Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kasutaja rainx666 petukaup.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kasutaja rainx666 petukaup.

    Sai siis tema käest audes 063 soetatud.Eraldi veel tallinnast pärnu järgi sõidetud.Pean kõigepealt ütlema ,et ei kuulanud neid korralikult,milles muidugi ise süüdi aga eeldasin,et müüakse korralikku kaupa.Nädal peale ostu hankisin uue võimu-estonia 010 nende audestega ei kõlanud enam üldse-sai toodud sony TA-F70 ,siis selgus kohe ,et üks kõrgete valjukas läbi ja üks bassikas ka mängib imelikult.Täna siis panin uue kõrgete valjuka uue ja siis oli juba selge pilt,et teise valjuka keskmine ka kohe õhtal ja bassikas samuti.Seda sai kuulatud koos kasutaja ROM iga.Esimest korda kui avastasin ,et kõrged läbi helistasin ka rainx666 le ,aga tema väitis ,et temal oli kõik korras.Ühesõnaga sain tema käest kaks kasti aga ühes valjukaid sees ei olnud.Nüüd siis küsimus teistele-mis sellisest sigadusest arvta ja kas sellisele vennale siin foorumis üldse enam kohta on.Mina ikkagi arvan ,et ta müüs teadlikult katkist asja.Aga ootaks ka romilt kommentaare.
    viimati muutis kasutaja wigo; 09 m 2009, 21:59.

    #2
    Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

    Esmalt postitatud wigo poolt
    Sai siis tema käest audes 063 soetatud ... ei kuulanud neid korralikult ... hankisin uue võimu-estonia 010 nende audestega ei kõlanud enam üldse-sai toodud sony TA-F70 ,siis selgus kohe ,et üks kõrgete valjukas läbi ja üks bassikas ka mängib imelikult. Täna siis panin uue kõrgete valjuka uue ja siis oli juba selge pilt,et teise valjuka keskmine ka kohe õhtal ja bassikas samuti.
    Oled Sa kindel, et ise neid ära ei sussitanud? Ma kipun arvama, et rikkis valjukat oleks kohe märganud, võimendi vahetus ei oma mingit tähtsust.

    Comment


      #3
      Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

      Olen täiesti kindel-kolm valjukat ühel ajal ei ole enam juhus.Seda enam,et estonia 010 ei suuda sellist powerit küll arendada.Kusjuures panin kohe tähele kui kõlarid järgi ühendasin,et üks mängib erinevalt.Siis sai talle ka kohe helistatud.

      Comment


        #4
        Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

        Esmalt postitatud a1 poolt
        Oled Sa kindel, et ise neid ära ei sussitanud? Ma kipun arvama, et rikkis valjukat oleks kohe märganud, võimendi vahetus ei oma mingit tähtsust.
        Huvitav, et enne Audeseid üle aasta kasutuses olnud Estonia 35AS-021-1 jäid terveks
        Antud juhul pole vähimatki kahtlust, et müüa teadlikult äris poolsurnud kõlarid maha, kui vaatate tema mainet, saate isegi aru, et see tal tavaline asi.
        Vigadest: ühes kõlaris kõrgsagedus täiesti vait, bassikas imeliku lisaplärinaga, mis esineb aeg-ajalt (visuaalselt terve, ilmselt mähis lahti või midagi taolist). Teises kõlaris kesksagedus mängib palju vaiksemalt ja moonutusega/lisahäälega. Kahjuks polnud palju aega kuulata ja kõlareid paremini uurida, kahtlustan, et sealt võib mis iganes üllatusi tulla.
        Lisan ka lingi kuulutusest, et veidi selgem oleks millest jutt: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ight=audes+063
        viimati muutis kasutaja Rom; 09 m 2009, 22:23.

        Comment


          #5
          Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

          Esmalt postitatud wigo poolt
          Seda enam,et estonia 010 ei suuda sellist powerit küll arendada.
          Ülejäänud teemasse täiesti sekkumata tuleks ülalolev lause küll ümber lükata. Kõrged lähevad enamasti läbi just siis kui võimendi mängib oma võimsuse piiri peal ja hakkab klippima. See tähendab just liiga nõrka võimendit ja puuduvaid kõrvu või nendevahelist ollust heli jubedaks minemise määramisel et natuke maha keerata ja püsida võimendi võimaluste piirides. Sellest, mis juhtub ja miks juhtub, on siin pikat juttu olnud, otsi foorumist kui tehnilisi detaile tahad.

