Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3 faasi elektrimootor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3 faasi elektrimootor

    Juhtus niisugune kurb lugu, et kallid vanemad laenasid plaatsaagi ja jätsid selle ilma kätte, mistõttu elektrimootor läks läbi.

    Kuressaarest, Harakapesa nimelisest kontorist õnnestus hankida yks 2900 rpm, 1,5 KW mootor, paraku, esimese vähe paksema materjali lõikamisel viskas see suitsu välja. Ei teagi, kas 1,5 KW on liiga vähe v. oli mootoril mingi varjatud defekt mähistes.

    Kus võiks olla see lahe koht kust õnnestuks hankida mõistliku hinnaga mootor, kuni 5 KW, kuni 16 A (no ilmselt natuke vähem, et muud seadmed ka elada saaks), kuni 5000 rpm (rohkem ei kannata saeketas) el. mootor.

    Ei saa ju olla, et kõik nõuka-aegsed mootorid on juba ilma pealt kadunud.

    Soov ja KB ja osta.ee igatahes ei aidanud. Kuressaares pole kah rohkem suure rpm-iga mootreid.

    Tegelikult ma olen muidugi valmis kuulama ära kõigi arvamused, et milline oleks õige mootor plaatsaele millega on plaanis lõigata kuni 10 materjali.

    Ahjaa, kas niisugune mõte, et ma keeran vana muruniiduki pealt ära Briggs and Stratton bensiinimootori ja panen selle el. mootori asemele on väga loll???
    Parameetrite poolest 3,5 hp (2,6 kw?) ja 2900-3500 rpm peaks ju sobima. Loll lugu on muiudgi see, et kui saag hakkab tihkelt k2ima siis el, mootor v6tab tuuri maha aga bensukas sureb lihtsalt välja.
    viimati muutis kasutaja Offf; 13 m 2009, 20:21.

    #2
    Vs: 3 faasi elektrimootor

    Sarnane sidur nagu mootorsael oleks väljasuremise lahenduseks.
    otsija

    Comment


      #3
      Vs: 3 faasi elektrimootor

      Niiduki mootorile peab siis mingi ime reduktori ehitama, sest talle ei meeldi küllili asendis käia. Muidu olen näinud paksusmasinat, niiduki mootoriga. See töötas küll kenasti. Üleüldse on niiduki mootoreid igalpool kasutuses: niiduk ise, mõned lihtsamad raiderid, jääpuurid, mullafreesid, elektrigeneraatorid...
      Condemn the hive.

      Comment


        #4
        Vs: 3 faasi elektrimootor

        Aga seal Harakapesa hoovi peal oli kunagi elektrimootorite mähkimine.
        http://www.kontakt.ee/kontakt.php?la...=227755&show=0
        http://www.kontakt.ee/kontakt.php?la...=523604&show=0
        Kas nüüdseks pole mitte EPT hoovi peale kolinud? Päris kindel küll pole. Helista ja küsi.

        Comment


          #5
          Vs: 3 faasi elektrimootor

          otsija: sarnane sidur oleks vahva, aga kuidas see sinna mehhanismi aretada, seda kyll ette ei kujuta.
          ainpaasalu: ma m6tlesin, et peaks piisama yhest sellisest 90 kraadisest "nurgast" kahe koonushammasrattaga. Ma olen sellist isegi mingis pudipadipoes n2inud.

          Comment


            #6
            Vs: 3 faasi elektrimootor

            Jah, kui on kohe selline hea lahendus olemas ja saab ilusti tsentrisse võlli otsa siis miks mitte. Osad mootorid muidugi tahavad, et tera all oleks, muidu ei käivitu või kui käivituvad siis käivad halvasti. Tera osalt hooratta eest seal. Kuigi ma olen näinud lahendusi ilma selleta siis tavaliselt ikkagi suurem osa niiduki mootoreid eriti terata ei taha tööd teha. pead enne proovima oma mootorit, mis näo ta teeb, kas lööb kohe kiilu ära või kannatab. Ja mingi sidur oleks jah hea, siis ei ole oksakohad nii hirmus laks mootorile.

            See oleks selline vahva variant, et sae kus tahab.

            Samas on kindlasti hulka lihtsam ja odavam ja parem ikkagi mingi elektromootor sinna sebida ja asi ants. Tööriist peab ikkagi hea, lihtne ja vastupidav olema.
            Condemn the hive.

            Comment


              #7
              Vs: 3 faasi elektrimootor

              Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
              Samas on kindlasti hulka lihtsam ja odavam ja parem ikkagi mingi elektromootor sinna sebida ja asi ants. Tööriist peab ikkagi hea, lihtne ja vastupidav olema.
              100% nõus sinuga. Ainult kus on see koht, mis nõuka-aegseid võimsaid, kõrge pöördega mootoreid pisikese raha eest annab?

