Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

klaasi puurimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    klaasi puurimine

    Avastasin, et frs8 sobib ideaalselt pooleliitrise moosipurgi otsa, aga kuidas juhe sinna sisse saada? ma kardan, et niisama puurides läheb katki. Ehk sulatada punaseks aetud naelaga, kuid siis võib termopaisumisega puruks minna. Mda teie soovitaks? Muidu päris äge kastilahendus, ma arvan.

    #2
    Vs: klaasi puurimine

    Ega vist teemantpuurist paremat riista pole. Kuigi meenub juhus, kus kamp kutte suurest igavusest tavalise vene metallipuuriga teeklaasi põhja augu suristas. Puurist ei jäänud peale saba eriti midagi järele. Seda ei soovita siiski proovida, sest mõne minuti pärast klaas sõna otseses mõttes plahvatas - käis kõva plaks ja terve tuba oli peenikest klaasipuru täis.

    EDIT: täpsustaks, et klaas ei läinud mitte puurimise ajal puruks. Kui kõik soovijad olid käinud seda imeasja oma silmaga kaemas, lahkus seltskond rahulolevalt koridori muljeid vahetama. Siis kostis toast ootamatult kõva plaks ja kõik läksid rüsinal vaatama, mis siis nüüd plahvatas. Siis selguski, et tuleb põhjalik koristus ette võtta. Hea, et keegi seal ninapidi juures polnud, kui pauk käis...
    Küllap siis klaasi jahtudes sisepinged ületasid kriitilise piiri.
    viimati muutis kasutaja Padasonic; 12 m 2007, 04:05.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Vs: klaasi puurimine

      Teemant puur abiks ja vaikselt käsitrelliga puurid. Ints@ kaa klaasi augustanud. Mingisugust haisvat vedelikku tuli kaa panna puuri jahutuseks vms.(enam ei mäleta täpselt, gümnaasiumi klaasehistöö tunnist on juba mitu mitu aastat möödas).

      Comment


        #4
        Vs: klaasi puurimine

        Esmalt postitatud Padasonic poolt
        Seda ei soovita siiski proovida, sest mõne minuti pärast klaas sõna otseses mõttes plahvatas - käis kõva plaks ja terve tuba oli peenikest klaasipuru täis.
        Järelikult oli puurimisel nii suur hõõrdumine ja klaas kuumenes ning paisus erinevalt. Eks ma siis lähen uurin koolis, kas Reinul on teemantpuuri...

        Comment


          #5
          Vs: klaasi puurimine

          Igasugused purgid, klaasid jms nõud peaks enamasti olema valmistatud kiirjahutatud klaasist (s.t on karastatud). Sellise protsessi tulemusena tekivad klaasimassi sisemised pinged ja ebaühtlused, mistõttu on see väga kerge purunema (kas kiire temperatuurimuutuse või mehaanilise mõjuri tõttu). Seega ettevaatust.

          Ise olen omal ajal paksust vitriinklaasi tahvlist lõiganud välja kettaid. Selleks läks vaja metallseintega purki/kastrulit, mille serva sisse lõigati "hambad". Seejärel fikseeriti selline improviseeritud torupuur puukolmnurga abil ja hakati puuri külge kinnitatud käepidemete abil ning piisavat jõudu rakendades puuri edasi-tagasi pöörama. NB! Kogu see tegevus on mõttetu, kui ei lisata vett ja jämedateralist (0,20-0,25mm) abrasiivpulbrit. Ma ei tea, kas näiteks karborundi (ränikarbiid) enam kuskilt saabki (kui saab, siis võiks mullegi teatada ). Igatahes 10-12mm paksuse 130mm läbimõõduga klaasketta väljalõikamiseks kulus mõni tund.
          viimati muutis kasutaja jan; 11 m 2007, 23:49.

          Comment


            #6
            Vs: klaasi puurimine

            on olemas ka spetsiaalsed klaasipuurid. kasutatakse ka osade õhemate keraamiliste plaatide puurimisel.
            klaasi uuristamisel peab vesi kogu aeg peal olema, sest tavaline klaas ei kannata peaaegu üldse temperatuurist tulenevaid pingeid
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: klaasi puurimine

              Klaasitöökodade jaoks on augu puurimine üks lihtsamaid asju.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: klaasi puurimine

                Tavakasutuses klaasesemed ei ole karastatud.Ja karastatud klaas on just tugevam aga puruneb paljudeks väikesteks tükkideks(turvaklaas,soolaklaas).

                Comment


                  #9
                  Vs: klaasi puurimine

                  Dremeliga saab väga eduliselt.
                  uuristamiseks olen kasutanud handymanni 300 eek minifreesi koos sellega kaasas olnud teemant graveerimis otsikut.
                  Ei ole vaja vett ega midagi.
                  Laialilendava klaasitolmuga tasuks siiski ettevaatlik olla, sest kui see silma satub, siis on pahasti

                  Comment


                    #10
                    Vs: klaasi puurimine

                    Kasutatakse ka vett, liiva ja vasktoru
                    Kinnitad vasktoru trelli otsa, puistad soovitud kohale liiva ja kastad puurimise ajal vee ja liiva seguga.
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      Vs: klaasi puurimine

                      Olen näinud torupuure klaasi puurimiseks ja olen ise ka puurinud pisikesi auke karbiidpuuridega.
                      Arvan et vasktoru ja liiv on kõige taskukohasem, kuna toru-teemantpuurid on päris kallid.

                      Comment


                        #12
                        Vs: klaasi puurimine

                        Ise olen klaasi sisse puurimisel kasutanud sobiva läbimõõduga teras varrast. Ümber puuritava koha olen teinud plasteliinist kausikese, valanud sinna vett (olen kuulnud, et petrooleum pidi olema parem), lisanud sinna abrasiivpulbrit. Käsidrelli aeglaste pööretega olen augu läbi saanud.
                        Näiteks vannitoas purunenud klaasriiuli asemel uue klaasi teravate servade lihvimiseks olen kasutanud jooksva vee all käiakivi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: klaasi puurimine

                          Esmalt postitatud andreie poolt
                          Klaasitöökodade jaoks on augu puurimine üks lihtsamaid asju.
                          Seda senikaua, kui asi tegelikkuseks läheb: ise proovisin leida töökoda, kus saaks vaasile augu sisse; aga kui saadi teada, et vaasi põhi on 14 mm paks, ajasid enamus käpad püsti või keeldusid vastutusest (kui läheb katki jne).
                          Head susserdamist !

                          Comment


                            #14
                            Vs: klaasi puurimine

                            Augu puurimine klaasi on tõepoolest väga lihtne.Elukaaslane tegi varem hulgi igasuguseid kellasid klaastahvlitest ka valgusteid klaaspurkidest. Muudkui plasteliinist rant ymber--siis vesi sisse -ja teemant torupuur trelli otsa 10 kuni 20 sekundit hirmu ja oligi auk sees. puur ise oli 7 või 8 mm läbimõõduga ja maksis 60 krooni.Ostsin Tallinnast katusepapi tänava peterburi mnt poolses otsas asuvast tööriistakauplusest.PS. enne pooditormamist tasuks tel teel uurida saadavust sest hiljem kui soovisin veel erinevat mõõtu puure osta neil enam ei olnud.

                            Comment


                              #15
                              Vs: klaasi puurimine

                              Loomulikult ei vastuta vaasi eest ükski töökoda - klaas on täiesti ettearvamatu materjal, keegi ei tea mis sisepinged seal esinevad.

                              Comment

                              Working...
                              X