Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Magneti füüsikaline definatsioon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Magneti füüsikaline definatsioon

    Tervitused. täna sai siis koolipingis 2 tundi püütud leida magnetile normaalset definatsiooni. me küll kõik teame, mis see on aga vaja oleks defineerida. kõik defineerivad magnetit kui keha, mille ümber on magnetväli või mingi muu sarnase asjaga, aga tahaks teada, kas on võimalik defineerida magnetit ka ilma magnetväljata? teise tunni lõpuks olime oma 11 klassi koolifüüsikaga jõudnud stringide ja spinnideni ja kvantideni... mida arvab haritud rahvas siin?


    #2
    Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

    mis parata kui otsing on võõras sõna...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Magnet
    -

    Comment


      #3
      Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

      A magnet is an object that has a magnetic field. vot jälle see magnetic field. ilma on vaja...

      palun too mulle sealt lause, mis defineerib magnet. otsing pole kaugeltgi võõras sõna. ma istusin oma pool tundi googelis ja nuputasin sealt midagi tarka...

      Comment


        #4
        Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

        defineeri siis magnet kasutades magnetvälja definitsiooni ja kui sellest väheks jääb, võid veel peenemaks minna, et tüvi "magnet" sellest definitsioonist kaoks

        Comment


          #5
          Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

          noh vaja olekski magnetist lahti saada definatsioonis. minu teadmised nii peenesse füüsikasse ei küündi. olen ainult kuulnud kvantmehhaanikast ja stringidest ja posonitest. kasutada neid ei oska ja aru ka veel päris täpselt neist ei saa... pole kedagi, kes õpetaks, sest kooli füüsikaõpetaja teab sellest veel vähem...

          Üldiselt: kui ei oska midagi tarka vastata, siis pole vaja vastata. selliseid kommentaare ja vastuseid olen juba päevaläbi saanud ja seda kõike ma juba tean (neid magnetvälju jnejnejne). Otsin täpset ja teaduslikku definitsiooni, kui see on olemas.
          viimati muutis kasutaja bloody-orc; 16 10 2006, 17:18.

          Comment


            #6
            Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

            Eesti Entsüklopeedia 6 lk.106:
            Magnet - keha, mis on püsivalt magneetunud ka siis, kui välist magnetvälja ei ole.
            Niisiis - magneti definitsioon ilma magnetväljata.

            Comment


              #7
              Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

              mnjah... huvitav definatsioon... kas siis magnetil puudub magnetväli ve? immelik...

              sain inglise keeles parema vaste:
              "a magnet is a collection of atoms, protons and neutrons that are exerting a quantum mechanical spin to as to create an attractive force but unlike most materials there is a long range ordering of this force so that it has a cumulative rather than a cancelling effect which it then exerts from the body as a whole to generate an overall attracting/repelling force"

              Comment


                #8
                Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                No see viimane definitsioon on küll tiba keerukas...
                Milleks definitsiooni vaja ja miks ei tohi magnetvälja mõistet kasutada? On ju nimetet väli magnetile iseloomulik suurus!
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                  see olimingil määral kooli kodune ülesanne... ja noh hakkas juba vaikselt kripeldama, et kas siis ei saagi seda jama kuidagi seletada... arutluse käigus hakkas vaikselt tulema juba teooriaid, et kõigest ja kõigist on võimalik teha magneteid ja, keegi pakkus isegi välja, et ka valgusel endal on magnetilised opmadused.
                  alguses seletasime me seda magnetit dipoolide kaudu aga noh... ka need on ju pisikesed magnetid (koolifüüsika seisukohalt).

                  PS seda keerukat definitsiooni ma taga ajasingi tegelikult...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                    See definitsioon on bullcrap. Kui juba lollusi kirjutada siis võiks öelda et magnet on mateeriakogum mis staatilises olekus tekitab elektromagnetvälja magnetkomponendi lõpliku pikkusega vektori mille moodul on suurem kui null.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                      Võiks veel nii ka öelda, et on olemas mateeria mis ei eksisteerikski kui tal poleks teatud mõju teistele kehadele. Magnet on üks selline mateeria kogum ja seda magnetväljata defineerida oleks vist sama mis niiskust kuivana ette kujutada

                      Comment


                        #12
                        Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                        tänud igatahes huvitavate ideede eest. kuidagimoodi suutsin tunnis selle ära defineerida ja oma viie kätte ma sain... (oi kus ma olen uhke )arvatavasti ei ole ka füüsikaõpetaja kõige paremini kursis kvantmehhaanikaga seega ega ka tema seda täpselt ei teadnud... aga vähemalt ma mõtlesin kaasa (ainukesena... ok ma tean, ma olen nohik...)

                        Comment


                          #13
                          Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                          Tubli igatahes! Aga küsimus on nagu põhjendatud: mismoodi defineerida asja mitte oma pühiomadust kasutades?
                          Neid segaseid asju on füüsikas veelgi: kuidas defineerida välja mõistet? Kuidas seda praegu tehakse? Meile õpetati, et seee on ruumi eriline seisund. Punkt. Sai selgemaks?
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Magneti füüsikaline definatsioon

                            See on umbes nagu see eetrituule värk vist?

                            Comment

                            Working...
                            X