              Comment


                #8
                Vs: 3 faasi elektrimootor

                lase vana mootor ära mähkida
                meie võrgusageduse juures on mootori teoreetiliseks ülempiiriks 3000 pööret minutis, reaalselt on see pigem 2900 vms. kiiremaks pörlemiseks vaja ülekannet või siis sagedusmuundit.
                vihm pole minu kogemuste põhjal ühtki asünkrooni p***i keranud, ei usu mina, et asi sellega kõrbes. pigem üks faas oli puudu või midagi sarnast.
                mootori võid panna nii suure, kui kaitse kannab ja raami vahele ära mahub, reaalselt võtab ta ikkagi just nii palju elektrit, kui talle koormust annad. minu kogemustel saint papsi saega pikk päev tehtud ja suht palju koormust, ning 4,5kW isend oli õhtuks tarbind natuke alla 5kW...
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: 3 faasi elektrimootor

                  Soovitan Sul vaadata komisjoni kauplustesse (need kus igasugu vana träni müüakse).
                  Samuti soovitan teha oma teema ka Auto-moto foorumisse.
                  Võid ka enne seal ringi vaadata, äkki keegi midagi pakub.
                  http://forum.automoto.ee/

                  Seal peab teemade tegemisega ettevaatlik olema. Uute asjadega seal äritseda ei saa. Niiet oma teema sobivust peaksid ise jälgima, ma ei viitsi ise praegu uurida.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 3 faasi elektrimootor

                    Esmalt postitatud Offf poolt
                    2900 rpm, 1,5 KW mootor, paraku, esimese vähe paksema materjali lõikamisel viskas see suitsu välja.

                    kui saag hakkab tihkelt k2ima siis el, mootor v6tab tuuri maha
                    Kui mootorit tugevalt koormata siis tema voolud kasvavad ja ta võib tõesti maha põleda.
                    Täpsemini, teda võib maha põletada.

                    Aeg-ajalt näen peeglist ühte meest, kes 1,5 kW mootoriga saega maja ehitas ja
                    ka ühest mootorist niimoodi lahti sai.
                    Mootor sai remonditud, mõistust tuli juurde ja pärast sai lõigatud ka
                    4 cm saarelaudu ilma et oleks põlemisega probleeme olnud.
                    Ikka tasa ja targu. Kulus aega, aga saemootorit ei tulnud enam vahetada.

                    Neid "elektimootorite remont" vastuseid googlis oli üsna hulgi.
                    Aga kõik rääkisid mootoritest kuni 3000 pm. See on neil tõest sünniviga.

                    Ainus, kes kiiremini keerutab on tolmuimeja.
                    Seal on alalisvoolu mootori tüüpi kollektoriga tegelane.
                    Trammidel võiks ka sellised olla.
                    Vähemasti kirjutatakse et peavoolu mootor on kõva vedama.
                    Vast leiad seal Virtsu-Kuivastu trammi pealt mõne kõvema mootori.

                    Need vanemad saed-höövlid said oma tuurid sageli rihmaga üles.
                    1-2 suhtega ülekanne annab juba 6000 kätte.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 3 faasi elektrimootor

                      kui kuressaare mees oled, siis feizertonis ka mähiti mootoreid (ept hoovil, rebiri ja makita jne esindus, pikendusjuhtmete valmistajad jne jne). Harakapesal tasub silma peal hoida, aegajalt sinna tuleb neid mootoreid (praegu vasehind all, keegi enam vanarauaks otse ei vii ehk, toovad vanakraami poodi hoopis), aga hinnad kipuvad olema röögatud (ehe näide oli üks 21" umbes 5-10a vana nimetu kineskoop telekas, mille eest küpsiti 3990.- 486 arvuteid neil vist siiamaani 2000 krooni eest müügis). aga aegajalt tõepoolest leiab pärleid ka sealt.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 3 faasi elektrimootor

                        Vahelduvvoolumootorid keerutavad kiiremini kui kasutad sagedusmuundurit.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 3 faasi elektrimootor

                          Neid 3...5 kW 1500...3000 p/min mootoreid pole mina veel kunagi kusagil komisjonipoes näinud (vähemalt Saaremaal mitte), ju pole lihtsalt peale sattunud. Õnneks endal vene ajast piisav varu olemas. Komisjonipoodi viiakse tavaliselt midagi sellist, millega pole endal suurt midagi peale hakata (mingeid "väärakaid" seal tavaliselt alati vedeleb), ülearuse normaalse mootori jõuab naabrimees tavaliselt endale kaubelda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: 3 faasi elektrimootor

                            Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
                            Tera osalt hooratta eest seal.
                            Tera asemel saavad ju olema saeketas, võll(id), rihmülekanne?, "pudipadipoest ostetud nurk"...
                            Vaata, et tuleb veel nöör jämedama vastu vahetada.

                            Comment


                              #15
                              Vs: 3 faasi elektrimootor

                              Esmalt postitatud A.S. poolt
                              Vaata, et tuleb veel nöör jämedama vastu vahetada.
                              Selle käimatõmbamine võib küll probleemiks kujuneda ilma sidurita.
                              Sidurina oleks kõige lihtsam teha vast rihmülekandega rattad, mis eemalduvad vedrupingega, rihm läheb pingule ja lahutamist ei toimu. Lahutamiseks teha hoob, mis surub rihmarattaid kokku.
                              Oleneb küll, kui suuri prusse saagima hakkad, aga mootor võib nõrgaks jääda. Muruniidukimootor elab ju põhiliselt pöörete pealt ja see tera on mõeldud ka natuke inertsi juurdeandmiseks, kui panna sinna metallreduktor vahele, ei saa sealt enam seda 2,5kW küll kätte.

                              Ajalehes Meie Maa on vahel müügil elektrimootoreid. Bensiinimootori pealearetamine on aeganõudev ja mõttetu, kui just isetegemise soovi pole.

                              Comment

                              Working...
                              X