Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veebispetsialist

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veebispetsialist

    Sellist ametit saab siis hakata see aasta Tartu kutsekas õppima,
    nats infot


    On keegi õppinud siin sellist asja või teab kedagi kes on?tahaks nagu peale gümnaasiumit seda õppima minna.Palju need veebispetsialistid teenivad on see ikka tasuv töö?Sellistel tööd ka ikka on?

    vaja ära otsustada ,mida õppima minna, aga ei oska valida midagi :S

    võibolla on vale foorum ,kust kysida.

    #2
    Vs: Veebispetsialist

    Õpi seda, mis sind huvitab. Tee endale asi selgeks, ja küll näed, peagi hakkab see ka raha sisse tooma.

    Comment


      #3
      Vs: Veebispetsialist

      Esmalt postitatud Puma2003 poolt
      ...On keegi õppinud siin sellist asja või teab kedagi kes on?tahaks nagu peale gümnaasiumit seda õppima minna.Palju need veebispetsialistid teenivad on see ikka tasuv töö?Sellistel tööd ka ikka on?...
      hea veebispets on inimene, kellel on ühekorraga nii kunstniku/disainerikätt ja head maitset ning samas tehnilist taipu selle realiseerimiseks. üsna palju võib näha veebe, kus üks pool puudu jäänud. heal programmistil pole tihtilugu elementaarsetki arusaamist visuaalsest küljest ja kasutajaliidese intuitiivsusest, vinge kunstnik võib aga kokku mõelda sellise monstrumi, mille peale tehnikainimesed juuksed peast katkuvad.

      mis tasuvusse puutub, siis need ajad on (ilmselt jäädavalt) möödas, kus iga staatilise kodulehe eest eesti keskmist kuupalka küsiti (ja maksti). samas, head disainerid ja erilahendused on endiselt hinnas, aga selleni jõudmiseks peab annet, töökogemust ja head nime olema.
      GSM: 5039624

      Comment


        #4
        Vs: Veebispetsialist

        Veebispetse on erinevaid - ühed suudavad 5 lehelise kodulehe kokku klopsida, teised tegelevad keeruliste veebilahenduste/andmebaasidega.
        Need viimased, tulevad tihti TÜ matemaatika teaduskonnast ning palgaprobleeme neil pole.
        -

        Comment


          #5
          Vs: Veebispetsialist

          See asi nagu huvitab mind.Ma hea meelega õpiks seda ,mis mind väga huvitab,aga nendest asjades millega ma tegelen saab ainult seda veebi tegemist õppida.hobid siis: lauatennis,dj ja veebilehte tegemisega tegelen ka natuke.hea meelega mingit arvuti ala õppima ,aga see krdi mate käib mul yle jõu.ma ei kujuta ette milline see mate seal kõrgkoolis siis veel on ,kui see ,mis me keskkoolis juba mul yle jõu käib natuke.

          kodukates viimased ,mis teinud olen:



          sellel esimesel lingil on yks originaal template ymber tehtud.Ma teeks hea meelega ise ,kui php'd oskaks ja teisel kodukal on template netist saadud.Selle teisel on muidu yks kminu tehtud skinn ka ,aga uues serveris ei saa tööle seda millegi pärast.

          Comment


            #6
            Re: Vs: Veebispetsialist

            Matti on vaja igal erialal suht. Selleta elus läbi ei saa. Kui Mat üle jõu käis keskkoolis, siis tuleks sellega kõvasti rohkem tegeleda ja asi selgeks teha.
            Aga templatiga veebilehe tegemisega saab hakkama tänapäeval juba suht iga mats. sõbral läks aega pool tundi selle sama joomlaga . Proovi seda php'd ikka kusagil õppida. netis on tutoriale kõik kohad täis... samuti ka seda matti, kui ala huvitab.