          Comment


            #6
            Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

            Selleks, et Estonia 010`ga sellel konkreetsel Audesel kesk- ja kõrgsageduselemendid läbi "sussitada", peab komplekti ikka väga valjusti ja kriitilise piiri peal kuulama pikemat aega, normaalsel vaiksel kuulamisel oleks ju tegelikult niigi selge olnud, et teatud elemendid kõlaris ei tööta, multimeetriga võiks veenduda veel, et asjad kindlalt ei oma peal nimetatud takistust. Ilmselt on mähis kõrgsageduselemendil katkenud ja bassielemendil on häälepool saanud nn. kuumakahjustusi ja mähisekeerud lahti visanud ja need nühivad õhupilus magnetsüsteemi niikaua kui ahel läbikulub ja katkeb.
            On ise ka selle Raineriga äri ühel korral aetud ja kaup erines mitmeti algselt kirjeldatust ja ei vastanud ootustele, lisaks oli mingi amatöörist imbetsill PCB täielikult üles songinud ja SMD tehnoloogia polnud talle ilmselt samuti tuttav...
            Lisaks puudub puldi ekvalaiseril 35mm käiguga liugur stereopote, mida pole siiani kuskilt leidnud, seega seisab enam kui 1k eest soetatud seade siiani laiali ja ootab senituvastamata detaile.
            Kui sai seadme endisele omanikule järelpäring tehtud, sain vastuseks noorteslängis kirjutatud anomaalse jadaverbaalsuse- tema ei tea sellest songimisest midagi, kõik oli suht korras, ainult üks kanal ei tööta (emakeelde tõlgitud tekst), puuduolevatest detailidest polnud sõnagi...
            Pildimaterjal sai lisatud kunagi siia:

            Kunagine müügiteema siin: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=38997
            Lisaks oli puldil peal huvitav valge markeriga kirjutatud riiklikule asutusele kohane ID- koodmarkeering....
            Ühesõnaga, inimene õpib oma vigadest ja loodetavasti enam sama "reha" otsa ei astu.

            Comment


              #7
              Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

              Esmalt postitatud digital poolt
              Ülejäänud teemasse täiesti sekkumata tuleks ülalolev lause küll ümber lükata. Kõrged lähevad enamasti läbi just siis kui võimendi mängib oma võimsuse piiri peal ja hakkab klippima. See tähendab just liiga nõrka võimendit ja puuduvaid kõrvu või nendevahelist ollust heli jubedaks minemise määramisel et natuke maha keerata ja püsida võimendi võimaluste piirides. Sellest, mis juhtub ja miks juhtub, on siin pikat juttu olnud, otsi foorumist kui tehnilisi detaile tahad.
              Juhin veelkord tähelepanu asjaolule,et helistasin kohe peale kõlarite proovimist ja arvan ,et need olid juba vigased.

              Comment


                #8
                Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                ma ei saa aru ..mida sa ulud nüüd?

                Pakkusin kõlareid kuulata/Vaadata jms enne tehingu tegemist, tegid seda, OK oli sinu vastus. Ma ei tea vbla tõesti mingi üli kvaliteet muusikaallika kuulamisel tegi vahet..ei oska üelda ei kuula stuudiokvaliteet muusikat...

                Ise kuulasin samuti su kasutaja ROM estooniaid..olin nõus vahetuseks need võtma..kuigi hiljem selgus ,et keegi tarkpea sees juhtmeid närinud..polnud suvatsenud isegi eleketri teippi/tinutadagi ( ma ei usu et see nüüd Rom ise oli..), 1 bassi kärjeosa oli mingi auguline, bass võre kõver ning kastid ei näinud just välja nii nagu sa rääkisid ,et "oii hullult eeskujulikud ja vägevad" lisaks kui kõlarid uue omaniku leidsid tuli välja ,et 1 bass pidavat kahtlast heli tegema...leppisin sellega kõigega..et mis siis ikka. tulin mingi hädavilet tegema?

                Samuti seegi vale sinupoolt ,et need 8" lairibad v mis iganes on..IDEAALSES korras nagu sa rõhutasid, 1 kuppel oli lömmmis (nägid ise ju ) plus teisel elemendil auk membraanis.. (samuti nägid ise) ning lisaks "surround" lahti..siis oli "oih ja mingi arusaamatu pobin"...samuti sinu jutt ,et polnud ühtegi kirja peal elementidel (küsisin korduvalt)->..lahtivõtmisel ikkagi selgus ,et oli suurelt kirjas...ma ei usu ,et sa niivõrd pime ja haugi mäluga olla võid.

