Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Võimendi/kõlari kaitserelee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi/kõlari kaitserelee

    Oskab keegi pakkuda kullatud kontaktidega releed 48 VDC mähisega ja DPST NO kontaktide konfiguratsiooniga, sobib ka DPDT.
    Mõõdud sellised https://uk.farnell.com/schrack-te-co...-ddd7-00001003 , seda konkreetset releed olen proovinud, 3 aastat töötas ja nüüd hakkas mingeid kontakti kadumise ilminguid näitama. Paneks midagi korralikumat asemele ja võtaks kohe 3 tükki.

    #2
    Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

    Au kasutatakse kontaktimaterjalina vaid väga väikeste voolude korral. Tänapäeva releedel on seda kallist materjali nagu kassis..a peal hallitust

    http://electricalschool.info/main/dr...emye-dlja.html

    Samasugused releed, ainult 24V mähisega, olid ühes pesuautomaatika süsteemis. Vajasid vahetust 1..1,5 aasta tagant. Asenduse sain tookord Tevalost – olid ainult Ag-kontaktidega. Marki ei mäleta ja kestsid päris hästi.

    Ise olen kasutanud lennukite 27V minikontaktoreid – TKD101D1 (rakenduvad alla 15V, osa isegi 12V ). Kontaktid on Ag, kuid seda pole kokku hoitud. Töötavad probleemideta ka mittesihipärasel kasutusel – üle 20 aasta pumbaruumi ja keldri talvises soojusautomaatikas 750W õliradikat lülitades.

    Asenduseks antud juhul ei sobi, kuid uute ehitamisel küll. Viimastes iseehitatud võimudes relee vajadus puudub, kuna krõpse ei käi ja pole kordagi DC ohtu olnud.

    https://profsector.com/parameter/437...agnitnyih-rele
    viimati muutis kasutaja Svago; 03 01 2020, 09:56.

    Comment


      #3
      Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

      Mul sellised juba aastaid kasutuses:
      It contains a tungsten leading contact which can switch 100A (at 50V) loudspeaker current. After closing, this contact is bridged by a gold plated silver contact, giving negligible contact resistance even at small currents.
      http://loudspeakerfreaks.com/Product...roduct_ID=4469
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #4
        Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

        Olemas olevad on hõbe-nikkel kontaktidega aga ikka on kontakt ebakindel pärast 3 aastast tööd.. Kontaktorid ei sobi, vaja oleks ikka jääda originaal relee gabariitidesse.
        See Amplimo ka ei sobi, seal ainult üks paar kontakte, mul on mõlema kanali jaoks ühine relee kahe paari kontaktidega.
        Ühel spetsil õnnestus muide selle Amplimo relee kontaktid isegi maha põletada: https://www.halfgaar.net/dc-protection-with-relays
        viimati muutis kasutaja moi; 03 01 2020, 10:35.

        Comment


          #5
          Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

          Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
          Viimastes iseehitatud võimudes relee vajadus puudub, kuna krõpse ei käi ja pole kordagi DC ohtu olnud.
          Täitsa asjalik soovitus sul teemaalgatajale
          Milleks jamada kaitsereleega, mis veelgi pikendab taasesitusahelat. Mingi 3€ relee võiks ju vahele tekitada siis, kui ta oma kõlarid miskite selliste vastu vahetaks, kus läbipõlemine rahakotile väga valusaks kujuneks:
          http://hifiknights.com/reviews/speak...electric-p-17/
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

            Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
            Viimastes iseehitatud võimudes relee vajadus puudub, kuna ...pole kordagi DC ohtu olnud.
            Asi läheb huvitavaks - esmane ettekujutus võimendist, milles DC oht väljundis puudub, seostub võimendiga, mida kunagi sisse ei lülitata

            Kuid vaevalt Svago sellist varianti silmas pidas nii et oleks päris huvitav teada, kuidas on maandatud võimalikust komponendirikkest tulenev DC risk.

            Comment


              #7
              Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              ... nii et oleks päris huvitav teada, kuidas on maandatud võimalikust komponendirikkest tulenev DC risk.
              Ma olen elus ehitanud üle 100 erineva skeemiga lõppvõimendi. Olen alati kõik komponendid üle mõõtnud ja valinud suure varuga. Põhiliselt olen kasutanud 2T komponente, milliste kvaliteedis pole mitte kunagi pidanud pettuma.
              Ükski võimendi pole seni selliselt rikki läinud, et oleks olnud ohtu kõlaritele - s.t. alalisvoolu pole väljundisse tekkinud (ma ei pea silmas väljundis kondekaga varianti, millist kasutasin viimati 9. klassis ). Esimestel transistorvariantidel kasutasin küll toites kiireid kaitsmeid, kuid enam mitte. Mul pole ka tonne maksvaid kõlareid, et väriseda ...
              viimati muutis kasutaja Svago; 04 01 2020, 16:35.

              Comment


                #8
                Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                Ma olen elus ehitanud üle 100 erineva skeemiga lõppvõimendi.
                Kahtlane, kas moi-l üks nendest 100-st mõttes on ...

