles osas vähemalt siilid.

                    Üks põhjuseid, miks mina oma raha hipile usaldasin, oli tema pealtnäha (väike netisurf muidugi, ei enamat) hea reputatsioon. Mitmete klientide kiitvad hinnangud foorumeis, tema ise tegev MTÜ-des jne. Kodanikuühendused, kodanikualgatus ja nii edasi - kerge on minusugustel naiivsetel tekkima illusioon inimesest, kelle klienditeenindus võiks ehk olla keskmisest "inimnäolisem", kliendikesksem. Kuna ma praegu tema kadumise asjaolusid veel täpselt ei tea, siis hoiduksin veel hetkel ühest hinnanagut andmast ja avaldamast, kuid mida päev edasi, seda umbusklikumaks ma otse loomulikult muutun.

                    Igatahes esialgu ootan veel mõnda aega huviga, mis saab ja kuidas käitub hipi nii inimesena kui teenusepakkujana oma klientidega, kui (üldse) sealt kuskilt naaseb.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kasutaja Hipi...

                      mis pagana teenusepakkumisest te siin jahute?
                      tahad "teenust", mine poodi, osta valmistoode viie- kuni kümnekordse hinna eest.
                      teenusepakkujalt, kes kogu asjast muhvigi ei jaga, aga see-eest on naeratamise
                      ja kaasinimese peedistamise ära õppinud. ja muidugi tarnib s..u õigeaegselt.
                      paraku pärast enam tagasi ei võta, kui loodetud saiö asemel sitö said.

                      reaalses diy-tegevuses tuleb tihti jamasid ette, ka parimatel.
                      ja tihti just neil, kuna ei taha oma mainet sita asjaga täis teha, pigem viivitab.
                      mitte, et ma õigustaks, aga mõelge pisutki. sitta pilduda on lihtne,
                      midagi meeldivat teha põlve otsas ja ilma odava tööjõuta palju keerulisem.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kasutaja Hipi...

                        Esmalt postitatud marley poolt Vaata postitust
                        mis pagana teenusepakkumisest te siin jahute?
                        Küsimus polegi selles.
                        Probleem on, et inimesed kaovad sõnalausumata.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kasutaja Hipi...

                          Esmalt postitatud marley poolt Vaata postitust
                          mis pagana teenusepakkumisest te siin jahute?
                          tahad "teenust", mine poodi, osta valmistoode viie- kuni kümnekordse hinna eest.
                          teenusepakkujalt, kes kogu asjast muhvigi ei jaga, aga see-eest on naeratamise
                          ja kaasinimese peedistamise ära õppinud. ja muidugi tarnib s..u õigeaegselt.
                          paraku pärast enam tagasi ei võta, kui loodetud saiö asemel sitö said.

                          reaalses diy-tegevuses tuleb tihti jamasid ette, ka parimatel.
                          ja tihti just neil, kuna ei taha oma mainet sita asjaga täis teha, pigem viivitab.
                          mitte, et ma õigustaks, aga mõelge pisutki. sitta pilduda on lihtne,
                          midagi meeldivat teha põlve otsas ja ilma odava tööjõuta palju keerulisem.
                          Mis iba sa ajad, see siin antud kasutaja kohta ei tea mitmes teema juba kus mees kuudeks ära kaob ning kontakti mingi kanali kaudu pole võimalik saada. Kui mingi 'jama' ette tuleb, siis tuleb esimese asjana teist osapoolt sellest teavitada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kasutaja Hipi...

                            Lp. Marley, nii uus ja hämmastav kui see sulle ka tunduda võib, pakutakse DIY kõlarite tellimise üheks võimalikuks plussiks firmakõlarite salongiostuga võrreldes just toda individuaalsemat lähenemist ostjale/kliendile. Iseasi kui sul on mingi isiklik tõrge väljendite nagu "teenus" ja "klient" suhtes - siis võta neid kaht väljendit minugipärast kui piltlikku. Ning kui sa leiad mu postituses koha, kus ma "sitta pillun" e. süüdistan või laiman kedagi, siis palun viita sellele. Kui ei leia, siis ära lahmi.

