Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mõõdaks voolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mõõdaks voolu

    Paneme ampermeetri vahele ja mõõda
    aga tahaks et tulemus mõõteriista olemasolust eriti ei sõltuks.
    Mõõdetavad voolud oleks 500 mA kanti, mida täpsem ja ühesugusem seda parem.
    Halli anduriga riistu on saada -5 A -- +5 A, mitte kõige täpsem

    On ampertangid, 200 A.
    ampertangid, trms, 200aca, dca, 750acv, 1000dcv, 60mr, 60mf, ncv, uni-t, ut256b, 200acadca, unit, truerms, true, rms, uni, t, clamp, meters, kleschevyie, izmeriteli

    Tuli idee mähkida neile "mokkade" peale selline 8 kujuline mähis, 10 keerdu peaks siis lisama ühe numbrikoha.
    Katsetasin 3A mõõtmist, tester võrdluseks järjest.
    Ega seal nüüd sama näitu ei saanud aga tundlikus tõesti kasvas.
    Sisetakistus oli kuskil 0,05 oomi kanti.

    Katsetamine jätkub.
    ***
    Mida Teie sellisest jamast lähenemisest arvate?
    Äkki on kuskil saada sobiv, valmis mõõteriist?

    #2
    Vs: Mõõdaks voolu

    Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
    ...tulemus mõõteriista olemasolust eriti ei sõltuks.
    Kui "eriti"?

    Usun, et on olemas mõõteriistad, millega poolt amprit saab mõõta päris mitme komakohaga, täpselt, ja üldahelat segamata (väga eriti segamata). Pahatihti on neile Fluke, Tektronix, Kyoritsu pealekirjutet.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Mõõdaks voolu

      Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
      Kui "eriti"?
      Voolu reguleerimise ulatus tuleb kuskil 15 mA.
      See VÕIKS olla mõõtmisel ilusti nähtav

      Usun, et on olemas mõõteriistad, millega poolt amprit saab mõõta päris mitme komakohaga, täpselt, ja üldahelat segamata (väga eriti segamata). Pahatihti on neile Fluke, Tektronix, Kyoritsu pealekirjutet.
      Korraks mõõta natuke kallis lõbu .(

      Comment


        #4
        Vs: Mõõdaks voolu

        Konks on vist kuskil mujal.
        Tavaline multimeeter mõõdab 400mA režiimis selle 15mA välja nagu nalja.
        Suuremas diapasoonis jääb veidi maha, nõus.
        Aga lauamultimeetrid saavad selle tööga küll hakkama, ja täpselt.
        Kui on voolu mõõtmiseks mõeldud mõõteriist, siis on sul ikka ahel, mida nii kergesti segada saaks.
        Või sa lubasid kundele, et kümnekaga saab ära teha? Vot see on patune lugu ☺
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: Mõõdaks voolu

          Ampertangide lõua ümber keri niipalju juhet, kui mahub: korruta näit keerdude arvuga ja/või kalibreeri laua peal. Tegin kunagi: töötas.

          Comment


            #6
            Vs: Mõõdaks voolu

            Mis probleemi see lahendama peab ja miks ei sobi suvaline kontaktne hiinakas? Max piirkonnas võiks ju kriteeriumid täita.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Mõõdaks voolu

              Minu tester tekitab 100ma juures mõõtes niisuure pingelangu et 3v skeemi voolu ei saa mõõta, pinge langeb liialt ära. 0,1V pingelangu on kindlasti liiast. Selline pingelang on üpris tavaline, võimalik et kallimatel on see väiksem, ei ole kohanud. Seega on pingelangu tekkimine kindlasti suur probleem ja väiksemat pingelangu teemaalgataja otsibki. Kahjuks enne ostu mõõteriist ei anna seda infot palju see pingelang võiks olla...

              Comment


                #8
                Vs: Mõõdaks voolu

                Kunagi sai 3 aastat mõõteriistu remonditud, ka testreid.

                Mikroampermeeter, 100 mV, 1 koom, 0,1 mA, 10 uW
                Kui oleks sama võimsus 10 mW saada 500 mA juures, siis oleks vajalik
                takistus 0,04 mOomi ja pingelang 0,02 mV

                Aga sellist riista VIST ei ole

                Comment


                  #9
                  Vs: Mõõdaks voolu

                  Võtad normaalse vanaaegse osutiga labori ampermeetri, suure, peegelskaalaga, juunõu
                  Selle sees elektroonikat ei ole, sisetakistus on konstantne ja väga täpselt ära mõõdetav.
                  Või siis pingelang reaalajas tema klemmidel, kui too voltmeeter olukorda piisavalt vähem mõjutab.
                  Edasi on oomi seadus.
                  Loodan et see on ikka alalisvool ja ilma vahelduvkomponendita mida mõõdetakse.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mõõdaks voolu

                    Lihtsalt Unistus et mõõtmisel olukord ei muutuks.
                    SUVALINE muudab tingimusi ja 500 mA peab 10 A skaalas vaatama

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mõõdaks voolu

                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      Kunagi sai 3 aastat mõõteriistu remonditud, ka testreid.