                18" woofri mis andsid...rääkisid samuti et "surround" parandada...OK pill muidu...
                sai küll parandatud ja tuli see osa ilusti välja AGA...papp on ju mädanenud...oleks võinud kohe üelda ,et mingi kradi vett saanud (niiskuse hallitus oli ju peal nägid ise)..sellest piuksugi ei teinud.....ok

                mõtle nüüd üle kas on mõtet lamppi mind mustama tulla?
                või teen ka nüüd teema siin sellest sitast mis mulle tõid..ja hakkame võidu jändama?! mõttetu nagu

                lõpetuseks...Mina ei olnud kursis sellega mida sa väidad enne tehingu tegemist, alles siis kui helistasid..samuti ei tuvastanud seda "soundcheck" ajal ei sina ega mina...vbla keerasid ise ptsi kust mina tean mida sa nendega tegid nädalaga.
                mida sa lohh vahid

                Comment


                  #9
                  Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                  Esmalt postitatud wigo poolt
                  Juhin veelkord tähelepanu asjaolule,et helistasin kohe peale kõlarite proovimist ja arvan ,et need olid juba vigased.
                  ...
                  mida sa lohh vahid

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                    Kas tolasid ei saaks kasutajalistist eemaldada ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                      Nii-lõpetuseks siis.Mõlemal kõlaril vahetatud bassikad-siis üks kõrgete ja üks kesksagedus.Nüüd võib heliga rahule jääda.Sinu segase teksti peale ei oska midagi vastata.Edu sulle siis ärimees.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                        Kokkuvõte:
                        Müüja kiidab alati oma kaupa, et tehingust võimalikult suurt tulu teenida.
                        Kõlarite, võimendite ja muu helikola ostmisel tuleb need alati ENNE TEHINGU SOORITAMIST ÜLE KUULATA. Siis ei ole pärast mingit kobinat.
                        Kui kaup ostjale ei sobi, siis jääb tehing ära.

                        Lisaks - "suuri" kõlareid transporditakse alati selg või nägu allapoole. Miks? Sest kui kõlar on külili, ja autoga "suurest" august läbi sõita, siis on võimalik, et raske magnet põrub tsentrist välja. No ja siis ei tohi seda kõlarit mingil juhul enne kasutada, kui magnet jälle tsentrisse tagasi sätitud on.

                        Ma ei ütle, et selle tehingu puhul transport saatuslikuks sai aga teoreetiline võimalus on olemas. Antud tehingu puhul jääb tõde kuskile ostja ja müüja vahepeale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                          Ei taha vaidlusse laskuda, kuid väike täpsustus ilmselt kuluks ära. Kuna olin ise neid audeseid näinud/kuulanud, oman kõlarite seisukorrast üsna selget pilti ja olen veendunud, et kõlarid on liig suure võimsuse tagajärjel lihtsalt ära "küpsetatud". Katkestuses kõrgsagedus, vigane kesksagedus ja lisaks kaks vigast bassikat on natukene liig ühe otsa Pärnu-Tallinn transpordi kohta, teoreetiliselt bassikate osas oleks isegi võimalik, kuid huvitav fakt ka see, et ühel bassikal oli lisaks ka mähise takistus erinev märgatavalt (arvatavasti lühiskeerud).

                          Mõni aeg tagasi tundis müüja huvi, täpselt samade bassikate vastu: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...hlight=filtrid
                          võimalik, et kokkusattumus... ei hakka selles osas midagi põhjapanevat väitma.


                          Lõppkokkuvõttes kõlarite korda saamiseks tuli uuel omanikul juurde osta "kõigest"
                          1x kõrgsagedusvaljuhääldi;
                          1x kesksagedusvaljuhääldi;
                          2x bassivaljuhääldit.

                          Tsiteerides ühte poliitikut: - "Pole pahhaaa"
                          Ostja süü ka täiesti olemas - usaldas liigselt.
                          Panin vaid faktid kirja.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kasutaja rainx666 petukaup.

                            nu kui ma ostsin S90 600.- eest, siis ma ostsin teadlikult, et kõrged on läbi.
                            Et saaks hiljem tõestusmaterjalina midagigi FÜÜSILISELT müüja vastu kasutada.

                            Välja vahetadas ilmnes tõsiasi, et ühel oli S30 valjukas koos mingise plastikust käkk alusega, teisel mähis läbi(pmst vaid uus kerida ja oleks kombes).

                            Niiet sellisel juhul ma soovitaks sellel müüjal ennast 5 tooni võrra kerra tõmmata ja oma keelt jälgida. Ennegi nähtud "aga minul oli korras ja sina ise keerasid metsa" suhtumist...

                            Viimane suurem oli vist nende ajalehtedega parandatud kinamp või lomo valjukad. Edu ka minu poolt, ärimees...

                            viimati muutis kasutaja tartu pets; 14 m 2009, 22:11.
                            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                            Comment

                            Working...
                            X