            Comment


              #7
              Vs: Veebispetsialist

              noh joomla templatetega on jah nii ,et valims teeb igayks see pole mingi probleem,aga asi jäu mul sinna taha kinni ,kui oli vaja lisada selle cssi abil need teksti värvid ja pildid jne.template on lihtne teha teed tabelitega mingi kujunduse ja lisad yhed koodid sinna ,kus mingit asja näha tahad jne.Mata ma yritan ikka selgeks teha jah, 4 venitab ikka välja

              Comment


                #8
                Vs: Veebispetsialist

                Esmalt postitatud Puma2003 poolt
                noh joomla templatetega on jah nii ,et valims teeb igayks see pole mingi probleem,aga asi jäu mul sinna taha kinni ,kui oli vaja lisada selle cssi abil need teksti värvid ja pildid jne.template on lihtne teha teed tabelitega mingi kujunduse ja lisad yhed koodid sinna ,kus mingit asja näha tahad jne.Mata ma yritan ikka selgeks teha jah, 4 venitab ikka välja
                http://djrait.acid.ee/web pole imho midagi vaadata, aga http://gymn.lihula.ee/raadio/ww2 paistab nii firefox 2.0 kui ie7 vaadates vigane. raamid jooksevad viltu, vahed vahel, tekst jookseb osaliselt raamide peal, kolm korda dubleeritud menüü otstarve jääb segaseks ja validaatorist (http://validator.w3.org/) ei lähe kumbki leht läbi. lõpetamata tag-id jms. üsna räiged vead.

                muide, enne kodulehtede tegemist/müümist tuleks endale elementaarsed grammatikareeglid selgeks teha. kusagil newsis-foorumis võib ju kirjutada kuidas meeldib, aga avalik veebileht peaks korrektne olema.
                konkreetselt siis: tühik käib koma (jt. kirjavahemärkide) järele, mitte koma ette. näiteks sinu raadiolehel (uudised->soovid) hakkab see häirivalt silma, et reavahetusele jäänud komad lendavad seetõttu uue rea algusesse.
                viimati muutis kasutaja vtl; 04 m 2007, 22:31.
                GSM: 5039624

                Comment


                  #9
                  Vs: Veebispetsialist

                  Ma usun,et seal on vigu räigelt.Kuna ma pole seda koolis õppinud ja nii palju oskan ,kui ise olen viitsinud vaadata.See ka ,et kumbagi lehte ma pole müünud ,mõlemad olen tasuta teinud.Ja see ,et sul näitab template valesti võib su arvuti resos asi olla.Mul 1024x768 ja näitab küll täiesti ilusti.Vahpeal see ülemine menyy küll jamab.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Veebispetsialist

                    selles ongi hea ja halva veebi vahe - hea veeb on tehtud standarditele vastavalt, soovitavalt ujuva layout'iga, ja renderdab kõigi enamlevinud brauseritega (ie6,7; firefox, opera, konqueror) õieti. Muidugi tuleks silmas pidada ka kõiki accessibility reegleid.
                    Tehniliselt ilusat HTML+CSS tehnikat võib näiteks siin vaadata: http://www.csszengarden.com/

                    Teemasse ka...
                    Igal erialal on võmalik hästi ära elada kui sa oled oma ala proff... Igasugu niisama veebiseppasid on kõik kohad täis ja seepärast võib erialase töö leidmine mitte just liiga lihtne olla.
                    Seega.... kui plaanid tulevikku it-ga siduda, siis mina soovitaks pigem midagi laiemat võtta. Siis oskad seda ja muud ka.
                    viimati muutis kasutaja digital; 05 m 2007, 17:05.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Veebispetsialist

                      Esmalt postitatud Puma2003 poolt
                      Ma usun,et seal on vigu räigelt.Kuna ma pole seda koolis õppinud ja nii palju oskan ,kui ise olen viitsinud vaadata.See ka ,et kumbagi lehte ma pole müünud ,mõlemad olen tasuta teinud.Ja see ,et sul näitab template valesti võib su arvuti resos asi olla.Mul 1024x768 ja näitab küll täiesti ilusti.Vahpeal see ülemine menyy küll jamab.
                      Vabanda otsekohese küsimuse eest, aga kas Sa oled imbetsill?
                      Ma kirjutasin sulle eelmises kirjas, et koma ette ei käi tühikut, koma järel käib tühik ja ka punkti järel käib tühik... ning järgmises kirjas lased Sa täpselt samamoodi edasi.

