Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

    Kas kuskilt kaubandusest on võimalik leida seadeldist mis näitab võrgutarbimist (amprites või vattides) ja millel on võimalus valida mingi kindel tarbimise maksimumväärtus mille ületamisel lülitab tarbija välja?
    A la nagu odavad "AC Power Meter", kuid koos lisafunktsiooniga.

    Või on see ilusti koduste vahenditega tehtav? Mis selle aparaadi nimi peaks olema? Ei oska kuidagi sõnastada


    #2
    Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

    Valmis tükk: https://www.itead.cc/sonoff-pow-r2.html
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

      Kilpi saab panna prioriteedirelee. Kunagi, kui ma piiratud ampritega korteris elektriküttega pidin hakkama saama, leidsin kaubandusest ka seadistatava rakendumislävega variandi, hiljem pole sellist enam näinud, aga ju ta ikka eksisteerib.
      Toidan trolle!

      Comment


        #4
        Re: Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

        Lisan veel, et asi peaks istuma töölaua peal. Uurin elukaze pakutud varianti.

        Comment


          #5
          Vs: Re: Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

          Sellel aint see konks et otse ei saa midagi seadistada, asi käib üle wifi kuskile hiina serverisse ja seal siis nutiseadmega sätid.

          Käsitsi kruvimiseks võid otsida "voolurelee".
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

            On selline "taastuv kaitse". Kui vool läheb üle teatud väärtuse siis kaitse takistus läheb lõpmatuks.
            Võtad pinge pealt maha ja TA JUHIB JÄLLE !!!
            Avastasin sellise asja juhuslikult aga pärast olen teadlikult kasutanud. Töötas.
            Vast on võimalik neid rööpi panna ja saada mitmesuguse max voolu valik.

            Mõned AC 240 V isendid:
            https://www.tme.eu/gb/katalog/?s_fie...7%2C1481251%3B

            Comment


              #7
              Re: Vs: Re: Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

              71.51.8.230.1021 - Current Monitoring Relay 1CO, Finder

              Selline asi peaks siis vist sobima? Tegelikult on töölaual ka relss kuhu sellised sisse käivad..

              Comment


                #8
                Re: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                A.R, kui kiirelt või kui täpselt see vidin rakendub? Väljanägemise järgi ei ootaks muidugi erilist performancit sealt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Re: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                  Ahjaa, veel on olemas sellised vidinad, kui seda kombineerida sobiva võimsusega releega, siis ongi lahendus olemas. Mul üks selline lülitab garaazis puruimuri sisse, kui mõni lihvija või saag voolu hakkab võtma.
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Re: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                    Esmalt postitatud jannozz50 poolt Vaata postitust
                    A.R, kui kiirelt või kui täpselt see vidin rakendub? Väljanägemise järgi ei ootaks muidugi erilist performancit sealt.
                    Lühise peale kadus 12V kohe
                    Väljund juhtmed läksid korraks kokku, LED ei põlep, inget pole, selge - hakka silda vahetama.
                    Tõmbasi juba võrgust välja ja siis panin tagasi ning mõõtsin uuesti.
                    Töötas, töötab siiani.
                    Selline veider riistapuu.

                    Pole kiirust otse testinud aga siin on midagi:
                    https://www.tme.eu/Document/907938f7...RE+Sep2016.pdf
                    viimati muutis kasutaja A.R.; 17 12 2019, 12:33. Põhjus: Lisasin natuke mälestusi

                    Comment


                      #11
                      Vs: Re: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                      See vist kaitseb täpselt nii kaua kuniks temperatuur üle 125C püsib?
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Re: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                        Max time to trip 15-28 sec olenevalt täpsest tootest on liiga pikk mõtlemisaeg minu teemasse. Kui ma nüüd asjast õigesti aru sain. Mingite seadmete lollikindlaks või purunemiskindlaks tegemiseks need ilmselt sobiksid hästi.

                        Laiendan veidi teemat - kas on olemas sarnane vidin, aga millel oleks ka tarbitava amperaazi piiramisvõimalus, et kui ütleme on piir seatud 0.2A võrgust, siis jääkski hoidma seda isegi kui tarbija sooviks rohkem? Hea oleks ka näha kuskilt kella peale mis just hetkel toimub.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Re: Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                          Sellel aint see konks et otse ei saa midagi seadistada, asi käib üle wifi kuskile hiina serverisse ja seal siis nutiseadmega sätid.
                          Saab hiinlased vahelt välja ka jätta.
                          Neile Sonoffidele lastakse peale Tasmota firmware, mis pole hiinamaa serveri külge laulatatud ja võimalused ka vist suuremad.
                          https://github.com/arendst/Tasmota

                          Comment


                            #14
                            Vs: Re: Vs: Tarbimise mõõtja koos shut-down funktsiooniga

                            Effexist sain sellise asja: https://www.elkoep.com/media/import/Elko/PRI-51/EN/Datasheet_PRI-51.pdf

                            T
                            eeb oma tööd hästi aga laua peale vist väga ei sobi, nupud on väiksed ja aega ei saa päris nulli keerata kui midagi lühisekaitse laadset peaks tahtma.
                            Ja vool pole kirjutatud amprites vaid protsentides.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment

                            Working...
                            X