Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Valgustuse lüliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Valgustuse lüliti

    Kui otsustad Hiina mooduleid kasutada, siis soovitaks analoog-signaali töötlemisega PIR'id kõrvale jätta (erinevad SR-50x mudelid). Neid on peaaegu võimatu ootuspärasel moel tööle saada. Toitepinge väiksemgi kõikumine, impulss-muundurid kuskil süsteemis - need jullad reageerivad kõige peale ja teevad valelülitusi.

    Tegin oma välipeldikusse umbes sarnase süsteemi. Mässasin mitu õhtut nende analoog-PIR'idega ja lõpuks panin liikumisradari. Peaaegu olen rahul aga voolutarve võiks väiksem olla (hetkel 3mA jõude). Kasutusel päikesepaneel, laadimiskontroller, 2x18650, ATTINY85, step-up konverter. Sujuvat väljalülitust ei lisanud.
    Muidu algne plaan oli kah ATTINYga otse PWM'i teha, aga jubinate valik sellel hetkel oli selline, et ei saanud seda normaalselt realiseerida. Täna sain näiteks digitaalsed PIR'id Hiinast kätte (AM312). Need on märgatavalt töökindlamad ja voolutarve on alla 0.1mA. Kui kunagi viitsin, siis vahetan radari välja. Ilmselt see ei muuda eriti midagi, aga algselt oli mõttes süsteem, mille jõudeoleku vool jääks mõnesaja nA kanti. Et saaks eesmärgid täidetud

    Normaalselt töötav infra-liikumisanduri moodul: https://www.google.com/search?q=pir+am312

    Comment


      #17
      Vs: Valgustuse lüliti

      Vanasti lõigati välipeldikusse südamekujuline ava, et õhk ja valgus sisse välja liiguks. Voolutarve 0A. Eelarve ka 0, kui just ava tekitamiseks tööriista ostma ei pea.
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #18
        Vs: Valgustuse lüliti

        Esmalt postitatud Tikk poolt Vaata postitust
        Vanasti lõigati välipeldikusse südamekujuline ava, et õhk ja valgus sisse välja liiguks. Voolutarve 0A. Eelarve ka 0, kui just ava tekitamiseks tööriista ostma ei pea.
        Milline jumalavallatu jutt elektroonikafoorumis
        Kui sul elektroonikaga meeldib natuke tegeleda, on sellised pulliprojektid meeldivaks väljundiks. Pealegi meil öösel kah selle koha järgi aeg-ajalt tarvidus.

        Comment


          #19
          Vs: Valgustuse lüliti

          Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
          Pealegi meil öösel kah selle koha järgi aeg-ajalt tarvidus.
          Ära muretse, ka selle peale on mõeldud. Kuu on meil taevas ja putkas sees on ilus südamekujuline valguslaik, mis tuleb Ülevaltpoolt

          Comment


            #20
            Vs: Valgustuse lüliti

            Need augud võib ju ise tehtud cnc-ga sisse lasta kui isu elektroonikaga siduda. Igasse seina mõned sajad.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment

            Working...
            X