                      Mis aga "minu arvuti resosse" puutub, siis jäta endale eluks ajaks meelde - maailmas on miljoneid erinevaid opsüsteemide-brauserite-resode-monitoride-akende suuruse kombinatsioone ja mitte ükski inimene ei hakka eladeski Sinu lehekülje vaatamiseks midagi ümber seadistama. Kui lehekülge näidatakse vigaselt, siis on süüdi tegija. Punkt. Mitte kunagi ei ole "süüdi" kellegi arvuti "vale" reso vms. Veebitreiali asi on katsetada erinevate konfiguratsioonidega, et veenduda, et tema lehekülg igal pool ja igas olukorras viisakas välja näeks. Veebilehe puhul ei ole tähtis mitte see, kuidas ta Sinu arvutis välja näeb, vaid see, kuidas ta kõikides ülejäänud arvutites välja näeb.
                      Pealegi, kui veebileht on vigaselt kirjutatud ja ei vasta html/xml jt. standarditele, siis polegi mõtet oodata, et brauserid seda korrektselt näidata suudaksid.

                      PS. See, et Sa oled mingi käkerdise tasuta teinud (loe: kusagilt kopeerinud) ja pole selle eest raha küsinud (loe: pole lihtsalt antud), ei ole mingi vabandus vigast tööd teistele eksponeerida. Tee korda või võta maha, aga ära õigusta kehva tööd väikese (või olematu) tasuga. Meistri au maksab kordades rohkem, kui mistahes raha, aga ilmselt oled Sa veel liiga noor selleks, et sellest aru saada.

                      Minu arvates on Sul vara veebispetsialisti kutsest unistada. Enne on vaja põhikooli tasemel kirjakeel selgeks õppida ja elementaarne töössesuhtumine endale selgeks teha.
                      viimati muutis kasutaja vtl; 06 m 2007, 06:07.
                      GSM: 5039624

                      Comment


                        #12
                        Vs: Veebispetsialist

                        Mis seos on sinu lehel ja UNICEF-il?

                        Üldiselt jah, enne võiks osata standarditele vastavaid lehti teha ja omada ettekujutust php-st (ja muust "lavatagusest). Seda lavatagust serveris renderdatud koodi võib palju rohkem olla, kui vigast HTMLi sinu leheküljel...

                        Proovi ära esmane "hello world!" script www.php.net lehel ja siis vaata edasi...

                        Ise ma eriti ei usu kutsekoolitasel eriti kvalifikatiivsesse IT haridusse. Tõenäoliselt võib üks iseõppija spetsialiseerudes saavutada palju sügavama oskuspagasi. See aga eeldab väga tugevat enesedistsipliini, mis sunnib end koguaeg kontrollima ja endale hinnaalandusi koodi kvaliteedis mitte tegema. Teiste töösid pead võtma pigem näidistena, mitte toorikutena, mida kopeerida ja millele ise "paar tellist juurde laduda".

                        Comment


                          #13
                          Vs: Veebispetsialist

                          Esmalt postitatud vtl poolt
                          Vabanda otsekohese küsimuse eest, aga kas Sa oled imbetsill?
                          Ma kirjutasin sulle eelmises kirjas, et koma ette ei käi tühikut, koma järel käib tühik ja ka punkti järel käib tühik... ning järgmises kirjas lased Sa täpselt samamoodi edasi.
                          Vastus sinu küsimusele, ei ole imbetsill. See lihtsalt loll harjumus, et panen tühiku enne koma või siis ei pane üldse.

                          Ja ma saan aru, et ma olen loll ja noor veel. Sa ei pea kohe kaela kargama sellepärast.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Veebispetsialist

                            Tühikud ja komad on saatanast

                            Comment


                              #15
                              Vs: Veebispetsialist

                              Esmalt postitatud paadikapten poolt
                              Tühikud ja komad on saatanast
                              Just! Milleks meile õigekiri. Veel parem oleks, kui teiesugused üldse kirjutada ei oskaks - nett jääks mõttetu lalinaga risustamata.

                              Teema lukku.
                              vtl, moderaator
                              GSM: 5039624

                              Comment

                              Working...
                              X