                      Mikroampermeeter, 100 mV, 1 koom, 0,1 mA, 10 uW
                      Kui oleks sama võimsus 10 mW saada 500 mA juures, siis oleks vajalik
                      takistus 0,04 mOomi ja pingelang 0,02 mV

                      Aga sellist riista VIST ei ole
                      Ma pole küll mõõtnud aga suvaline ampermeetri funktsiooniga hiinakas võiks sellises suurusjärgus olla. 10A piirkond näitab ju 15mA kõikumise ära, isegi kolmekohaline 9.99.

                      10A pidevalt on neil lubatud ja 40millioomi tekitaks juba 4W sooja mis ei püsiks plasti sulamata väga kaua seal sees.

                      Edit: ma eeldan et sa ei räägi mikro-oomidest, siis ei oleks teemaks ümber ampertangi lõugade juhtme kerimine. Selline takistus on väga lühikesel juhtmejupil.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mõõdaks voolu

                        Mida mõõdad? Alalis/vahelduvvoolu?

                        Odav, isegi kallis multimeeter ei olegi alati kõigeparem riist kui viide, et tulemus ei tohiks riistast sõltuda. Mis pinge on mõõdetavas ahelas?
                        Kui nüüd mõõta mingit madalapinge ahelat kus võrdlemisi suur vool liigub siis ei aita ka hea ja kallis multimeeter (tavapärane peoshoitav).
                        Näiteks 5V ja 1A pingel/voolul soovida täpset tulemust peoshoitava multimeetriga võib osutuda üsna keeruliseks, isegi kalli "Fluke" multimeetriga. Veel nutusemaks muutub see mõõtmine väga madalal pingel (digitaallülitused) - täpsus kehvemaljuhul +-mitukümmend protsenti. Sõltub riista koormuspingest. Aga mida ikkagi üldse mõõta tahetakse?
                        -superradical-

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mõõdaks voolu

                          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                          On ampertangid, 200 A.
                          Maksimaalselt 20A piirkonnaga oleks vaja, sellele siis 10...20 juhtmekeerdu kerida.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mõõdaks voolu

                            See 0,04 mOomi oli ulme mõõteriista takistus mis kulutab sama palju energiat kui tavaline TL4 aga
                            vool läbi riista, ilma šundita, oleks 0,5 A
                            ***
                            Ampertangide jaoks ostetud 2 m pikk ja 4mm2 traadil oli 3 A voolu puhul pingelang 28 mV.
                            Seega takistus oleks ca 0,01 oomi. See on REAALNE võimaliku mähise takistus 10 keeru mähise jaoks.
                            ***
                            5V DC toidab ühte LED-i vooluga ca 500 mA.
                            Lahendus võimaldab muuta voolu 15 mA.

                            16 sellist ahelat reguleeritakse samale VOOLU väärtusele.
                            Kui see õnnestub, siis reguleeritaks võrdseks VALGUSVOOG muutes voolu.
                            Kui ka see õnnestub, siis katsuks muuta ühesuguseks kõigi 16 LED-id kiirguse LAINEPIKKUSEL 400 nm.
                            Võimalik ka spektrite võrdlus.

                            Ja siis vaataks palju voolud erinevad.
                            Võimalik LED-ide vahetus ja valik.

                            Selline plaan siis.
                            ***
                            Suurem osa tänasest päevas kulus 60x10x2 mm plaadi (vask, pronks) otsingutele.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mõõdaks voolu

                              http://www.alternatezone.com/electronics/ucurrent/uCurrent Schematic.png

                              http://www.alternatezone.com/electronics/ucurrent/uCurrentArticle.pdf on artikkel milles ka kirjutatud täpsemalt ja seal on paar päris huvitavat tabelit.

                              Proovi seda. Kannatab täpsuse osas välja võrdluse multimeetritega mida vägatihti isegi ei näe.

                              Traaditakistuse osas siis see 2m traati (vask?) on sisuliselt siis sama takistusega mis suvalise 10 eurise 3 1/2 multimeetri (DT830 näiteks) voolushunt. See traatkõverik nende multimeetrite voolumõõteahelas on 10milli-oomise nimitakistusega, kehva on teda nii mõõta aga 3-4tk mida mõõta on saanud on see takistus 9,9 kuni 10,4 milli-oomi (0,0099-0,0104 oomi) olnud.
                              Kui mõõta sajandikoomides (0,01) siis võimaliku täpsuse saad arvutades, väga hea see ei ole.

                              Osutimõõteriista soovitus pole ka üldse paha. Hobitasandil võib osutuda paljudel juhtudel parimaks lahenduseks.
                              -superradical-

                              Comment

                              Working...
                              X