Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trükkplaadi puurid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trükkplaadi puurid

    Tere.
    Kuna pidevalt trükkplaatide tegemine käsil, siis oleks vaja puure aukude puurimiseks. Kunagi sai proovitud 0.7mm puuridega, mida on saada, aga vot mind nad ei rahulda. Augud tulevad liiga jämedad ja neid on varudes olemas kah. 0.5mm puur on aga hoopis teine maailm. Toredad tükid, aga ei ole eriti saada kuskilt. Kunagi ammu sain ühest poest, mdia enam ei ole, neid miski 7 eeguga tükk. Nüüd avastasin teise poe, aga seal 26eeku /tükk :|. Lisan veel seda, et need ei ole mingid spets puurid, et nii kallid on. Ehk keegi teab kust võiks odavamalt saada/osta/tellida.

    -Eggy

    #2
    Vs: Trükkplaadi puurid

    Ajad muutuvad, TALSE tõuseb jne. Varsti maksad puuri eest nt 5 EUR/tk. Midagi pole teha, olnud aegu ei saa ka igavesti taga nutta
    Esmalt postitatud Eggy poolt
    Kunagi ammu sain ühest poest, mdia enam ei ole, neid miski 7 eeguga tükk. Nüüd avastasin teise poe, aga seal 26eeku /tükk :|. Lisan veel seda, et need ei ole mingid spets puurid, et nii kallid on. Ehk keegi teab kust võiks odavamalt saada/osta/tellida.

    -Eggy
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      #3
      Vs: Trükkplaadi puurid

      Just see ei meeldi,et seal samas on 0.7mm puur 9eeku.

      Comment


        #4
        Vs: Trükkplaadi puurid

        No soojad saiad on ikka kallimad kui külmad
        Esmalt postitatud Eggy poolt
        Just see ei meeldi,et seal samas on 0.7mm puur 9eeku.
        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

        Comment


          #5
          Vs: Trükkplaadi puurid

          Aga osta päris trükkplaadipuure, neid vanarauast pilpaid kulub 100 korda rohkem.
          Päris puure saad Nylund Eestist. Maksavad tõesti 5 euri kuid amatööri käes kestavad igavesti - st et ei nürine, pooleks lähevad ikka kui murda.
          Hss puur (see pilbas) kestab 100-200 ava ja need on ka väärakad. Päris karbiidpuur teeb 4000-8000 ava ja isegi ette pole vaja kärnida.

          Comment


            #6
            Vs: Trükkplaadi puurid

            Esmalt postitatud KaruTEC poolt
            Aga osta päris trükkplaadipuure, neid vanarauast pilpaid kulub 100 korda rohkem.
            Päris puure saad Nylund Eestist. Maksavad tõesti 5 euri kuid amatööri käes kestavad igavesti - st et ei nürine, pooleks lähevad ikka kui murda.
            Hss puur (see pilbas) kestab 100-200 ava ja need on ka väärakad. Päris karbiidpuur teeb 4000-8000 ava ja isegi ette pole vaja kärnida.
            mis pöördeid see "pärispuur" tahab muide?

            vtl@siiani "pilbastega" puurinud
            GSM: 5039624

            Comment


              #7
              Vs: Trükkplaadi puurid

              Ega tema geomeetria ei erine kuigivõrd savipuurist. Nii et kui enne sai puuritud 5k rpmiga, ei lähe midagi halvemaks kui õige puur asemele panna.
              Siiski, 0.7mm puuri pöörded võiksid alata 10k rpmist, 20k oleks juba suurepärane. Siis ei ole vaja kärnida ja töö läheb kiiresti.
              Ma olen vahel jaganud nürisid tööriistu, kui jälle mingi kogus tekib siis panen siia teate. Neid võib ka Brandnerist küsida - peale teatud terituskordi on puur liiga lühike masinasse panemiseks ja visatakse ära (ok, utiliseeritakse, kuid tooraine hind on tühine).
              Nüri = sigaterav, kui võrrelda HSS puuriga

              Comment


                #8
                Vs: Trükkplaadi puurid

                Ma teen trükkplaadil pad-id seest tühjana, nii pole kärnida vaja ja säästab ka puuri. Kasutan 24V alalisvoolumootorit, mis saadud HP printeri seest. Pöördeid pole just palju, aga mulle sobib ja augud suhteliselt korralikud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Trükkplaadi puurid

                  Mis see 5 Eurot ka on? Elektroonikas küll mitte midagi.

                  Odava asja võib küll osta, aga lõpuks oled vandudes sunnitud ostma hea. Ja see vandumine võib tulla näiteks sellest, et oled odava tööriistaga töö ära rikkunud. Kruvikeeraja on üks hea näide.