                Comment


                  #9
                  Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                  Seda mitte, ma üritan võimu originaali lähedaselt korralikult tööle saada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                    Kas selle sakslase valikus pole?
                    https://www.ebay.com/sch/m.html?_ssn...kw=relay&rt=nc
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                      Äkki oli praakrelee? Mina paneks lihtsalt uue relee ja unustaks selle teema.
                      Võimenditel releekontaktid väga ära ei põle ju, kontaktide oksüdeerumine teine teema.
                      Mul kogemus keraamiliste pliidiplaatide releedega- need ju lülitavad ala 1500+W võimsust 230V juures ja minutis mitmeid mitmeid kordi ja põhimõtteliselt peavad garantiiaja ikka vastu üldjuhul. Võimendipuhul relee rakendumisel kohe täisvoolu ja võimalikku sädet kontaktide juures ei teki. 3 aastat võimendi väljundis kõlab tõesti vähevõitu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                        Saja aasta jooksul pidavat luuavarrest ka pauk käima. Eks sama või juhtuda ka lääne superdetailidega ...

                        Ma uurisin ka teiste firmade releesid. Paistab, et täpselt sama gabariidi puhul esineb 2 varianti – 2X8A ja 1X16A. Ma ei usu, et eri firmade releedes on suurt vahet? Jääb üle kas vahetada samaga või siis ringi teha suurema vooluga variandile.
                        Tänapäeva masstootmise tingimustes hoitakse kõvasti kokku nii materjalide kui ka tööjõu pealt. Päris tihti tulevad eri firmade komponendid sama tehase erinevatelt liinidelt Hiinast.

                        OT. Toon näiteid vähe nähtavamast valdkonnast – autode varuosad. Autol on 4 ratta sõltumatu vedrustus, kus tagumine töötab kummipukside asemel nõellaagritel.
                        Originaalid kestsid 250t/km. Kõige odavamad nõellaagritel B-osadega remondikomplektid kestsid mõlemad pärast vahetust 80t/km. Siis sai prooviks ostetud saksa Premium kvaliteediga remondikomplekt. Nägi välja väga ilus – kummitihendite asemel olid simmerlingid, kaasas oli vajalik kogus määret, laagrid olid eraldi õlitatuna kilekottides. Suvel vahetasin, hiljuti hakkas kurvides häält tegema ja eile kontrollides loksus rohkem kui eelmised …

                        Üks SKF esiratta kaherealine kuullaager kestis 10t/km. Põhjuseks oli vähene määre, mille tõttu jäi üks kuulirida kuivaks. Seejärel ostsin 3X odavamad jänkide laagrid ja asi on unustatud. Vanasti kasutati sellise rattalaagri eluea pikendamiseks ka plekist kivikaitset ja simmerlingi. Üks tuttav remondimees rääkis, et Ladadel peab päris tihti vahatama esiratta rull-laagreid. Mul kestsid mõlemal üle 300 000km ja 2 korda sai määret vahetatud. Ei meenu ka seda, et keegi tuttavatest oleks neid tollal vahetanud.

                        Meenus üks vana juhtum, kus F-1 MB oli käigukasti sattunus piraatlaager.
                        Isegi parimad spetsialistid ei osanud seda kohe märgata.

                        Ei hind, ega firma nimi määra tänapäeval enam kvaliteeti. Sama ütlesid ka autovaruosade müügimehed.
                        viimati muutis kasutaja Svago; 05 01 2020, 09:50. Põhjus: täht

                        Comment


                          #13
                          Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                          Praak relee kindlasti ei ole, üldiselt töötab aga vahest on üks kanal vaiksem kui teine, siis peab paar korda võimu sisse-välja lülitama ja kanalid võrdsustuvad. Ilmselt on kontaktid oksüdeerunud, lülitamisel on voolud piisavalt väikesed ja kontaktid ei ühendu alati korralikult, selle pärast proovikski kullatud kontaktidega varianti.

                          Tolle sakslase valikust ma küll ei ostaks, seal kõik releed pildil nii, et tootjast ei saa mingit aimu, müüb kõige odavamat releed kalli hinnaga.
                          viimati muutis kasutaja moi; 05 01 2020, 10:53.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                            Kas pinge on mähisel õige?

                            Mõni mähisega paralleelne rakendust kiirendav ahel pole vigane?

                            Vaatasin ühele Sonyle kõhtu. Algul oli sisselülitamisel vait olnud ja teistkordsel sisselülitamisel hakkas tossama ja sulavkaitse rakendus. Viiest Sankeni transipaarist oli üks õhtal – KE lühises. Ees on ka mingi hübriid –otsin skeemi ja siis vaatan edasi. Mõõtsin ka ühe korras Sankeni paari üle – peale andmelehe 50 ja 55Mhz piirsageduse ja väikese KE mahtuvuse pole mõõtes midagi head.

                            Kolm väljundreleed on saksa TÜV märgiga ja kirjadega tehtud Taiwanis ja neljas on toiteplokis ooterežiimis puldist 230V sisselülitamiseks hiinakas.
                            viimati muutis kasutaja Svago; 05 01 2020, 13:18.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                              Kõik ahelad on korras, mähisel kõik pinged õiged.
                              Võimul oli sama viga ka varem, et kaitserelee kontaktid ei andnud ühendust korralikult. Nüüd teise releega sama asi tagasi.

                              Comment

                              Working...
                              X