Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

    Kuskilt uudistest jooksis hiljuti läbi, et "Tantsud tähtedega" püstitas meeletu vaatajarekordi...pani mõtlema et kuidas kurat määratakse mingi TV saate vaatajate hulk? On selleks mingi tehnoloogiline vigur or whats the case?
    There is no replacement for displacement!

    #2
    Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

    Selle asja nimi on statistika. Valitakse välja küsitletavad, püüdes saada võimalikult selline grupp, millise liikmete sotsiaalne, hariduslik jms. seis oleks keskmiselt selline nagu need on ka keskmiselt Eestis. Mida suurem on selline grupp, seda lähedasem üldisele keskmisele need andmed ka on ja seda usaldatavamalt saab grupi andmeid üldistada kogu Eesti vaatajate kohta.
    On ka seadmed, mis paigaldatakse televaatajate (nende nõusolekul muidugi) televiisoritele automaatseks vaadatavuse registreerimiseks. Sellistega näiteks tegeleb minuteada ka üks meie foorumikasutajatest, kahjuks ta ise vist käib viimasel ajal foorumis harva, et lugeda/vastata.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

      Tegelikult on olemas sellised uuringud, kus antakse vaatajatele TV/raadio kuulamise/vaatamise päevikud. Seal paned kirja mis ajast mis ajani mida kuulasid/vaatasid. See on vähemalt üks moodus.
      Eggy@on seda teinud-

      -Ette jõuti[mingil määral vähemalt]

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

        Mina tean, et asja tehakse nii:
        On üle riigi laiale jaotatud TV perekonnad, kellele on teleka külge pistetud black box, mille saas salajased skeemid ja targad päkapikud. see siis paneb kirja ja saadab masterile infot, mida televiisorikast näitab parajasti (ei saa ju kontrollida mida pererahvas vaatab. või äkki... hmm.
        igatahes selle infoga tehaksegi neid vaatajarekordeid jne. Jaotatud on need eri vanusegruppide ja mingil määral ka erialade ja rikkuse astme järgi, et saada võimalikult head ülevaadet, mida mis telekas mängib. arvatavasti tehakse nende järgi ka TV kavasid osades kanalites.


        10. klass, Meediaõpetus, 3 periood, RaM kool.

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

          Kel tõenäosus ja statistika parasjagu pooleli võiks välja arvutada palju neid boxe peab olema et saada nii ülitäpsed andmed nagu neid serveeritakse.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

            Esmalt postitatud Elukaz poolt
            Kel tõenäosus ja statistika parasjagu pooleli võiks välja arvutada palju neid boxe peab olema et saada nii ülitäpsed andmed nagu neid serveeritakse.
            Ühes hiljutises Kahvli saates räägiti just selllel teemal. Boxe on umbes 300 ringis ning need on üle Eesti rahvaarvu silmaspidades proportsionaalselt välja jaotatud ehk siis 1/3 boxidest Tallinnas jne...

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

              jah.. kas mitte kahvli saates emori esindajad tutvustasid, kuidas süsteem käib?
              asi siis nii, et osad 1-2 tv'ga pered kasutavad tõesti üht box'i. ja see, kelle käes pult on ja otsustab, mida parasjagu vaatab, peab eelnevalt selle boxi käivitama vastavalt kasutajale. nii et see seade tuvastab pere liikme, kes hetkel vaatab. ja kanalite vaatamise loendur töötab lihtsalt. taimer muudkui tiksub. mõõdab see siis sekundi täpsusega.
              neeb boxid on jagatud vastavalt elanike tihedusele üle eesti.
              enne neid seadeldisi olid jah vastavad päevikud, mida täideti siis tagant järele. täpsus oli sel juhul nii ja naa.
              nii see tv vaatamise statistika tuleb.

              Comment


                #8
                Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

                Ma ei mõelnud seda et palju neid reaalselt on, vaid et statistikas on selline asi kui veakoridor, mida arvestades antakse lõpptulemuses mingi hulk tüvenumbreid. Ma nii umbes arvan et 300 boxiga saab eesti piires +-50 000 tulemuse.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

                  Esmalt postitatud Elukaz poolt
                  Ma nii umbes arvan et 300 boxiga saab eesti piires +-50 000 tulemuse.
                  Mulle ka tundub, et eriti ajakirjanikud kipuvad viimaseid tüvenumbreid ülehindama.

                  Aga mis täpsusse puutub, siis asi areneb. Elioni IPTV süsteem peab põhimõtteliselt teadma millline programm mis ajahetkel misllisele kliendile jookseb.
                  DVB-(T,C,S) puhul on mõeldav, samuti et digibox'i tarkvarasse lisatakse (kui seda seal veel pole) jupp, mis logib üles vaadatud kanalid ja selle info võimalust mööda (telefon, arvutivõrk v.m.s.) uurijale edastab.

                  Arvestades, millist maiuspala selline täielik TV vaatamise info reklaamisaatjaile kujutab, oleks mul sellise statistikat võimaldava süsteemi kliendiks sattudes kohe plaan panna digibox ajal, mil ma telekat ei vaata pool-juhuslikult kanaleid vahetama.
                  http://groups.google.com/group/ee.ho...roonika/topics

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kuidas nad teavad mida ma vaatan?

                    ja siis saad kõikidelt erinevatelt reklaamijatelt kõik pakkumised

                    Comment

                    Working...
                    X