Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

433MHz häired Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    433MHz häired Tallinnas

    Uudis oli täna:
    https://arileht.delfi.ee/artikkel/12...olevas-seadmes

    Veidi aega tagasi jõudis meieni kuuldus, et Magistrali keskuses parkivad autod ei lukustu.

    Asja läks uurima TTJA raadiosageduste järelevalve meeskond, kes selgitas välja, et autode signalisatsioonide tööd segab raadiohäire.

    Probleemi allikaks osutus naabermaja korteris asuv teleri külge ühendatud 2,4 GHz videolingi seade, mis mingil põhjusel tekitas häiriva signaali sagedusel 433,793 MHz. Ilmselt oli seade oma umbes 15 aastase pideva töö jooksul rikki läinud. Omanik seadet enam aktiivselt ei kasutanud, kuid seade oli vooluvõrgus. Seade lülitati välja ja sellega lahenes ka raadiohäire.

    Vot sul siis.

    Väheusutav muidugi. Nii võimas seade, et tõmbas terve suure ala umbe?
    Pigem summutatakse keskustes mobiililevi.

    #2
    Sul tundub õigus olevat.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
      Pigem summutatakse keskustes mobiililevi.
      Miks ?
      Ostukeskuste turvatöötajate raadiosidet see siis ei sega ?

      Mobla levi piiramine on karm tegevus ...kui kellegil vaja abi kutsuda
      http://hparchive.com/
      https://worldradiohistory.com/index.htm

      Comment


        #4
        Ostukeskustes mobiililevi summutada küll pole vaja, nendes plekist putkades sumbub see juba niigi.
        Pigem on teistpidi, kundest vähegi hooliv laseb paigaldada repiiterid.
        Aga et hukas filtritega toiteallikaga seade jamasid võib tekitada, pole miski uudis. Ja kui seadmel toite- ja muude kaablite näol antennimaterjali ka leidub, võib "leviala" olla päris suur.

        Comment


          #5
          Natuke lisab lisaks juhtmestikule ka kõrgus. Seal on mingi kõrgem seinmaja ostukeskus taga.Kui oli mingil ülemistest korrustest.
          Olen 446 MHz 0,5 W käsijaamaga Keila Tankimäelt rääkinud Valgehobuse tornis oleva operaatoriga.
          Levib küll, oleks ainult kõrgust.
          Umbes sarnase häireallikaga on vastamisi üks kutsungiga inimene juba aastaid. Tema vastas majas on kasutusel seade, mis surub telepildi mingistlaadsest vastuvõtjast elektrivõrku , et kõrvaltoas see uuesti pildiks muuta (saatja ja vastuvõtja seega kasutuses).
          Omanik on tuvastatud, kuid ei soovi teise inimese murest aru saada, häiregrupp on kohal käinud aga vist ka neil puuduvad volitused - tegu vist seadmega, milline on ametlikult müügis ja nii ongi. Kuigi häiritud pidavat olema suuremal ja vähemal määral lühilaine alad.

          Comment


            #6
            433 MHz signaal levib niikaugele, kui otsenähtavust on.

            Tegelen raadiosondide otsimisega ja olen Soomes, Hämenlinna kohal lendava sondi signaali Võrumaal Piusa ligidal kinni püüdnud,kaugus 394 km.
            Raadiosondi saatja on suuteline saatma kuni 60 mW võimsusega signaali, aga tavaliselt on saatja seadistatud 30...40 mW peale, autopuldi saatja on umbes sama võimas.
            Vastuvõtjana kasutasin ESP32 IoT moodulit ja 5 elemendist yagi antenni.
            Raadiosondiide töösagedus on 401...408 MHz

            Minu 4 W saatja kostab hea ilmaga 10 MHz peal enamvähem teiselepoole maakera, Uus Meremaale, Wellingtoni - 17053 km kaugusel.
            Seda siis aeglast, nõrga signaali raporti protokolli (WSPR) kasutades.
            Kahepoolne digiside FT8 kostab 3,5 MHz ...14 MHz peal, 5 W saatjaga Kesk- Euroopase enamuse ajast.

            Antenn mul muidugi vilets kah - 5,6 meetrine teleskoopantenn viiekordse maja esimese korruse rõhul, keset linna.
            Muidu oleks minu jaoks terve maailm digisidega kaetud.
            viimati muutis kasutaja klm; 30 05 2023, 20:10.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Selleks et mingi signaal sumbuks peab segav signaal vastuvõtukohas olema sarnase tugevusega või tugevam kui kasulik signaal. Kui eeldada et pult on ütleme 1 mW ja asub autost 1 meetri kaugusel siis et seda segada 100 meetri kauguselt peaks segav võimsus olema 10W sest signaali tugevus väheneb kauguse ruuduga. Arvan et sellel seadmel ei olnud nii võimast toidetki.

              Comment


                #8
                Nendel autosignadel on tihti nii, et kui tuleb vale kood, siis vastuvõtu süsteem lukustub nullkomamidagi ajaks.
                Sellega välditakse äraproovimisega lahtimuukimist. Muidu saaks sekundis mitukümmend tuhat koodi ära proovida.
                Kui nüüd koguaeg tuleb mingi läbu peale on süsteem lukus.
                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                Comment


                  #9
                  Viimati oli Narva linnas Espak, kus ees auto pult lihtsalt ei toiminud enam. Ja eks elus on seda ennegi juhtunud.

                  Viimati lasi panna Maanteamet tänavatele oma mikrolaine kahurit, et mõõta liiklustihedust ja kiirust ja mida veel. Aga, see rikub ju reaalselt telepilti ja sõna otseses mõtetes kodumasinate tööd.
                  Kui enam puldid korralikult ei tööta ja ka telepilt hakkab hanguma, siis hakkadki otsima ühist mis seda põhjustab. Ja nii leiad teeäärest põõsast selle kasti.
                  Ma küsisin politsei käest, et selline kast ja selline fakt on sündinud ning võite tulla oma silmaga faktides veenduma. Aga.. täiesti null oli nende poolel, täielik soovimatus, .. mitte midagi. Nad ei osanud isegi selle kohta midagi öelda, et kui korjan kasti ära, lülitan välja ja jään omanikku ootama- klatin ise siis omanikuga.. kas see on ok; samuti täiesti null.
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                    Ma küsisin politsei käest, et selline kast ja selline fakt on sündinud ning võite tulla oma silmaga faktides veenduma. Aga.. täiesti null oli nende poolel, täielik soovimatus, .. mitte midagi. Nad ei osanud isegi selle kohta midagi öelda, et kui korjan kasti ära, lülitan välja ja jään omanikku ootama- klatin ise siis omanikuga.. kas see on ok; samuti täiesti null.
                    mittekeegitele antaksegi selline vastus. saa presidendiks või peaministriks, siis suhtumine muutub.

                    Comment

                    Working...
                    X