                            Kindlasti võib DIY-tegevuses igasuguseid jamasid ette tulla, nagu sa ütled, aga kuidas see väide käesolevasse foorumiteemasse puutub? Kui hipi on tõepoolest lihtsalt kuhugi puhkama sõitnud, siis kas see kvalifitseerub sinu silmis "DIY-jama" tüüpi jamaks? Või milline muu põhjus taolise kadumise taga, kus inimesed hakkavad juba arvama, et nad on oma rahast üldse ilma jäänud, on seotud "DIY-jamaga"? Isegi kui ei ole DIY-jama, vaid tahad lihtsalt puhata, siis vähemalt teavita sellest tellijat, mitte ära lihtsalt haihtu. Elementaarne? Ei ole?

                            Minu arvates peaks igaühele pisutki kainet arutlemismeelt säilitada suutvale inimesele olema selge ja arusaadav, et niisugused mured, nagu mina ja Smoking praegusel juhul tõstatanud oleme, iseenesest ei pane ega üritagi panna kuidagi kahtluse alla kõlari valmistajate tehnilist kompetentsust või nende pingutust ja vaeva kui sellist (meie "tasu" ongi raha ja tunnustavad sõnad). Ent samas leian mina ja leiab ka ilmselt Smoking, et mingi elementaarne kommunikatsioon ikkagi peaks toimima, nii et kauba tellija täielikku segadusse ei satuks. Või siis juhul kui selline kommunikatsioon ei olegi DIY-teenusepakkujate silmis heaks tooniks, vaid on miski, mille eeldamist enam-vähem ülbeks ja eluvõõraks taotluseks peetakse, siis tulekski see tõepoolest avalikult välja öelda, nagu marley praegu näiski tegevat - vähemalt enda kohta.

                            Tegelikult pole ju isegi selles midagi tingimata valesti, kui DIY-meister teeb asja valmis lihtsalt siis, kui ta ise suvatseb, aga sel juhul oleks õiglane (ausa äri ideega kooskõlas) sellisest plaanist tellijat teavitada enne kauba/teenuse eest tasumist. Kui aga on paika pandud mingi orienteeruv valmimistähtaeg, ent valmimine lükkub miskipärast edasi, siis olgu valmistajal ka ausust tellijat teavitada - küllap ongi too siis arusaaja. Marley, kui sina taolist suhtlust elementaarseks ei pea, siis on see küll sinu isiklik eelistus, mis aga ei tähenda, et sa seda kuidagi arvestatavalt põhjendada oleks suutnud.

                            Ja kõige lõpuks: nagu ma selge sõnaga juba eelmises postituses ütlesin, ei tea ma praeguse seisuga täpselt, miks hipi nii kaua kadunud on, ja seetõttu ma ei anna praegu mingeid lõplikke hinnanguid. Ootab ja vaatab veel natuke aega. Aga teema on kõnekas just selles mõttes, et juhul kui asi lõpebki ka näiteks hipi poolt mingi solvunud žestiga a la Marley, ja ilmneb, et see ongi praegusel hetkel kommuunis vaikimisi aktsepteeritud standard, siis ma võtan selle lihtsalt teadmiseks. Ja võtavad ehk mõned teisedki, kes kõlariostu plaanivad.
                            viimati muutis kasutaja karvaskõrv; 08 m 2011, 18:36. Põhjus: typo

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kasutaja Hipi...

                              härrased, ma omaarust ei teinud solvunud žesti,
                              vaid proovisin küsimust/teavitust tagasi küsimuse/teavituse tasandile tuua.

                              jätan endale õiguse oma arvamuseks ja samas vabandan, kui kedagi solvasin sellega.
                              elu näitab, et sellised teemad võivad keema minna...

                              Comment

                              Working...
                              X