                  Tean omast käestki, et säästmine on raha maha viskamine. Odav ja hea - sellist asja ei ole. Näiteks minu 170 maksnud jootekolvist sai peale ühte plaati vaid pistikuga juhe. Sääst? Oh ei. Ja pistikuga juhtmeid oli mul juba ennegi piisavalt... Ja suure hurraaga ostetud tööriistakomplektist lõikasid lõiketangid korralikult vaid pehmet vaske. Muu peale paindusid ära. Juhtmepuhastaja lõikur aga oli isegi pehmem kui vask! Ristpeakruvikeeraja õnnestus lihtsa vaevaga ümaraks saada. Ei saanud arugi. Sääst missugune. Pärast, korralikke asju kasutades olen pidanud korduvalt imestama, et miks ma vahepeal küll sellist s... kasutasin. Võtame näiteks murtava teraga noa. Ma poleks iial uskunud, et see võib nii terav olla. Aga siis sain ma endale Stanley noa. Maksis 34.-, muide.
                  Sellist juttu võiks ilmselt lõpmatuseni rääkida. Tööriistad, materjalid... kõik. Odavus peab ju millegi arvelt tulema.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Trükkplaadi puurid

                    Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                    Ega tema geomeetria ei erine kuigivõrd savipuurist. Nii et kui enne sai puuritud 5k rpmiga, ei lähe midagi halvemaks kui õige puur asemele panna.
                    Siiski, 0.7mm puuri pöörded võiksid alata 10k rpmist, 20k oleks juba suurepärane. Siis ei ole vaja kärnida ja töö läheb kiiresti.
                    Ma olen vahel jaganud nürisid tööriistu, kui jälle mingi kogus tekib siis panen siia teate. Neid võib ka Brandnerist küsida - peale teatud terituskordi on puur liiga lühike masinasse panemiseks ja visatakse ära (ok, utiliseeritakse, kuid tooraine hind on tühine).
                    Nüri = sigaterav, kui võrrelda HSS puuriga
                    Võtaks hea meelega paar tükki. Keegi on minu tagant ilusa karbi koos peotäie puuride ja hambafreesidega ära pätsanud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Trükkplaadi puurid

                      Karbiidpuuride kohta kiitus muidu lõikeomaduste kohta täiesti pretsedenditu kuid selles, et need katki ei lähe-pheh-mis jutt? Kergemini murduvad küll kui HSS seega algajale küll karbiidpuuri ei soovitaks kui tegu just multimiljonäriga ei ole. HSS on küll jama-kvaliteeti sellega ei saa aga karbiidpuuriga mingi mootori otsa kinnitatuna on suhe niisugune: 1 auk=1 puur (seda käevahel puurides!). Seega algaja jaoks kehva lahendus, eriti kui ei ole korralikku rakist puuriseadme kinnitamiseks. See 1:1 jutt on omast kogemusest juba tunda olnud. Aga korralike riistadega töötades on karbiidpuurid muidugi üle HSS-i. Tartus näiteks saab neid 12-15 eeku tk. Väga hull ei ole kui ettevaatlik olla ja 1:1 mitte teha . Neid 5 EUR/tk ei ole ise proovinud, ELFAs vist olid ka mingisugused niisuguse hinnaga-kogemusi? ???

                      Comment


                        #12
                        Vs: Trükkplaadi puurid

                        Millal ma väitsin et katki ei lähe ? Murdes ikka lähevad. Ise olen dremelit käes hoides päris palju puurinud, asi on kogemuses. 1 auk 1 puur on kaks võimalust: 0.2mm ülipeenike puur või värisev käsi ja tsentrist väljas padrun.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Trükkplaadi puurid

                          Esmalt postitatud Eggy poolt
                          Ma teen trükkplaadil pad-id seest tühjana, nii pole kärnida vaja ja säästab ka puuri.
                          Kuulake, kuidas tuleb pad'e teha. Õige jutt!

                          Muide, käte värin on väiksem, kui toetada käed võimalikult sõrmede lähedalt - randmetega lauale vms.
                          If you think education is expensive, try ignorance.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Trükkplaadi puurid

                            Ma kasutan seda samust alalisvoolu mootorit, käed toetan muidugi randmest lauale ja pole sellega veel ühtegi 0.5-1mm puuri ära murdnud.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Trükkplaadi puurid

                              Ehhee ma puurin akutrelliga 0,6 se puuriga.Algul lõhkusin ikka mitu mitu puuri ära.Siis puurisin sedasi,et panin plaadi alusele ja siis puurisin nagu ikka puuriga(trelli ja käe raskus langes puurile vms).hiljem aga olen sedasi teinud,et ühes käes on trell ja teises käes hoian trükkplaati ning siis puurin sedasi.Enam pole ühtegi puuri ära lõhkunud
                              otsija

                              Comment

                              Working...
                              X